Seyahat Izni Için Hangi Numarayı Aramamız Gerekiyor?

Seyahat İzin Belgesi’ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz.

Telefon ile seyahat izni nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir.

Özel araçla seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi, ALO 199 üzerinden veya e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile alabilecekler. Seyahat izin belgesini e Devlet üzerinden alacak olanlar için ise e Devlet şifresinin edinilmiş olması gerekiyor.

199 nolu telefon nereye ait?

Alo 199 numarası Nüfus Genel Müdürlüğünün resmi danışma hattıdır. Bu hattı arayarak kimlik, pasaport ya da ehliyet randevusu alabilirsiniz. Aynı zamanda covid-19 salgını nedeni ile alınan tedbirler gereği ile seyahat izin belgesinin yanı sıra randevu başvuruları hizmet kapsamında yer almaktadır.

Seyahat izni almak için hangi numarayı aramak gerekiyor?

Seyahat İzin Belgesi başvuru talebinde bulunabilirsiniz. ALO 199 Hattı ‘nı arayarak aşağıda belirtilmiş olan tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şehirler arası yolculuk yapmak için izin almak gerekiyor mu?

Şehirler arası seyahat yapılması için İçişleri Bakanlığı tarafından adına ‘yol izni’ de denilen seyahat izin belgesi almak gerekiyor.

You might be interested:  Şehirler Arası Seyahat Izni Ne Zaman Kalkacak?

Seyahat izin belgesi onaylandıktan sonra ne olur?

Seyahat İzin Kurulu kullanıcısı da yüklenen belgeye göre onay, red veya tekrar belge isteminde bulunarak süreci devam ettirebilir. İşlemler / Detay Gör Butonu ile seyehat izin talebine ilişkin detaylar görülebilir ve açıklama girilerek talep REDDEDİLEBİLİR. Kabul edilen seyahat izni taleplerinin listelendiği ekrandır.

Seyahat izin belgesi kim onaylıyor?

Vatandaşlarımız, yukarıda belirtilen zorunlu hallerin varlığı halinde bu durumu belgelendirmek kaydıyla; e-devlet üzerinden İçişleri Bakanlığına ait E-BAŞVURU ve ALO 199 sistemleri üzerinden Valilik/Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla seyahat edebileceklerdir.

Seyahat izin belgesi kimlere verilir?

‘- Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan veya önceden alınmış doktor randevusu, kontrolü olanlar. – Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için seyahat edecek olanlar.

Özel araçla seyahat etmek serbest mi?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirlerarası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla izin verilecektir.

199 Randevu 7 24 saat hizmet veriyor mu?

Ücretli bir servis olan ALO199 hattını arayan vatandaşlar; pek çok konuda bilgi edinebiliyorlar. Vatandaşların kimlik, pasaport ve ehliyet işlemleriyle ilgili olarak randevu alabilmelerine de olanak tanıyan ALO199 hattı; 7/24 hizmet veriyor.

199 cep telefonundan nasıl aranır?

Seyahat İzin Belgesi’ni ilçe kaymakamlıklardan ya da Alo 199 Çağrı Merkezi’ni arayarak alabilerler. Belgeyi almanın en kolay yolu ise elektronik ortamda işlem yapmak. İnternetten e-devlet’e girip arama butonuna seyahat izin belgesi yazarsanız, İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sayfasına yönlendirir.

199 a nasıl ulaşabilirim?

Belgeyi ALO 199 iletişim hattı üzerinden de talep edebilirsiniz. T.C. Kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra seyahat izin belgesi alma ekranından başvuru linkine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra da çıkan ekranda başvuru türünü seçmelisiniz.

You might be interested:  Seyahat Izin Belgesi Nasıl Takip Edilir?

190 numara nereye ait?

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. ‘Alo 190 Dini Danışma’ olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Yol izin belgesi konuya ne yazılır?

Konu kısmına “Özel Araçla Seyahat İzin Belgesi Hakkında” yazın.

Seyahat izni için gereken şartlar:

  • Birinci dereceden akrabaları vefat eden veya ağır hastalığı olan vatandaşlar.
  • Tedavi sebebiyle doktor kararı vasıtasıyla sevk edilen vatandaşlar.
  • Son 15 gün içinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri olmayan vatandaşlar.
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *