Otel Kredisi Nasıl Alınır?

Kurmak istediğiniz otel, motel ya da apart otel veyahut da herhangi bir konaklama yeri, mutlaka ama mutlaka TKDK tarafından desteklenmekte olan illerin içerisinde yerini almak zorundadır. TKDK hibe desteğinden yararlanabilmek için başvuru çağrı ilanlarını güncel bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir.

Otel Teşvikleri Nelerdir?

Turizm yatırımlarına uygulanan teşviklerin en başında yatırım yeri tahsisi gelmektedir.

Turizm Yatırım Teşvikleri Listesi;

 • Yatırım Yeri Tahsisi.
 • KDV İstisnası
 • Gümrük Vergisi Muafiyeti.
 • Vergi İndirimi.
 • Sigorta Primi Desteği.
 • Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği.
 • Gelir Vergisi Stopajı Desteği.
 • Faiz / Kar Payı Desteği.
 • Butik otel belgesi nasıl alınır?

  Sicil tasdiknamesi, Sabıka kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evrakları hazırlayarak otel ruhsatı için belediyeye başvurmanız gerekir. Ayrıca turizm belgesi almanız gerekir. Dilekçe, tesis tanıtım raporu, imza beyannamesi, isim tescil belgesi, tesisin kurulum yerine bağlı olarak alınacak belgeler gibi

  Turizm Kredisi ne kadar?

  TURİZM SEKTÖRÜ DESTEK PAKETİ HAKKINDA

  -Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacaktır. Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacaktır.

  Turizm kredileri nedir?

  Ödemesi Kolay Turizm Kredisi, turizm sektöründe geliri sezonluk olarak değişen KOBİ müşterilerimizin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, nakit akışına paralel bir ödeme planıyla yararlanabileceği kredi çeşididir.

  You might be interested:  Beyrutta tatmanız gereken lezzetler

  Turizm teşviği ne demek?

  Turizm Teşvikin Konusu

  Mevcut turizm işletmelerinin kalite standardını korumak ve daha iyi kalitede hizmet vermesini sağlamak, yeni turizm yatırımlarının önünü açmak ve yatırımcıyı desteklemek ve denetlemek amaçlı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgelerdir.

  2634 sayılı Turizmi teşvik Kanunu Nedir?

  Kapsam: Madde 2 – Bu Kanun, turizm hizmeti ile bu hizmetin gereği kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleri ve turizm merkezlerinin tespiti ile geliştirilmelerine, turizm yatırım ve işletmelerinin teşvik edilmesine, düzenlenmesine ve denetlenmesine ilişkin hükümleri kapsar.

  Butik otel açmak için neler gerekli?

  Butik Otel Açma Şartları Nelerdir?

  1. İmza sirküleri.
  2. İmza beyannamesi.
  3. Yatırım yapılacak butik otelin konumu, türü, sınıfı ve kapasitesini belirten rapor.
  4. Varsa isim tesciline dair belge.
  5. Butik otel, tescilli kültür varlığı alanında kurulacaksa buna dair belge.

  Butik otelde neler olur?

  – Butik otellerde bir adet resepsiyon da yer almaktadır. – Dış mimari olarak da bahçe peyzajı ile süslenmiş olan otellerdir. – Son derecede özgün bir tasarıma sahiptirler. – Butik otellerin ortalama olarak oda sayıları en az 10 en fazla 60 odadan oluşmaktadır.

  Otel yapmak ne kadara mal olur?

  Buna göre 2021 yılında turizm yatırımlarında esas alınacak birim maliyetler 5 yıldızlı oteller için 220.504 TL/yatak, 4 yıldızlı oteller için 152.376 TL/yatak, 3 yıldızlı oteller için 112.998 TL/yatak olarak belirlendi.

  100 bin TL kredi faizi ne kadar?

  100.000 TL Konut kredisinin geri ödemesi, 120 ay vade ve % 1,14 faiz oranı ile toplam 184.017,82 TL’dir. Ortaya çıkan ödeme planına göre aylık taksitler 1.533,48 TL tutarındadır.

  Turizm kredisi kimlere verilir?

  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Hazine destekli kefalet işlemleri kapsamında Turizm Destek Paketi için Kredi Garanti Fonu A.Ş.’ye kefalet limiti tahsis etmiştir. KOBİ ve KOBİ dışı işletmelere 01.11.2021 tarihine kadar kullandırım sağlanacaktır.

  You might be interested:  Swiss Otel Kızılcahamam Kimin?

  KGF ne kadar kredi veriyor?

  Kefalet Limiti

  Kredi tutarı azami 500 bin TL olup tüm talepler PGS ile işleme alınacaktır. Risk grubunda yer alan her bir KOBİ, 3 milyon TL özkaynak kefalet üst limitini aşmamak kaydıyla 500 bin TL kredi limitinden ayrı ayrı yararlanabilecektir.

  Yatırım amaçlı kredi ne demek?

  Yatırım Kredisi Nedir? Yatırımlarınızın, makine ve/veya işyeri alımınıza ilişkin nakit ihtiyacınızın finansmanına yönelik olarak, esnek ödeme koşullarıyla bir kredi seçeneğidir. 1 yıl anapara ödemesiz olmak üzere azami 5 yıla varan vadelerde TL veya döviz cinsinden Yatırım Kredisi kullanabilirsiniz.

  KGF kredisi verilecek mi?

  KGF’den KOBİ’lere yeni destek paketi

  Kredi Garanti Fonunun öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ’lere 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlayan ‘KGF Destek Kredisi Projesi’ bugün itibarıyla uygulamaya konuldu.

  Turizm Yatırım Belgesi nasıl alınır?

  Turizm Yatırımı Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

  1. Adımıza düzenlenmiş noter onaylı vekaletname.
  2. Şirketi temsil ve ilzama yetkili kişilere ait noter tasdikli imza sirküleri.
  3. Ticaret Sicil Gazetesi.
  4. Tapu fotokopisi.
  5. Başvuru Ücreti Dekontu.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *