Öger Tur Kimin?

öger tours’un sahibi. ytp’ye katılacagını açıklamış almanyalı türk iş adamı. almanya’da siksik televizyonlara cikip demecler veren, hem konusmasi düzgün, hem basarili, hemi de yakisikli * multimilyoner türk isadami.

Öger Holding sahibi kim?

Vural Öger halen ÖGER Şirketleri Grubu ve OGER HOLDING Yönetim Kurulu Başkanı sıfatının yanında, Avrupa Parlamentosu Milletvekili üyesi olarak görev yaptı.

Vural Öger ne yapıyor?

VURAL ÖGER KİMDİR? Vural Öger 1969 yılında Berlin Teknik Üniversitesi’nden (TU Berlin) yüksek mühendis olarak mezun olduktan sonra, Almanya’da yaşayan Türk kökenli vatandaşlar için charter uçak seferleri düzenleyen Öger Türk Tur seyahat acentesini kurdu.

Oger Group kimin?

Oger Telekom 2 milyon nüfuslu, ihracatı 100 milyon $, ithalatı 4 milyar $ olan küçük bir Lübnan firmasıdır. Bir inşaat, müteahhitlik firması olarak Lübnan’lı Refik Hariri tarafından Fransızlarla ‘Saudi Oger’ adıyla 1978’de kurulmuştur. Oger bir Fransız adıdır ve ‘Oje’ diye okunur. Şirket bir Suudi şirketidir.

Öger Tur neden battı?

Yüksek borç, internettin gelişmesiyle oluşan rekabet ve Brexit nedeniyle zarar gören şirket, daha önce aldığı 900 milyon sterlinlik yardım paketinin üzerine 200 milyon sterlinlik ek yardıma daha ihtiyaç duyuyordu. Ancak, kurtarma görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı.

Öger ne anlama gelir?

Akıllı, bilgili kimse.

Türk Telekom kime satıldı?

2005 yılında Türk Telekom’un özelleştirilmesi kapsamında şirketin yüzde 55 hissesi, Lübnanlı Hariri ailesine ait olan Saudi Oger’e bağlı Oger Telecom’un bu amaçla kurduğu Ojer Telekomünikasyon AŞ olan OTAŞ’a geçmişti. 6 milyar 550 milyon dolara gerçekleşen devir, o dönem cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi olmuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *