Karasuya otobüsle ulaşım

 • KARASU – KOCAELİ BİRLİK
 • Karasu – Kocaeli Birlik Karasu Telefon Numaraları:
 • Karasu Terminali Telefon: 0535 672 10 80 Kocaali Terminali Yazıhane: 0264 812 10 68 Kocaali Terminali Cep: 0535 673 60 60 Güney Terminali: 0535 672 36 35
 • Kuzey Terminali: 0535 672 33 35
 • Karasu – Kocaeli Birlik' in Karasu' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları; Karasu > Akçakoca, Ereğli, Zonguldak, Düzce

karasuya otobüsle ulaşım

 1. KANBEROĞLU TURİZM Kanberoğlu Turizm Karasu Telefon Numaraları: Karasu: 0 264 718 62 22
 2. Kocaali: 0 264 812 42 62
 3. Kanberoğlu Turizm' in Karasu' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları; Karasu > Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Bulancak, Çarşamba, Çarşıbaşı, Espiye, Eynesil, Fatsa, GİRESUN, Görele, Keşap, Maçka, ORDU, Perşembe, SAMSUN, Tekkeköy, Terme, Tirebolu, TRABZON, Ünye, Vakfıkebir, Yomra

karasuya otobüsle ulaşım

 • METRO TURİZM 0850 222 34 55
 • Metro Turizm Karasu Telefon Numaraları: Karasu: 0(264) 718 35 35
 • Metro Turizm Sakarya Şubeleri >

karasuya otobüsle ulaşım

Karasu İlçesi Sakarya İl Merkezi Adapazarı'na 55 km uzaklıkta olup Karadeniz kıyısında kurulmuş bir ilçedir. Konum olarak Marmara Bölgesi ile Batı Karadeniz bölgesinin sınırına yakın bir konumdadır. İlçenin batısında Kaynarca ve Ferizli İlçeleri, doğusunda Kocaali İlçesi, güneyinde Hendek İlçesi ve kuzeyinde Karadeniz ile komşudur. 1326 yılında Osmanlı komutanı Konuralp Bey tarafından Bizanslılardan alınarak Osmanlı egemenliğine katılmıştır. Sakarya'nın geniş kumsalları ile tatil yöresi olan ilçe kurulan liman ile ilin denizlere açılan kapısı olmaya adaydır. Sakarya İpekyolu Serbest Bölgesi ve Karasu – Darıçayırı Organize Sanayi Bölgesi liman inşaatı ile birlikte sanayininde gelişmesini sağlamaktadır. Karasu'da turizm, inşaat, balıkçılık ve fındıkcılık ilçenin ekonomisinin temel taşlarıdır.

Karasu'da hizmet veren Sakarya merkezli otobüs firmaları Sakarya Vib Turizm ve Sakarya Sev Turizm ve diğer otobüs firmaları Karasu Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir.

Karasu Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Karasu otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Karasu otobüs bileti fiyatları, Karasu Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Karasu otobüs sefer saatleri, Karasu otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Karasu Ulaşım;

D650 Karayolu bölgede Karasu-Adapazarı yolu olarak kulanılmaktadır. Bu yol Karasu-Antalya Karayoludur. Yapımı devam eden Karadeniz Sahil Yolu ilçeye ayrı bir ivme kazandıracaktır. D010 Karayolu doğuda ilçeyi Akçakoca, Kdz.

Ereğli üzerinden Zonguldak İline bağlar. D014 Karayolu ise ilçenin Kaynarca İlçesi ile arasında yer alan yoldur. Karasu'ya Adapazarı 50 km, İzmit 97 km, İstanbul 190 km, Akçakoca 41 km, Kdz.

Ereğli 83 km, Zonguldak 128 km, Ankara ise 314 km uzaklıktadır.

Karasu ilçesinde demiryolu ve havayolu ulaşımı yoktur. Ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır.

Karasu Meslek Yüksekokulu;

Sakarya Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulu Aşağı Aziziye Mah. Çiftlik Sok. Karasu/SAKARYA adresinde eğitim vermektedir.

Okulda bulunan bölümler, Bilgisayar Programcılığı, Kaynak Teknolojisi, Makine, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü'dür.

Karasu Meslek Yüksekokulu için Karasu'ya yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Karasu otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Karasu Gezilecek Yerler;

Karasu'da gezilip görülmesi gereken yerler,Türkiye'nin tek parça olarak en büyük subasar ormanı olan Acarlar Longozu, Küçükboğaz Lagün Gölü kamp ve piknik alanı, Darıçayırı Baraj Gölü, Maden Deresi şelalesi, alabalık çiftlikleri Akgöl, Sakarya Nehrinin Karadenize döküldüğü yer Yenimahalle, Karasu Plajı, İpsiz Recep Kabridir.

Karasu Yapmadan Dönme;

Karasu ilçesine tatil, gezi, seyahat, iş, çalışma, eğitim, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, düğün, dernek gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız otobüs yolculuklarında Karasu'da yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;

 • Ülkemizin en büyük subasar ormanı Acarlar Longozunu gezmeden,
 • Maden Deresinde yürüyüş yapıp, alabalık yemeden,
 • Küçükboğaz Lagün Gölü çevresinde piknik yapmadan,
 • Kurtuluş Savaşı Kahramanı İpsiz Recep Reis'in kabrini ziyaret etmeden,
 • Karasu'da yetişen fındıklardan satın almadan,
 • Trabzon'dan gelen kavurma ile yapılan pidelerin tadına bakmadan,
 • Yenimahalle'yi görüp, Karadeniz balıkları yemeden, …dönme.

Karasu Otobüs Bileti

En ucuz Karasu otobüs bileti'ni arıyorsanız ve otobüs bileti fiyatlarını görmek istiyorsanız Karasu otobüs biletini web sitemiz üzerinden giderek online satın alabilirsiniz.

Sayfamızın üst kısmında yer alan “Karasu Otobüs Bileti Arama” kutusununu kullanarak Karasu'ya yapacağınız otobüs yolculuğu için veya Karasu'dan gideceğiniz yere yapacağınız seyahatler için otobüs bileti araması yapabilirsiniz.

Bu aramada Karasu'ya veya Karasu'dan otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmalarını, otobüs seferleri güzergahlarını, kalkış ve varış saatlerini, otobüs yolculuğu sürelerini, otobüsün oturma düzenlerini (2+2 veya 2+1 olduğunu), otobüste bulunan eğlence sistemlerini, şayet yapacağınız otobüs yolculuğu gündüz saatine denk geliyorsa seyahat süresince güneşin araca hangi yönden vuracağı bilgisini görebilirsiniz. Online Karasu Otobüs Bileti satın almanın bir diğer ayrıcalığı ise sizin için boş koltuklar arasından seyahat edeceğiniz otobüs koltuğunu dilediğiniz gibi kendinizin seçebilmesidir.

Karasu Otogarı kalkışlı veya Karasu Otogarı varışlı şehirlerarası yolcu taşımacılığı seferleri düzenleyen otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Karasu Otobüs Firmaları'nın Karasu Otogarı'nda yer alan otobüs bileti satış yazıhaneleri ile iletişim kurabileceğiniz telefon numaralarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Karasu; Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nin kesişiminde yer alan Sakarya iline bağlıdır. Önceleri Kocaeli’ne bağlıyken, 1954’te Sakarya/Adapazarı’na bağlanmıştır. Eski yerleşim yeri olan Küçük Karasu Köyü'nün etrafındaki bataklıklardan dolayı Karasu adı verilmiş.

You might be interested:  Butik Otel Ne Demek?

Istanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken, gür ormanları, göl ve nehir kenarlarıyla çok güzel kumsallara sahip şirin bir ilçedir. Acarlar Longozu Türkiye’nin İğneada’dan sonra en büyük subasar ormanı ve birinci derecede doğal sit alanıdır.

Doğası hala birçok yerden daha iyi korunmuştur.

İstanbul'un üçüncü köprüsü olan yani Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de Karadeniz sahil yolu Karasu'dan geçmesi sebebiyle feribot seferlerinin başlaması ilçenin gelişmesinde büyük bir etkendir.

İlçe merkezi Karadeniz kıyısında kurulu olması ile ekonomisi fındık, mısır, ayçiçeği ve patates yetiştiriciliğine dayalıdır. Ayrıca ormancılık ve balıkçılıkta önemli gelir kaynağı olup Havyarı ile meşhurdur. Karasu il merkezine 49 km mesafede olup otobüslerle karşılıklı düzenlenen seferlerleriyle ulaşım vardır.

Sabiha Gökçen Havaalanı Karasu’ya 140 km. uzaklıkta ve yaklaşık 2 saat’lik mesafeyle de havayolu ulaşımı mümkündür.

Karasu Otobüs Bileti Fiyatları

Karasu'dan diğer il ve ilçelere, veya diğer yerlerden Karasu'ya ucuz ve uygun otobüs bileti fiyatlarını sayfamızın üst kısmında yer alan “Karasu Otobüs Bileti Arama” kutucuğunu kullanarak görebilirsiniz.

Otobüs Bileti Arama Modülünün sizi yönlendirdiği ülkemizin en büyük otobüs bileti portallarından Karasu otobüs biletini fiyatları karşılaştırıp güvenle satın alabilirsiniz. Buradan yapacağınız online otobüs bileti satın alma işlemlerinin 256 Bit SSL ile güvenlik altında gerçekleştiğini unutmayınız.

Karasu Otobüs Bileti ödemelerini banka kartı, kredi kartı ve BKM Express ile yapabilirsiniz. Otobüs Bileti ödemelerinde Visa, MasterCard, American Express, Visa Electron, Maestro kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz.

 • Karasu – Adapazarı Otobüs Bileti Karasu – Ankara Otobüs Bileti Karasu – Düzce Otobüs Bileti Karasu – Akçakoca Otobüs Bileti Karasu – Karadeniz Ereğli Otobüs Bileti Karasu – Zonguldak Otobüs Bileti
 • Karasu – İstanbul Otobüs Bileti
 1. İstanbul – Karasu Otobüs Bileti Ankara – Karasu Otobüs Bileti Akçakoca – Karasu Otobüs Bileti Adapazarı – Karasu Otobüs Bileti Düzce – Karasu Otobüs Bileti Karadeniz Ereğli – Karasu Otobüs Bileti
 2. Zonguldak – Karasu Otobüs Bileti

karasuya otobüsle ulaşım

Karasu Şehirlerarası Otobüs Terminali ilçe merkezinde Kabakoz Mahallesi 827. Sk. No:7 Karasu/Sakarya adresinde bulunmaktadır. Karasu Otogar'a sarı taksi, özel araç, minibüs, belediye otobüsü ve otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile ulaşabilirsiniz.

xx

Karasu, Sakarya’nın en önemli ve turistik ilçelerinden bir tanesidir. Marmara Bölgesi’nin popüler turizm noktalarından biri olan Karasu’yu her sene yerli ve yabancı on binlerce turist ziyaret etmektedir.

Karasu’nun çevresinde; Kocaali, Hendek, Ferizli ve Kaynarca yer almaktadır.

Karasu’ya Nasıl Gidilir?

Karasu’ya ulaşım gerçekleştirmek isteyen tatilciler; Türkiye’nin hemen her noktasından kolayca gerçekleştirme şansına sahiptir. Karasu ilçe merkezine ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; demir yolu, kara yolu ve aktarmalı olarak hava yolunu kullanabilir.

Sakarya’dan Karasu’ya Nasıl Gidilir?

Karasu; Sakarya şehir merkezinden aşağı yukarı 50 km uzaklıkta yer alan oldukça önemli bir ilçedir.

Sakarya il merkezinden yola çıkarak Karasu ilçe merkezine ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; merkezde bulunan Karasu otobüslerini kullanmalıdır. Tatilciler; Karasu otobüslerini kullanarak aşağı yukarı 1 saat içerisinde ve 60 TL gibi bir ücret karşılığında Karasu’ya kolayca ulaşım sağlayabilir.

Karasu’ya Hava Yolu ile Ulaşım

Karasu ilçe merkezinde ya da Sakarya şehir merkezinde herhangi bir havaalanı bulunmadığından; Karasu ilçe merkezine hava yolu ile direkt ulaşım gerçekleştirmek mümkün değildir.

Tatilciler; Karasu’ya en yakın konumda, İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aktarma yapmalıdır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan iniş yapan gezginler; burada bulunan servisler aracılığı ile direkt olarak Sakarya şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilir.

İstanbul-Sakarya arası yolculuklar; aşağı yukarı 1 saat 30 dk sürmektedir ve 40 TL karşılığında gerçekleştirilebilir.

Sakarya şehir merkezine ulaşım gerçekleştiren ziyaretçiler; şehir merkezinden sık sık geçen Karasu otobüslerinden herhangi biri ile kolayca ulaşım sağlayabilir. Sakarya şehir merkezi ve Karasu ilçe merkezi arasında gerçekleştirilen yolculuklar; ortalama olarak 1 saat sürmektedir ve bilet fiyatları 60 TL’dir.

Karasu’ya Otobüs ile Ulaşım

Karasu, kara yolu ulaşımı açısından oldukça zengin bir ilçedir. Bu nedenle de Karasu’ya Türkiye’nin hemen her noktasından kara yolu ile ulaşım gerçekleştirmek oldukça basittir.

Karasu ilçe merkezine şehirlerarası otobüsler aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; ilçe merkezine aşağı yukarı 600 metre uzaklıkta yer alan Karasu Otogarı’na ulaşım gerçekleştirmelidir.

Karasu ilçe merkezine çok yakın konumda bulunan Karasu Otogarı’na ulaşım gerçekleştiren gezginler; buradan belediye otobüsleri, taksiler ya da yaya olarak da ilçe merkezine kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Karasu’ya Özel Araçla Ulaşım

Karasu ilçe merkezine özel araçlar aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek, son zamanlarda modernleştirilen ve geliştirilen kara yolları sayesinde oldukça kolaydır. Tatilciler; bulundukları mevkiden yola çıkarak D014, D650, D010, D605 ve D020 kara yollarını kullanarak Karasu’ya kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Karasu’ya Tren ile Ulaşım

Karasu ilçe merkezine demir yolu aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; bulundukları mevkiden yola çıkarak Karasu ilçe merkezine en yakın konumda yer alan ve Adapazarı ilçe merkezine yaklaşık olarak 6 km uzaklıkta bulunan Mithat Paşa Tren İstasyonu’na ulaşım gerçekleştirmelidir.

Mithat Paşa Tren İstasyonu’na ulaşım gerçekleştiren ziyaretçiler; istasyonun hemen önünden geçen Karasu otobüsleri aracılığı ile Karasu ilçe merkezine kolayca ulaşım gerçekleştirebilir. Karasu Otobüsleri ile aşağı yukarı 1 saat içerisinde ve 60 TL karşılığında Karasu ilçe merkezine ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

You might be interested:  Dedeman Otel Nerede?

İstanbul’dan Karasu’ya Ulaşım

İstanbul şehir merkezinden yola çıkarak, Karasu ilçe merkezine hava yolu araçları aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek mümkün değildir. Bunun nedeni; Sakarya il sınırları içerisinde herhangi bir havalimanının yer almamasıdır.

İstanbul şehrinden yola çıkarak, Karasu’ya özel araçları aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; Kuzey Marmara Otoyolu, 0-7, Anadolu Otoyolu, 0-4 ve E80 yolları üzerinden kolayca ulaşım gerçekleştirebilir. Bu yolculuklar aşağı yukarı 2 saat sürmektedir.

İstanbul’dan yola çıkıp, Karasu ilçe merkezine şehirlerarası otobüsler aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek oldukça basittir.

Tatilciler; İstanbul’da bulunan Esenler Otogarı’ndan, Karasu ilçe merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Karasu Otogarı’na bilet kesmelidir.

İstanbul ve Karasu arasında gerçekleştirilen şehirlerarası otobüs yolculukları; aşağı yukarı 3 saat sürmektedir. İstanbul ile Karasu arasındaki otobüslerin bilet fiyatları ise; ortalama olarak 60 TL’dir.

İstanbul ilinden, Karasu ilçesine tren yolculuğu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; İstanbul Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan, Adapazarı ilçe sınırları içerisinde yer alan Mithat Paşa Tren İstasyonu’na ulaşım gerçekleştirmelidir. İstanbul ile Adapazarı arasında gerçekleştirilen demir yolu yolculukları; aşağı yukarı 2 saat sürmektedir. Bu yolculukların bilet fiyatları ise ortalama olarak 30 TL’dir.

Ankara’dan Karasu’ya Ulaşım

Ankara şehrinden yola çıkıp, Karasu ilçe merkezine hava yolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; Karasu’ya en yakın konumda bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aktarma yapmalıdır.

Ankara Esenboğa Havalimanı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında gerçekleştirilen yolculuklar; aşağı yukarı 1 saat sürmektedir.

Ankara ile İstanbul arasındaki uçak yolculuklarının bilet fiyatları ise ortalama olarak 150 TL’dir.

İstanbul’da iniş yapan yolcular; burada yer alan servisler aracılığı ile Sakarya’ya direkt olarak ulaşım gerçekleştirebilir. İstanbul ve Sakarya arasında gerçekleştirilen bu yolculuk; aşağı yukarı 1 saat 30 dk sürmektedir ve servis transfer bedeli 40 TL’dir.

Sakarya şehir merkezine ulaşım gerçekleştiren gezginler; şehir merkezinin hemen her noktasında bulunan Karasu Otobüsleri aracılığı ile Karasu ilçe merkezine ulaşım sağlayabilir.

Sakarya şehir merkezi ile Karasu arasında gerçekleştirilen otobüs yolculukları ise; 1 saat sürmektedir ve ulaşım bedeli 60 TL’dir.

Ankara il merkezinden yola çıkarak, Karasu ilçe merkezine özel araçları aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmeyi hedefleyen gezginler; Anadolu Otoyolu ve 0-4 kara yolu üzerinden kolayca ulaşım gerçekleştirebilir. Ankara ile Karasu arasında gerçekleştirilen bu yolculuklar; ortalama olarak 3 saat 30 dk sürmektedir.

Ankara şehir merkezinden, Karasu ilçe merkezine şehirlerarası otobüsler aracılığı ile direkt olarak ulaşım gerçekleştirmek, çok nadir bulunan biletler nedeni ile hiç kolay değildir. Tatilciler; Ankara (Aşti) Otogarı’ndan Adapazarı Otogarı’na bilet kesmelidir.

Ankara ile Adapazarı arasında gerçekleştirilen otobüs yolculukları; aşağı yukarı 4 saat sürmektedir ve 70 TL karşılığında sağlanabilmektedir. Adapazarı’nda iniş yapan yolcular; burada bulunan Karasu Otobüsleri aracılığı ile 1 saat içerisinde Karasu’ya ulaşım sağlayabilir.

Bu yolculuğun bilet fiyatı 60 TL’dir.

Ankara il merkezinden Karasu ilçe merkezine demir yolu aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek mümkün değildir. Bunun sebebi; Karasu’ya yakın konumda bulunan hiçbir tren garına Ankara’dan bilet olmamasıdır.

İzmir’den Karasu’ya Ulaşım

İzmir şehir merkezinden yola çıkarak, Karasu ilçe merkezine hava yolu aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na bilet kesmelidir. İzmir ile İstanbul arasında gerçekleştirilen hava yolu yolculukları; aşağı yukarı 1 saat sürmektedir ve bilet fiyatları ortalama olarak 150 TL’dir.

İstanbul’da iniş yapan yolcular; burada bulunan servisler aracılığı ile aşağı yukarı 1 saat 30 dakikada, 40 TL karşılığında Sakarya il merkezine ulaşım sağlayabilir. Sakarya il merkezinde inen ziyaretçiler; buradan Karasu otobüsleri aracılığı ile 1 saatte Karasu’ya ulaşım gerçekleştirebilir. Bu yolculuğun bilet fiyatı ise 60 TL’dir.

İzmir il merkezinden yola çıkıp, Karasu ilçe merkezine özel araçlarını kullanarak ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; 0-5, 0-7 ve Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden kolayca ulaşım gerçekleştirebilir. Bu yolculuklar ortala olarak 7 saat sürmektedir.

İzmir’den Karasu’ya şehirlerarası otobüsler yardımı ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler; İzmir Otogarı’ndan yola çıkıp, Adapazarı ilçe merkezine çok yakın konumda bulunan Adapazarı Otogarı’na ulaşım sağlamalıdır. Bunun nedeni; Karasu Otogarı’na İzmir’den direkt olarak otobüs seferi bulunmamasıdır.

İzmir ve Adapazarı arasında gerçekleştirilen otobüs yolculukları; aşağı yukarı 8 saat sürmektedir. Bu yolculukların bilet fiyatları ise ortalama olarak 150 TL’dir.

Adapazarı Otogarı’ndan iniş yapan yolcular; buradan Karasu otobüslerine binerek ,60 TL karşılığında ve 1 saat içerisinde Karasu ilçe merkezine ulaşım gerçekleştirebilir.

İzmir şehir merkezinden Karasu ilçe merkezine demir yolu aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek pek mümkün değildir. Bunun nedeni; Karasu’ya yakın konumda bulunan tren istasyonlarının hiçbirine İzmir’den tren seferi bulunmamasıdır.

Karasu Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Karasu, Sakarya iline bağlı 16 ilçeden biridir. Karasu, kuzeyinde Karadeniz ile komşu ve Hendek, Ferizli, Kaynarca, Kocaali ilçeleri arasında bulunmaktadır. Sadece konumu değil, doğal güzellikleri ile de dört mevsim yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

 • Karasu ilçesi Türkiye’nin büyük şehirleri olan İstanbul’a 148 kilometre, Ankara’ya 305 kilometre, İzmir’e 481 kilometre, Bursa’ya 234 kilometre, Eskişehir’e 238 kilometre ve Sakarya şehir merkezine 58 kilometre uzaklıktadır.
 • Karasu ilçesine kendi aracınız ile seyahat edecekseniz İstanbul’dan iki buçuk saat, Eskişehir’den üç saat, Ankara’dan üç saat kırk dakika, İzmir’den altı buçuk saat, Bursa’dan 3 saat ve Sakarya merkezden bir saat sürmektedir. 
 • Özel araçla ulaşımın yanı sıra Karasu’ya şehirlerarası otobüs ve uçak ile ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. 
 • Karasu'da günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Karasu otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.
You might be interested:  Aile Bütçesi Hazırlamak Neden Önemlidir Ne Tür Faydaları Vardır?

Karasu’ya ulaşabilmek için en yakın havalimanı Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’dır. Havalimanına indikten sonra Karasu’ya eğer otobüs ile geçiş yapmak istiyorsanız 54/K kodlu Sakarya Belediyesi otobüslerine binip Sakarya merkezde indikten sonra Sakarya merkezden hareket eden Karasu otobüslerine veya minibüslerini kullanmanız gerekmektedir.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan Sakarya merkeze otobüs bileti ücreti kişi başı 4 – 6 TL’dir. Sakarya’da kullanılan şehir içi kartı “Havalimanı – Sakarya Merkez” otobüsünde geçersizdir. Standart bilet tarifesi uygulanmaktadır.

Karasu’ya havalimanında iniş yaptıktan sonra araç kiralayarak ulaşmayı tercih ederseniz havalimanı çıkışında çeşitli araç kiralama şirketleri mevcuttur. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan yola çıktığınızda sırasıyla D100 ve D650 kara yollarını kullanıp Poyrazlar, Söğütlü, Ferizli ve Darıçayırı’nı geçtikten sonra Karasu ilçesine ulaşabilirsiniz. 

Eğer Karasu’ya havalimanı taksisiyle ulaşmak istiyorsanız Kocaeli Havalimanı’nda indikten sonra en kestirme araç ulaşım rotasını tarif ederseniz ekstra taksi ücreti ödememiş olursunuz. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı ve Karasu arasındaki bu rota 85 kilometre ve trafik durumuna göre yaklaşık bir saat on beş dakika sürmektedir.

İstanbul’dan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’na aktarmasız, direkt uçuş yoktur. Aktarmalı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bilet fiyatları 250 – 300 TL arasında bilet tarihine göre değişmektedir. İzmir’den ise İstanbul’da olduğu gibi 1 ve 2 aktarmalı olarak uçuşlar gerçekleştirilmekte, uçuş fiyatları da bilet tarihine göre 280- 320 TL arasında değişmektedir.

Bursa Yenişehir Havalimanı ile Kocaeli arası uçuş tarihine göre 250 – 350 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tüm uçuşlar aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı ve Kocaeli arasında tek aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Bilet fiyatları ise uçuş tarihine göre 280 – 360 TL arasında değişmektedir.

Karasu'da doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Karasu'da gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.

İstanbul’dan Karasu’ya otobüsle ulaşım sağlayacaksanız Esenler Otogarı’ndan ya da Alibeyköy Otogarı’ndan biletinizi alarak Sakarya Büyükşehir Terminali’ne ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Sakarya Otogarı’na otobüs bileti fiyatları hafta içi ve hafta sonu değişiklik göstermektedir. Bilet fiyatları 30 – 45 TL arasındadır.

Sakarya Büyükşehir Terminali’nden otogar servislerine ya da yerel minibüslere binerek Karasu ilçesine gidilmektedir.

Ankara’dan Karasu’ya otobüsle ulaşım sağlayacaksanız Ankara (Aşti) Otogarı’ndan Sakarya Otogarı’na giden otobüs biletlerinden satın almanız gerekmektedir. Sakarya Otogarı’ndan Karasu ilçesine giden servis ve minibüs mevcuttur. Ankara ile Sakarya arası otobüs biletleri 55 – 80 TL fiyat aralığındadır.

Karasu'da doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Karasu gezi rehberi sayfasında listeledi.

Karasu’ya Bursa’dan ulaşmayı düşünüyorsanız, Bursa Otogarı’ndan Adapazarı Otogarı’na otobüs bileti almalısınız. Adapazarı Otogarı’nda indikten sonra otogar servisleriyle veya buradan kalkan minibüslerle Karasu ilçesine gidebilirsiniz. Bursa ile Sakarya arası otobüs bileti fiyatları 35 – 40 TL arasındadır.

İzmir’den Karasu ilçesine giderken İzmir Otogarı üzerinden Adapazarı Otogarı’na ulaşmanız gerekmektedir. Ardından Adapazarı Karasu servislerine veya minibüslerine binerek Karasu ilçesine ulaşabilirsiniz. İzmir ile Adapazarı otobüs bileti fiyatları 75 – 80 TL arasında değişmektedir.

Eskişehir’den Karasu ilçesine ulaşımda da diğer illerde olduğu gibi önce Adapazarı Otogarı’na iniş yapmalı ardından Karasu servislerine veya minibüslerine binmelisiniz. Eskişehir Otogarı ile Adapazarı Otogarı arası otobüs bilet fiyatları 45 – 60 TL arasındadır.

Karasu'da lüks mimari tasarımları ile eşsiz açık büfe kahvaltı sunan otellerin listesini Karasu havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.

Karasu ilçesi ile Sakarya merkez arası 55 kilometre ve yaklaşık 1 saat sürmektedir. Sakarya merkezden yola çıktıktan sonra Söğütlü, Ferizli ve Darıçayırı’nı geçerek Karasu ilçesine ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Avrupa yakasından yola çıkacaksanız Avrasya Tünelini geçtikten sonra E80 yolunu takiben D100 karayoluna geçiş yapmanız gerekmektedir. Sakarya merkeze ulaştığınızda D650 yoluna saparak Karasu’ya ulaşabilirsiniz. İstanbul ile Karasu ilçesi arası 210 kilometre ve yaklaşık 2 saat 35 dakika sürmektedir.

İzmir ve Karasu arası 570 kilometredir. Eğer Osmangazi Köprüsü’nden geçerek Karasu’ya ulaşım sağlamak isterseniz  Manisa, Balıkesir, Bursa ve Yalova’yı  E881 yolunu takiben geçerek Diliskelesi’nden D100 karayoluna sapmanız gerekmektedir. 

Osmangazi Köprüsü’nden geçiş yapmak istemiyorsanız yolunuzu 40 dakika kadar uzatmanız gerekmektedir. Bu yolla da Uşak, Kütahya ve Eskişehir yollarından geçerek Karasu’ya ulaşabilirsiniz. İzmir Adapazarı arası yaklaşık altı buçuk saat sürmektedir.

Karasu’ya Ankara’dan ulaşmak için öncelikle E89 ardından E80 ve son olarak da D650 yollarını kullanmanız gerekmektedir. Bolu ve Düzce’yi geçip Sakarya merkeze ulaştıktan sonra Karasu ilçesine ulaşabilirsiniz. 4 saatlik bu yolculuğunuz yaklaşık 354 kilometre sürecektir.

Karasu’ya Bursa’dan giderken sırasıyla D160 ve D595 yolları kullanılarak, İznik merkezden de D150, D650 yolları kullanılarak Karasu’ya ulaşım sağlanmaktadır. Bu yolculuk 237 kilometre ve yaklaşık 3 saat sürmektedir. 

Karasu’ya Kocaeli’nden kendi aracınızla ulaşmak yakınlığı sebebiyle çok kolay olacaktır. Kocaeli merkezden E80 yolunu takiben Sapanca’yı geçmeli ve ardından da Arifiye’den D650 yoluna sapılmalıdır. 104 kilometre sürecek bu yolculuğunuz yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. 

Karasu'da hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Karasu balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *