Göremeye uçakla ulaşım

Ayda 16 MilyondanFazla Ziyaretçi İptal Edilen BileteKesintisiz İade

Ucuz Konya – Göreme Otobüs Seferleri

 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım
 • göremeye uçakla ulaşım

Haritada görmek için tıklayınız.

En Popüler Konya Kalkışlı Otobüs Seferleri

 • Konya – Ankara Otobüs Bileti 65,00 TL
 • Konya – Antalya Otobüs Bileti 90,00 TL
 • Konya – İstanbul Otobüs Bileti 170,00 TL
 • Konya – İzmir Otobüs Bileti 100,00 TL
 • Konya – Karaman Otobüs Bileti 50,00 TL
 • Konya – Adana Otobüs Bileti 100,00 TL
 • Konya – Alanya Otobüs Bileti 80,00 TL
 • Konya – Aksaray Otobüs Bileti 40,00 TL
 • Konya – Kayseri Otobüs Bileti 80,00 TL
 • Konya – Ereğli (Konya) Otobüs Bileti 40,00 TL
 • Konya – Bursa Otobüs Bileti 130,00 TL
 • Konya – Isparta Otobüs Bileti 70,00 TL

En Popüler Göreme Varışlı Otobüs Seferleri

 • İstanbul – Göreme Otobüs Bileti 200,00 TL
 • Antalya – Göreme Otobüs Bileti 100,00 TL
 • Ankara – Göreme Otobüs Bileti 90,00 TL
 • Kayseri – Göreme Otobüs Bileti 29,00 TL
 • Denizli – Göreme Otobüs Bileti 140,00 TL
 • Alanya – Göreme Otobüs Bileti 120,00 TL
 • Çanakkale – Göreme Otobüs Bileti 180,00 TL
 • Aksaray – Göreme Otobüs Bileti 19,00 TL
 • Bursa – Göreme Otobüs Bileti 150,00 TL
 • Manavgat – Göreme Otobüs Bileti 100,00 TL
 • Çorum – Göreme Otobüs Bileti 120,00 TL

Konya – Göreme arası otobüs yolculuğu ne kadar sürmektedir?

Konya – Göreme arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 3 saat 22 dakika sürmektedir.

Konya – Göreme arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

Konya – Göreme arası sefer düzenleyen otobüs firmaları: Yükseller Aksaray Birlik, Tokat Yıldızı Seyahat, Kamil Koç, Isparta Petrol Turizm, Metro Turizm firmalarıdır.

Konya – Göreme arasında en çok sefer düzenleyen otobüs şirketi hangisidir?

En çok Konya – Göreme otobüs seferi düzenleyen firma: Kamil Koç

Konya – Göreme en ucuz otobüs bileti ne kadardır?

En ucuz Konya – Göreme otobüs bileti 70,00 TL’dir.

Havaalanı Transfer Kişi Başı 60 TL

Kapadokya Göreme ulaşımı için en doğru seçim uçak olmaktadır. Kısa zamanda trafik ve yol yorgunluğu yaşamadan Kapadokya’ya ulaşılmaktadır.

Uçakla Kapadokya’ya gitmek isteyenler için iniş yapabilecekleri iki havaalanı vardır. Bunlar, Kayseri Erkilet Havaalanı ve Nevşehir Kapadokya Havaalanlarıdır. Kişi başı göreme ulaşım fiyatımız 60 TL dir.

Rezervasyonlarınız hemen +905324530363 numaradan ulaşabilirsiniz.

Tüm araçlarımızda wifi hizmeti bulunmaktadır. Hava alanı çıkışında kaptanlarımız tarafından karşılanmaktasınız. Adınızın yazılı olduğu karşılama kağıdı ile sizleri almakta ve sonrasında hemen transfer aracımıza götürmekteyiz. Herhangi bir süre beklemeden. Başka bir uçak servisi beklemeden servis araçlarımız hareket etmektedir.

Göreme, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir Merkez İlçesine bağlı bir beldedir. Nevşehir’e 10 km uzaklıktadır. Göreme, Kapadokya’nın merkezi olarak bilinmekte ve her yıl yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Eşsiz coğrafyası ile Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden biridir.

Kayseri Havaalanı, Nevşehir merkeze 100 km mesafededir ve Kapadokya Göreme ulaşımı 1 saat sürmektedir. Kapadokya Havaalanı ise Nevşehir merkeze 26 km mesafededir. Kapadokya Göreme ulaşımı çok daha kısa ve kolaydır. Uçak bileti alırken bu seçenekleri değerlendirmek gerekir.

KAPADOKYA GÖREME ULAŞIMI HAKKINDA

Her iki havaalanından da Kapadokya’nın kalbi Göreme’ye ulaşım sınırlı sayıda toplu taşıma araçlarıyla yapılmaktadır. Kapadokya Havaalanı Göreme arası mesafe 43 km’dir.

Kapadokya Göreme ulaşımı yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Havaalanından Göreme’ye şehir içi toplu taşıma araçları az sayıda olup ve direk ulaşım olmadığı için taksi, araç kiralama ve transfer hizmetleri ile sağlanmaktadır.

Kapadokya Göreme ulaşımı için taksi ücretleri oldukça pahalıdır. Araç kiralamak isteyenler için havaalanında rent a car firmaları bulunmaktadır. Ancak ehliyeti olmayan ve yabancı bir çevrede araba kullanmak istemeyenler için en mantıklı seçim havalimanında hizmet veren transfer firmalarıdır.

Özellikle grup olarak seyahat edenler için büyük kapasiteli araçlarla tek yön transfer hizmetleri bulunmaktadır. Grup kişi sayısına göre değişen transfer hizmetleri ile Kapadokya Göreme ulaşımı ücreti 250- 350 TL arasındadır. 4 kişilik araçlar ile daha uygun ücretlerle ulaşım karşılanmaktadır.

Ayrıca Kapadokya Göreme ulaşımı için 18 kişilik araçlarla shuttle servis hizmeti de verilmektedir.

göremeye uçakla ulaşım

Kapadokya Göreme Ulaşımı

Kapadokya Göreme ulaşımı için transfer saatleri uçuş seferlerine göre düzenlenmektedir. Bu yüzden rezervasyon yaparken uçuş kodunu belirtmek gerekir. Sezonda yoğunluk yaşandığı zaman diliminde transfer ücretleri artış göstermektedir.

Ancak sezon dışı zamanlarda yani Kasım ve Nisan ayları arasında fiyatlar düşmektedir. Transfer hizmetlerinden yararlanmak için özellikle sezonda rezervasyon yaptırmak faydalı olmaktadır.

Bir iki gün öncesinden transfer firmasını arayarak gidiş tarihini, saatini, uçuş kodunu ve kişi sayısını belirtmek gerekmektedir. Aksi halde boş yer bulunamayabilir.

Uçak indikten sonra Kapadokya Göreme ulaşımı yapılacak transfer aracı ve kaptanı hazır beklemektedir. Kısa sürede araca eşyalar yüklenmekte ve yola çıkılmaktadır.

You might be interested:  Tur Gezilerinde Ne Giyilir?

Kapadokya Göreme ulaşımı için kalabalık gruplar için VİP transfer hizmeti de bulunmaktadır. Konforlu ve lüks araçlar kullanılmaktadır. Bebek ve çocuklar için transfer ücreti alınmamaktadır. Ancak ek koltuk istenirse rezervasyon sırasında belirtilmelidir.

Kayseri Erkilet Havaalanına iniş yapan yolcular için de Kapadokya Göreme ulaşım fiyatları taksi ücreti 250 – 300 TL’dir. Transfer hizmeti almak taksilere kıyasla çok daha hesaplı, toplu taşıma araçlarından ise çok daha konforludur.

Konforlu VİP araçlarla Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan Kapadokya Göreme ulaşımı çok daha avantajlıdır. Her şeyden önce güvenilir yasal yolculuk olanağı sunmaktadır. Çocuklar için çocuk koltuğu, havaalanından karşılama hizmeti, deneyimli şoförler ile sağlanan ulaşım ve karşılama gibi avantajlara sahiptir.

4 -6 kişilik gruplar ve aileler için Ekonomik VİP hizmeti, 12-18 kişilik gruplar içinde VİP minibüs hizmeti bulunmaktadır.

Kayseri Havaalanından Göreme’ye shuttle transfer hizmeti ile gitmek mümkündür. Mercedes Sprinter marka konforlu araçlarla ulaşım sağlanmakta olup kişi başı fiyatı 50 TL‘ dir. Genellikle internet üzerinden rezervasyon ve ödeme yapılmaktadır. Ya da sadece rezervasyon yapıp havaalanına gelince ücret ödenebilmektedir.

Shuttle transfer hizmeti aynı bölgeye gidecek olan kişiler için geçerlidir. Havaalanından belli saatlerde kalkışları bulunmaktadır. Yolculuk sırasında diğer yolcular da bulunmakta ve herkes istediği bölgede araçtan inebilmektedir. Kapadokya Göreme transferi için shuttle transfer hizmeti, VİP transfer hizmetine kıyasla çok daha ucuzdur.

Ancak VİP transfer hizmetinden daha yorucudur.

Erkilet havaalanından Kapadokya Göreme ulaşımı olduğu gibi Mustafapaşa, Ürgüp, Ortahisar, Çavuşin, Avanos bölgelerine de transfer hizmeti bulunmaktadır.

Hangi havaalanına iniş yapılırsa yapılsın Kapadokya Vip transfer hizmeti kişi ya da gruplar için oldukça konforludur. Vip transfer hizmetinin en avantajlı tarafı, yolculuk saatini ve güzergahını yolcu belirlemektedir. Aracı kaçırma derdi olmadan rahat ve konforlu bir şekilde etrafı izleyerek yolculuk yapmanın keyfi yaşanmaktadır.

Diğer transfer bilgileri için transfer sayfamıza bakabilirsiniz. Yada Nevşehir havaalanı kapadokya transferi için tıklayabilirsiniz. Araçlarımızdaki wifi hizmeti hiç kaptanımıdan wifi bilgilerini alabilirsiniz. Yerli yabancı misafirlerimiz yolculuk sırasında internet erişimi sağlayabilmektedir.

Göreme lokasyonunda eğer gideceğiniz otel henüz belli değil ise otogar da inip turizm acentalarından konaklama bilgisi alabilirsiniz. Sadece konaklama değil aynı zamanda bölgede yapılacak aktivitelerden de bilgi sahibi olabilirsiniz. Atv, at turu, balon turu, yamaç paraşütü, türk gecesi, bölge turları vb. gibi.

Tüm bu aktiviteler için sayfamızdan da fiyat ve bilgi alabilirsiniz. Kapadokya aktiviteleri için tıklayabilirsiniz.

Nevşehir Uçak Bileti Ara, En ucuz Nevşehir Uçak Bilet fiyatları

Nevşehir Kapadokya Havalimanı şehir merkezinden 25 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından merkeze ya da Ürgüp, Göreme, Avanos gibi ören yerlere hatta bazı otellerin önüne kadar gitmek için havalimanı servisleri, taksi ya da araç kiralama gibi alternatifleriniz var.

Bu havalimanına şehir merkezinden ulaşım için belediyenin herhangi bir otobüs seferi ya da şehir içinden havalimanına karşılıklı çalışan bir dolmuş hizmeti bulunmuyor.

Havalimanı Servisleri

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda en çok kullanılan ulaşım hizmeti havalimanı servisleridir. Şehir merkezi ve ören yerleri birbirine yakın olduğu için bu servisler sizi Nevşehir Bölgesi’nde gidebileceğiniz birçok yere uygun bir ücret karşılığında götürüyorlar.

Havalimanı trafiği çok yoğun olmadığı için servisler uçak saatlerine göre hizmet veriyorlar. THY uçuş saatlerine göre havalimanında bulunan Demirhan Turizm’e ait minibüsler alternatiflerinizden biri. Havalimanından Göreme’ye doğru bir minibüs, Ürgüp’e doğru ise bir başka minibüs kaldırıyorlar. Göreme’ye doğru giden servis aynı zamanda Nevşehir şehir merkezinden de geçiyor.

Her iki minibüsün de yolculuk süresi yaklaşık 30 dakika sürüyor. Şehir merkezine ise yaklaşık 20 dakikada ulaşılabiliyorsunuz.

Demirhan Turizm’in Göreme’ye doğru giden araçlarının durakları sırasıyla “Kapadokya Havalimanı”, “Gülşehir Meydanı”, “Forum Kapadokya”, “Meteris Meydanı”, “Gülbahçe Parkı”, “Versa Hastanesi”, “Uçhisar Hanem Art Center” ve “Göreme Belediyesi Önü”.

Ürgüp, Avanos yönüne giden araçlar ise Kapadokya Havalimanı’ndan hareket ettikten sonra sırasıyla “Avanos Taşköprü”, “Avanos Meydanı”, “Altınyazı Otel”, “Hadosan Otel”, “Dinler Otel”, “Ürgüp Belediyesi” ve “Ürgüp Hamam” önünde duruyor.

Havalimanı Servisi olarak hizmet veren bir diğer alternatif ise ATS Transfer. Havalimanı Shuttle Servisi gibi çalışıyor ama önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında minivan gibi araçlarla sizi karşıladıktan sonra gideceğiniz yere kadar havalimanından transferinizi sağlıyor.

Ücretleri ise diğer alternatiften biraz daha fazla ama çok değil. Telefonla bilgi alabilir ona göre kararınızı verebilirsiniz.

Araç Kiralama

Daha esnek bir seyahat programı amacıyla araç kiralama yapmak isteyenler için Nevşehir Havalimanı’nda Ofisi bulunan 2 firma bulunuyor. Bunlardan birisi “Avis”, diğeri ise “Çapacı Rent a Car”. Firmaların ofislerini zaten çok büyük olmayan bu havalimanında kolaylıkla görebilirsiniz.

Taksi

Havalimanında uçak saatlerine göre bekleyen taksiler bulunuyor. Biraz daha pahalı olabilir ama pazarlık yapabilirsiniz. Örneğin 4 kişilik bir aile ya da arkadaş grubu iseniz kişi başına düşen fiyat havalimanı servislerinden çok farklı olmayabilir. Kapınıza kadar ulaşımınız sağlayacağı ve çok daha konforlu olduğu için gideceğiniz yere göre karşılaştırma yapabilirsiniz.

03 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Göreme Ankara Uçak Bileti %10 indirimli

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 442-3 numaralı belediye otobüslerini kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

442-3 numaralı otobüs Beştepeler Mahallesi AŞTİ Ankaray Geçidi Yenimahalle – Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Çankaya – Doğanbey Mahallesi Hipodrum Caddesi Altındağ – Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ – Balıkhisar Mahallesi Esenboğa Havaalimanı Akyurt güzergâhını izleyerek, trafik ve hava koşullarına bağlı olmakla birlikte ortalama 2 saat içerisinde ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayan 442-3 numaralı belediye otobüslerinin ulaşım ücreti AnkaraKart ile tam 2,50 TL, indirimli 1,75 TL'dir.

Servis

Ankara Esenboğaz Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek ise BelkoAir servisleridir.

You might be interested:  Efe Tur Hangi Ilin?

Aşti Gelen Yolcu Katı'ndan hareket eden BelkoAir servisleri; AŞTİ – Kızılay (Gama İş Merkezi) – Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü) – AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı) – Ankara Esenboğa Havalimanı güzergâhını izleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır.

AŞTİ şehir merkezinden hareket eden BelkoAir servisleri trafik ve hava koşullarına da bağlı olarak yaklaşık ortalama olarak  1 saat 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı'na ulaşım sağlayan BelkoAir servislerinin ulaşım ücreti 11 TL'dir. 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir.

Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Ankara Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Pursaklar’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 45 – 50 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çankaya’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 135 – 140 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Elmadağ’dan  Ankara Esenboğa Havalimanı’na 130 – 140 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Esenboğa Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na  30 – 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)     

Diğer Alternatifler

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Ankara’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz.

En uygun Ankara uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.

com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Havalimanından Göreme’ye gitmek için birkaç ulaşım alternatifiniz bulunmaktadır. Aşağıdaki seçenekler haricinde dilerseniz Nevşehir merkeze ulaşım yaparak oradan minibüs veya otobüsle de Göreme’ye gidebilirsiniz.

Taksi

Havaalanında yer alan taksi durağında her an araç bulabilirsiniz. Yaklaşık 35 dk sürecek olan yolculuğunuz için öncesinde pazarlık da yapabilirsiniz.

Shuttle

Pegasus gibi bazı havayollarının servisleriyle belirli noktalara ulaşımınızı yapabilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak Havaş otobüsleri hakkında da araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bunların dışında Göreme otelinizin transfer hizmeti varsa yararlanabilirsiniz. Göreme uçak bileti aldıktan sonra otelinizle iletişime geçip bu bilgileri gelmeden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bodrum Nevşehir Ucuz Uçak Bileti Al, En Ucuz Bilet : 407 TL

Anadolu’nun masal kenti Nevşehir, tarihi dokusuyla adeta farklı bir dünyaya açılıyor. Nevşehir denince akla ilk olarak Kapadokya geliyor. Orta Anadolu’nun incisi olarak da adlandırabileceğimiz bölgede, seramiği, kuru kaymağı, kabak çekirdeği, üzümü ve çömleği ile oldukça meşhur.

Tarihi ve doğal güzellikleri bakımından şanslı olan Nevşehir’i ziyaret etmek için hemen bir Nevşehir uçak bileti alabilirsiniz.

Seyahat tarihinizi belirledikten sonra en uygun Nevşehir uçak biletleri için Nevşehir uçuşlarını bu sayfadan inceleyebilir ve sizin için en uygun uçuşu seçerek bu güzel şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Kendinizi bir de Nevşehir’de gezilecek yerler listesi çıkarmayı unutmayın!

Çoğu insan için Nevşehir demek aslında Kapadokya demek. Açık hava müzeleri, kiliseleri, balonları, taş dokusu, peribacaları ve daha fazlası ile koskoca bir tarihi bulunan şehir, volkanik yapısı ile adını dünyaya duyurmuş durumda. Pek çok gezilecek mekanı bünyesinde barındıran Nevşehir’in en önemli özelliği peribacaları… Bu güzellikler Nevşehir’in simgeleri halinde.

Nevşehir’de gezilecekler listenizin ilk sırasında Kapadokya yer almalı. Gezilip görülmesi gereken yerlerin çoğunluğu da bu bölgede bulunuyor.

Burada; UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Nevşehir denince ilk akla gelenlerden olan Üç Güzeller’i, bölgenin en güzel yürüyüş yerlerinden olan Ihlara Vadisi’ni, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi’ni, mutlaka görmelisiniz.

Derinkuyu, Kaymaklı, Örentepe ve Özkonak da Nevşehir seyahatinizde uğramanız gereken yerler arasında bulunuyor.

Nevşehir ’de Alışveriş

Nevşehir’den öncelikle yöreye özgü lezzetlerden alıp, evinize götürmek isteyebilirsiniz. Yöreye has bir lezzet olan tandır halkası, kabak çekirdeği bunların en belirgin örnekleri…

Avanos bölgesinin tarihi Hititlere dayanıyor. Bu sebeple de testi yapımı bu bölgede oldukça meşhur. Kızıl çamurun Avanos bölgesinden çıkıyor olması, testi, çanak ve çömlek yapımının yaygın olmasını sağlıyor. Buradan kendiniz ve sevdikleriniz için bir Nevşehir anısı kalması için çeşitli ürünler satın alabilirsiniz.

Göreme’de çok bilinmese de dokumacılık çok yaygın şekilde yapılıyor. Bu bölgede pek çok dokuma atölyesi ve mağaza yer alıyor. Buradan da dokuma yelekler, çantalar, kilimler ve daha birçok ürün satın alabilirsiniz.

Nevşehir’de Ne Yenir?

Nevşehir denince akıllara hemen yemek ve restoran bakımından ilk olarak Uçhisar, Ürgüp ve Göreme geliyor. Bu üç yerin birleşimine Kapadokya da diyebiliriz. Buralarda bulunan yemekleri Nevşehir’de de bulabilirsiniz. Nevşehir ve bu belirttiğimiz yerlerde yemek yiyerek rahatlıkla farklı bir mekana geçebilirsiniz.

Bölgenin en meşhur yemeği; testi kebabı! Adından da anlaşıldığı gibi testide sunuluyor. Toprak çanaklarla sunulan bu yemek oldukça ilgi görüyor. Testi kırılıp yemeğin döküldüğü an, oldukça lezzetli bir görsel şölen sunuyor. Hem göze hem de mideye hitap eden bu lezzeti mutlaka deneyimlemelisiniz.

Nevşehir’in popüler lezzetleri arasında saç tava da bulunuyor. Buraya kadar gelip kuru kaymağın tadına bakmadan Nevşehir seyahatinizi sonlandırmamalısınız.

Nevşehir Seyahat Önerileri

İklimi nedeniyle yaz mevsimi Nevşehir’in en popüler olduğu aylar… Coğrafi özelliklerinden dolayı da her mevsim ziyarete açık bir yer. Kış ayları soğuk olmasına rağmen yerli ve yabancı turistler peri bacalarının karlı görüntülerini görmek için bölgeyi ziyaret ediyor. Bahar ayları da Nevşehir’e gitmek için ideal.

Nevşehir Festivalleri

Çağdaş sanat, müzik, gastronomi ve açık hava etkinlikleri ile özgün bir festival havası olan Cappadox Festivali, her sene mayıs ayında Kapadokya’da gerçekleşiyor.

Her yıl ağustos ayının son haftalarında düzenlenen Hacıbektaş Veliyi Anma Törenleri’ne, yurt içi ve yurt dışından oldukça çok katılımcı katılıyor.

You might be interested:  Seyahat Izin Belgesi Telefondan Nasıl Alınır?

Bağbozumunun yapılmaya başlandığı dönemlere denk gelen günlerde 3 gün süreyle Ürgüp Bağbozumu Festivali yapılıyor. Festivalde birçok yarışma ve gösteri düzenleniyor.

Her sene yıl için 5 gün olmak üzere yapılan Avanos Festivali, Senin farklı günlerinde gerçekleşiyor. Uluslararası bir kapsamda düzenlenen festivalde, çeşitli etkinlikler yer alıyor.

Ürgüp’ün Aksalur kasabasında gerçekleşen Aksalur Kiraz Bayramı, her yıl 20 Haziran tarihinde düzenleniyor. Bu etkinlik kasabada kiraz üretimini artırmak ve tanıtmak için yapılıyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Nevşehir şehir merkezine yaklaşık 100 km mesafede konumlanıyor. 1998 senesinde hizmete açılan havalimanı, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinin Tuzköy mevkiinde yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine direkt belediye otobüsleri ve Havaş ulaşımı bulunmuyor.

Hava Yolu Servisi

Hava yollarının servisleri ile Nevşehir merkezine veya Ürgüp’e ulaşım sağlamanız mümkün. Havalimanına ulaşmak için Nevşehir Üniversitesi ve Forum Kapadokya duraklarında beklemeniz gerekiyor.

Minibüs

Havalimanından Tuzköy – Gülşehir arasında saat başı sefer yapan minibüslerle gidebilir ve Gülşehir’den de belediye otobüsleri ile Nevşehir’e ulaşabilirsiniz. Böylelikle yaklaşık 2 saat gibi bir sürede Nevşehir’e ulaşmış olursunuz.

Araba Kiralama

Araba kiralama da rahat ve hızlı bir ulaşım aracı olabilir. Hem şehri kolaylıkla keşfedebilir hem de havalimanına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Milas Bodrum Havalimanı, Muğla’nın Milas ilçesinde konumlanıyor. Bodrum Milas Havalimanı Bodrum’a 32 km, Milas’a 12 km ve Didim’e 82 km uzaklıkta bulunuyor. Bodrum Milas Havalimanı’na otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi ve araç kiralamaya kadar pek çok alternatif ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • HAVAŞ
 • Muğla’nın ilçelerinden ve çevre illerin de bazı ilçelerinden havalimanına direkt ulaşım imkanı sunan HAVAŞ’ı kullanarak Bodrum merkez, Güvercinlik, Torba yolu ve Bodrum Otogar üzerinden havalimanına ulaşmanız mümkün.
 • MUTTAŞ

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren MUTTAŞ otobüslerinin seferleri ile Bodrum Milas Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz. Bodrum Otogarı’ndan ve Menteşe Otogarı’ndan gerçekleşen düzenli seferlerle havalimanına ulaşmak oldukça kolay!

 1. Otobüs
 2. Muğla’da geçerli olan Kentkart ile Muğla Belediyesi’nin otobüslerini kullanarak Göltürkbükü, Milas, Turgutreis, Gümüşkaya, Gündoğan veya Yalıkavak gibi noktalardan Bodrum’a veya Menteşe’ye gelerek havalimanına aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. 
 3. Taksi
 4. Yaz aylarında Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri haline gelen Muğla’da da şehir merkezinden havalimanına konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlamanın en ideal yollarından biri taksiler… Muğla’da tüm ilçe ve semtlerden kolayca taksi bulabilir, konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Nevşehir – İzmir uçak bileti

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Dünyanın pek çok ülkesinden doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine toplayan Kapadokya’ya ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla hizmet veren Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Gülşehir ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Kapadokya’dan yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na şehir ve ilçe merkezlerinden ulaşım içinse birkaç alternatif kullanılabiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Büyüleyici Kapadokya tatilinizin ardından otelinizden ya da merkezi destinasyonlardan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşım sağlamak için Aerobilet’in konforlu ve hızlı transfer araçlarını kullanabilirsiniz.

Aerobilet transfer araçları, Nevşehir şehir merkezi, Kapadokya, Ürgüp, Göreme, Uçhisar gibi destinasyonlardan transferinizi sağlıyor.

Siz de Aerobilet transfer hizmetleri sayfasından ücret tarifelerini ve transfer bölgelerini görüntüleyebilir, hemen tatilinizi planlayabilirsiniz.

Taksi

Nevşehir şehir merkezinden Nevşehir Kapadokya Havalimanı taksiyle yaklaşık yarım saat kadar sürüyor. Ayrıca, Kapadokya, Ürgüp ve Göreme’den havalimanına 40 dakikada, Uçhisar’dan ise 34 dakikada havalimanına varmanız mümkün. Siz de şehir merkezi ya da diğer turizm destinasyonlarından kolaylıkla taksi bulabilir ve havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan ve şehre yaklaşık 14 kilometre mesafede kurulmuş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’nin pek çok turistik bölgesine yakınlığıyla en yoğun havalimanlarından biri olarak hizmet veriyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım içinse farklı alternatifler bulunuyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda daima en ucuz uçak bileti seçenekleri ve en hesaplı otel konaklama alternatifleriyle tatil planlarınızda avantaj sağlayan Aerobilet, havalimanından otelinize kadar size eşlik ediyor. Dilerseniz, Aerobilet transfer hizmetleriyle Gaziemir, Konak, Basmane gibi destinasyonlara ya da Selçuk, Seferihisar, Alaçatı, Çeşme gibi turizm bölgelerine de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Aerobilet ile en ucuz uçak biletinin yanında şehir içi ulaşımlarda da en hesaplı seçeneği tercih etmek istiyorsanız, İzmir’in şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ESHOT halk otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz İzmirim Kart ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Akçay, Gaziemir, Leylak, Otogar, Ege Üniversitesi ve Bornova Metro güzergahında ulaşımınızı gerçekleştirebilir, Bornova Metro ile de seyahatinize devam edebilirsiniz.

Havalimanı hattında 24 saat otobüs seferleri gerçekleştiğinden siz de ESHOT otobüslerini 24 saat kullanabilirsiniz.

İZBAN

Banliyö treni sistemi olan İZBAN, İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali önünden şehir içi yolcu taşımacılığını sağlıyor.

İZBAN’ın havalimanından şehir içi destinasyonlara doğru istikametinde yer alan Hilal ve Halkapınar istasyonlarındaki duraklarından metroya aktarma yapmak da mümkün.

İZBAN ile Alsancak, Karşıyaka, Salhane, Torbalı ve daha pek çok destinasyona seyahat edebilirsiniz.

Havaş

İzmir Adnan Menderes Havalimanı yolcu çıkışında bekleyen Havaş otobüsleri, Çeşme, Alsancak, Karşıyaka gibi istikametlere yolcu taşımacılığı yapıyor.

Dilerseniz, otobüs içerisinde siz de biletinizi alarak Havaş otobüsleriyle gitmek istediğiniz noktalara ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Üstelik yalnızca İzmir şehir içinde değil, aynı zamanda Aydın, Kuşadası-Söke ve Manisa gibi istikametler için de Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz.

Taksi

Alsancak’ı merkez olarak baz alırsak, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan taksi aracılığıyla bu destinasyona trafik durumuna göre yaklaşık 18 dakikada varmanız mümkün. Bu nedenle, dilerseniz durak beklemeksizin doğrudan Alsancak’a hareket etmek için taksiyi tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *