Bodrumda Hangi Otel Tahliye Edildi?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik yakınlarındaki yangında oteldeki tüm müşterilerin tahliye edildiği ve büyük maddi hasarın oluştuğu T.D.B. oteli 2007’de meydana gelen, 100 hektarlık Kızılçam ağaçlarının yok olmasına neden olan yangından sonra bu alana kurulmuştu. Bugün Bodrum’da yangın nerede?
Bugün (29 Temmuz) bir yangın haberi de Muğla’nın Bodrum ilçesinden geldi. 13 yıl önce Güvercinlik bölgesinde çıkan yangında yanan ormanlık araziye inşa edilen beş yıldızlı “Titanic Deluxe Bodrum Hotel” yangın nedeniyle tahliye edildi.

Bodrumda hangi otel yanıyor?

Onlarca turist fenalık ve baygınlık geçirdi, karada bekleyen ambulanslarda tedavi edildiler. Yangın kontrol altına alındıktan sonra yangının ulaştığı ve tahliye edilen Lujo Hotel Bodrum ve La Blanche Bodrum otellerine müşteriler geri dönmeye başladı.

Bodrum Içmelerde hangi oteller boşaltıldı?

Bu bölgelerden biri olan Bodrum’a bağlı Güvercinlik’te yangın nedeniyle, yaklaşık 4 bin 500 turistin bulunduğu Titanic Deluxe Bodrum, Lujo, La Blanche otelleri tahliye edildi. Titanic Hotels Yönetimi, şu açıklamayı yaptı: “Otelimizde konaklamakta olan tüm misafirlerimiz, tedbir amaçlı denizyoluyla tahliye edilmiştir.

Bodrum’da yangın nerede çıktı?

Bodrum’un Çiftlik Köyü yakınlarındaki Alazeytin Mevkii’ndeki çam ormanlarında bugün öğle saatlerinde başlayan yangın yöre halkına kabus yaşattı. Yangına 6 helikopter üç uçak, 20 arazöz, 60 orman işçisi ile yaklaşık 100 vatandaş ve köylü müdahale etti.

You might be interested:  Viraj Aynası Ne Tür Bir Aynadır?

Bodrumda yangın kontrol altına alındı mı?

Bodrum ve Milas’taki yangınlar ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alınıp söndürüldü. Muğla’nın Bodrum ilçesinde Çiftlikköy yakınlarındaki ağaçlık bölgede, saat 13.30 sıralarında, yangın çıktı. Bölgeden dumanlar yükseldiğini görenler, orman ekiplerine bildirdi.

LUJO Bodrum yandi mi?

Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’daki yangın, saat 14:30 sıralarında Güvercinlik köyü yakınlarındaki Kuyucak mevkiinde bulunan ormanlık alanda başladı. Rüzgarın etkisi hızla büyüyen yangın, turistik otellerin bulunduğu bölgeye yöneldi. Alevlerin tehdit ettiği Titanic ve Lujo otelleri boşaltıldı.

LUJO Bodrum otel sahibi kim?

Anex Tours CEO’su Serhat Koçkar’ın sahibi olduğu Serkoç, Bodrum Güvercinlik’te 170 milyon dolarlık yatırımla Lujo Hotel’i açıyor. Nisanda hizmet vermeye başlayacak otel, her şey dahil sistemiyle alacarte hizmet verecek.

Bodrum içmeler yandı mı?

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki makilik alanda çıkan yangında alevler, İçmeler Mahallesi’nde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye ulaştı. Polis ekipleri, 3 oteli tahliye etti. İtfaiye ekipleri ve orman arazözleri karadan, takviye olarak gönderilen 1 helikopter de havadan müdahale edip, alevlerin önünün kesti.

Hangi otel yandi?

İşte detaylar Bodrum Kaynar-Usuluk mevkinde yapımı sırasında çok tartışılan (Bodrum girişi Polis noktasına gelmeden önceki) 5 yıldızlı Vogue Otel’in yakıt tankı patladı. Patlama sonucu çıkan yangın otelin lojman binalarına da sıçradı. Sabah 03:30 sularında çıkan yangına çok sayıda söndürme ekibi müdahale etti.

Manavgat hangi otel yandı?

Manavgat’a bağlı Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı otelin bodrum katındaki saunada, öğle saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Sauna bacasından yükselen dumanlar, otelin üst katlarındaki odalara da doldu.

Bodrumda nerede yangın?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi Dirmil Mevkii ile Gökçebel Mevkiisi arasında bugün saat 21.00 sıralarında elektrik tellerinden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması ile başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

You might be interested:  Şeker Ne Tür Katıdır?

Bodrumda neresi yaniyor?

Muğla’nın Milas ilçesi Meşelik Mahallesi’nde dün çıkan ve rüzgarın da etkisiyle Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi’ne sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı. Havadan ve karadan soğutma çalışmalarının yapıldığı yangında, ilk belirlemelere göre 80 hektarlık alan zarar gördü.

Bodrumda yanan yerler neresi?

Armutalan Mahallesi Şirinyer mevkisindeki ormanlık alanda dün çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ile Orhaniye mahallelerinde etkili oldu.

Bodrum yangın Nerede Son Dakika?

Yakaköy Mahallesi Çilek Caddesi’ndeki bozuk orman, makilik ve hazine arazisinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Dumanı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye arazözler ve çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Milas’taki yangın ne durumda?

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Beyciler Köyü yakınlarında bir hafta önce başlayan orman yangını dün gece sabaha kadar kabus olmaya devam etti. Saat 24.00 sıralarında Gürceğiz ve Akçakaya Köyü’ne giren alevler köyü kül etti geçti, onlarca evin yandığı belirtildi.

Bodrum orman yangını ne zaman başladı?

Milas ve Bodrum’daki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Milas’ın Beyciler Mahallesi’nde 31 Temmuz’da başlayan orman yangını Ören Türkevleri, Çökertme, Bozolan, Fesleğen, Gökbel ile Bodrum’un Aşağı Mazı, Yukarı Mazı mahallelerinde etkili oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *