Bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Bayram tatilinde gidilecek yerler için ilham vermeye geldik. 

Bayram tatiline çok az kaldı. Yenecek baklavalar, öpülecek eller, belki de harçlık verilecek çocukların yanında seni mükemmel bir tatil de bekliyor. Hepsini aynı anda nasıl yapacağın konusunda tereddütlerin olabilir.

Telaşlanma! Senin için sana en yakın rotalarda tatil planları hazırladık. Tek yapman gereken, bu planlardan birini seçip ucuz bir uçak bileti edinmek. Tabii iş burada bitmiyor. Asıl görevin, seçtiğin rotada bol bol dinlenmek, çok çok eğlenmek!

Bayramda Nereye Gidilir: Seyahati Gelenler İçin Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

“Bayram tatili ne zaman?” ya da “Bayram tatili hangi güne denk geliyor?” diye merak ediyorsan, 2019 resmi tatil günleri içeriğine göz atmanı tavsiye ederiz. 2019 yılında resmi tatiller pek güzel, tatil yapacaklar için bol bol vakit var. İster yurt içi, ister yurt dışı, tatile gitmek için plan yapıyorsan şimdiden programını yapsan iyi olur. Yoksa otellerde ve uçaklarda yer bulamayabilirsin.

Bayramda nasıl tatil yapılacağını planlamak zor bir iş. Nereye gidilmeli? Macera dolu bir tatil mi, yoksa huzur dolu bir dinlenme etkinliği mi? Deniz, kum ve güneşin olduğu noktalara doğru bir yolculuk mu, yoksa yurt dışına çıkıp yeni kültürleri keşfetmek mi? Belki de memleket ziyareti.

Amaç ne olursa olsun bayram tatilleri için en önemli nokta, erken rezervasyon yapmak. Yıl içinde otellere ve uçak biletlerine en çok rağbetin bu dönemde gösterildiğini unutma. Son ana bırakırsan ne bilet ne de konaklayacak bir yer bulamayabilirsin.

Bayram tatillerinin en güzel tarafı, yıllık izinlerle birleştirebiliyor olmak. Bu da uzun ve keyifli bir tatili mümkün kılıyor. Özellikle tüm haftayı kapsayan tatillerde yıllık iznini de kullanarak 15 günlük bir tatil planı yapabilirsin.

Bayramda nereye gidilir? Seçtiğimiz 5 destinasyonu ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz. Bunun dışında aşağıdaki listeden de yararlanabilirsin.

 • Erdek
 • Kalem Adası
 • Side
 • Kaş
 • İğneada
 • Alaçatı
 • İstanbul
 • Kıbrıs
 • Bodrum
 • Edremit
 • Barselona
 • Amsterdam
 • Belgrad
 • Prag
 • Atina

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Bayram için biçilmiş kaftan olan Atina, bayramlaşma merasimlerinden hemen sonra kısa sürede varacağın eğlenceli bir yurt dışı rotası.

Antik Agora, Akropolis ve Parthenon’un eşlik ettiği muhteşem kültür gezisinin dışında Atina’nın gece hayatına imza atan Plaka Bölgesi eğlencelerinin verdiği mutluluk ile bayram tatilini bir karnavala çevirebilirsin.

Hatta seyahatinin son gününde Likavitos Tepesi’nden Atina’ya şöyle bir bakış da atabilirsin. Canın deniz, kum ve güneş mi çekti? O zaman doğru Atina’dan Yunan adalarına!

Bayram tatilinde gidilecek yerler için bakınıyorsan Atina’yı ilk sıralarda düşünebilirsin. Atina gezisi hakkında daha fazla okuma yapmak istersen aşağıdaki içeriklere göz atmanı tavsiye ederiz.

Komşu’da Pişer Bize de Düşer: Atina’da Yeme İçme Rehberi

Atina’yı Mahalleleri ile Keşfet: Karış Karış Atina

Atina Uçak Bileti

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Atina güzel fikir; fakat “vize işlemleri ile uğraşamam bayram üstü” diye düşünüyorsan gülümse, Kıbrıs sana el sallıyor! Ayrıca vizesiz ülkeler sayfasını da göz atabilirsin. Kentin tarihi yerlerini ziyaret edebilir, antik kentlerinde kaybolabilirsin. Oradan Girne’ye geçerek kusursuz plajlarda güneşlenirken akşam nerede dans edeceğini düşünebilirsin.

Sabah Akdeniz’e dalmak, akşam lezzetli balıklar ve salatalar ile ziyafet çekmek, Girne gece kulüplerinde eğlencenin doruklarına varmak tabii ki Kıbrıs seyahati ile mümkün!

Kıbrıs seyahatin esnasında dünyadaki iki ülkenin tek başkent olarak kabul ettiği tek şehri de görme şansın var: Lefkoşa. Adanın modern yüzünü ve gece hayatı mekanlarını burada keşfetmek mümkün. Kıbrıs mutfağını merak ediyorsan konu üzerinde uzmanlaşmış ünlü mekanlar da Lefkoşa’ya yoğunlaşmış.

Lefkoşa ayrıca hafta sonları pek renkli bir hale geliyor. Özellikle yılın resmi tatil günlerini hafta sonu tatili ile birleştirebileceğin bir güne denk getirirsen Kıbrıs tatilinin çok eğlenceli geçeceğini söyleyebiliriz. Kıbrıs ile ilgili daha fazla okuma yapmak istersin diye aşağıya birkaç tane içerik bırakıyoruz.

 • Kıbrıs’ın En İyi Sahilleri
 • Lefkoşa’da Gezilecek Yerler
 • Kıbrıs Gezi Rehberi

Kıbrıs Uçak Bileti

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Yaz eğlencelerinin, coşkunun, tekne turlarının ve gece hayatının merkezi olan Bodrum’u bayramda düşünebiliyor musun? Bodrum hem dinlendirir hem eğlendirir. Her iki duyguyu da yaşayacağın bu eşsiz tatilinde sana düşen görev, ucuz Bodrum uçak bileti almak ve Gümbet, Türkbükü, Gümüşlük gibi rotalardan birini seçmek. Mavi ve beyazın kusursuz uyumuna şahit olmak bizce bayramda yapılacak en iyi şeylerden biri!

Kurban Bayramı ya da Ramazan Bayram tatilini deniz, kum ve güneş üçlemesiyle geçirmek istiyorsan Bodrum seni bekliyor. Üstelik 2019 yılında Ramazan Bayramı haziran ayına denk geliyor. “Ramazan Bayramı ne zaman?” sorusunu da cevaplamış olalım böylece. “Kurban Bayramı ne zaman?” diye merak ediyorsan o da ağustos ayında.

2019’da iki bayram da yaz ayına denk geldiği için Bodrum otellerinde yer bulmak istiyorsan erkenden rezervasyonunu yapıp uçak biletini almanı tavsiye ederiz. Bodrum’da yapılacak birçok etkinlik var ve geç kalırsan çoğuna bilet bulamayabilirsin. Mesela gemi turları… Daha başka neler var diyorsan aşağıdaki içeriklerden devam edebilirsin.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

 1. Bodrum Aşıklarının Çok İyi Bildiği İki Özellik
 2. Klişeleri Altüst Edecek Bodrum Eğlenceleri

#4 İstanbul: Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler için bir Seçenek

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

İstanbul dışında yaşayanlara bir sır verelim: İstanbul bayram tatilinde bomboş oluyor! Bu da trafiksiz bir İstanbul demek. Yaygın ulaşım ağı ile istediğin yere kolayca ulaşabilirsin.

Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gezisinden hemen sonra Galata’yı keşfedebilir, Beyoğlu ya da Bebek geceleri ile seyahatini renklendirebilirsin. Ayrıca bu sakinlikten yararlanarak İstanbul’da alışveriş keyfini de rahatça tamamlayabilirsin.

İstanbul, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayram tatili gibi uzun tatillerde bomboş olmasının yanı sıra zaman zaman indirimli ya da bedava ulaşım da sağlıyor. Bayram tatilinde İstanbul’u keşfetmek istersen daha hesaplı olacak yani. “Nereleri gezeyim?” diye merak ediyorsan aşağıdaki içeriğe göz gezdirebilirsin.

You might be interested:  Başak Kadını Ne Tür Erkeklerden Hoşlanır?

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul Uçak Bileti

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

“Zaten İstanbul’dayım, bize çabucak gidebileceğimiz bir tatil mekânı söyleyin” diyenlere, Edremit planı hazırladık. Eşsiz doğası, lezzetli balıkları, ışıl ışıl denizi ile Edremit seni bekliyor. Edremit’e gitmişken Cunda’da bir kamp deneyimi bizce hiç de fena fikir değil.

Edremit, aynı zamanda soğuk su kaynakları ile çok ünlü. Yaz döneminde gidilecek bir tatilde ferahlamanın daha iyi yolu olabilir mi? Kuzey Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan Edremit, günübirlik rotalar ile Altınoluk, Ayvalık ve Küçükkuyu gibi tatil yerlerini de keşfetme imkanı veriyor.

Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Edremit, bayram tatilini doğa içerisinde huzurlu bir şekilde geçirmek isteyenleri bir araya getiriyor. Senin de tatil amacın buysa Edremit yolculuğunu şimdiden planlayabilirsin.

Tüm bu rotaların dışında bayram tatilleri, aile büyüklerimizi ziyaret etmek ve memleketlerimizi görmek için en güzel zamanlar değil midir? Rotan ne olursa olsun bayram tatili için ucuz uçak biletleri flypgs.com’da seni bekliyor.

Bayram tatilinde görülecek yerler konusuna daha spesifik yaklaşalım dedik ve günübirlik rotalara yoğunlaştık. Bayram tatili 9 gün ise daha uzun dönemli tatiller düşünülebilir, ama ya kısaysa? Peki, ya tüm tatillerden yararlanamıyorsan? O zaman bayramda günübirlik turlara çıkmak iyi bir fikir. 

Bayramda Günübirlik Gezilecek Yerler: Büyükşehir İnsanları İçin Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler

Büyükşehirlerde yaşayanlar için bayram tatili demek nefes almak demek. Yoğun iş ya da okul temposundan bir süre uzak kalmak için fırsat veren bayram tatili için birçok rota tercih edilebilir. İstanbul’dan, İzmir’den ve Ankara’dan birçok kişi, bayram tatilinin kaç gün olduğunu öğrendikten sonra seyahat planını yapmaya başlar. 

Bayram tatili ile ilgili bilinmesi gereken ilk şey, bayram tatili için uçak ve otobüs biletlerinin hızla tükendiği gerçeği. Bu noktada yapman gereken şey de nasıl bir tatil istediğine hızlıca karar vermek.

Bazen Kurban Bayramı’nın ya da Ramazan Bayramı’nın 9 gün tatil olması gibi durumlara denk gelebiliyoruz. Bu tür anlarda uzun bir tatil hayalinin tadını çıkarabilirsin. Bazen de bayramlar hafta sonlarına denk gelebiliyor. O zamanlar tatil süresi daha kısa oluyor. Bayram tatilinin kaç gün olacağını keşfettin. Bayramda gidilecek yerler konusunda öneriye ihtiyacın varsa cevaplar aşağıda… 

#1 İstanbullulara Özel Günübirlik Olarak Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler: Abant Gölü

İstanbul çevresinde görülmesi gereken yerler konusunda ne kadar bilgilisin? Mesela ortalama 3 saat içinde ulaşabileceğin Abant Gölü’ne hiç gittin mi? Burası tam bir cennet! İstanbul’un gürültü ve kalabalığından bıktıysan işte sana fırsat…

Abant hakkında detaylı bir yazımız vardı. Senin için buraya bıraktık. Doğal güzellikleri ile pek meşhur Abant’ı merak ediyorsan mutlaka göz at!

#2 Ankaralılara Özel Bayramda Günübirlik Gidilecek Yerler: Yedigöller Milli Parkı

Bayram tatilinin az olması bir Ankaralıyı seyahatten alıkoyabilir mi? Bizce hayır. Üstelik Ankara’nın çevresinde gezilebilecek birbirinden güzel yerler varken! Mesela Yedigöller Milli Parkı.

Ankara’ya araçla ortalama 3 saatlik mesafede bulunan Yedigöller Milli Parkı, bayram tatilinde doğanın tadını çıkarmak isteyenlere hitap ediyor. Burada konaklamak için kamp yerleri ve oteller mevcut. Başkentten 1 ya da 2 gün uzaklaşıp kafasını dinlemek isteyenlere buradan güzel rota yok.

#3 İzmirlilere Özel Günübirlik Bayramda Gidilecek Yerler: Selçuk 

En eski şehirlerimizden biri olan İzmir, kadim tarihi ile hem yurt içinden hem de yurt dışından birçok gezgini kendine çekiyor. Peki, İzmirliler yaşadıkları şehirde ne çok değerli hazine olduğunun farkında mı?

Bayram tatilinde İzmir çevresinde gezilecek bir yer arıyorsan antik zamanlardan kalma Efes Antik Kenti gibi hazineleri ile Selçuk’tan daha iyisini bulamazsın. Üstelik burada skydiving yapma şansın da var. 

#4 “Bayramda Nereye Gitsek?” Diyen Gruplara Özel: Mavi Yolculuk

Diyelim ki uzun bir bayram tatili seni bekliyor. Üstelik arkadaşlarınla ortak bir plan yapma niyetindesin. Büyükşehir stresini de tamamen atabileceğin bir yer arıyorsun. O zaman mavi yolculuklar senin için en iyi fikir olabilir.

Detaylar için yazımıza göz atabilirsin. 

Türkiye’de Mavi Yolculuk 

#5 Bayram Tatilinde Memleket Ziyareti de Bir Seçenek!

Bayramlar, çok eski zamanlardan beri devam ettirdiğimiz gelenekleri yaşatma şansı veriyor: Büyüklerimizin elini öpme seremonisi! Bayram tatilinde memleket ziyareti yaparak öğrenciysen büyüklerden harçlık koparabilir, çalışan isen onların hayır dualarını alabilirsin. 

Bayram tatili için 10 harika yer önerisi

Bayram tatili ya da diğer tatil planlarınız için size sık sık öneriler veriyoruz. Bu sefer hem deniz keyfi sürmek hem de sonbaharın güzelliklerini seyretmek isteyenler için öneriler hazırladım. İşte 'bayramda ben de şöyle bir kaç günlüğüne bir yerlere kaçayım' diyenler için doğa harikası yerler...

İznik

Doğal güzellikler ve tarihi eserler, kısacası İznik'te ne ararsanız var. İznik Gölü'nün güzelliğini anlatmaya gerek yok.

Bizans'ın ve Osmanlı'nın bu önemli yerine tarihi kiliseler, camiler de çok. Göl çevresinde piknik yapabilir, yürüyebilir tarihi eserleri gezebilirsiniz.

Günübirlik gezmek bana yetmez deyip konaklamak isterseniz de, İznik otelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Abant-Bolu-Yedigöller

Abant ve Yedigöller, sonbaharın en güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz yerlerin başında gelir. Gölün etrafında doğanın yeşil renkleri, sarıya ve kırmızıya dönüşmeye başlar.

Hele 7 göllerde sararan ağaçların göllere yansıması muhteşem olur. Fotoğraf makinelerinizi, varsa çadırınızı alın, bu fırsatı kaçırmayın.

Otelde kalırım derseniz de Bolu otelleri sayfasına göz atın.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Alaçatı

Çeşme'de sezon erken kapanır ancak Alaçatı sakinleri Eylül'ün keyfini sürmeye devam eder. Alaçatı uygun oteller de bu mevsimde sizleri bekliyor.Hava hala güzeldir hem de kuru kalabalık azalmıştır. Meşhur Ege mezelerinden otlu yemeklerinden tadın. Sörf yapın, denize girin, hatta Ilıca'daki kaplıcalara bile girip güzel bir tatil geçirin.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Selimiye Köyü – Marmaris

Selimiye Köyü, beni hiç kıpırdamayan etrafı dağlarla kaplı deniziyle büyülemişti. Zaten burayı Akdeniz'e açan tekne geçebilecek kadar küçük bir geçiş alanı var.

Teknelerin favori yeri Selimiye Köyü'nde güzel yeme içme mekanları ve konaklama yapılabilecek küçük oteller var. Datça ya da Marmaris'i de gezebilirsiniz.

Selimiye otel önerileri

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

İğneada

Trakya'nın Karadeniz sahilindeki incisi İğneada'ya balığın bol olduğu mevsimde gitmeye ne dersiniz? Hava biraz soğuduğu için denize giremeyebilirsiniz ancak Istranca Dağları'nın sonbahar manzarası gerçekten görülmeye değer. İğneada'da bir tane 5 yıldızı otel ve çok sayıda pansiyon da var. Dupnisa Mağarası ve Limanköy'ü görmeden dönmeyin.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Ağva

Sonbaharın en güzel manzaralarına sahip rotalarından biri de Ağva. Nehir etrafındaki ağaçlar artık sararmaya başlar. Yol boyunca ise doğa artık kırmızı sarı tonlarıyla sizi büyüler.

Ağva'da konaklamak için seçenek çok. İstanbullular günübirlik de gidebilirsiniz. Eğer Şile otobanı kalabalıksa sahil yolunu da kullanabilirsiniz.

Ağva otelleri için tıklayın

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Asos

Ege'nin bu romantik yeri Asos'a, sonbahar ayrı güzellik katar. Tarihi limanında bir zamanlar Aristo'nun ders verdiği bu limanda keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.

Hatta bir gece Asos, iki gece de Bozcaada konaklaması da yapabilirsiniz. Asos ve Kadırga Koyu'nda deniz soğuksa Küçükkuyu'da girebilirsiniz.

Ünlü Rum köyü Adatepe'ye de mutlaka uğrayın…

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Gökçeada

Sakin ve huzurlu bir tatil istiyorsanız Gökçeada iyi bir alternatif olabilir. Adanın Rum köylerini gezmek çok keyifli. Bir de Gökçeaada oldukça yeşil bir ada.

You might be interested:  Hamileler Hangi Aylarda Seyahat Edemez?

Dünyanın bu anlamda tatlı su barındıran ender adalarından. Adayı baştan sona dolaşın.

Organik ve dağ kekiğiyle beslenen lezzetli etlerinden mutlaka tadın, balık çeşitlerini ve Rum mezelerini ve meşhur dibek kahvenizi de seyahat listesine ekleyin…

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Side'nin antik kentini çok severim. Dünya üzerinde tarih ve denizin bu kadar iç içe olduğu yerler sayılıdır. Üstelik Eylül ayında Side'de deniz daha da güzelleşir. Konaklama için zaten seçenek çok. Çok sayıda 5 yıldızlı otel var. Tarihi yerler var. Eğlence, deniz, güneş ne ararsanız Side'de var. Side otel önerileri için tıklayın..

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Kaş

Eylül'de denize girilebilecek en güzel yerlerin başında gelir Kaş. Küçük bir yerdir ama çok şirindir. Hele dalmayı seviyorsanız şahane.

Dalmayı bilmiyorsanız da ders alabilirsiniz. Kaş-Kalkan-Demre üçgeninde keyifli geziler yapın. Bir gününüzü mutlaka tekne turuna ayırın.

Antalya ya da Dalaman havaalanını kullanabilir araç kiralayarak Kaş'a ulaşabilirsiniz.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Bayram Tatilinde Nereye Gideceğine Karar Veremeyenler İçin 11 Farklı Rota

Bayram tatili kapıya dayandı, biletler neredeyse tükendi ve siz hala bir plan yapmadınız mı? Memleket yolları tıkalı, ve defalarca gittiğiniz tatil beldelerinden sıkıldıysanız sizler için alternatif rotalar belirledik.

1. Sedir (Kleopatra) Adası / Muğla

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Sedir Adası altın sarısı kumsalı ve deniziyle meşhur. Cedrae antik kentine ait şehir duvarları, pla ve antik tiyatro kalıntıları da bulunuyor. Efsaneye göre Kleopatra’nın da yüzdüğü düşünülen plajda siz de yüzmek isteyebilirsiniz.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Kuzeyden gelen etkili rüzgarlardan bile etkilenmeyen, denizi her daim süt liman olan bir koy burası. Hem para harcamak istemezseniz kamp atabileceğiniz hem de rahatlıkla konaklayabileceğiniz sakin bir tatil için iyi bir seçenek olabilir.

3. Kekova / Antalya

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Antalya’nın en güzel koylarından biri olan Kekova’da deniz konosuyla gezmek tatilinizi unutulmaz kılabilir.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

5 tanesi büyük, 2 tanesi küçük yan yana dizilmiş şelalelerden oluşan Kapuzbaşı ülkemizdeki en büyük şelalelerden biri. Gür akan sularıyla eşşiz doğal güzelliklerinden biri olan Kapuzbaşı’nın görmek isteyebilirsiniz.

5. Akçakoca / Düzce

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Hem muhteşem bir doğaya ve sahillere sahip olup hem de büyük şehirlere olan birkaç saatlik uzaklığıyla gözde tatil beldelerinden biri. Akçakoca Kayın, Meşe, Ihlamur, Kestane ağaçlarından oluşan bir bitki örtüsüne sahip. Sizin için yeşilin onlarca tonunu ve temiz hava sunan mükemmel bir seçenek olabilir.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak bilinen Valla Kanyon’u derinliği ve uzunluğu sebebiyle rehbersiz geçilemiyor. Keşfetme meraklılarını heyecanlandıracak bir alternatif olabilir.

Abant Otelleri – İndirimli Abant Otelleri Fiyatları

2 Yetişkin – Abant otelleri araması için 14 otel bulunmuştur. Haritada Görüntüle

Aradığınız kriterlere uygun otel şu an bulunmamaktadır.

Seçtiğiniz kriterleri değiştirerek tekrar arama yapabilir ya da sizin için seçtiğimiz otelleri inceleyebilirsiniz.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Bolu – Abant

Axess Mobil ile 200 TL Chip para Fırsatı !

 • Fitness Merkezi
 • Spa ve Sağlık
 • Bar
 • Alakart Restoran
 • Ücretsiz Otopark

Fiyatlar için tarih seçiniz

Tarih Seçiniz Detayları İncele

Tatilsepeti'nde gösterilen fiyatlar aratılan otellerin gecelik kişi başı fiyatlarıdır.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Abant otelleri; Bolu'nun Mudurnu ilçesi yakınlarındaki doğal Abant Gölü'nün etrafını çevreleyen 1150 hektarlık tabiat parkı içerisinde ya da Abant yolu üzerinde yer alıyor.

Abant'ın huzurlu atmosferi ve zengin doğal çeşitliliğe sahip bitki örtüsü içerisinde farklı konseptlerle tatll severleri buluşturan Abant oteller bakımından romantik, dinlendirici, konforlu konaklama imkanları sunuyor.

Kent yaşamının telaşlı koşturmacasından yorulduğunuz her an kendinizi huzurlu doğasının kucağına atabileceğiniz Abant Gölü otelleri; Tatilsepeti üzerinden ulaşabileceğiniz konaklama detayları, kampanya fiyatları ve rezervasyon olanaklarıyla kolayca planlayabileceğiniz, eşsiz bir tatil vadediyor.

bayramda nereye gidelim diyenlere Özel 11 rota

Tatilsepeti sitesinde Abant otel fiyatları, çeşit kampanyalar ve 2021 erken rezervasyon fırsatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Otel misafirlerinin yaptığı değerlendirme ve puanlamaları da görebileceğiniz Tatilsepeti'nde bütçenize uygun, beklentilerinizi karşılayan en iyi oteli araştırarak kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz.

En popüler, fiyata göre artan, fiyata göre azalan ya da misafir puanına göre sıralandırma yaparak inceleyebileceğiniz Bolu otelleri arasından size en uygun olanı zorlanmadan seçebilirsiniz.

Tatilsepeti sitesinin pratik filtreleme özelliğini kullanarak sadece aradığınız özelliklerdeki otellerin fiyatlarını da karşılaştırabilirsiniz.

Taksitli ödeme seçenekleri, avantajlı kampanyalar, erken ödeme seçenekleri ile otellerin konaklama avantajları, tam pansiyon ya da yarım pansiyon konaklama ve otellerin verdiği ücretsiz hizmetleri bir arada değerlendirebilirsiniz.

Tatilsepeti'ni sık sık ziyaret ederek son dakika kampanya fırsatlarını yakalama ve oldukça uygun fiyatlarla Abant'ta mükemmel bir tatil yapma imkanınız da bulunuyor. 

Abant'a Ne Zaman Gidilir?

Yılın her mevsiminde farklı bir güzelliğe bürünen Abant Gölü ve çevresinde ister yazın ister kışın tatilin keyfine varmak mümkün.

 Abant şömineli oteller ile nostaljik kış günlerinin özlemini giderirken, yaz mevsiminde Abant'ın eşsiz doğasıyla iç içe unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz.

Bölgenin doğal dokusuna uygun şekilde inşa edilmiş Bolu Abant otelleri; kent yaşamının dibinde ama kentten çok uzakta, farklı ve güzel bir evrende hissetmenizi sağlıyor.

Doğa sporlarını yapmaya çok elverişli bir ortama sahip Abant'ta otellerin sunduğu olanaklarla sıra dışı bir tatil yapma imkanınız bulunuyor. Tatilsepeti üzerinde yer alan otel bilgileri arasında bu aktivitelere dair detaylara da ulaşabilirsiniz.

Okçuluk, paintball, doğa yürüyüşü, at binme, kayak gibi sporları deneyimlemenin yanı sıra Abant termal otel konseptine sahip olan otellerde hem yaz hem kış yüzme şansınız da bulunuyor.

Yıl boyunca iş yaşamının yoğunluğuna kısa molalar vermek için de tercih edebileceğiniz Abant butik otel konseptleriyle sıcak ve samimi bir ortam sunuyor.

En İyi Abant Otelleri

Bolu ve Abant Gölü'nün muhteşem güzellikteki doğal ortamında, dört mevsim boyunca doğayla uyumlu bir konfor içerisinde tatilinizi geçirebileceğiniz Abant otelleri, keyifli ve huzurlu bir tatil için çok çeşitli olanaklarla donatılmış bulunuyor.

Açık – kapalı havuzlar, spa ve sağlık hizmetleri, çocuk dostu hizmetler, ücretsiz wi-fi, ücretsiz otopark, alakart açık – kapalı restoranlar ve balayı süitleri gibi birçok hizmetle misafirlerini ağırlayan bölge otelleri; kış otelleri, termal oteller, balayı otelleri ve butik oteller şeklinde çeşitleniyor. 

Kış tatili geçirebilmek için çok uygun bir atmosfere sahip Abant'ta, Avrupa'nın dağ evlerini anımsatan mimarileriyle şömineli Abant otelleri, ister ailenizle ister arkadaşınızla konaklayabileceğiniz sıcacık ortamlar sunuyor.

Abant butik otel konseptinde de iddialı ve konforlu otellerin yer aldığı bir bölge olarak dinlenmek ve huzuru yakalamak isteyen tatil severler için vazgeçilmez bir durak olmayı sürdürüyor.

Misafirlerinin beğeni dolu yorumlarını Tatilsepeti sitesi üzerinden görebileceğiniz, popüler Abant otellerinin bazılarını aşağıda görebilirsiniz:

 1. Vonresort Abant
 2. Bolu Koru Hotels Spa Convention
 3. Abant Köşk Oteli
 4. Büyük Abant Otel
 5. Abant Palace Hotel
 6. Abant Aden Boutiqe Hotel Spa
 7. Abant Kartal Yuvası Otel
 8. Abant Hayalim Pansiyon
 9. Abant Lotus Otel
 10. Abant Göl Evleri 

Abant Gölü Otelleri Nerede?

Abant, Karadeniz bölgesinde Bolu'ya bağlı bir belde. Abant Gölü ise Abant Gölü Milli Parkı içerinde bulunan ve çok sayıda tatil sever tarafından ziyaret edilen bir bölge.

Her mevsim eşsiz manzaralar sunan Abant Gölü, Abant Dağları'ndaki arazi hareketleri sonucunda oluşan bir set gölü. Abant Tabiat Parkı içerindeki bu güzel set gölü oluşumu 1.30 km'yi kapsayan bir alana yayılıyor.

İstanbul ve Ankara arasında orta noktada bulunan Abant gölü her iki şehirden de çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. 

Abant Gölü'ne gitmek isteyenler Kaynaşlı ayrımından sonra Bolu dağları boyunca ileryerek bu eşsiz doğal güzelliğe ulaşabilir. Yaklaşık 20 km sürecek olan bu yolun sonunda Abant Gölü'nü görebilirsiniz. İstanbul'a yakın hafta sonu gezilecek yerler listesinin en güzel noktalarından birini de Abant ve ilçeleri oluşturuyor.

You might be interested:  Aslan Ne Tür Bir Hayvandır?

Abant Gölü Otelleri

Eşsiz bir doğal ortamda, muhteşem göl manzarası eşliğinde konuklarını ağırlayan Abant Gölü otelleri; her mevsimde konforlu bir şekilde konaklayabilme imkanlarıyla, Abant bölgesinde gerçekten dinlenebileceğiniz tatiller geçirmenizi sağlıyor.

Özel bir bitki örtüsüne sahip olduğu ve endemik türler barındırdığı için ‌Abant Gölü ve çevresi Tabiat Parkı olarak koruma altına alınmış bulunuyor.

Böyle bir ortamda, bol oksijen ve sakinlik içerisinde gölün etrafındaki 7,5 kilometrelik yürüyüş yolunda günlük yürüyüşlerinizi yaparken doğanın sunduğu kusursuz manzaraların keyfine varabilirsiniz.

Abant doğasıyla iç içe olan bazı otellerin göle uzanan iskeleleri bulunuyor; böylece gölün huzurlu manzarası yakın ve güzel açılardan izlenebiliyor, göl manzarası üzerinde enfes yöresel lezzetlerle ziyafet çekilebiliyor.

Büyük Abant Oteli'nin göle uzanan iskelesi üzerinde bulunan kafeteryasında kahve sohbetlerinize Abant'ın şahane göl ve orman manzarası eşlik ediyor.

Abant Hayalim Pansiyon'da tüm ailenizle huzurlu bir tatil geçirirken ‌Abant ‌Aden ‌Boutiqe ‌Hotel ‌Spa'da balayınızı unutulmaz ve keyifli bir anıya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bungalov evler arasından seçim yaparak romantik ve doğayla iç içe bir tatil de yapabilirsiniz.

Abant Balayı Otelleri

Balayı konseptine sahip otellerin de bulunduğu Abant'ta yeni evlenen çiftler için tam anlamıyla romantik bir balayı geçirme imkanı bulunuyor.

Balayı çiftlerine özel olarak hazırlanmış odalarda kendinizi özel hissetmenizi sağlayan hizmetleriyle Abant otelleri, çok uzağa gitmeden ve oldukça hesaplı fiyatlarla da mükemmel bir balayı geçirilebileceğinin kanıtı oluyor.

Abant'ın sakin atmosferinde sevdiğinizle baş başa kalmayı başarabileceğiniz bir balayında Abant balayı otellerinin kaliteli hizmetlerinden yararlanarak evliliğinizi eşsiz bir balayı tatiliyle taçlandırabilirsiniz.

En güzel manzaraya sahip odaların balayı çiftlerine ayrıldığı otellerde spa ve sağlık hizmetleri eşliğinde geçireceğiniz muhteşem balayı tatili süresince size özel ikram ve hizmetlerin tadına varabiliyrsiniz.

Göl çevresinde yapacağınız uzun ve romantik yürüyüşler, eşinizle birlikte deneyimleyebileceğiniz değişik doğa sporları, saatlerce izlemeye doyamayacağınız olağanüstü doğa manzaraları balayı tatilinizi unutulmaz kılıyor.

Yorucu ve stresli evlilik hazırlıklarının sıkıntısını unutmak; doğanın kucağında yepyeni bir hayata başlangıç yapmak için Abant balayı otelleri doğru bir tercih oluyor.

Abant'ta Ne Yapılır?

Bolu Abant bölgesinde geçirmeyi planladığınız bir tatil için imkanınız varsa kısa bir hafta sonundan daha uzun bir süre ayırmalısınız. Aracınız ve zamanınız varsa çevredeki birçok güzelliği de keşfedebileceğiniz bölge, doğal güzellikler açısından zengin bir oluşuma sahip.

Bölgedeki şelale ve yaylaların nefes kesici manzaralarını kaçırmak istemiyorsanız yıl içerisinde farklı zamanlarda bölgeye gezi planlayarak da bu güzelliklerin tadına varma şansına sahip olabilirsiniz.

Abant dışında sonbaharda gezilecek yerler listemize bakarak yeni rotalar da keşfedebilirsiniz.

Abant'ta yapabileceğiz birçok aktivite ve gezi rotası bulunuyor. Yedigöller, Sinekli Yaylası, Abant köy pazarı ve daha pekçok yer keyifli bir tatil geçirmeniz için sizleri bekliyor. Abant'ta neler yapılır diyenler için;

 1. Yedigöller Milli Parkı: Özellikle sonbaharda muhteşem manzaralar sunan, yabani mantar toplama etkinliği de yapabileceğiniz eşsiz güzellikte bir bölge. 
 2. Örmeci Yaylası: Burası ilkbaharda daha canlı ve neşeli bir hale bürünen, kamp ve piknik aktiviteleri için daha çok tercih edilen keyifli bir yer olarak biliniyor.
 3. Samandere Şelalesi: 1988 yılında Tabiat Anıtı seçilen Samandere şelalesi, bakir doğasıyla daha çok kamp ve doğa yürüyüşü için tercih ediliyor.
 4. Sinekli Yaylası: Daha çok trekking, safari, izcilik, kampçılık ve bisiklet gezileri gibi doğa aktivitelerine ev sahipliği yapan bölge, her sene temmuz ayında gerçekleştirilen Sinekli Yayla şenlikleri ile de ziyaretçi akınına uğruyor.
 5. Güzeldere Şelalesi: Ormanlık alanda yer alan ve muhteşem bir şelale manzarası sunan bölge, doğa yürüyüşünü sevenleri kendine çekiyor.
 6. Akkayalar: Pamukkale'ye benzeyen bir dokuya sahip Akkayalar travertenleri tepede yer alan doğal mineralli gölüyle sıcaktan bunalan gezginlere serin bir mola sağlıyor.
 7. Mudurnu: Abant'a 15 km uzaklıkta bulunan bu şirin ilçe, Osmanlı mimarisine sahip konaklarıyla nostaljik bir gezinti yapma imkanı sağlıyor.

Abant Gezilecek Yerler

Abant dendiğinde çoğu insanın aklına Abant Gölü ve göl çevresinin muhteşem güzellikleri geliyor. Oysa Bolu ve Abant civarında da görmeye değer, doğal ve insan yapımı turistik yerler bulunuyor.

Bazılarını aşağıda bulabileceğiniz bu yerler doğayla uyumlu bir yapıda, dokuya uygun düşen ve atmosferi tamamlayan ya da bölge doğasına ait yerler olmalarıyla öne çıkıyor.

Böylece Abant ve çevresine yaptığınız gezi boyunca doğanın ve doğal olanın arındırıcı etkisinde konaklayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. 

 1. Abant Doğal Yaşam Müzesi: Bölgenin Bolu girişindeki otoparkın hemen yanında, yöre mimarisine ve dokusuna uygun ahşap bir yapı içerisinde oluşturulan müzede dünden bugüne ormancılık ve orman alanları, bölgeye özgü canlıların tahnitlenmiş halleri sergileniyor.
 2. Abant Köy Pazarı: Abant Gölü’nün girişinde kurulan Abant Köy Pazarı, yöresel gıda ve el emeği ürünlerini bulabileceğiniz, doğal ürünler pazarı olarak biliniyor.
 3. Yaylalar: Abant Gölü civarında Sakarca, Eğreltilik, Eskioba, Kütüklü, Örencik, Sarıyer, Güney, Bulanık, Koyak, Delice, Çepni, Samat, Ferizli ve Mangırlar gibi pek çok yayla da bulunuyor. Kış mevsiminde buraları ziyaret etmek zor olsa da yaz mevsiminde görülebiliyor.
 4. Gölcül Gölü: Abant Gölü'ne yaklaşık 10 km mesafedeki bu göl piknik ve gezi için elverişli, sakin bir yer.
 5. Seben Gölü: Abant'a 3 km mesafedeki yapay göl, üç köyün yaylası olarak biliniyor; kampçılık ve fotoğrafçılık için elverişli bir ortam sağlıyor.

Abant'ta Ne Yenir?

Abant'ın sıra dışı çevresel ortamında her mevsim farklı güzelliklerin yaşanabildiği, organik bir tatil süresince yöreye özgü olağanüstü lezzetler de tatil keyfinize bambaşka bir güzellik katıyor.

Göl çevresindeki otel ve restoranlarda Bolu Mengenli aşçılar tarafından yapılan yöresel lezzetler, denemeyi ve övülmeyi hakediyor. Patlıcan, mantar ve kuşbaşı etle hazırlanan Abant Kebabı; yenmeden dönülmemesi gereken bir lezzet olarak listenin başında yer alıyor.

Anadolu'ya ait endemik türlerden kırmızı benekli alabalığının da bu bölgede mutlaka denenmesi gerekiyor. 

Yöreye ait serpme kahvaltı, güne güzel başlamak için gerçekten enfes bir seçenek olurken; yöresel peynirler, bal, kaymak, tereyağı ve daha birçok yiyecek damağınızda unutulmaz lezzetler bırakıyor.

Acı su bazlamacı, övmeç çorbası, orman kebabı, mengen pilavı, çantıklı pide, ekmek aşı Bolu Abant bölgesine ait pek çok lezzet arasından sadece birkaçı olarak sayılabiliyor.

Abant Gölü bölgesinde konaklayabileceğiniz Abant otelleri sayesinde bu muhteşem lezzetlerin en güzel hallerine ulaşabilir ve Abant'ta hem ruhunuzu hem de bedeninizi en doğal şekilde besleyebilirsiniz.

Abant otelleri arasından dilediğinizi seçip, uygun fiyatlarla konaklayabilir, haftasonunuzu değerlendirebilirsiniz. Taksit ve indirim imkanlarından hemen şimdi yararlanın! Erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *