Ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Ağustosta gezilecek yerler konusunda öneriler arıyorsan doğru yerdesin. Yaz mevsiminin son ayı olan ağustos, kuzey yarım kürede yaşayan çoğu kişinin tatil için plan yaptığı bir ay. Güneş tüm sıcaklığı ile kuzey yarım küreyi ısıtırken henüz tatile çıkmamış olanlar kafalarında farklı planlar canlandırır.

O yüzden “Ağustosta tatilim var, ama gidecek yerim yok.” diyorsan ya da “Ağustosta nereye gidilir?” diye soruyorsan senin için harika öneriler hazırladık. Haydi, başlayalım o halde. İşte, ağustosta tatile gidilebilecek yerler: 

Ağustos Ayında Nereye Gidilir: Ağustosta Tek Başına Gidilecek Yerler

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Ağustos, yaz coşkusunun hissedildiği son ay. Bu nedenle deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak için hala zamanın var. Peki; ağustos ayında deniz, kum, güneş üçlemesi için gidebileceğin yerler nereler:

Alanya: Güneye Doğru

Alanya; güney tarafında Akdeniz’in, kuzeyinde ise görkemli Toros Dağlarının bulunduğu eşsiz bir yerleşim yeri. Geçmişi oldukça eskiye uzanan bölgenin tam olarak ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmiyor.

Tarihte ilk defa “Korakesium” ismiyle anılan Alanya, ülkemizin en keyifli ve en canlı turizm merkezlerinin başında geliyor. O yüzden ağustosta Alanya’ya gitmek oldukça cezbedici. Alanya’ya gitmeye ve eğlenceye doymaya ne dersin? 

Alanya Uçak Bileti Ara

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Foça: Ege Bir Başka

Foça, İzmir‘e bağlı oldukça eski bir yerleşim yeri. Geçmişi antik dönemlere kadar uzanan bölgenin ismi de civardaki koylarda yaşayan foklardan geliyor. Ayrıca burası denizi ve mitolojik efsaneleri ile de hayli ünlü bir coğrafya. 

Kültürel ve doğal değerleri ile olduğu kadar balıkçılığı ile de adından bahsettiren Foça, Türkiye’deki balık tutma rotaları arasında. Hem burada denizin ve tarihi köşelerin tadını çıkarırken Ege’ye özgü gurme lezzetlere de doyabilirsin. Foça’ya ulaşmanın en kolay yolu ise İzmir’e uçmak ve buradan aktarma yapmak.

İzmir Uçak Bileti Ara 

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Kaş: Tarihi Bir Macera

Kaş, Antalya‘nın batı tarafında bulunan doğa harikası bir yer. Son dönemlerde Türkiye’nin en popüler güzergahlarından biri olan bölge, tarih öncesi dönemlerden kalan ilham verici dokusu ile görülmeye değer. 

Antik kentleri, plajları ve doğayla iç içe olabileceğiniz kamp alanları ile dikkat çeken Kaş, mitolojik hikayelere de konu olmuş bir yer. Özellikle Patara Antik Kenti ve plajı ile ünlü olan bölge, nefes kesici bir güzergah.

Ayrıca burası Türkiye’nin en iyi dalış rotalarından da birisi. O yüzden su altına ilgin varsa burayı mutlaka görmelisin. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmaktan ve buradan aktarma yapmaktan geçiyor. 

Antalya Uçak Bileti Ara 

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Ağustosta Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Ağustosta Gidilecek Ülkeler

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Ağustos ayında bir yurt dışı turu mu yapmak istiyorsun? Eğer “Ağustos ayında yurt dışına çıkmak istiyorum.” diyorsan merak etme. Senin için Avrupa’da gezilecek yerleri inceledik. İşte, ağustosta gidilecek ülkeler:

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını web sitemizden incelemeyi unutma. 

Lyon, Fransa: Bir Gastronomi Başkenti

Lyon, Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bir gastronomi başkenti. Tarihi oldukça eski olan şehir, “Auvergne-Rhône-Alpes” bölgesinin de merkezi. Geçmişi Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan ve birçok tarihi esere ev sahipliği yapan şehir; ismini de aslan anlamında gelen “lion” sözcüğünden almış. 

Gastronomik tatları ile olduğu kadar kültürel açıdan da ilham verici bir yer olan Lyon, tarihi meydanları ve doğal güzellikleri ile de çekici. Kısacası Lyon seni çağırıyor!

Lyon Uçak Bileti Ara 

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Viyana, Avusturya: Bohem Bir Yolculuk

Avusturya‘nın başkenti konumundaki Viyana; barok mimarisi, göz alan caddeleri ve estetik dokusu ile parlayan bir şehir. Zamanında Avrupa’nın ve dünyanın en önde gelen kültür-sanat merkezlerinden biri olan Viyana, günümüzde de kültür-sanat hayatına yön veren şehirlerden biri konumunda.

O yüzden bohem bir macera peşindeysen Viyana tam sana göre! Viyana’ya geldiğinde eğlence parkı Prater’i, şehrin kalbinde yer alan St. Stephen Katedrali’ni ve dünyanın en büyük kültür alanlarından biri olan Müzeler Bölgesi’ni ziyaret etmeyi unutma! 

You might be interested:  Ipeksoy Termal Otel Kimin?

Viyana Uçak Bileti Ara 

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Roma, İtalya: Akdeniz Coşkusu

İtalya’nın başkenti Roma; çok köklü bir tarihi arka plana sahip olan görkemli bir şehir. Dünyanın en güçlü imparatorluklarından biri olan Roma İmparatorluğu’nun ana vatanı olan başkent, adeta bir açık hava müzesi konumunda.

Akdeniz ikliminin ve coşkusunun her köşesine sindiği şehir, Avrupa’nın en gözde turizm merkezlerinden biri. Tarihi dokusunu korumayı başaran şehirde Kolezyum, Aşk Çeşmesi, Pantheon ve İspanyol Merdivenleri gibi her gezginin görmesi gereken duraklar yer alıyor. 

Ayrıca Roma’ya doğru yola çıkmadan evvel Seyahatine İlham Kaynağı Olacak Yapımlar I: Roma’da Çekilen Filmler yazımızı okumanı da tavsiye ederiz. 

Roma Uçak Bileti Ara 

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Ağustos Ayı İçin Alternatif Rotalar: Sıra Dışı Bir Seçim Yapmak İsteyenlere 

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Ağustosta farklı maceralar peşinden koşmak, farklı hikayelerin parçası olmak istiyorsan merak etme; senin için de alternatif önerilerimiz var. 

Tabii ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını web sitemizden incelemeyi unutma.

Krasnodar, Rusya: Kozmopolit Bir Rota

Krasnodar, Güney Rusya Federal Bölgesi içerisinde bulunan eski bir yerleşim yeri. Güney Rusya’nın ticaret, kültür ve endüstri anlamında en gelişmiş bölgelerinden biri olan Krasnodar, Karadeniz ile Azak Nehri arasında yer alıyor. 

Doğal güzellikleri ve atmosferi ile ilham veren şehir, Çarlık Rusya’ya ait binalara ve tarihi yapılara da ev sahipliği yapıyor. Önemli bir geçiş güzergahı olan Krasnodar, kültürel ve tarihi seyahatler yapmaktan hoşlanan gezginleri kendisine çekiyor. 

Krasnodar Uçak Bileti Ara

ağustosta nereye gidilir diyenlere huzur vadeden 8 rota

Bükreş, Romanya: Tarih ve Doğa İç İçe

Romanya’nın başkenti Bükreş, son yılların popüler güzergahlarından ve deneyim odaklı seyahat rotalarından biri. Karpat Dağları ile Tuna Nehri arasında kalan şehrin tarihi de 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Ülkemize hayli yakın bir konumda olan Bükreş, hem kültürel hem de görsel açıdan görülmesi gereken bir yer.

Özellikle alternatif seyahatlerden ve farklı duraklardan hoşlanan gezginlere göre olan Bükreş, ekonomik açıdan da oldukça uygun bir rota. 

Bükreş Uçak Bileti Ara

Kazablanka, Fas: Beyaz Şehir

Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehri konumunda. “Beyaz Şehir” olarak da anılan Kazablanka, ünlü filmlere mekan olmuş ve atmosferi ile dikkat çeken otantik bir yer.

Afrika kıtasındaki en önemli finansal merkezlerin başında gelen şehir, egzotik güzelliği ile de ilham veren bir rota. Kuzey Afrika’nın masalsı noktalarından biri olan bu bölge, özellikle farklı kültürleri tanımak ve özel hikayeler yaşamak isteyen gezginler için harika bir seçenek. 

Kazablanka Uçak Bileti Ara

Ağustosta Kampa Nereye Gidilir: Ağustosta Kamp Yapılacak Yerler

Ağustos ayı kamp yapmak için de oldukça çekici bir ay. Bu nedenle ağustos ayındaki tatil önerileri arasında kamp yapılacak yerler de bulunuyor.

Doğa ile baş başa kalabileceğin ve kamp yapabileceğin yerlere geçmeden önce hatırlatmakta yarar var; kampa giderken bazı malzemelerini yanında götürebilirsin. Bu sebeple bagaj kuralları sayfamızı ziyaret edip biletine göre limitlere göz atabilirsin.

Olimpos, Antalya: Cennetten Bir Köşe 

Olimpos, Türkiye’deki cennet köşelerden. Antalya‘nın Kumluca ilçesine bağlı olan bölge, Olimpos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle burası doğası ile olduğu kadar tarihi ve kültürel değerleri ile de gezginleri çekiyor.

Likya Yolu üzerinde bulunan Olimpos, Akdeniz’de kamp yapılacak yerler arasında yer alıyor. Eşsiz bir doğaya ve masmavi bir denize sahip olan bölge, kamp yapmak için biçilmiş kaftan. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmaktan geçiyor. 

Borçka, Artvin: Gizli Bir Güzellik

Borçka, ülkemizdeki gizli güzelliklerden. Artvin ile Hopa arasında yer alan bölge, Doğu Karadeniz’in nefes kesen doğasına ev sahipliği yapıyor. Borçka aynı zamanda ülkemizin en özel göllerinden birisi olan Karagöl’ü de bünyesinde barındırıyor.

Çoruh Nehri’nin yardığı bir vadinin üzerine kurulan bölge, yemyeşil ormanlarla ve dağlarla kaplı bir yer. Bu sebeple bölge kamp yapmak için hayli özel. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Trabzon’a uçmak ve buradan aktarma yapmaktan geçiyor. 

Trabzon Uçak Bileti Ara 

Bafa Gölü, Muğla: Ege’nin Kıyısında 

Bafa Gölü, Türkiye’nin kamp yapılacak en güzel gölleri arasında bulunuyor. Kıyı uzunluğu yaklaşık 50 km olan göl, Ege Bölgesi’nin en büyük gölü konumunda. Bodrum’a oldukça yakın bir konumda bulunan Bafa Gölü, Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar sebebiyle kıyıdan içeride yer alıyor. 

Jeolojik ve arkeolojik açıdan da hayli değerli olan gölün gün batımı manzaraları çok meşhur. Ayrıca burada bulunan Beşparmak Dağlarının görünümü de bölgeye büyülü bir atmosfer katıyor.

Muğla-Milas Bodrum Uçak Bileti Ara 

Eylül Ayında Balayı Tatili İçin Gidilebilecek En Güzel 10 Yer

Eylül gelir ve sonbahar başlar… Doğa en güzel renklerini tüm cömertliği ile sunar. Havaya bir romantizm kokusu yayılır ve işte o günler evlenmek ve unutulmaz bir balayı tatiline çıkmak için harika zamanlardır…

Peki, eylülde nerede balayı tatili yapılır? Eylülde balayı tatili için gidilebilecek yerler söz konusu olduğunda seçenek gerçekten çok.

You might be interested:  Istanbul Conrad Otel Nerede?

Yazının ilerleyen bölümlerinde hem yurt içinden hem yurt dışından çok güzel balayı rotaları bulabilirsiniz. Eylülde balayı turları da otel fırsatları da oldukça fazla oluyor.

Siz hemen balayı tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz, unutulmaz günler sizi bekliyor!

Hepimiz biliyoruz ki balayı tatilinde gidilecek yeri seçerken sınırlar ve uzaklık önemsizleşiyor. Doğası, ortamı ve gidilecek yerin uyandıracağı hayranlık ise başrolde oluyor. İki kişinin hayatını birleştirmelerini kutlamak amacıyla çıktığı bu çok özel tatil, hayalleri gerçekleştirmek için harika bir dönem!

Evlilik sürecinde yaşanan yorgunlukların ardından güzel bir kutlamayı ve harika deneyimler ile dolu bir tatili hak ettiniz… Ve eylül ayı balayı tatili için gerçekten iyi bir zaman.

Yaz aylarının kalabalığı geride kalıyor ama hala Ege ve Akdeniz kıyılarında yüzmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarabileceğiniz yazdan kalma günler sizi bekliyor.

Harika değil mi? Tabii ki eylülde yurt dışında balayı tatili yapmak isteyenler için de çok güzel öneriler hazırladık.

Nasıl bir balayı tatili yapmak istediğinizi biliyorsanız önerilerimize göz atarak tatil yerinizi seçmek oldukça kolay olacak. Romantik bir rota ya da macera dolu bir rota arayışında olabilirsiniz.

Belki de çift olarak ikinizin de tek istediği dinlenmek… İsteklerinize ve hayallerinize uygun balayı tatilini planlamak için dilerseniz seyahat danışmanlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Şimdi hazırsanız eylül ayı balayı tatili önerilerimizi okuyabilir Türkiye’nin ve dünyanın en iyi balayı yerleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar diliyoruz!

Eylül Ayı İçin Yurt İçi Balayı Rotaları

1. Antalya’da Balayı

Tabii ki Türkiye’de balayı tatili için gidilebilecek yerler düşünüldüğünde Akdeniz’in incisi Antalya ilk sırada yer alıyor.

Antalya’da yaz tatili yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edildiği için yılın bu zamanında Antalya’nın her noktasında kalabalığa yakalanmak mümkün.

Ancak okulların açılması ve yaz aylarının da geride kalması ile bölge sakinleşiyor ve eylülde Antalya tatili bir başka güzel oluyor. Kendinizi muhteşem bir doğaya ve eşsiz güzellikteki sahillere bırakmaya hazır olun. Antalya’da gezilecek yerler öyle güzel ki…

Eylülde balayı tatili planlarken aradığınız Her Şey Dahil konaklama konsepti ile hizmet veren lüks oteller ise Antalya’da pek çok seçenek bulabilirsiniz.

SPA imkanları ile yenilenip tazelenebileceğiniz, romantik manzaralar eşliğinde leziz yemekler yiyebileceğiniz ve yüzüp eğlenebileceğiniz dolu dolu bir tatil için Antalya balayı otelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Antalya’da çok sayıda tatil beldesi mevcut.

Hangi bölgeye gitmek istediğinize karar vermek için Lara – Kundu Balayı Otelleri, Side Balayı Otelleri, Belek Balayı Otelleri, Kemer Balayı Otelleri, Alanya Balayı Otelleri arasında inceleme yapabilir ve hayalinizdeki tesisi seçebilirsiniz. Daha farklı seçenekler sizin için uygunsa Kaş Otelleri ve Kalkan Otelleri arasında da oldukça güzel tesisler yer alıyor. Bu bölgelerin samimi ruhu ve büyüleyici doğası size iyi gelebilir.

2. Marmaris’te Balayı

Huzurun ve eğlencenin bir arada olduğu eşsiz bir balayı tatili için Marmaris’i tercih edebilirsiniz. Marmaris’in doğal güzellikleri gerçekten göz alıcı ve Marmaris’te eğlence hayatı oldukça renkli.

Marmaris’te balayı tatili için gidip kalabileceğiniz birbirinden kaliteli tesisler yer alıyor.

ETS’de yer alan Marmaris Balayı Otelleri arasında Ultra Her Şey Dahil konsepti ile hizmet veren tesislerden Oda Kahvaltı konaklama imkanı sunan tesislere kadar pek çok seçenek bulunuyor.

Muğla’nın popüler noktalarından Marmaris’te balayı için gidebileceğiniz tesislerin bazıları Siteler ve İçmeler gibi Marmaris merkeze yakın yerlerde bulunuyor. Bu alanlarla gece eğlenceleri ve renkli aktivite imkanları çok daha fazla ön planda.

Ancak balayı tatilinizi Marmaris’te gezilecek yerlerin başında gelen Selimiye Köyü, Bozburun, Datça ve Bördübet gibi doğa harikası alanlarda da geçirebilirsiniz.

Bu bölgelerde sakinliği ve huzuru daha fazla hissedeceğiniz bir balayı tatili yaşayabilirsiniz.

3. Bozcaada’da Balayı

Ege güzeli Bozcaada’da balayı tatili yapmak için eylül ayı belki de en ideal ay… Kalabalıkların azaldığı ama Bozcaada plajlarının hala renkli olduğu günler.

Bozcaada’nın buz gibi denizinin biraz olsun ısınmış olduğu dönemler ve tabii ki Bozcaada festivallerinin tüm adaya neşe ve eğlence saçtığı zamanlar.

Polente’de romantik bir gün batımı seyri, Bozcaada restoranlarından birinde keyifli bir akşam yemeği, eğlenceli ve renkli sokaklarda gezip dolaşma keyfi… Bir balayı tatili için gereken her şey burada mevcut! Eylül ayının başlarında düzenlenen Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali ve ayın sonlarında gerçekleşen Bozcaada Kalamar Festivali tatiline renk katacak etkinliklere sahne olacak. Bozcaada Otelleri arasından seçiminizi yapın ve hep hayalini kurduğunuz o çok özel balayı tatili deneyimini huzurla ve mutlulukla yaşayın.

4. Kuşadası’nda Balayı

Sayılamayacak kadar çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Kuşadası’nda gezilecek yerler arasında tarihi mekanlar da oldukça fazla. Hem doğa ile buluşacağınız hem de gezip keşfedeceğiniz bir balayı tatili hayal ediyorsanız Kuşadası Balayı Otelleri arasından seçim yaparak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Ultra Her Şey Dahil konseptine sahip bir tesis mi arıyorsunuz yoksa Oda Kahvaltı bir tesiste konaklayıp günün büyük bir bölümünü tesis dışında gezerek mi geçirmek istiyorsunuz? Eylül ayında Kuşadası’nda balayı tatili planı yaparken nasıl bir tesiste konaklamak istediğinize iyi karar verin ve sonrasında sadece tatilinizin tadını çıkarmaya odaklanın.

You might be interested:  Csr Seyahat Kimin?

ETS’nin önerdiği balayı otellerinde sizi tatilinizi özel kılacak hizmetler bekliyor. Tesislerin konforlu odalarında yapılan balayı süslemeleri oldukça dikkat çekici.

Bazı tesislerde balayı çiftlerine özel hizmetler arasında özel ikramlar ve SPA, restoran gibi alanlarda ekstra indirimler de yer alıyor.

Dilerseniz evli bir çift olarak yapacağınız ilk kahvaltıyı odanızda baş başa yapabilir romantik bir ortamda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

5. Fethiye’de Balayı

Eylül ayında balayı tatilinde nereye gideceğine karar veremeyenler için önerilerimizden biri de Fethiye! Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını sunan muhteşem doğası ve çok çeşitli aktivite olanakları ile Fethiye tam bir tatil cenneti.

Üstelik Fethiye’de gezilecek yerler ve denize girilecek muhteşem plajlar oldukça fazla. Yani Fethiye’de balayı tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz.

Aradığınız konforu ve imkanları barındıran tesisi bulmak için Fethiye Balayı Otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Eylül Ayı İçin Yurt Dışı Balayı Rotaları

1. Kıbrıs’ta Balayı

Doğası ve muhteşem sahilleri ile olduğu kadar yılın her döneminde tüm canlılığı ile devam eden eğlenceleriyle de öne çıkan Kıbrıs, balayı tatili için eylül ayında gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz yerlerden.

Akdeniz’in bu popüler adasında eylül ayında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Hatta dilerseniz şehir turu yapıp tarihi alanları da keşfedebilirsiniz.

Kıbrıs’a pasaport ve vize sorunu olmadan rahatlıkla gidebilecek olmanız da güzel bir detay.

Eylül ayında Kıbrıs’ta balayı tatili yapmaya karar verdiyseniz çoğunlukla Girne, Bafra ve Magosa bölgelerinde konumlanmış olan Kıbrıs Balayı Otelleri arasından size en uygun tesisi seçmek için inceleme yapmaya başlayın.

Tesislerin sunduğu olanaklar, balayı çiftlerine özel hizmetleri, konumları ve aktivite imkanları değişiyor. SPA alanında yenilenip tazeleneceğiniz, güzel lezzetler eşliğinde romantik anlar yaşayabileceğiniz, konforlu ve huzurlu bir balayı tatili sizi bekliyor.

Kendiniz için en iyi seçeneği bulup yerinizi ayırtmak için acele edin ve sonra sadece o çok özel tatil deneyimine odaklanın.

2. Maldivler’de Balayı

Maldivler’in muhteşem plajlarında çıplak ayak kumlara basmak ve berrak denizin içinde süzülmek… İşte huzur! Balayı tatiline çıkacak çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen Maldivler, turkuaz denizi ve bembeyaz kumları ile gerçekten büyüleyici bir manzara sunuyor. Eylül ayında Maldivler’de balayı tatili, unutulmaz bir rüyaya dönüşüyor. Lüks otellerde bambaşka deneyimler ve su altı restoranlarda sıra dışı anlar yaşayabilirsiniz.

Maldivler tatilinizi kendiniz organize edebilirsiniz tabii ama dilerseniz bu çok özel tatili Maldivler Turları’na katılarak da planlayabilirsiniz.

Maldivler’de su altının renkli dünyasına şahit olmak, çeşitli su sporu aktivitelerine katılmak, okyanus dalgaları eşliğinde sörf deneyimi yaşamak ve Maldivler’de dalış etkinliklerine katılarak mercan resifleri arsında gezinmek muhteşem bir deneyime dönüşebilir.

3. Bali’de Balayı

Birbirinden güzel SPA alanları ve ünlü masajı ile Bali, balayında romantizmin yanında konfor ve dinginliği arayanlar için eşsiz bir durak. Endonezya’nın ünlü adası Bali’de bambaşka bir kültürle buluşmanın keyfini de yaşamak mümkün.

Eylülde balayı tatili için Bali’ye gittiğinizde çeşitli tropik lezzetlerin tadına bakmayı ve egzotik masajlar deneyimlemeyi ihmal etmeyin. Bali’de deniz sezonu ekim ayının sonlarına kadar devam ediyor.

Yani eylülde Bali tüm güzellikleri ile sizi bekliyor.

Bali’de gezilecek yerler arasında Ubud, pirinç tarlaları, Kutsal Maymun Ormanı, Uluwatu Tapınağı, Lempuyang Tapınağı, Tirta Gangga (Su Sarayı), Nusa Penida Adası, Pura Ulun Danu Bratan Tapınağı, Tabanan Bölgesi ve Pura Tanah Lot yer alıyor.

Bali’de denize girilecek yerler olarak da Nusa Dua, Kristal Körfez, Jimbaran, Seminyak, Canggu, Balian Plajı, Legian, Kuta Plajı, Gangga Plajı ve Padang Padang sayılabilir.

Dilerseniz balayında Bali Turları’na katılarak tatilinizi kolayca organize edebilirsiniz.

4. Seyşeller’de Balayı

Sahil boyunca sıralanmış palmiyeler, turkuaz denizle bütünleşen gökyüzü ve tüm sıcaklığıyla içinizi ısıtan bir güneş… Hepsi ve daha fazlası Seyşeller’de! Burada doğa tüm cömertliği ile kendini sergiliyor.

Berrak bir deniz, mercanlar ve dev kaplumbağalar ile Seyşeller bambaşka bir dünya sunuyor.

Dünyanın en romantik adalarından birinde unutulmaz bir balayı tatili yapmanın keyfini yaşamak için Seyşeller Turları’nda yerini ayırtabilirsiniz.

Eylül ayında Seyşeller’de balayı tatiline gittiğinizde sahilde çıplak ayak gezinmenin özgürlüğünü yaşayabilir muhteşem gün batımı manzaralarına şahit olabilirsiniz. Lüks ve seçkin bir balayı tatili için güzel bir adres olan adaya vizesiz olarak gelinebiliyor. 90 güne kadar yapacağınız seyahatlerde vizeden muaf olduğunuz için bu egzotik adaya vize ile uğraşmadan gelebilirsiniz.

5. İtalya’da Balayı

Roma, Venedik, Floransa, Napoli… Birbirinden güzel şehirlerinde tarihin, kültürün ve doğanın iç içe geçtiği pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan İtalya, eylül ayında size muhteşem bir balayı rotası sunabilir.

İtalya Turları arasından seçiminizi yaparak dilerseniz ülkenin en sevilen şehirlerini gezebilir dilerseniz de Amalfi Sahilleri ve Roma Turu ile göz alıcı bir güzelliğe sahip olan kıyı şeridini görebilirsiniz.

Sorrento ve Positano gibi sevimli kasabalarda ya da Roma’nın ara sokaklarında dolaşırken çok keyif alacağınıza eminiz. Eylül ayında İtalya’da balayı tatiline çıkmak harika olmaz mı, ne dersiniz?

Yorumlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *