Ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ağustosta gezilecek yerler konusunda öneriler arıyorsan doğru yerdesin. Yaz mevsiminin son ayı olan ağustos, kuzey yarım kürede yaşayan çoğu kişinin tatil için plan yaptığı bir ay. Güneş tüm sıcaklığı ile kuzey yarım küreyi ısıtırken henüz tatile çıkmamış olanlar kafalarında farklı planlar canlandırır.

O yüzden “Ağustosta tatilim var, ama gidecek yerim yok.” diyorsan ya da “Ağustosta nereye gidilir?” diye soruyorsan senin için harika öneriler hazırladık. Haydi, başlayalım o halde. İşte, ağustosta tatile gidilebilecek yerler: 

Ağustos Ayında Nereye Gidilir: Ağustosta Tek Başına Gidilecek Yerler

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ağustos, yaz coşkusunun hissedildiği son ay. Bu nedenle deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak için hala zamanın var. Peki; ağustos ayında deniz, kum, güneş üçlemesi için gidebileceğin yerler nereler:

Alanya: Güneye Doğru

Alanya; güney tarafında Akdeniz’in, kuzeyinde ise görkemli Toros Dağlarının bulunduğu eşsiz bir yerleşim yeri. Geçmişi oldukça eskiye uzanan bölgenin tam olarak ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmiyor.

Tarihte ilk defa “Korakesium” ismiyle anılan Alanya, ülkemizin en keyifli ve en canlı turizm merkezlerinin başında geliyor. O yüzden ağustosta Alanya’ya gitmek oldukça cezbedici. Alanya’ya gitmeye ve eğlenceye doymaya ne dersin? 

Alanya Uçak Bileti Ara

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Foça: Ege Bir Başka

Foça, İzmir‘e bağlı oldukça eski bir yerleşim yeri. Geçmişi antik dönemlere kadar uzanan bölgenin ismi de civardaki koylarda yaşayan foklardan geliyor. Ayrıca burası denizi ve mitolojik efsaneleri ile de hayli ünlü bir coğrafya. 

Kültürel ve doğal değerleri ile olduğu kadar balıkçılığı ile de adından bahsettiren Foça, Türkiye’deki balık tutma rotaları arasında. Hem burada denizin ve tarihi köşelerin tadını çıkarırken Ege’ye özgü gurme lezzetlere de doyabilirsin. Foça’ya ulaşmanın en kolay yolu ise İzmir’e uçmak ve buradan aktarma yapmak.

İzmir Uçak Bileti Ara 

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Kaş: Tarihi Bir Macera

Kaş, Antalya‘nın batı tarafında bulunan doğa harikası bir yer. Son dönemlerde Türkiye’nin en popüler güzergahlarından biri olan bölge, tarih öncesi dönemlerden kalan ilham verici dokusu ile görülmeye değer. 

Antik kentleri, plajları ve doğayla iç içe olabileceğiniz kamp alanları ile dikkat çeken Kaş, mitolojik hikayelere de konu olmuş bir yer. Özellikle Patara Antik Kenti ve plajı ile ünlü olan bölge, nefes kesici bir güzergah.

Ayrıca burası Türkiye’nin en iyi dalış rotalarından da birisi. O yüzden su altına ilgin varsa burayı mutlaka görmelisin. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmaktan ve buradan aktarma yapmaktan geçiyor. 

Antalya Uçak Bileti Ara 

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ağustosta Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Ağustosta Gidilecek Ülkeler

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ağustos ayında bir yurt dışı turu mu yapmak istiyorsun? Eğer “Ağustos ayında yurt dışına çıkmak istiyorum.” diyorsan merak etme. Senin için Avrupa’da gezilecek yerleri inceledik. İşte, ağustosta gidilecek ülkeler:

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını web sitemizden incelemeyi unutma. 

Lyon, Fransa: Bir Gastronomi Başkenti

Lyon, Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bir gastronomi başkenti. Tarihi oldukça eski olan şehir, “Auvergne-Rhône-Alpes” bölgesinin de merkezi. Geçmişi Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan ve birçok tarihi esere ev sahipliği yapan şehir; ismini de aslan anlamında gelen “lion” sözcüğünden almış. 

Gastronomik tatları ile olduğu kadar kültürel açıdan da ilham verici bir yer olan Lyon, tarihi meydanları ve doğal güzellikleri ile de çekici. Kısacası Lyon seni çağırıyor!

Lyon Uçak Bileti Ara 

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Viyana, Avusturya: Bohem Bir Yolculuk

Avusturya‘nın başkenti konumundaki Viyana; barok mimarisi, göz alan caddeleri ve estetik dokusu ile parlayan bir şehir. Zamanında Avrupa’nın ve dünyanın en önde gelen kültür-sanat merkezlerinden biri olan Viyana, günümüzde de kültür-sanat hayatına yön veren şehirlerden biri konumunda.

O yüzden bohem bir macera peşindeysen Viyana tam sana göre! Viyana’ya geldiğinde eğlence parkı Prater’i, şehrin kalbinde yer alan St. Stephen Katedrali’ni ve dünyanın en büyük kültür alanlarından biri olan Müzeler Bölgesi’ni ziyaret etmeyi unutma! 

Viyana Uçak Bileti Ara 

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Roma, İtalya: Akdeniz Coşkusu

İtalya’nın başkenti Roma; çok köklü bir tarihi arka plana sahip olan görkemli bir şehir. Dünyanın en güçlü imparatorluklarından biri olan Roma İmparatorluğu’nun ana vatanı olan başkent, adeta bir açık hava müzesi konumunda.

Akdeniz ikliminin ve coşkusunun her köşesine sindiği şehir, Avrupa’nın en gözde turizm merkezlerinden biri. Tarihi dokusunu korumayı başaran şehirde Kolezyum, Aşk Çeşmesi, Pantheon ve İspanyol Merdivenleri gibi her gezginin görmesi gereken duraklar yer alıyor. 

Ayrıca Roma’ya doğru yola çıkmadan evvel Seyahatine İlham Kaynağı Olacak Yapımlar I: Roma’da Çekilen Filmler yazımızı okumanı da tavsiye ederiz. 

Roma Uçak Bileti Ara 

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ağustos Ayı İçin Alternatif Rotalar: Sıra Dışı Bir Seçim Yapmak İsteyenlere 

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ağustosta farklı maceralar peşinden koşmak, farklı hikayelerin parçası olmak istiyorsan merak etme; senin için de alternatif önerilerimiz var. 

You might be interested:  Youtubede Ne Tür Videolar Çekebilirim?

Tabii ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını web sitemizden incelemeyi unutma.

Krasnodar, Rusya: Kozmopolit Bir Rota

Krasnodar, Güney Rusya Federal Bölgesi içerisinde bulunan eski bir yerleşim yeri. Güney Rusya’nın ticaret, kültür ve endüstri anlamında en gelişmiş bölgelerinden biri olan Krasnodar, Karadeniz ile Azak Nehri arasında yer alıyor. 

Doğal güzellikleri ve atmosferi ile ilham veren şehir, Çarlık Rusya’ya ait binalara ve tarihi yapılara da ev sahipliği yapıyor. Önemli bir geçiş güzergahı olan Krasnodar, kültürel ve tarihi seyahatler yapmaktan hoşlanan gezginleri kendisine çekiyor. 

Krasnodar Uçak Bileti Ara

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Bükreş, Romanya: Tarih ve Doğa İç İçe

Romanya’nın başkenti Bükreş, son yılların popüler güzergahlarından ve deneyim odaklı seyahat rotalarından biri. Karpat Dağları ile Tuna Nehri arasında kalan şehrin tarihi de 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Ülkemize hayli yakın bir konumda olan Bükreş, hem kültürel hem de görsel açıdan görülmesi gereken bir yer.

Özellikle alternatif seyahatlerden ve farklı duraklardan hoşlanan gezginlere göre olan Bükreş, ekonomik açıdan da oldukça uygun bir rota. 

Bükreş Uçak Bileti Ara

Kazablanka, Fas: Beyaz Şehir

Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehri konumunda. “Beyaz Şehir” olarak da anılan Kazablanka, ünlü filmlere mekan olmuş ve atmosferi ile dikkat çeken otantik bir yer.

Afrika kıtasındaki en önemli finansal merkezlerin başında gelen şehir, egzotik güzelliği ile de ilham veren bir rota. Kuzey Afrika’nın masalsı noktalarından biri olan bu bölge, özellikle farklı kültürleri tanımak ve özel hikayeler yaşamak isteyen gezginler için harika bir seçenek. 

Kazablanka Uçak Bileti Ara

Ağustosta Kampa Nereye Gidilir: Ağustosta Kamp Yapılacak Yerler

Ağustos ayı kamp yapmak için de oldukça çekici bir ay. Bu nedenle ağustos ayındaki tatil önerileri arasında kamp yapılacak yerler de bulunuyor.

Doğa ile baş başa kalabileceğin ve kamp yapabileceğin yerlere geçmeden önce hatırlatmakta yarar var; kampa giderken bazı malzemelerini yanında götürebilirsin. Bu sebeple bagaj kuralları sayfamızı ziyaret edip biletine göre limitlere göz atabilirsin.

Olimpos, Antalya: Cennetten Bir Köşe 

Olimpos, Türkiye’deki cennet köşelerden. Antalya‘nın Kumluca ilçesine bağlı olan bölge, Olimpos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle burası doğası ile olduğu kadar tarihi ve kültürel değerleri ile de gezginleri çekiyor.

Likya Yolu üzerinde bulunan Olimpos, Akdeniz’de kamp yapılacak yerler arasında yer alıyor. Eşsiz bir doğaya ve masmavi bir denize sahip olan bölge, kamp yapmak için biçilmiş kaftan. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmaktan geçiyor. 

Borçka, Artvin: Gizli Bir Güzellik

Borçka, ülkemizdeki gizli güzelliklerden. Artvin ile Hopa arasında yer alan bölge, Doğu Karadeniz’in nefes kesen doğasına ev sahipliği yapıyor. Borçka aynı zamanda ülkemizin en özel göllerinden birisi olan Karagöl’ü de bünyesinde barındırıyor.

Çoruh Nehri’nin yardığı bir vadinin üzerine kurulan bölge, yemyeşil ormanlarla ve dağlarla kaplı bir yer. Bu sebeple bölge kamp yapmak için hayli özel. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Trabzon’a uçmak ve buradan aktarma yapmaktan geçiyor. 

Trabzon Uçak Bileti Ara 

Bafa Gölü, Muğla: Ege’nin Kıyısında 

Bafa Gölü, Türkiye’nin kamp yapılacak en güzel gölleri arasında bulunuyor. Kıyı uzunluğu yaklaşık 50 km olan göl, Ege Bölgesi’nin en büyük gölü konumunda. Bodrum’a oldukça yakın bir konumda bulunan Bafa Gölü, Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar sebebiyle kıyıdan içeride yer alıyor. 

Jeolojik ve arkeolojik açıdan da hayli değerli olan gölün gün batımı manzaraları çok meşhur. Ayrıca burada bulunan Beşparmak Dağlarının görünümü de bölgeye büyülü bir atmosfer katıyor.

Muğla-Milas Bodrum Uçak Bileti Ara 

Ekonomi Haberleri

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  ABD’ de tüketici fiyatları enflasyonu Ağustos ayında tahmin edilenden daha ılımlı arttı ve son yedi aydaki en dar yükselişi yaptı.…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, sarayının dışındaki hayatın gerçekleri hakkında bir uyarı almış olsa gerek ki, son açıklamasında gıda fiyatlarını kastederek “Enflasyonu en…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Kredi Kayıt Bürosu’nun verilerine göre Haziran 2021 itibariyle 34 milyonun üzerinde kişi, toplam 875…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  Son dönemde hızla artan kira fiyatlarına çare olacak yeni bir formül üzerinde duruluyor. Avrupa ülkelerinde uygulanan formüle göre şirketler belli…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  Tarım-ÜFE’de (2015=100), 2021 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre %1,77, bir önceki yılın Aralık ayına göre %12,37, bir önceki…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  Türkiye genelinde konut satışları Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %17,0 azalarak 141 bin 400 oldu. Konut satışlarında…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  ABD’de güneş enerjisi kurulumları artan maliyetlere rağmen yılı rekorla kapatma yolunda ilerliyor. İkinci çeyrekte kurulumlar geçen yılın aynı dönemine göre…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  ABD’de Demokrat senatörlerin Başkan Joe Biden’in 3,5 trilyon dolar büyüklüğündeki harcama paketine muhalefetleri sürüyor. Senatör Joe Manchin, dün yaptığı açıklamada…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), bu yıl için küresel petrol talebine yönelik artış beklentisini günlük 6 milyon varilde sabit…

 • ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

  İktisatçı Prof. Dr. Konukman, büyüme ve cari açıkta çelişkili tahminlerin yer aldığını belirterek “Orta vadeli program iyimser bir gelecek senaryosu…

 • Fransız yatırım bankası Societe Generale, yatırımcıları uyararak TCMB’nin siyasi baskıların altında kaldığını ve kısa sürede faiz oranlarını indireceğinin beklendiğini açıkladı.…

 • Temmuz ayında ihracatta sert, yatırım harcamalarında ise ılımlı düşüş ile perakende satışların artış hızında kaydedilen yavaşlama sanayi üretiminin Temmuz ayında…

 • Halk arasında uzak akrabalar için kullanılan bir terim vardır: Dıdısının dıdısı… Bu zaman zaman ilişkilendirmenin uzak olduğu manasında da kullanılır. 2021 yılında Türkiye’de ekonomik sorunları tarif ederken ortaya konulan tez tam da buna uygun. Dıdısının dıdısı…

 • Siyasi müdahale artınca rezerv harcayarak kısa dönem için faizleri baskılamak, faiz politikasında iktidarı bir süreliğine oyalayıp piyasaya çok farklı mesajlar vermek mümkün olabiliyor. Son dönemlerdeki başkanlar bu müdahalelere karşı net bir tavır sergilemek yerine, istenenleri yapıp veya yaparmış gibi görünüp faiz ve rezerv politikalarında yan yollara saptılar…

 • Durmuş Yılmaz göreve gelir gelmez 2006 Mayısında ortaya çıkan gelişen ülkeler krizi ile karşılaştı. 2008/2009 global kriz döneminde de başkandı. 60 aylık görev süresi boyunca Süreyya Serdengeçti’nin kullandığı doğrudan müdahale ile alım yöntemini hiç kullanmadı…

TRAKYA ŞARAP TADIM ROTA ÖNERİLERİ

 • Trakya Bağ Rotası kaç gün yolculuk yapmak istediğinize ve motivasonunuza göre çok farklı seçenekler sunuyor. Bu sebepler birkaç alternatif sunmak istedik (fotoğraflar: Alp Boneval):
 •  ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi
 • GÜNÜBİRLİK GİDENLER İÇİN
 • ‘Şaraptan iyi anlarım, en kaliteli kırmızıları tatmak ve almak istiyorum’ diyenler için:
 • Sabah 7 gibi yola çıkıp Tekirdağ Rotasındaki Barbare bağları içindeki Barbaros Bağevi’nde bir kahvaltı, ardından bağ ve mahzen gezisi ve tadım odasında Barbare şarapları tadım, ardından Evreşe yakınlarındaki Gali Bağevi’nde enfes deniz, ve vadi manzaralarına nazır öğle yemeği ve Gali şarapları tadım. Ardından Bordeaux blendleri ile Trakya kırmızılarının kralı sayılan Chateau Kalpak’ta tadım ve İstanbul’a dönüş.
 • ‘Ben beyaz şarap severim, hem kaliteli hem de farklı ve orjinal blendler tatmak ve almak istiyorum’ diyenler için:
 • Sabah 7 gibi yola çıkıp Kırklareli Rotasındaki Arcadia bağlarında yer alan Bakucha Otel’de kahvaltı, ardından Arcadia şarapları tadım ve şarap üretim tesisi gezisi, ardından Büyükkarıştıran Köyü yakınlarındaki Çamlık Restoran’da Chamlija şarapları tadımı ve öğle yemeği. Ardından Yazır köyünde Türkiye’nin en iyi beyaz şaraplarına imza atan Umurbey’de şarap tadım ve İstanbul’a dönüş. (Çamlık restoran çocukluğumuzdaki mesire yerlerindeki et mangal lokantaları tarzında salaş ancak çok lezzetli yemekler sunan bir restoran)
 • ‘Şarap benim için yeni bir alan, uygun fiyatlı ancak güzel kırmızı şaraplar ile tanışmak istiyorum’ diyenler için:
 • Barel bağları içinde, söğütler, çamlar, incirler arasındaki Derince Çiftliği’nde kahvaltı ardından bağ gezisi ve Barel şarap üretim tesisinde şarap tadımı. Ardından Şarköy rotasında Hoşköy’de bulunan Melen Kafe’de Melen şarapları tadım ve öğle yemeği. Ardından Yeniköy’de Barbare’de bağ gezisi, tadım ve İstanbul’a dönüş.
 • ‘Şarap benim için yeni bir alan, uygun fiyatlı ancak güzel beyaz şaraplar ile tanışmak istiyorum’ diyenler için:
 • Barel bağları içinde, söğütler, çamlar, incirler arasındaki Derince Çiftliği’nde kahvaltı ardından bağ gezisi ve Barel şarap üretim tesisinde şarap tadımı. Ardından Büyükkarıştıran Köyü yakınlarındaki Çamlık Restoran’da Chamlija şarapları tadımı ve öğle yemeği. Ardından Yazır köyünde Türkiye’nin en iyi beyaz şaraplarına imza atan Umurbey’de şarap tadımı ve İstanbul’a dönüş. (Çamlık restoran çocukluğumuzdaki mesire yerlerindeki et mangal lokantaları tarzında salaş ancak çok lezzetli yemekler sunan bir restoran)

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

1 GECE KONAKLAYACAKLAR İÇİN

 • ‘Şaraptan iyi anlarım, en kaliteli beyaz ve kırmızıları tatmak ve almak istiyorum’ diyenler için
 • Sabah yola çıkıp Gelibolu Rotasında Evreşe yakınlarındaki Gali Bağevi’nde enfes deniz, ve vadi manzaralarına nazır öğle yemeği ve Gali şarapları tadım. Ardından Bordeaux blendleri ile Trakya kırmızılarının kralı sayılan Chateau Kalpak’ta bağ ve şarap üretim tesisi gezisi ve tadım. Ardından Barbare bağları içindeki Barbaros Bağevi’ndeki odanıza yerleşme, bağ ve mahzen gezisi, Barbaros Bağevi’ndeki akşam yemeğinizde Barbare şarapları tadımı. Sabah Barbaros Bağ evinde kahvaltı sonrası Şarköy’ün Eriklice Köyü’ndeki Gülor şarapevinde tadım. Ardından Tekiradağ’da yer alan Umurbey Winehouse’da peynir, tapas gibi hafifi atıştırmalıklar eşliğinde Umurbey şarapları tadımı. Ardından Büyükkarıştıran Köyü yakınlarındaki Çamlık Restoran’da Chamlija şarapları tadımı ve geç öğle yemeği ve İstanbul’a dönüş.

 ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

2 GECE KONAKLAYACAKLAR İÇİN

 • ‘Uzun haftasonu şansını değerlendirip birçok farklı bağı görmek ve şarabı tatmak isterim’ diyenler için:
 • Sabah yola çıkıp Gelibolu Rotasında Evreşe yakınlarındaki Gali Bağevi’nde enfes deniz, ve vadi manzaralarına nazır öğle yemeği ve Gali şarapları tadım. Bordeaux blendleri ile Trakya kırmızılarının kralı sayılan Chateau Kalpak’ta bağ ve şarap üretim tesisi gezisi ve tadım. Ardından Barbare bağları içindeki Barbaros Bağevi’ndeki odanıza yerleşme, bağ ve mahzen gezisi, Barbaros Bağevi’ndeki akşam yemeğinizde Barbare şarapları tadımı.
 • Sabah Sabah Barbaros Bağ evinde kahvaltı sonrası Şarköy’ün Eriklice Köyü’ndeki Gülor şarapevinde tadım. Ardından Tekiradağ’da yer alan Umurbey Winehouse’da peynir, tapas gibi hafifi atıştırmalıklar eşliğinde Umurbey şarapları tadımı. Ardından Kırklareli Rotasındaki Arcadia bağlarında yer alan Bakucha Otel’de akşam yemeği ve konaklama.
 • Sabah Bakucha otelde kahvaltı, ardından Arcadia şarapları tadım ve şarap üretim tesisi gezisi. Ardından Büyükkarıştıran Köyü yakınlarındaki Çamlık Restoran’da Chamlija şarapları tadımı ve öğle yemeği. Ardından Barel bağları içinde, söğütler, çamlar, incirler arasındaki Barel Bağevi’nde atıştırmalıklar eşliğinde Barel şarapları tadımı, bağ gezisi ve İstanbul’a dönüş.

 ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

3 GECE KONAKLAYACAKLAR İÇİN

 • ‘Buralara kadar gelmişken ziyaret etmediğim bağ ve tatmadığım şarap kalmasın’ diyenler için:
 • Sabah erkenden yola çıkıp Gelibolu Rotasının ucunda Eceabat’ta yer alan Suvla lokantasında kahvaltı ve şarapevinde şarap tadım. Ardından Evreşe yakınlarındaki Gali Bağevi’nde enfes deniz, ve vadi manzaralarına nazır öğle yemeği ve Gali şarapları tadım. Bordeaux blendleri ile Trakya kırmızılarının kralı sayılan Chateau Kalpak’ta bağ ve şarap üretim tesisi gezisi ve tadım. Ardından dilerseniz Eceabat’ta Conkbayırı üzerinde Porta Caeli bağları arasında yer alan Hotel Caeli‘de konaklayıp akşam yemeği yiyebilirsiniz, ya da Şarköy rotasında Hoşköy’de denize nazır Melen Kafe’nin ev/otel bölümündeki odalarında konaklayıp yemek yiyebilirsiniz.
 • Sabah Melen Kafe’de kahvaltı ardından Melen şarapları tadımı. Ardından Şarköy’ün Eriklice Köyü’ndeki Gülor şarapevinde tadım. Ardından Şarköy’den fetibot/vapur ile Avşa adasına geçerek Büyülübağ bağlarında şarap tadımı. Ardından Barbare bağları içindeki Barbaros Bağevi’ndeki odanıza yerleşme, bağ ve mahzen gezisi, Barbaros Bağevi’ndeki akşam yemeğinizde Barbare şarapları tadımı.
 • Sabah Barbaros Bağ evinde kahvaltı sonrası Yazır köyünde Türkiye’nin en iyi beyaz şaraplarına imza atan Umurbey’de şarap tadımı. Ardından Büyükkarıştıran Köyü yakınlarındaki Çamlık Restoran’da Chamlija şarapları tadımı ve öğle yemeği. Ardından Kırklareli Rotasındaki Arcadia bağlarında şarap üretim tesisi gezisi ve şarap tadımı ve bağlarda yer alan Bakucha Otel’de akşam yemeği ve konaklama.
 • Sabah Bakucha otelde kahvaltı, ardından Ahmetçe Köyü yakınlarındaki Vino Dessera’da bağ ve mahzen gezisi ve şarap tadımı. Ardından Barel bağları içinde, söğütler, çamlar, incirler arasındaki Barel Bağevi’nde atıştırmalıklar eşliğinde Barel şarapları tadımı ve bağ gezisi. Ardından Çeşmeli köyü yakınlarında Şato Nuzun’da şarap tadımı ve İstanbul’a dönüş.

*28-29-30 Ekimdeki gezimizdeki 3. günlük rotamız, ilk gün Lüleburgaz Kırklareli tarafında Arcadia, Chamlıja, Barbare, 2.gün Gelibolu tarafında Suvla, Gali ve Şato Kalpak, 3.

Gün de Tekirdağ tarafında Umurbey, Barel  ve Şato Nuzun bağlarını izlemişti. Daha önce münferit geziler ile diğer bağları ziyaret etme şansımız olmuştu.

Yukarıdaki rotaları tüm bu ziyaretlerden aldığımız tat, keyif ve tecrübelere dayanarak düzenledik.

TRAKYA’YA NE ZAMAN GİDİLİR?

Ziyaret için en güzel aylar doğanın uyandığı bağların yemyeşil kırların da çiçekler ile bezendiği bahar ayları, üzümlerin olgunlaşıp kendini gösterdiği yaz ayları, bağbozumu deneyimi ve yaprak dönümün renk senfonisini yaşatan sonbahar ayları.

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

TRAKYA BAĞ ROTASINDA ŞARAP TADIM SEYAHATİNE NASIL GİDERİM?

Temmuz Ayı Tatil Önerileri

Yurtiçi Oteller

Yazın en sıcak günlerinde Yurtiçi Otelleri ile Ege ve Akdeniz bölgelerini keşfe çıkabilirsiniz. Çeşitli tatil seçeneklerinin olduğu bu bölgeler Temmuz ayı sıcaklarında mükemmel konaklama imkanı sunuyor. Temmuz ayında nereye gidilir sorusunun cevabını Tatilbudur.com aracılığıyla bulun.

ağustos ayına Özel 7 rota tavsiyesi

Ege ve Akdeniz’in sıcacık rotaları Temmuz ayında mükemmel tatil fırsatları sunuyor. Bu ayda gideceğiniz her yer size huzur dolu tatilin kapılarını aralar. İşte Ege ve Akdeniz’in eşsiz rotaları;

Ege Bölgesi: Ege’nin en güzel yerleri arasındaki Muğla (Marmaris, Dalyan, Fethiye, Datça, Dalaman, İzmir (Çeşme), Kuşadası, Aydın (Didim), Balıkesir (Ayvalık, Assos), Bodrum Otelleri Temmuz ayı tatil önerilerimiz arasında.

Akdeniz Bölgesi: Aklınızdan geçen tatil için tercihinizi daha sıcak bölgelerden yana kullanmak istiyorsanız; Antalya (Alanya, Side, Belek, Kemer, Adrasan, Kaş, Kalkan) Otelleri bu güzel ayda harika alternatifler sunuyor.

Temmuz’da nereye gidilir sorusunun cevabını ülkemizde bulmak mümkün. Kültür Turları ile ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini Temmuz ayında da keşfedebilirsiniz. Yılın her ayında talep gören Kültür Turları 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor. Farklı lezzetlerin masaları süslediği bu rotalarda doğa ve tarihle iç içe çeşitli turlar sizi bekliyor olacak. Gezip gördüğünüz yerlerde çektiğiniz her fotoğraf karesi hayatınızda unutamayacağınız bir anı olarak kalacak. Temmuz ayı tatil önerilerimizden bir rota seçin ve hemen yola koyulun.

Yazın en sıcak günlerinde sıcacık rotaların tadını Kültür Turları ile çıkarabilirsiniz. Bu ayda gideceğiniz her yer size mükemmel tatil olanağı sağlayacak. Renkli balonları ve tarihiyle ünlü Kapadokya, yemyeşil doğası ve eşsiz yaylalarıyla Karadeniz, yaşadığınız yerden çok uzaklaşmamak için Batı Karadeniz rotaları, renkli gecelerin adresi Batum, tarihiyle gezinize renk katacak Eskişehir, tekneler eşliğinde turkuaz sulara dalacağınız sıcacık bölgeler Bodrum Bodrum, Likya, Mavi Yolculuk ve Ege-Akdeniz, Ege’nin incileri Assos ve Ayvalık, mükemmel lezzetlerle süslü her mevsim tatil imkanları sunan Pamukkale Turları Temmuz ayında tatil yapılabilecek adresler.

Temmuz ayında yurt dışına çıkma planlarınız varsa tatil önerilerimizi inceleyip yola çıkabilirsiniz. Bu ayda yurt dışında keşfedilecek çok güzel yerler olduğunu unutmayın. Tarih, doğal güzellikler, farklı kültürler ve dahası Temmuz ayı tatil önerilerimizde sizi bekliyor. Temmuz ayı yurtdışı turlarına Tatilbudur.com ile çok rahat ulaşabilirsiniz.

Temmuz sıcaklarında görmeniz gereken yurt dışı ülkelerini bu güzel ayda keşfetme zamanı. Yıllarca hayalini kurduğunuz o rotaları Temmuz ayı tatil önerilerimizden bulabilirsiniz. Temmuz ayı tatil önerileri listemizin olmazsa olmazları arasındaki Vizesiz Yurtdışı Turları tatil listenizin baş köşesinde olmalı. Aklınızdan geçen deniz, güneş, kum tatiliyse; Tayland, Maldivler, Bali, Malta, Halkidiki, Pattaya, Phuket, Yunan Adaları,
farklı lezzetler, aktiviteler, kültür ve sanat, eğlence ve alışveriş odaklı bir tatil için; Balkanlar, İtalya (Venedik ve Roma), Paris (Disneyland), İspanya, Prag, Benelüks, Barcelona, Belgrad ve İskandinavya Temmuz ayı tatil önerilerimiz arasında. Balayı Turları eşliğinde farklı yerler keşfedip, romantik anlar geçireceğiniz tatil fırsatlarımızı incelemeyi unutmayın.

Kıbrıs’a gitmek hemen hemen herkesin en büyük hayali. Temmuz’da Kıbrıs tatili düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeden plajları, gece hayatı, eğlenceleri ve tarihiyle ünlü bu rotaya gitmek için harekete geçme zamanı.

Eğlencenin hiç bitmediği Kıbrıs Otelleri yaz döneminde tatil yapmak isteyenler için sürpriz adreslerle dolu.

Kıbrıs’ta adım attığınız her yerde karşınıza çıkabilecek kiliseleri ve müzeleri ziyaret etmeden geri dönmeyin.

Kıbrıs balayı tatillerinin de vazgeçilmez adresi. Romantik anlarla süslü balayı tatilinizde Kıbrıs’ın eşsiz gün batımını izleyebilir, doğa yürüyüşlerine ve aktivitelerine katılabilir, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Balayı Kıbrıs Otellerinin lüks konaklama imkânlarından uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Kısacası unutulmaz bir balayı için Kıbrıs tatili sizi bekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *