Adamlar Ne Tür Müzik Yapıyor?

Adamlar 2014 yılında kurulmuş, vokalist ve gitarist Tolga Akdoğan, gitarist Gürhan Öğütücü, bas gitarist Berat İşçioğlu ve baterist Berkan Tilavel ‘den oluşan deeper than rock grubu.

Adamlar Grubu Hangi tür?

Yaptıkları müziği kabaca Rock’n Roll, Blues ve biraz da Hip-Hop olarak tanımlıyorlar.

Adamlar neden adamlar?

Uykusuz dergisinin Adamlar Anti Klişe Timi adlı köşesinden ilhamla Tolga Akdoğan, grubun ismini Adamlar olarak değiştirdi.

Tolga Akdoğan kimdir nerelidir?

Tolga Akdoğan
Doğum 11 Mayıs 1988
Başladığı yer Türkiye
Tarzlar Bağımsız rock
Meslekler Müzisyen, Seslendirme sanatçısı, oyuncu

Yüzyüzeyken Konuşuruz ne tür müzik yapıyor?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Mayıs 2011’de Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuş Türk bağımsız alternatif rock grubudur. Başlarda Kaan Boşnak’ın kendi şarkılarını kaydedip yayınlamasıyla oluşan proje, dinleyicilerinden yoğun ilgi ve beğeni topladı.

Emre malikler kimdir?

Emre Malikler – Müzik

Ses tasarımcısı, gitarist, prodüktör ve ses mühendisi. Müziğe küçük yaşlarda gitar çalarak başladı ve üniversite yıllarında prodüksiyon ve müzik teknolojilerine ilgi duydu. Yüksek lisans öğrenimini İTÜ MİAM Ses Mühendisliği ve Tasarımı programında 2012’de tamamladı.

Adamlar grubu dağıldı mı?

BirKaç İyi Adam

90’lı yılların sonlarına doğru çıkan grup oldukça ses getirdi. Türkiye tarihinde single çıkaran ilk grup olarak da tarihe geçti. Daha sonra grup üyeleri dağıldı. Dağılmanın ardından en çok ses getiren işlere ise Faruk K. imza attı.

Müzik türleri nelerdir?

Müzik Türleri Nelerdir?

 • Blues. Amerika’yla özdeşleşen blues müziği aslında ta 400 yıl öncesine, Afrika’ya dayanan bir müzik türüdür.
 • 2. Klasik Müzik.
 • 3. Halk Müzikleri (Folk, Country, Etnik)
 • Elektronik Müzik.
 • Hip-hop (Rap ve R&B dahil)
 • Caz.
 • 7. Pop.
 • 8. Rock.
 • You might be interested:  Seyahat Izni Için Hangi Numarayı Aramalıyız?

  EP müzik ne demek?

  EP (İngilizce açılımı: extended play, ‘uzun çalar’), ortalama bir albümden daha kısa, genellikle 4-5 şarkı içeren kayıtlardır veya underground albümler de EP sayılabilir. Süresi genellikle yarım saatin altındadır. Daha uzunları LP olarak adlandırılır.

  Burak Güngörmüş kimdir?

  yüzyüzeyken konuşuruz’un bassçısı. kendisi grubun yapımcılığını ve menajerliğini de üstlenmiş durumda. ayrıca adamlar grubunda da bass çalıyor. iktisat mezunu bir de istanbul teknik üniversitesi’nde müzik yüksek lisansı yapmış.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *