Turizm Ve Seyahat Staj Defteri Nasıl Doldurulur?

Staj defterinde yapılan iş sayfalarında ilk olarak kurumun genel bir tanıtımı yapılmalıdır. Hangi sektörde yer aldığı, kuruluş tarihi, çalışan sayısı, kurum içi departmanlar vb. bilgilere yer verilmelidir. İkinci olarak sizin hangi birimde ve kimlerle çalıştığınızı yazmanız gerekmektedir.

Staj defterine ilk gün ne yazılır?

Firma kaç yılında kurulmuş varsa diğer ofisleri onları tanıtın. Gerçekleştirdiği başarılar, aldığı ödüller. Firmada toplam kaç kişi çalışıyor yıllık cirosu ve hasılatı vb. şeyler sizin ilk staj gününüz için ideal olabilir.

Resmi tatillerde staj defterine ne yazılır?

Günde 7,5 saatten az yapılan çalışmalar, Gece yapılan çalışmalar, Resmi tatillere ve Pazar günlerine denk gelen çalışmalar yasal olarak staj kabul edilmez ve bu sürelerde staj yapılamayacağı için deftere de yazılamaz. Stajda günlük yapılan çalışmalarla ilgili mutlaka açıklama yazılmalıdır.

Staj defteri nasıl yazılır?

Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır. Bilgisayarda yazılan staj defterleri; Times New Roman 12 (başlıklar 14) punto ve siyah renk kullanılarak yazılmalıdır. Satır aralığı 1,5 seçilmeli, metin iki yana yaslı olmalıdır.

Staj dosyası nasıl doldurulur?

  1. Staj defterini pilot kalem kullanarak doldurmanız gerekmektedir.
  2. Staj dosyasına stajda geçirdiğiniz gün sayısından az olmayacak şeklide iş temrin yazmalısınız.
  3. Her temrin işinde mutlaka şu konu başlıkları olmalıdır:
  4. Defterin her temrin sayfasında stajer öğrencinin adı ve soyadı ile imzası olması gerekmektedir.
You might be interested:  Otel Kayıtları Nasıl Alınır?

Staj defterinde kısım yazan yere ne yazılır?

Tarih: Hangi günü anlatıyorsanız o günün tarihi yazılır. Kısım/Şube: O gün çalıştığınız departmanı yazmanız gerekmektedir. Sayfa No: Defterde kaçıncı sayfada iseniz o yazılır.

Günlük staj raporu nasıl yazılır?

Staj raporlarının hazırlanmasında uyulması gereken yazım kuralları aşağıda belirtilmiştir. Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır. Rapor da hiçbir bölüm atlanılmamalı ve mümkün olan en kısa şekilde yazılmalıdır. Bütün yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır.

Stajyerler resmi tatilde çalışır mi?

Resmi tatil günleri bayram, yılbaşı vb. günler staja dahil olmaz. Haftada 6 gün çalışan işyerlerinde Cumartesi günüde staja dahil edilebilir. 9. Staj 2. sınıf öğrenciler için zorunlu olup 30 iş günü olarak yapılacaktır.

Staj defterine hangi kalemle yazılır?

6- Staj defterindeki tüm yazılar kurşun kalemle değil, TÜKENMEZ veya PİLOT benzeri kalemler ile yazılacaktır.

Resmi tatiller staja dahil mi?

Stajlar, akademik tatillerde yapılır. Resmi tatil günlerinde yapılan çalışmalar staj süresi olarak kabul edilmez. Ancak haftada (Cumartesi dahil) en az iki serbest tam iş günü bulunan öğrenciler, öğretim ile birlikte staj yapabilir. Bu belirlemede Bitirme çalışmaları dikkate alınmayacaktır.

Staj defteri çalışma konusu nedir?

Staj dosyası sayfalarına sadece yapmış olduğunuz işin detayları ile ilgili bilgiler yazmalısınız. Ancak bazen işler bir günde bitmez. Örneğin, tüm staj boyunca sadece bir proje ya da iş ile ilgili çalışmış olabileceğiniz gibi sadece bir gün içerisinde birden fazla işte yapmış olabilirsiniz.

Staj defteri nasıl doldurulur 2022?

Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır. Bilgisayarda yazılan staj defterleri; Times New Roman 12 (başlıklar 14) punto ve siyah renk kullanılarak yazılmalıdır. Satır aralığı 1,5 seçilmeli, metin iki yana yaslı olmalıdır.

You might be interested:  Simyacı Hangi Tür Eserdir?

Staj Defteri bilgisayarda yazılır mı?

1. Staj defteri, staj yapan öğrencinin işletmede çalışılan birimleri ve yapılan işleri kısaca açıkladığı defterdir. 2. Staj defterinin tümü bilgisayarda yazılabileceği gibi, okunaklı bir şekilde el yazısı ile de yazılabilir.

Staj dosyası nasıl tutulur?

Prensip olarak, staj dosyasının her bir sayfasına, o gün içerisinde yaptığınız işlerle ilgili bilgiler yazmanız gerekmektedir. Ancak bazen işler bir günde bitmez. Örneğin, tüm staj boyunca sadece bir proje ya da iş ile ilgili çalışmış olabileceğiniz gibi sadece bir gün içerisinde birden fazla işte yapmış olabilirsiniz.

Staj defterini okula vermezsek ne olur?

6) Staj defterini zamanında teslim etmeyen öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır. 7) Staj çalışması kabul edilmeyenler, bu çalışmayı yeniden yapmak zorundadır. Stajını tamamlamayan öğrencilere, sorumlu oldukları diğer ders ve uygulamaları başarmış olsalar bile, diploma veya mezuniyet belgesi verilmez.

Staj defteri fiyatı ne kadar?

Staj yaptıktan sonra staj defterini okuldan alan öğrenciler bu defterlere 80 TL ile 150 TL arası değişen paralar veriyorlar. Kırtasiyelerde 5 TL’ye satılan staj defterlerinin okulda yüksek fiyatlara satılmasının sebebi ise okulların kullandıkları mühürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *