Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır Uçak?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? Her türlü iller arası yolculukta uçak, otobüs, tren, gemi gibi toplu taşıma araçlarını kullanmak için bilet satın alma sürecinde seyahat izin belgesi alınmış olma şartı aranacak. Vatandaşlar e-devlet ve ALO 199 Vefa Sosyal Destek hattından seyahat izin belgesi alabilecek.
SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR? Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir.

Uçakla seyahat etmek için izin belgesi gerekiyor mu?

Türk Hava Yolları (THY), kademeli normalleşme dönemini kapsayan 17 Mayıs-1 Haziran’da yolcuların yurt içi uçuş biletlerini seyahat izin belgesine ihtiyaç duymadan alabileceklerini duyurdu.

Biletli yolcular yasaktan muaf mı?

– Hafta sonu sokağa çıkma yasağı sırasında uçak ya da

Türk Hava Yolları konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede yer alan sokağa çıkma kısıtlamalarından, uçuş gerçekleştirecek tüm yolcularımız muaf tutulacaktır.

Kısıtlamada uçakla seyahat yasak mı?

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde;’Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacak.

You might be interested:  Otobüs Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat için belge şart mı?

Pandemi sürecinin getirdiği zorunlu tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı yeniden uygulanmaya başlandı. 1 Haziran yeni normalleşme genelgesinde yer aldığı gibi özel aracınızla seyahat etmek için seyahat izin belgesi almanız gerekmektedir. Haziran genelgesi ile normalleşme kararları yeniden belirlendi.

Uçak bileti olanlara yasak var mı?

Havayolu şirketinden yapılan açıklamada, ’17 Mayıs’tan 1 Haziran 2021’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinde uçuşu olan misafirlerimiz, seyahatlerine ait mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibrazı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler’ denildi.

Seyahat etmek için ne gerekli?

Seyahat izin belgesi çıkartma, ALO 199 üzerinden veya e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile alabilecekler. Seyahat izin belgesini e Devlet üzerinden alacak olanlar için ise e Devlet şifresinin edinilmiş olması gerekiyor. Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildirilecek.

Otobüs bileti olana sokağa çıkma yasağı var mı?

– Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Otobüs bileti alarak seyahat edebilir mi?

Sadece biletinizi ya da SMS ile gelen rezervasyon kodunu göstermeniz gerekiyor. Uçak, otobüs, tren gibi toplu ulaşım araçlarını kullananlar yolculuklarına dair bilet gibi belgelerini ibra ederek seyahat edebilir.

Otobüs bileti izin belgesi sayılır mı?

Bilet satış işlemleri yolcuların Kovid-19 ile ilgili durumlarını tetkik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden Hayat Eve Sığar (HES) koduyla gerçekleştirilecek. Giriş çıkış yasağı olan iller için ise ‘seyahat izin belgesi’ alınması gerekiyor.

Uçak bileti seyahat izin belgesi yerine geçer mi?

Uçağa binmek için Seyahat İzin Belgesi göstermek gerekir mi? Uçak bileti olan misafirlerimiz sokağa çıkma kısıtlamasından muaftır. Misafirlerimiz mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibraz ederek seyahate katılabilirler.

You might be interested:  Kuzey rüzgarlarının peşinde; oslo

Şehirler arası uçakla seyahat yasağı var mı?

– Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz etmesi yeterli olacaktır.

Sokağa çıkma yasağı havaalanına nasıl gidilir?

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün ‘Hafta sonları, sokağa çıkmanın kısıtlandığı saatlerde uçuşu olan misafirlerimiz uçuş belgeleri ile havalimanı ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.’ açıklamasını yaptı. Böylece uçak bileti olanlar uçuş belgelerini görevlilere göstererek havalimanına seyahat edebilecek.

Seyahat izin belgesi olmadan seyahat edilir mi?

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı süre ve günlerde vatandaşların uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alınması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edileceğinin bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz edilmesi yeterli olacak.

Kimlerin seyahat izin belgesi alması gerekiyor?

‘Zorunlu Hal Sayılacak Durumlar; tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan, kendisi veya eşinin, hastanede tedavi gören birinci derece yakınına ya da kardeşine refakat edecek olan (en fazla 2 kişi),

Seyahat izni olmadan bilet alınır mı?

SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMA İŞLEMLERİ

Seyahat izin belgesi olmayanlara uçak, tren, gemi veya otobüs gibi toplu ulaşım araçlarında bilet kesilmeyecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *