Seyahat Acentası Nasıl Kurulur?

Seyahat acentesi açmak için vergi levhası ve işletme evraklarına sahip olmak isteyen tüzel şahıslar, isim tescil belgesi ve dilekçe ile seyahat acentesi unvanına sahip olmak için Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm bakanlığının ilgili mercilerine başvurmak gerekiyor.

Acenta açmak için ne gerekli?

Sigorta Acentesi Açabilmek İçin Tüzel Kişilerden İstenen Belgeler

  1. Ticaret Sicil Gazetesi.
  2. Ticaret Sicil Tasdiknamesi (asıl ve ıslak imzalı, kaşeli)
  3. Taahhütname.
  4. Vergi levhası sureti.
  5. İmza sirküleri fotokopisi.
  6. İflas belgesi.
  7. Şirket ana sözleşme belgesi.
  8. Mesleki sorumluluk sigortası

Turizm acenta belgesi nasıl alınır?

ACENTA KURULUŞ EVRAKLARI. Seyahat acentası işletme belgesi almak isteyen tüzel kişiler, bir dilekçe ve varsa isim tesciline ilişkin belge ile seyahat acentası unvanı almak üzere T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurur.

TÜRSAB belgesi almak ne kadar?

2019 yılı itibari ile tursab belgesi fiyatı 55,000 TL dir. Yıllık olarak belge fiyatları zamlanmaktadır.

Seyahat acentası bayiliği nasıl alınır?

Seyahat acentası sıfatı, TÜRSAB’a üye olmak ve Bakanlıkça verilecek işletme belgesi almak suretiyle kazanılır. Seyahat acentası, Bakanlıktan işletme belgesi aldıktan sonra acentacılık faaliyetine başlar.

Sigorta acenteleri ne kadar kazanır?

Komisyon oranları ise sigorta branşına göre yüzde 1 ila 15 arasında değişiyor. Örneğin, trafik sigortasında acente komisyon oranı yüzde 11. Acente yıl içinde 3 milyon liralık toplam trafik poliçesi kesmişse, sigorta şirketinden 330 bin lira komisyon alıyor.

You might be interested:  Artı Seyahat Kimin?

TÜRSAB belgesi kaç TL 2022?

2022 TÜRSAB ARAÇ PLAKASI DUYURUSU

TALEP EDİLEN PLAKA ADEDİ 2022 Plaka Ücreti
1 – 20 Adet arası (20 adet dahil) 250 TL
21 – 50 Adet arası (50 adet dahil) 300 TL
51 Adet ve üzeri 350 TL

TÜRSAB belgesi kaç para 2021?

Seyahat acentalarının Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)’a ödemesi gereken yıllık aidat ücreti 2021 yılı için 3.735,74 TL olarak belirlendi. TÜRSAB ‘dan bugün yapılan duyuruya göre Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi de 74.714,63 TL olarak açıklandı.

B grubu acenta nedir?

b) B Grubu Seyahat Acentası: Kara, deniz ve hava ulaştırma araçlarına ilişkin rezervasyon ve bilet satışı hizmetleri ile A grubu seyahat acentalarının düzenledikleri turların biletlerinin rezervasyonunu ve satışını yapar.

Türsab fiyatı ne kadar?

Belirtilen mevzuat hükümleri kapsamında 2021 yılına ilişkin yıllık aidat ödentisi miktarının 3.735,74 TL, Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi miktarının ise 74.714,63 TL olduğu hususunu siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Tursab cezası ne kadar?

Rekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Turizm belgesi ne kadar?

2022 YILI TURİSTİK TESİSLERİN HARÇLARI BELGE – PLAKET – BAŞVURU

BELGE TÜRÜ BELGE 2022 MÜESSESE HARCI
TURİZM KENTLERİ 50.000 2.076,70
TATİL SİTELERİ VE VİLLALARI 50.000 2.076,70
ZİNCİR TESİSLER 50.000 2.076,70
PERSONEL EĞİTİM TESİSLERİ 14.000 2.076,70

Travel Acenta nedir?

Seyahat acentaları, kâr amacı ile turistlere turizm ile ilgili bilgiler vermeye, paket turları ve turları oluşturmaya, turizm amaçlı konaklama, ulaştırma, gezi, spor ve eğlence hizmetlerini görmeye yetkili olan, oluşturduğu ürünü kendi veya diğer seyahat acentaları vasıtası ile pazarlayabilen ticarî kuruluşlardır.

You might be interested:  Romantik Komedi 2 Hangi Otel?

Türsab Enformasyon Memurluğu Belgesi ne işe yarar?

Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavını kazanıp ayrıca Enformasyon Memurluğu yabancı dil sınavında başarı gösterenler “A” “B” ve “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir.

Acenta mı acente mi?

“Acente mi?” yoksa “Acenta mi?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Acenta şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Acente şeklinde olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *