Lepistes Balığı Hangi Tür Balıklarla Yaşar?

Lepistes hangi balıklarla yaşar? Lepistesler çok aktif ve barışçıl balıklardır. Diğer küçük ve barışçıl balıklarla karma akvaryumda beslenebilirler. Çöpçü balıkları, plati balığı, moli balığı, cam balığı, cüce loachlar, endler canlı doğuranı, rasboralar, tetralarve diğer characinlerile sorun yaşamazlar.
Moli, plati, kılıçkuyruk, tetralar, vatozlar ve çöpçüler. Bu gibi balıklarla rahatlıkla yaşar.

Lepistes başka balıklarla yaşar mı?

Lepistes hangi türler balıkla uyum içerisinde yaşar? Lepistes ile birlikte yaşayabilecek en uygun balıklar, kendi türünden olan canlı doğuranlardır.Bunun yanında vatoz, çöpçü, gibi türlerde akvaryum için hem faydalıdır, hemde diğer canlı doğurganlar ile uyum içinde yaşarlar.

Lepistes ve tetra bir arada yaşar mı?

Yaşar. Yaşayabilir. Yaşar ama ne derece orası tartışılır.Lepistes orta sert ve alkali suları severken neon yumuşak ve alkali suları sever.Habitatları birbirinden çok farklıdır.Beraber beslenmemeleri gerekir.

Lepistes ve japon balığı birlikte yaşar mı?

Kesinlikle yaşamaz lepistesler japon balığının kuyruğunu yiğiyorlar ve japon balığının ölümüne neden oluyorlar.

Lepistes mi moli balığı mı?

Moliler lepistesten dayanıklıdır fakat siyah moliler daha hassastır. İkisinede düzgün bakılırsa uygun ortamı yarattıktan sonra bakarsan ikiside düzgün bir şekilde yaşar. Lepistesler calı doğuranların en hassasıdır ama ben platilerin diğerlerine göre(canlı d.)

You might be interested:  Araba Iç Aynası Hangi Tür Aynadır?

Lepistes ve çöpçü yaşar mı?

Çöpçü Balığı ile Uyumlu Balıklar

Çöpçü balıkları canlı doğuran ve karma akvaryumlar için çok uygun balıklardır. Lepistes, Neon Tetra ve ufak tetra türleri, moli balığı, melek balığı, japon balığı ve discus gibi bir çok barışçıl türle birlikte bakılabilir.

Lepistes kaç günde bir doğum yapar?

Balığın dayanıklılığına, genetik kalitesine, su sıcaklığına, iyi beslenmesine bağlı olarak 20-40 gün gibi bir gebelik döneminden sonra gelişkin yavrular yumurtlar.

Hangi tür balıklar birlikte yaşar?

Özellikle akvaryum meraklılarını ilgilendiren soğuk ve sıcak tatlı sular için tercih edebileceğiniz 16 akvaryum balığı sizlerle!

 • Lepistes. Lepistes, evde beslenen en ideal akvaryum balıkları arasında yer almaktadır.
 • Kavgacı Siyam Balığı
 • 3. Melek Balığı
 • Japon Balığı
 • 5. Çöpçü Balığı
 • 6. Sarı Prenses.
 • Tetrazon.
 • 8. Diskus.
 • Lepistes hangi suda yaşar?

  Lepistes balığı nerede yaşar? Lepistes balığının doğal yaşam alanı Güney Amerika kıtasının kuzeydoğusudur. Farklı çevre ve ekolojik koşullarına kolayca adapte olabilirler. Bu sebeple günümüzde Kuzey Amerika, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarında da uygun koşullarda yaşayabilmektedirler.

  Fanusta hangi balıklar yaşar?

  Fanus balıkları isimleri başlığını fanusta beslenebilecek balık türleri olarak belirlediğimizde ise genellikle akla gelen ilk türler “Kavgacı Siyam Balığı, Japon Balığı, Lepistes, Ciklet Balıkları, Tetra” olacaktır.

  Lepistes Japon balığı yemi yer mi?

  Lepistes hem etçil hem de otçuldur. Dolayısı ile piyasada satılan aşağı yukarı her yemi yerler. Eğer yeminizin son kullanma tarihi gelmemişse, dediğim gibi elinizde ufatıp verin, büyük ihtimalle yerler.

  Japon balığı lepistes yavrusunu yer mi?

  Her iki canlıda ayrı ortamda yaşar biran önce birinden vazgeçin japon değil yavruları lepistesin kendisini bile yer ayrıca lepisteste japonun kuyruklarına zarar verebilir bu yüzden balıkları ayırın.

  You might be interested:  Kapsayıcı Eğitim Ne Tür Uygulamalar Gerektirir?

  Genetik Tetra ile hangi balıklarla yaşar?

  Moli, kılıçkuyruk, plati gibi uysal balık türleri ve neon, kırmızı burun, kardinal tetra, tetrazon ve melek balığı gibi kendisine tehdit oluşturmayacak balık türleriyle aynı ortamı paylaşabilirler.

  Lepistes ve moli çiftleşir mi?

  Arkadaşlar Moli ile Lepistesler çiftleşebiliyor.

  Kaç çeşit lepistes vardır?

  Kaç Çeşit Lepistes Vardır? Lepistes balığının 50’ye yakın türünün olduğunu bilmelisiniz. Bu balığın çok sayıda renk seçeneği sunması ilgi çekmesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Kolay bir bakımı ve basit üremesi olan lepistes, ülkemizde yaygın bir şekilde bulunmaktadır.

  Moli mi Kılıçkuyruk mu?

  Moli de yavrularını yer ama çok hızlı saldırmaz. Kılıç ise kana susamış vampir misali saldırır. Moliler çok az büyüyünce yavrulara zarar vermezler kılıçta ise yeme eğilimi devam eder. Eğer bol yavru almak istiyorsan moli al.Bende 1 erkek vardı 8 dişi.Alayına yetiyordu.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *