Göceke uçakla ulaşım

Ayda 16 MilyondanFazla Ziyaretçi İptal Edilen BileteKesintisiz İade

Ucuz Antalya – Göcek Otobüs Seferleri

 • göceke uçakla ulaşım Göcek Göcek Otobüs Kalkış-Varış Noktası
 • göceke uçakla ulaşım Göcek Göcek Otobüs Kalkış-Varış Noktası
 • göceke uçakla ulaşım Göcek Göcek Otobüs Kalkış-Varış Noktası
 • göceke uçakla ulaşım Göcek Göcek Otobüs Kalkış-Varış Noktası
Antalya Otogarı +902423311250
Barınaklar Opet Otobüs Kalkış-Varış Noktası
Antalya İlçeler Terminali
Hal Kavşağı Otobüs Kalkış-Varış Noktası
Antalya Havalimanı Otobüs Kalkış-Varış Noktası
Havalimanı Pınarlı Otobüs Kalkış-Varış Noktası
Antalya Terminali
Göcek Otobüs Kalkış-Varış Noktası

Haritada görmek için tıklayınız. göceke uçakla ulaşım göceke uçakla ulaşım göceke uçakla ulaşım

En Popüler Antalya Kalkışlı Otobüs Seferleri

 • Antalya – Ankara Otobüs Bileti 85,00 TL
 • Antalya – İstanbul Otobüs Bileti 130,00 TL
 • Antalya – İzmir Otobüs Bileti 90,00 TL
 • Antalya – Isparta Otobüs Bileti 27,00 TL
 • Antalya – Konya Otobüs Bileti 70,00 TL
 • Antalya – Alanya Otobüs Bileti 30,00 TL
 • Antalya – Fethiye Otobüs Bileti 45,00 TL
 • Antalya – Adana Otobüs Bileti 90,00 TL
 • Antalya – Diyarbakır Otobüs Bileti 120,00 TL
 • Antalya – Denizli Otobüs Bileti 54,00 TL
 • Antalya – Gaziantep Otobüs Bileti 130,00 TL
 • Antalya – Kayseri Otobüs Bileti 99,00 TL

En Popüler Göcek Varışlı Otobüs Seferleri

 • İstanbul – Göcek Otobüs Bileti 210,00 TL
 • Çanakkale – Göcek Otobüs Bileti 235,00 TL
 • İzmir – Göcek Otobüs Bileti 45,00 TL
 • Bursa – Göcek Otobüs Bileti 175,00 TL
 • Ankara – Göcek Otobüs Bileti 150,00 TL
 • Muğla – Göcek Otobüs Bileti 85,00 TL
 • Turgutlu – Göcek Otobüs Bileti 150,00 TL
 • Afyon – Göcek Otobüs Bileti 100,00 TL
 • Alanya – Göcek Otobüs Bileti 80,00 TL
 • İzmit (Kocaeli) – Göcek Otobüs Bileti 135,00 TL
 • Aydın – Göcek Otobüs Bileti 59,00 TL

Antalya – Göcek arası otobüs yolculuğu ne kadar sürmektedir?

Antalya – Göcek arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 3 saat 50 dakika sürmektedir.

Antalya – Göcek arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

Antalya – Göcek arası sefer düzenleyen otobüs firmaları: Pamukkale Turizm, Ortaca Koop Turizm, Güney Akdeniz Seyahat firmalarıdır.

Antalya – Göcek arasında en çok sefer düzenleyen otobüs şirketi hangisidir?

En çok Antalya – Göcek otobüs seferi düzenleyen firma: Güney Akdeniz Seyahat

Antalya – Göcek en ucuz otobüs bileti ne kadardır?

En ucuz Antalya – Göcek otobüs bileti 50,00 TL’dir.

Göcek Nerede – Göcek’e Nasıl Gidilir – Göcek Gezi Rehberi

Mavi turların kalbinin attığı Göcek, yemyeşil doğası, masmavi denizi ve güzel mi güzel marinalarıyla son zamanların popüler tatil noktası olma yolunda ilerliyor. Peki bu marinalarıyla ünlü Göcek NeredeGöcek’e Nasıl Gidilir ?

GÖCEK NEREDE ? & GÖCEK NEREYE BAĞLI ?

Göcek, Muğla ili sınırları içinde bulunuyor. Şunu belirteyim Fethiye’ye yakın olan Göcek ilçe değil. Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle. Türkiye’de Göcek bir çok yerde var ama benim tüm detaylarıyla anlatacağım yer Fethiye’nin Göcek mahallesi. Göcek haritada konum olarak tam da burada.

 • Göcek – Fethiye’ye 28 km uzaklıkta,Göcek – Muğla merkeze 99 km uzaklıkta,Göcek – İzmir’e 308 km uzaklıkta,Göcek – Kuşadası’na 255 km uzaklıkta,Göcek – Ankara’ya 655 km uzaklıkta,Göcek – İstanbul’a 775 km uzaklıkta,
 • Göcek – Adana’ya 840 km uzaklıkta yer alıyor.

GÖCEK’E NASIL GİDİLİR ?

göceke uçakla ulaşım

Göcek NeredeGöcek’e Nasıl Gidilir ? başlığımızın 2. kısmına geldik. Göcek’e 3 farklı yol olan kara, hava ve deniz yolu ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Göcek’e Kara Yolu İle Ulaşım:

Göcek’e kara yolu ile İstanbul, İzmir, Ankara, Adana gibi büyük illerimizden otobüs ile düzenli seferlerle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla Muğla merkez tarafından Göcek’e giderseniz sizi bekleyen bir Göcek Tüneli var. Burada özel darphane niteliğindeki Göcek Tüneline biraz vurgu yapmak istiyorum.

You might be interested:  Babalık Davası Ne Tür Bir Davadır?

Göcek Tüneli

Biz Muğla’da yaşayan insanlar olarak Göcek ya da Fethiye’ye gitmek istesek bu ücretli tünelden geçmek zorundayız gibi bir durum söz konusu. Geçmesek virajlı, tek yön dağ yolundan dağın ötesine geçmek zorunda kalıyorsunuz. Göcek tüneli ücreti 2020 yılı için en son 9 TL idi.

Bu ücret tek geçiş hakkı veriyor size. Yani dönüşte de bu ücreti vereceksiniz. 2006 yılında yapılan Göcek Tüneli Türker Uluslararası Nakliye ve Göcek Tüneli İnşaat ve Taahhüt A.Ş. firmalarına ait.

Uzunluğu 875 metre olan bu kısacık tünele devlet bir gün çözüm üretir ve bizi bu ücret derdinden bir gün kurtarır.

Göcek Fethiye Dolmuş Saatleri:

Fethiye – Göcek arası dolmuş saatleri genelde seferlerine 07:00 da başlıyor, akşam 19:45’te son sefer düzenleniyor. Dolmuş saatleri için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Göcek’e Hava Yolu İle Ulaşım:

Ucuza Uçak Bileti Bulma Yolları yazımı okuyup Dalaman Havaalanına bilet bulduysanız Göcek’e çok yaklaştınız demektir. Göcek – Dalaman Havaalanı arası yaklaşık 17 km. Buraya taksi ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek istemezseniz Dalaman Havaalanından Fethiye’ye kalkan Havaş ya da Muttaş otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Dalaman Havaalanın’dan Göcek’ Nasıl Gidilir ?

Dalaman Havalimanı-Fethiye’ye Havaş ya da Muttaş otobüsleri ile giderken Göcek’te inebilirsiniz., Dalaman Havalimanı – Fethiye arası ücret kişi başı 23 TL. Fethiye Otogar – Dalaman Havalimanı Muttaş otobüs seferlerinin saatleri için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Göcek’e Deniz Yolu İle Ulaşım:

Yat ve teknelerin uğrak noktası olan Göcek’e deniz yolu ile de kolayca ulaşabilirsiniz.

Göcek’te toplamda 6 marina (Göcek Belediye Marina, Göcek Village Port / Marinturk, D-Marin Göcek Marina, Göcek Exclusive / Marinturk, Göcek Club Marina, Göcek Skopea Marina) bulunuyor.

Hangi marina sizin için uygunsa orayı tercih edebilirsiniz. Yatımız olmadığı için bu konuda bilgi veremiyorum ????

GÖCEK KOYLARI

göceke uçakla ulaşım

Birbirinden güzel koylara sahip Göcek sizi mavi ve yeşile doyuruyor. Göcek koyları ve plajlarını detaylı anlattığım yazıya göz atarak Göcek Koyları hakkında fikir edinebilirsiniz. Buraya genel itibariyle Göcek’te denize girilecek yerler listesini bırakıyorum. Detaylar için belirttiğim yazıma göz atabilirsiniz.

 1. Göcek’te Denize Girilecek Yerler (Plaj ve Koylar)– Ayten Koyu (Arabayla Gidilebilir)– Osmanağa Koyu (Arabayla Gidilebilir)– Blue Point Plajı (Arabayla Gidilebilir)– İnlice Plajı (Arabayla Gidilebilir)– Kleopatra Koyu ve Hamamı (Tekneyle Gidilebilir)– Bedri Rahmi Koyu (Tekneyle Gidilebilir)– Akvaryum Koyu (Tekneyle Gidilebilir)– Göcek Adası (Tekneyle Gidilebilir)– Yassıca Adaları (Tekneyle Gidilebilir)– Tersane Adası (Tekneyle Gidilebilir)
 2. – Domuz Adası (Tekneyle Gidilebilir)

GÖCEK TEKNE TURLARI

Göcek’e gelmişken tekne turu yapmadan dönerseniz Göcek çok çok eksik kalır. Göcek tekne turumuz için de ayrı bir yazımız ve tavsiyemiz var. Bu bağlantıya tıklayarak internet ortamında Göcek’te tekne turuna katılabilirsiniz.:)

GÖCEK’TE NE YAPILIR ?

göceke uçakla ulaşım

Göcek NeredeGöcek’e Nasıl Gidilir başlıklı yazımın son kısmına geldik. Göcek’e gelirseniz yapmanız gereken olmazsa olmaz şeyleri sizin için listeledik. Fırsatınız olursa bu saydıklarımızı yapmaya çalışın.

Göcek’te Ne Yapılır ?

 • Göcek sahilinde akşam yürüyüşü yapın ve miss gibi bir dondurma yiyin.
 • Göcek Amsterdam tarzı kanal evlerin orada fotoğraf çekilmeyi unutmayın.
 • Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun çizdiği balık resmini görmeden dönmeyin.
 • Hamam Koyundaki eski hamam batığında şnorkelle yüzün.
 • Akvaryum Koyundaki eski fener kalıntıları arasında balıklarla yüzün.
 • Göcek gezilecek yerleri keşfedin.

Göcek ile ilgili diğer tüm deneyimlerimiz ve yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz. Musmutlu gezmeler.

Ankara Dalaman Uçak Bileti ve Ankara Dalaman Uçak Bileti Fiyatları

Eğer siz de Ankara'dan sıkılıp sıcak havanın ve tatilin tadını çıkarmak isteyenlerdenseniz hemen Ankara Dalaman uçak bileti alarak yolculuğunuzu başlatabilir ve Güney Ege kıyılarında keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Özellikle Marmaris, Dalyan, Fethiye, Göcek ve Ölüdeniz gibi Muğla'ya bağlı tatil yerleri berrak denizi ve doğallığıyla tercih edebileceğiniz beldeler arasındadır. Üstelik bu ufak kaçamaklar için yüksek bir bütçe ayırmanıza gerek yok. Alabileceğiniz Ankara Dalaman en ucuz uçak bileti ile Muğla'nın en uygun otellerinde kalabilirsiniz.

Bu açıdan bakıldığında tatil yerlerine en yakın havalimanı Dalaman kent merkezine 6 km mesafede bulunan Dalaman Havalimanı'dır. 

Ankara Dalaman uçak seferleri Türk Hava Yolları (THY), AnadoluJet, Pegasus Airlines gibi çeşitli hava yolu firmaları tarafından düzenlenmektedir. Fakat bunların arasında Ankara'dan Dalaman'a aktarmasız uçuşu sadece AnadoluJet firması sağlamaktadır. Diğer uçak firmaları İstanbul üzerinden aktarma yaparak Dalaman Havalimanı'na ulaşmaktadır.

Dolayısıyla Ankara Dalaman uçak bileti fiyatları daha pahalı olabilmektedir. Ankara Dalaman en ucuz uçak bileti AnadoluJet firması tarafından sağlanmakla birlikte yaz aylarında her gün Ankara-Dalaman arasında sabah, öğlen ve akşam saatleri olmak üzere toplam 3 sefer düzenlemektedir. Bundan dolayı size uygun saatte en ucuz uçak bileti bulmanız mümkündür.

You might be interested:  Breş Hangi Tür Kayaçtır?

Ankara Dalaman Uçakla Kaç Saat?

Ankara-Dalaman arası yaklaşık 500 km'dir. Aktarmasız uçakla ulaşım ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

İstanbul aktarmalı uçaklarda bu süre 3 saat ile 4 saat arasında değişebilmektedir. Buna rağmen hava yoluyla ulaşım kara yolu ulaşıma göre kazanacağınız zaman açısından daha tercih edilebilirdir.

Böylelikle yol yorgunluğunuz da olmadan tatilinize daha erken başlayıp daha uzun ve keyifli tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Dalaman Havaalanı Ulaşım

Dalaman Havaalanı'ndan Muğla'nın en gözde tatil beldelerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmaris, Fethiye otobüslerini transfer aracı olarak da kullanabilirsiniz.

Marmaris İçmeler otelleri ve Datça otelleri konaklama alternatiflerinden yararlananlar Dalaman Havaalanı'ndan kalkan ve Marmaris otogara giden otobüsleri kullanabilir.

Marmaris otogardan Datça merkeze gitmek için tekrar bir transfer daha yapmanız gerekecekti.

 • Taksi: Dalaman Havalimanı'nda 24 saat boyunca hizmet veren ticari taksiler bulunmaktadır. Ancak Göcek, Dalyan veya Dalaman kent merkezi dışında Fethiye, Marmaris gibi kısmen uzak bölgelere gitmeyi düşünürseniz taksi ile ulaşımın fiyatı biraz artmaktadır.
 • Havaş ve Muttaş: Dalaman Havalimanı'ndan Marmaris ve Fethiye kent merkezlerine Havaş ve Muttaş servisleri ulaşım sağlayabilmektedir. Dahası, bu ulaşım araçlarını kullanmak için sadece Marmaris veya Fethiye olarak düşünmemekte yarar vardır. Göcek'e gitmek isterseniz Fethiye kent merkezine giden servise binip Dalaman-Fethiye arasında yer alan Göcek'te inebilirsiniz. Aynı şekilde Gökova, Ortaca veya Köyceğiz'e gitmek isterseniz Marmaris servisini kullanabilirsiniz. Her iki firmanın da fiyatları aynı olmakla birlikte, 2021 yılı yaz dönemi için ücretleri kişi başı yaklaşık 18 tl'dir. Bunun yanında kalkış saatleri uçak iniş saatlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Bu servisler ile Fethiye ve Marmaris şehir merkezlerine ulaşım ise yaklaşık 1 saat sürmektedir.
 • Araç Kiralama: Dalaman Havalimanı'nda Almira, Avis, Budget ve Europcar gibi çok sayıda araç kiralama şirketinin ofisleri yer almaktadır. Dilerseniz bu firmalardan tatiliniz sürecinde kullanabileceğiniz araçlar kiralayabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de araç kiralayarak havalimanında indiğinizde kiraladığınız aracınız ile konaklayacağınız yere geçebilirsiniz. 
 • VIP araçlar ile ulaşım: Bir diğer seçenek ise kalabalık aileler veya gruplar için daha avantajlı ve rahat olabilecek VIP araçlarla ulaşımdır. Eğer 5-6 kişiyseniz internet üzerinden turizm ve seyahat şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şirketler kişi sayısına bağlı olarak Vito veya Sprinter araçlar ile hizmet vermektedir. Ayrıca bu araçlar özel şoförler ile sizi havalimanında karşılayarak konaklayacağınız yere götürmektedir.

Sonuç olarak yaz tatilinizi daha keyifli geçirebilmek adına Muğla'nın güzel kasaba ve koylarını tercih edebilirsiniz.

Bu sırada, hem yolda vakit harcamadan hem de bütçenize uygun uçak bileti satın alarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bütçenize uygun Muğla otelleri ile de gerek yalnız gerekse ailenizle veya arkadaşlarınızla tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ankara Dalaman uçak bileti satın alarak hemen tatilinizi planlayabilirsiniz.

Dalaman – Ağrı uçak bileti

Muğla Dalaman Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Muğla Dalaman Havalimanı

Muğla’nın Dalaman ilçesi sınırlarında yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Dalaman ilçe merkezine 10 dakika, Muğla şehir merkezine bir buçuk saat uzaklıkta bulunuyor.

Ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından bazılarına yakınlığıyla yerli ve yabancı her yıl milyonlarca turisti karşılayan havalimanı aynı zamanda Muğla’da bulunan iki havalimanından biri olarak özellikle yaz sezonu uçuş yoğunluğunun önemli bir kısmını karşılıyor.

Şehir ve ilçe merkezlerinden Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşım içinse birkaç alternatif yöntem kullanılabiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Tatilinizi planlamanın en hesaplı yolu Aerobilet, en ucuz uçak bileti ve en ekonomik konaklama avantajlarıyla size yardımcı oluyor. Üstelik yalnızca konaklama ve uçuş hizmetlerinde değil, havalimanı transferlerinizde de size destek olmaya devam ediyor.

Aerobilet transfer hizmetleri, Muğla Dalaman Havalimanı’na şehir merkezi ve ilçelerden ulaşımınızı sağlayarak ulaşımı da ekonomik ve konforlu hale getiriyor. Üstelik, transfer araçları sizleri otelinizden alarak havalimanına ulaştırıyor.

Siz de hemen Aerobilet transfer hizmetleri sayfasına bir göz atın; bireysel transfer ücretlendirmeleri hakkında bilgi alın; Muğla, Dalyan, Sarıgerme, Dalaman ve Milas’tan havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayın.

Otobüs

Halk otobüsleriyle de Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşmanız mümkün. Dalaman Belediyesi önünden hareket eden halk otobüsleri hakkında daha fazla bilgi almak için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni çevrimiçi olarak ziyaret edebilir, hizmetler arasında otobüs sefer saatlerine ulaşabilirsiniz.

MUTTAŞ

Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşımda kullanabileceğiniz bir başka alternatif de MUTTAŞ.

You might be interested:  Lol Ne Tür Bi Oyun?

MUTTAŞ, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’da bulunan havalimanlarına ilçelerden ulaşım sağlamak için hizmete sunduğu otobüslerden oluşuyor.

Siz de MUTTAŞ otobüsleriyle Marmaris ve Fethiye’den Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Kalkış saatleri ve fiyat tarifesini çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz.

Havaş

Havaş otobüsleriyle de Muğla Dalaman Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Marmaris’ten hareket eden Havaş otobüsü, Gökova, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman güzergahında ilerlerken Fethiye’den hareket eden Havaş otobüsü ise Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali, Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı, Göcek ve Dalaman güzergahını izliyor. Siz de Havaş müşteri hizmetlerinden bu güzergahlar üzerinde Havaş otobüslerine binebileceğiniz durakları öğrenebilir, otobüslerin durak saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Muğla Dalaman Havalimanı, Dalaman ilçe merkezinden taksiyle yaklaşık 10 dakika kadar sürüyor. Bununla birlikte, yine taksiyle havalimanına Fethiye’den 50 dakika, Sarıgerme’den 20 dakika, Marmaris ve İçmelerden ise bir saat 20 dakikada gitmeniz mümkün. Doğrudan Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşmak istiyor ama durak beklemek istemiyorsanız taksi seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Ağrı ili Yolluyazı mevkiinde bulunan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, yurt içi ve aktarmalı yurt dışı seferlerinin yapıldığı havalimanı olarak şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ankara ve İstanbul’dan her gün tarifeli seferler düzenlenen Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet transfer hizmetleri, en hesaplı uçak bileti ve en avantajlı konaklama fırsatlarından yararlanan Aerobilet müşterilerine ulaşım için bir alternatif daha sunuyor.

Havalimanından otelinize ulaşım sağlamak için konforlu ve kolay ulaşım imkanı sunan Aerobilet transfer hizmetlerini dilerseniz siz de kullanabilir, Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan otelinize Aerobilet transfer araçlarıyla kolaylıkla gidebilirsiniz. 

Otobüs

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan halk otobüsleri aracılığıyla da şehir içi destinasyonlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı, Yeni Van Caddesi, Cumhuriyet Meydanı istikametinde hareket eden havalimanı otobüsleriyle bu güzergahlar üzerindeki durakları kullanarak gitmek istediğiniz şehir içi destinasyonlara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 7 dakika uzaklıkta bulunuyor. Dilerseniz, taksi kullanarak havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Ayrıca, havalimanı ile Patnos yaklaşık bir saat, Doğubeyazıt bir saat 20 dakika, Diyadin yaklaşık 50 dakika kadar sürüyor. Bu mesafeler için de taksi kullanabilir, doğrudan ilçelere varabilirsiniz.

Akdeniz’in Bir Ucuna Saklanmış Göcek’i Bulmaya Gidiyoruz

Fethiye ile Dalyan arasında küçük bir tatil beldesi… Yalnız küçük oluşuna pek fazla aldanmamak gerek; çünkü Göcek birçok tatil beldesinin sahip olduğu olanakları kendi bünyesinde toplamayı başarmış bir yer. Üstelik doğasından ve huzurlu atmosferinden hiç ödün vermeden.

Siz de Akdeniz’in köşesinde yer alan, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla Göcek’in keyif saçan havasını doya doya içinize çekmek istiyorsanız, hiç beklemeden yola koyulun. Üstelik Göcek’e ulaşım eskisinden çok daha kolay.

2006 yılında açılan tünel sayesinde güvenli ve hızlı bir yolculuk sizi bekliyor.

İstanbul’dan Göcek’e Ulaşım

Göcek tatilinizin başlangıç noktası İstanbul ise önünüzde birçok farklı seçenek var. Eğer karayolunu tercih edecekseniz İstanbul’dan Göcek’e giden birçok otobüs firması bulunuyor. Bu 12 saatlik bir yolculuk ama gözünüzde büyümesin. Artık otobüs yolculuklarında oldukça fazla konfor sunuluyor. Açın filminizi ve fonda akıp giden yolların büyüsüne kaptırın kendinizi.

Göcek’e ulaşımda hava yolunu tercih edecekseniz İstanbul’dan Dalaman’a uçak bileti alarak tatilinizi başlatabilirsiniz. 1 saatlik bir yolculuk sonrası tek yapmanız gereken Dalaman’dan Göcek’e gitmek. Artık sadece 22 km’lik bir mesafeniz kaldı.

Dalaman’dan Göcek’e Ulaşım

Türkiye’nin dört bir tarafından Dalaman’a ekonomik uçak biletlerinin bulunması Göcek’e ulaşımı oldukça kolay kılıyor.

2006 yılına kadar Dalaman-Göcek arası ulaşım zorlu yollarla, korkutucu virajlı yerlerden geçerek olmasına rağmen, 2006 yılında tamamlanan Göcek Tüneli sayesinde keyifli ve güvenilir bir hale geldi. Hem de mesafe kısalmış oldu.

Bir kere Dalaman’a geldikten sonra ise Fethiye minibüsleriyle, taksiyle veya araç kiralayarak Göcek’e hızlıca varabilirsiniz.

Fethiye’den Göcek’e Ulaşım

Göcek, tam olarak Fethiye ve Muğla yolunda yer alıyor, bu yüzden Fethiye’den Göcek’e gitmek tatilinizin en kolay yolculuklarından biri olacak. Fethiye-Göcek arası 28 km. Siz bu mesafeyi özel araç veya taksiyle kat edebileceğiniz gibi, Fethiye ve Göcek arası kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

Göcek’e Deniz Yoluyla Ulaşım

Deniz tutkunları için Göcek’in ayrı bir yeri vardır. Dedik ya, küçük bir tatil beldesi olduğuna aldanmayın diye. Göcek, tam 4 tane marina ile tekne sahiplerinin gönlünü kazanmış durumda. Deniz yolundan geldiğiniz takdirde Port Göcek, Belediye Marinası, Skopea Marina veya Club Marina’yı tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *