Flickr Hangi Tür Sosyal Medya Platformuna Girer?

Flickr, Yahoo şirketinin fotoğraf paylaşım sitesidir. Her gün 4 milyona yakın görsel yüklenir ve ücretsiz üyeliklerde 1 terabayt depolama alanından faydalanma imkanı sunmaktadır.

Flickr ne tür sosyal medya?

Flickr, Şubat 2004 yılında Ludicorp tarafından kurulan ve 20 Mart 2005 tarihinde Yahoo tarafından 35 milyon dolara satın alınan bir web sitesidir. Fotoğraf, video paylaşım ve barındırma hizmeti sunmaktadır.

Flickr ücretsiz mi?

Popüler resim paylaşım ve depolama servisi Flickr, ücretli abonelik modeline geçti. Artık kullanıcılar aylık 4.99 dolardan başlayan fiyatlara Flickr’ı kullanabilecek. Ücretsiz versiyonunda ise kullanıcıların 1000’in üzerindeki fotoğrafları silinecek.

Flickr nedir nasıl kullanılır?

Resmi adresi üzerinden giriş ile beraber üye olmak flickr sitesini kullanma açısından yeterlidir. Kişi kendine ayrı bir hesap açması ile beraber bilgisayar üzerinden doğrudan transfer imkanı elde etmektedir.

Sosyal medya platformları nedir?

Sosyal platform, bireylerin sosyalleşme amacıyla kullandıkları online mecralara verilen addır. Bu mecralar aynı zamanda sosyal medya platformu olarak da bilinir. İnsanlar bu platformları kullanarak çeşitli içerik paylaşımında bulunurlar. Paylaşılan içerikler metin olabileceği gibi görsel veya video da olabilir.

Sosyal medya platformları nelerdir?

Genellikle en popüler sosyal medya platformları şunlardır;

 • Facebook.
 • Instagram.
 • Twitter.
 • Youtube.
 • Tiktok.
 • Snapchat.
 • Club House.
 • Flickr a ne oldu?

  Günümüzden 5 sene önce iletişim teknolojisinde adı bilinen Verizon, Yahoo!’yu satın aldı ve şirketin ismini Oath olarak değiştirdi. Bir yıldan kısa bir süre sonra da Yahoo!’nun bünyesindeki Flickr, SmugMug’a satıldı.

  You might be interested:  Recep Ivedik Hangi Otel?

  Flickr yapmak ne demek?

  Flickr, birçok internet kullanıcısının ücretsiz olarak fotoğraflarını ve videolarını barındırabileceği bir web servisidir. İlk defa Ludicorp tarafından 2004 yılında meydana getirilen Flickr projesi daha sonradan Yahoo şirketi tarafından satın alınmış ve bugün hala Yahoo markası altında gelişimini sürdürmektedir.

  Flickr Nedir Ekşi?

  en iyi ‘photo sharing’ konseptli web sitesi. yahoo tarafından satın alınmış şahane fotoğraf saklama/düzenleme/paylaşım platformu.

  Foursquare nasıl kullanılır?

  İşletmenizi Foursquare sistemine kaydetmeniz için öncelikle o mekânda bulunmalı ve uygulamayı indirmiş olmalısınız. Foursquare üzerinde bulunan (güncelleştirilmiş versiyonu Swarm aplikasyonunda da) “check-in” butonuna basmalısınız. Tıkladığınız bölmede bulunduğunuz bölgeye en yakın yerler listelenecek.

  Sosyal içerik platformu ne demek?

  Sosyal içerik platformu web siteleri kullanıcılarına bilgisayar başında eğlenceli ve yeni bilgiler öğreneceği zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla kurulan yerlerdir. Günümüzde yeni nesil trendlerin ortaya çıkmasıyla beraber sosyal içerik platformları kendini sürekli güncellemekte ve yeni içerikler yayınlamaktadır.

  Medya platformları nedir?

  Sosyal medya platformu; bireylerin ortak ilgi alanları, aktiviteler gibi konularda birbirleri ile bağlantı kurarak sosyalleşmelerini sağlayan mobil ve İnternet servislerinin üzerinde çalıştığı platform yazılımıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *