Cimere Ne Tür Şikayetler Yapılır?

CİMER şikayet formu yazmak için CİMER sistemine giriş yapılmalıdır. www.cimer.gov.tr bağlantısı kullanılarak ya da e-devlet sistemine giriş yapılarak, CİMER şikâyet formu doldurulmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Erişim Merkezi üzerinden, tüm devlet kurum ve kuruluşları için destek ya da şikâyet başvurusu yapılmaktadır.
CİMER’e Neler Şikayet Edilir? CİMER’e yapılacak şikayetlerin bir sınırlandırması yoktur. Vatandaşlar her türlü sıkıntılarını CİMER’e bildirebilirler ya da bazı şeyleri alep edebilirler. Bunun için bir sınırlandırma yoktur ancak yazılan dilekçenin uygun bir dilde olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Cimere hangi konularda şikayet edilir?

CİMER’e hangi konularda başvuru yapılabilir

CİMER’e 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunda yer alan idari makamlar ile 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik başvuru yapılabilmektedir.

Cimere kişiler şikayet edilir mi?

CİMER Şikayeti İsimsiz Olmaz, İsimsiz İhbar Olabilir

İhbar türü seçilerek kimlik ve iletişim bilgileri gizlenen fakat konusu itibarıyla şikayet türü kapsamında olan başvurular ise şikayet olarak işleme alınmaktadır.

Cimerin yaptırımı nedir?

“Yetkl makamlara hbar veya şkâyette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla şlemed ğn bld ğ halde, hakkında soruştur- ma ve kovuşturma başlatılmasını ya da dar br yaptırım uygu- lanmasını sağlamak çn br kmseye hukuka aykırı br f l snat eden k ş, br yıldan dört yıla kadar haps cezası le cezalandı- rılır.”

You might be interested:  Otel Yıldızları Nasıl Belirlenir?

CİMER e şikayet nasıl yazılır?

CİMER çerçevesinde başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bakanlıklar, valilikler ve kaymakamlıkların halkla ilişkiler müracaat bürolarına şahsen, mektup veya faks yoluyla, yurt içinden Alo 150 telefon hattını kullanarak, internette www.cimer.gov.tr adresinden ve e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

CİMER şikayet Hangi Bakanlığa Bağlı?

CİMER NEDİR? (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletilmesi amacıyla kurulan bir web servisidir. CİMER sayesinde vatandaşlar şikayet, istek, talep, öneri vb. ilgili bildirimlerini Cumhurbaşkanlığına bağlanan İletişim Merkezine iletebiliyor.

Recep Tayyip Erdoğan nasıl ulaşabilirim?

İLETİŞİM

  1. Adres. : T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe, Ankara – Türkiye.
  2. : 0312 525 43 90 / 403 53 75.
  3. : [email protected]

CİMER e isimsiz şikayet nasıl yapılır?

ALO 150 telefon hattı üzerinden yapılan ihbar başvurularında da kimlik bilgilerinin gizlenmesi talep edilebilmektedir.

  1. ‘Başvuru Yap’ butonunun seçilmesinin ardından T.C.
  2. Kimlik bilgileri kısmında başvuru sahibinin T.C.

CİMER şikayette isim gizliliği var mı?

Bilgi Edinme ve CİMER’e yapılan hiçbir başvuru (kimlik ve iletişim bilgileri açık ya da gizli olması fark etmeksizin) yetkisiz kişi ya da makamlarla paylaşılmaz.

Cimere kimin şikayet ettiğini nasıl öğrenebilirim?

E-devlet ve CİMER resmî sitesinden yapılan başvurular aynı zamanda telefon ile arayarak da başvurunuzu sorgulatabiliyorsunuz. Bu telefon numarası CİMER Alo 150 üzerinden hizmet vermektedir.

Cimere şikayet kaç karakter yazılabilir?

CİMER’e başvuru alanı 3000 karakter ile sınırlandırılmıştır. Konu ile ilgili başvurunuz 3000 karakteri geçiyorsa başvurunuzun geri kalan kısmını tekrar yeni başvuru ile gönderebilirsiniz.

CİMER nedir ne ise yarar kısaca?

CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla 2015 yılında kurulan bir web servisidir.

150 CİMER nedir?

CİMER şikayetleri ALO 150 hattı kullanılarak da yapılabilir. Vatandaşların şikayet ya da isteklerini Cumhurbaşkanlığına gönderebilmeleri için oluşturulan CİMER şikayet hattı zaman zaman yoğunluktan dolayı ulaşımı oldukça zordur. Ancak başvuru şeklinde oluşturulan şikayetler mutlaka CİMER’e ulaşacaktır.

You might be interested:  Bebek Diş Çıkarırken Ne Tür Sorunlar Yaşayabilir?

E-devlet CİMER şikayet Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyad, annesinin evlenmeden önceki soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

Cimere yazı nasıl yazılır?

CİMER’e Şikayet Nasıl Yazılır?

  1. Tarayıcınız üzerinden e-Devlet resmi web sitesine giriniz.
  2. T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapın.
  3. Açılan sayfada yukarıda bulunan arama kısmına basarak ‘Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ yazıp arama tuşuna basın.

CİMER telefon numarası nedir?

Başkanlık, kişisel verileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başvuru portalı, e-devlet kapısı, ALO 150 telefon hattı, mektup, faks ve sair iletişim kanalları aracılığıyla işitsel, elektronik veya yazılı olarak öğrenilen verilerden, Kanun’da belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak başvurucuların

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *