Bayramda Otel Rezervasyonları Ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.” dedi. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi yayınlandı. Oteller ve konaklama yerleri ile buralarda çalışanlar kısıtlamalarda muaf olacak.

Tatil rezervasyonu olanlar seyahat edebilir mi?

Yayınlanan son genelgede otellerin hizmet vereceği açıkladı. Tüm ödemesini yapan ve faturası olan vatandaşlar rezervasyon numaralarını ve faturalarını gösterek sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde de şehirler arası seyahat edebilecek.

Otelde kalanlar sokağa çıkma yasağından muaf mı?

Cevap 22: Otel rezervasyonu bulunan vatandaşlarımız konaklama rezervasyonunun başlangıç zamanı ile konaklama tesisine ulaşım süresi içerisinde rezervasyonu olduğunu belgelemek/ibraz etmek kaydıyla herhangi bir izin almaksızın özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdir.’

Pazar günü otelden çıkış yasağı var mı?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı olan 22:00 – 05:00 saatleri arası ve Pazar günleri, otel rezervasyonu olan herkes seyahat edebilir.

Otel rezervasyonu yasak mı?

KADEMELİ NORMALLEŞME DE ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI VAR MI? Otel rezervasyonu olanlar 21’den sonra seyahat edemeyecek ancak konaklayacakları tutarının tamamını otele ödeyenler ve bunu ispat edenler 21’den sonra da otele gitmek için seyahat edebilecek.

You might be interested:  Yasaklarda Seyahat Izni Nasıl Alınır?

Otel rezervasyonu bulunanlar nasıl seyahat edecek?

Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden veya elektronik ortamda e-Devlet kapısından İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak kaydıyla konaklama rezervasyonunun başlangıç zamanı ile konaklama tesisine ulaşım süresi içerisinde özel ve toplu ulaşım araçlarıyla araçlarıyla

Tatil rezervasyonu olanlar kısıtlamadan muaf mı?

OTEL REZERVASYONU OLANLAR MUAF TUTULACAK!

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan süre ve günlerde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlayacak. Seyahat edecek vatandaşlar denetimlerde rezervasyon ve ödeme belgelerini ibraz edecek.

Otele gitmek serbest mi?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan süre ve günlerde konaklama tesislerinde rezervasyonu bulunan (bedelinin tamamı ödenmiş olmak kaydıyla) vatandaşlar sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muaf olacak.

Otelde kalmak için ne gerekli?

Otel kayıt için gerekli belgeler

 • Otel fişi- otel rezervasyon işleminden sonra mail adresine gönderilen fiş numarası. İlgili belgenin çıktısı alınması ve check- in işlemi sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Kimlik belgesi – Pasaport ve/ veya kimlik kartı.
 • Tatile gitmek için izin belgesi nasıl alınır?

  Belge için başvurular Alo 199, Vefa Sosyal Destek Hattı ve e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Türkiye’de 65 yaş ve üstü kişiler artık Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi aldıktan sonra farklı şehirlerde tatil yapabilecek.

  Tatile giden yasaktan muaf mı?

  Son dakika haberleri: Sokağa çıkma yasakları kapsamında özel araçla seyahat etmek yasaklanırken, tatile giden ve bunu ibraz edenler yasaktan muaf olacak.

  Otel de denize girmek yasak mı?

  OTELLERDE DENİZE GİRMEK YASAK MI? Otellerde denize girme konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam genelgede herhangi bir yasak bulunmuyor.

  You might be interested:  Tur Rehberi Ne Iş Yapar?

  Oteller misafir kabul eder mi?

  otelin kalitesine göre değişir. kaliteli bi otel ise evlilik cüzdanı sormazlar ancak 2. kişi ücret farkını alırlar. En azından biz öyle yapıyoruz. otelin kalitesine göre değişir.

  Yerli turistler için sokağa çıkma yasağı var mı?

  Genelgeye göre sokağa çıkma yasağı uygulamasından yerli ve yabancı turistler muaf tutuldu.

  Otelden çıkış nasıl yapılır?

  Otelden çıkış (Check-out) işlemi dağima belirlenen saat ile uyumlu olmalıdır. Unutmayınız: Genellikle otelden çıkış yerel saati 12:00 dir, ancak her işletme otelden çıkış saatini kendisi belirler ve bazen bu saaat daha erken veya geç olabilir. Bu sebepten dolayı önceden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

  Özel araçla seyahat izin belgesi nasıl alınır?

  SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR? Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Belge Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebiliyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *