Araç Tür Değişimi Ne Demek?

Araç tür değişimi var nedir, ne demektir? TRAMER üzerinden detay sorgulaması gerçekleştirdiğinizde “araç tür değişimi otomobil, traktör, otomobil” veya “araç tur değişimi: otomobil, taksi, otomobil” gibi çeşitli cevaplar gelebilmektedir. Burada belirtilmek istenen araç türünün zamanla değiştiğidir.
Genel olarak tür değiştirme kavramını, bir ticaret şirketinin bir hukuki tipten başka bir hukuki tipe dönüşmesi olarak tanımlayabiliriz. Tür değiştirmede, dönüşen ticaret şirketinin hukuki kalıbının değişmesi söz konusu olmaktadır.

Araç tür değişimi var ne demek?

Mesela ticari kayıtlı panelvan bir doblo komyonet görünürken daha sonra arkaya koltuk eklenip ‘hususi otoya’ çevrilip uygunluk belgesi ile muayeneden geçer ve ruhsata işlenirse aracın türü değişmiş olur.

Bir aracın kaç kez el değiştirdiği nasıl öğrenilir?

Bir aracın kaç el değiştirdiğini sorgulamak için “DETAY boşluk PLAKA” yazarak 5664’e SMS atmanız yeterli olacaktır.

Araç detay sorgulama ne demek?

Araç Detay Sorgulama Servisi Nedir? Aracın markası, modeli, trafiğe çıkış tarihi, kaskolu ve kaskosuz dönemi, yürürlükte kaskosu olup olmadığı, plaka veya araç türü değişimi olup olmadığı, hangi illerde tescil kaydının olduğu, son sahiplik süresi bilgilerini öğrenebileceğiniz bir servistir.

You might be interested:  Seyahat Danismani Ne Yapar?

Plaka il değişimi yok ne demek?

Yani aracın plakasının değiştiğini bildirmeyip yeni plakaya tramer kaydını işletmiyorlar. Haliyle tramere de aracın eski plakadaki hasar bilgileri yeni plakaya işlenmemiş oluyor.

Otomobil taksi otomobil ne demek?

Otomobil: Sürücüyle birlikte en fazla 9 kişinin seyahat edebileceği, insan taşıma amacıyla üretilmiş motorlu araçtır. Taksi: İnsan taşıma amaçlı üretilmiş sürücüyle birlikte en fazla 9 oturma alanına sahip motorlu araçtır.

Plaka il değişimi ne demek?

Plaka değişimi, ikinci el araç satın alımında yapılması gereken bir işlemdir. Bu noktada plaka yenileme işlemi ile karıştırılmaması gerekir. Plaka değişimi, ikinci el bir araç satın aldığınızda ya da farklı bir şehre taşındığınız da oluşan bilgi değişiklikleri sebebiyle yapılır.

Bir arabanın geçmişini nasıl öğrenebilirim?

Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Aracın ilk sahibini nasıl öğrenebilirim?

Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

Eski araba nasıl bulunur?

Satışı gerçekleşmiş bir aracın yerinin tespit edilmesi, satış üzerinden ne kadar vakit geçmiş olduğu fark etmeksizin, söz konusu taşıtın plakasını E-Devlet Kapısı üzerinden sorgulatarak gerçekleştirilir.

5664 detay nedir?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ‘5664’e mesaj atarak sorgulayabilirler.

5664 değişen parça sorgulama nasıl yapılır?

Bir araçta değişen parçanın ne olduğunu hızlı bir şekilde sorgulamanız mümkündür Tramer sistemi adı verilen sorgulama sistemi sayesinde; telefonunuzun mesaj bölümüne PARCA boşluk plaka boşluk aracın son kaza tarihi yazarak 5664 numarasına atmanız yeterlidir.

You might be interested:  Tür Içi Farklılıklara Ne Denir?

5664 ne kadar ücret alıyor?

5664 güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama yapılabilen bir mobil servis sistemidir. 5664 ile kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 15 TL’dir.

Plaka değişikliği sigortayı etkiler mi?

POLİÇE PLAKAYA KESİLMEYECEK

Artık trafik sigortası, aracın plakasına değil sigortayı yaptıranın, sürücünün TC kimlik numarasına göre düzenleniyor, primler de ona göre belirleniyor. Yani, plaka ne olursa olsun, araç sahibinin ikameti neredeyse; o ilin primleri ile sigorta yapılıyor.

Eskimiş araç plakası nasıl değiştirilir?

Bu işlem için ilk önce Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubesinden randevu alınmalıdır. Daha sonra nüfus cüzdanı fotokopisi, araç ruhsatı ve fotokopisi ile eski plakalar hazırlanarak randevuya gidilir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Şoförler Odasına bağlı plaka basım merkezinden yeni plakalarını yaptırılabilir.

Aynı ilde plaka değişikliği olur mu?

2019 yılından önce araç tescil şubesi ile satın alan kişin ikamet adresi ”aynı” yerde olması durumunda plaka değişikliği yapılamıyordu. Şuanda mevcut sisteme göre sadece il değişikliği olması durumunda plaka değişikliği yapabiliyorsunuz. Yani artık ilçe bazında bu işlemler yapılamıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *