Ara Güler Ne Tür Fotoğraflar Çeker?

Cannes Film Festivali’ni izlemeye gönderilen Ara Güler, kapıda fotoğraf çeker.

Ara Güler kimlerin fotoğrafını çekti?

ARA GÜLER KİMLERİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ!

Ara Güler, Winston Churchill, Indira Gandi, John Berger, Bertrand Russel, Bill Brandt, Alfred Hitchcock, Ansel Adams, Imogen Cunningham, Salvador Dali, Picasso, birçok ünlü kişi ile röportajlar yaptı ve fotoğraflarını çekti.

Ara Güler hangi fotoğraf makinesini kullanıyor?

Ara Güler denince akla gelen ilk fotoğraf makinesi markası elbette Leica oluyor. Güler’in foto muhabirlik kariyerine başladığı ilk dönemden beri kullandığı Leica (o zamanki adıyla Leitz Elmar), Ara Güler ile özdeşleşen marka oldu. Büyük usta Leitz Elmar marka analog kamerasını son yıllarda dahi kullanmaya devam etti.

Ara Güler neden önemli?

1962 yılına kadar Hayat dergisinde fotoğraf bölümü şefi olarak çalıştı. 1961’de Birleşik Krallık’ta yayınlanan Photography Annual, onu dünyanın en iyi yedi fotoğrafçısından biri olarak tanımladı. Aynı yıl Amerikan Dergi Fotoğrafçıları Derneği’ne kabul edildi ve bu kuruluşun Türkiye’den tek üyesi oldu.

Ara Güler nasıl biri?

Türkiye’de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilcisidir. 60. sanat yılını geride bırakmış olan, Ermeni asıllı Türk fotograf sanatçısı ve foto-muhabir. Ara Güler 16 Ağustos 1928’de Beyoğlu, İstanbul’da doğdu. Tam adı Aram Güleryan’dır. Annesinin adı Verjin’dir.

Master of Leica ne demek?

ara gülerin sahip olduğu ünvan. ara gülerin 1962’de aldığı ünvan. türkiye’den coşkun aral ya da başka bir isme daha verilmiş değildir.

You might be interested:  Otel Reklamları Nasıl Yapılır?

Ara Güler mezarı nerede?

İstanbul. Türk fotoğraf sanatının duayen ismi, usta foto muhabiri Ara Güler için vefatının 1. yılında Şişli Ermeni Mezarlığındaki kabri başında anma etkinliği düzenlendi.

Ara Güler çocuğu var mı?

2010 yılındandan beri bekar olan Ara Güler’in hiç çocuğu yok. Ara Güler kimdir, kaç yaşındaydı ve Ara Güler kaç kere evlendi, ilk eşi kim soruları vefatının ardından merak konusu oldu. Duayen isim Ara Güler 90 yaşında hayatını kaybetti. Gerçek adı Aram Güleryan olan büyük usta hayatı boyunca iki evlilik yaptı.

Ara Güler nereyi keşfetti?

Burası tarihi M.Ö 5. yüzyıla dayanan bir Roma şehri. Şehrin tarihi kadar, usta fotoğrafçı Ara Güler tarafından bulunması da ilginç. Afrodisias Antik Kenti, günümüzde turizmin en önemli tarihi noktalarından biri. Aydın’ın Karacasu ilçesindeki Geyre Köyü’nde yer alan bir Roma kenti.

Ara Güler kimdir eserleri?

Hayat dergisinde fotoğraf bölüm şefi olarak çalışmaya başlayan Güler, 1953’de Henri Cartier Bresson ile tanışarak, Paris Magnum Ajansı’na katıldı. Ara Güler’i, İngiltere’de yayımlanan ‘Photography Annual Antalojisi’ dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısından biri olarak tanımladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *