Amy Winehouse Ne Tür Müzik Yapıyor?

İngiliz R&B şarkıcısı bu yıl yayımlanan “21” isimli albümüyle çok ciddi başarı yakaladı. Şarkılar ve sözler hep dram, hep aşk.

Emy Win House kaç yıl yaşadı?

Amy Jade Winehouse (14 Eylül 1983 – 23 Temmuz 2011), İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı.

Emy Win House kaç yaşında?

More videos on YouTube

Amy Winehouse, 23 Temmuz 2011’de koruması tarafından Londra’daki evinde ölü bulundu. Ölüm nedeni alkol zehirlenmesi olarak belirlendi. Henüz 27 yaşında olan sanatçı, onun gibi erken vefat eden efsane isimlerin yer aldığı 27’ler kulübüne adını yazdırdı.

Amy Winehouse neden?

Uyuşturucu ve alkol sorunlarıyla boğuşan Winehouse 23 Temmuz 2011 tarihinde Londra’daki evinde ölü bulundu. Müzik dünyası şoktaydı. Gencecik yaşında soul müziğin divası olarak anılmaya başlayan Amy artık yoktu.

Amy Winehouse neden yuhalandı?

12 gün sürmesi beklenen Avrupa turnesinin ilk konseri olan Belgrad’da sahneye gecikmeli çıkan Amy Winehouse’un, sahnede kendini tamamen kaybetmiş halde dolaşması, sık sık sendelemesi, şarkılarını söyleyememesi, hatta sözleri hatırlayamayarak grubundan yardım istemesi, bir ara vokalistlerden birini kendi yerine

Amy Winehouse kime aşık?

Amy’nin biricik aşkı Blake Fielder Civil, Amy Winhouse ile aynı yaşta bir gençti.

Amy Winehouse Back to Black şarkısını kime yazdı?

“Back to Black”in hikayesi

O sıralarda kokain kullanan Amy’nin yolu, onu eroine alıştıran Blake Fielder-Civil ile kesişince, hayatı tamamen değişiyor. Tanıştıktan iki hafta sonra göğsünün üzerine ‘Blake’ dövmesi yaptıran Amy, ‘Back to Black’ şarkısını, Blake, eski sevgilisine döndüğünde yazıyor.

You might be interested:  Yarasa Ne Tür Hayvandır?

Amy Winehouse kaç ödülü var?

Amy Winehouse’un kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi

Ödüller& Adaylıklar
Elle Stil Ödülleri 1 1
Grammy Awards 6 7
Ivor Novello Ödülleri 3 5
Mercury Prize 2

Amy Winehouse hangi uyuşturucudan öldü?

27 yaşındaki sanatçının ölümünden önce, araç kullanmak için yasal sınır kabul edilen miktarın beş katı alkol aldığı açıklandı. Uzmanlar, otopside Winehouse’un kanında 100 ml başına 416 mg alkol tespit etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *