Seksendört Hangi Tür?

Seksendört, Ankara çıkışlı Türk pop rock grubudur.

Seksendört Grup ismi nereden geliyor?

Grubun ilk ismi aslında “Sex and Dirt”tü. Ama ismimiz duyulmaya başlayınca farklı bir şekilde değiştirmek yerine, o kitleyi de kaybetmemek adına “84” olarak değiştirdik. Yani doğum yılı veya başka bir anlamı yok. İnternet’te ses getiren “Ölürüm Hasretinle” şarkısıyla tanındınız.

Grup 84 kimler?

Grup Seksendört Biyografisi

Grup tamamı Ankaralı 4 kişiden oluşmaktadır. Grupta Tuna VELİBAŞOĞLU solist ve gitar, Okan Ozen bas gitar, Erdem Ocak gitar, Serter Karadeniz ise davul çalıyor.

Seksendört hangi üniversite?

Hemen akabinde elektro gitara geçiş yaparak lise yıllarında Ankaralı birçok grupta gitarist olarak yer aldı. 1999 yılında Serter ile beraber SEKSENDÖRT’ ün temellerini attılar. Kuruluşundan beri grupta elektro gitar çalıp geri vokal yapmaktadır.Halen Anadolu Üni. Kamu Yön.

Grup 84 Kaç Yaşında?

1984 yılında Merzifon’da doğdu. Müzik hayatına abisinin teşvikiyle 11 yaşında gitar çalarak başladı. Lise yıllarında çeşitli gruplarda gitaristlik ve davulculuk yapan Okan, 2002 yılında sınıf arkadaşı olan Tuna’nın teklifiyle SEKSENDÖRT’e dahil oldu ve grup son halini aldı.

Ölürüm Hasretinle kim söylüyor?

Bu aralar her köşe başından avaz avaz yükselen Ölürüm Hasretinle, Ankaralı Seksendört adlı rock grubunun 2002’de bestelediği bir şarkı.

Kaderimde budamı vardı kaç yılında çıktı?

Ulusal ve yerel birçok radyo, internetteki bu haberleşme ve gelen istekler nedeniyle “Ölürüm hasretinle”yi şimdiden listelerine dahil ettiler. Pasaj müzik ile yolları kesişen ‘Seksendört’ grubunun kendileri ile aynı taşıyan ilk albümü 2005 Aralık’ın ikinci haftası müzik marketlerdeki yerini alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *