Pera Hangi Tür Müzik?

Pera, 2008 yılında kurulmuş Türk rock grubudur.

Pera grubunda kimler var?

Grubun solisti Gökhan Mandır, baterist Hakan Ünalan, gitarist Barış Ceylan ve bas gitarist Kaya Sevinç müzik yolculuklarını anlattılar. 2008 yılında Gökhan ve Hakan tarafından kurulan Pera, yılın son ayında yeni albümleriyle gündemden düşmüyor.

Pera grubunun adı nereden gelir?

Beyoğlu’nun eski adı olan ve ötekinin yaşadığı yer anlamına da gelen ‘Pera’ ismini seçmeleri, Ankara’lı bir grup olmasına rağmen İstanbul ile özdeşleşmiş bir ismi neden seçtikleri konusunda eleştiri almıştır. Fakat, grup her zaman ‘isimlerin kişilere değil, kişilerin isimlere anlam katabileceği’ fikrini benimsemiştir.

Pera Barış Ceylan Kimdir?

ilk zaman rocka grubu üyesi şimdinin pera üyesi. 1984 doğumlu olan bu ağabeyimiz hırslıdır, azimlidir. tanışıklığımız 7 yılı bulmakta sanırsam, aslında başarılı bir çıkış yapmalarına rağmen grubu dağıtmalarının ardından zor günler geçirdiğini farketsekte sonunda hakkettiği yerlere geldi.

Pera kaç yaşında?

Camdaki Kız dizisinde Pera rolü ile güzel oyuncu Leyla Feray ekrandaki yerini alıyor. Oyuncu, 1993 yılında İstanbul’da doğdu ve eğitimini de Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde tamamladı.

Pera ne demek TDK?

Pera karşı taraf öte taraf anlamına gelmektedir. Latince bir kelime olan Petra söz öbeğinden türetilmiştir. Sağlam ve güçlü bir kişiyi ifade eder. Pera isminin bir diğer anlamı ise Peri olarak bilinir.

You might be interested:  Margaritada Ne Tür Alkol Var?

Pera Sensiz Olmaz kadın vokal kim?

Klibini İlke Özalp’in çektiği “Sensiz Olmaz” şarkısında Gülnur Gökçe bize eşlik etti.

Pera nerede sahne alıyor?

Konserler

NİSAN 29 2022 Mask Beach İSTANBUL
KASIM 26 2020 Pikap Sahne ÇORLU
KASIM 25 2020 Dorock XL İSTANBUL
KASIM 18 2020 Hayal Kahvesi ANKARA
KASIM 11 2020 Hayal Kahvesi ANKARA

Barış Ceylan Pera nereli?

24 Eylül 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlkokul zamanında klasik gitar eğitimi ile müziğe başladı. Hasan Cihat Örter ile bir süre gitar derslerine devam etti.

Hakan Ünalan kaç yaşında?

Hakan Ünalan, 10 Mayıs 1982’de İzmir’de dünyaya geldi.

Pera nerenin eski adı?

Beyoğlu veya eskiden Pera, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden biridir. Kuzeybatıda Şişli ve Kâğıthane, doğuda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyde ve batıda ise Haliç ile sınırlı ilçenin yüzölçümü 8.76 km2’dir ve 45 mahalleden oluşmaktadır.

Pera Sensiz Ben hangi dizide çaldı?

Günahkar ilk bölümü ile 5 Kasım Çarşamba saat 20.00’de ekranlarda olacak. Dizi henüz yayınlanmadan fragmandaki şarkı ile dikkat çekti. Peki bu şarkıyı kim ya da hangi grup söylüyor? Günahkar’ın şarkısı, Pera grubunun söylediği ‘Sensiz Ben’

Kaya Sevinç Kimdir?

21 Mayıs 1978’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müzik hayatına dinlediği rock ve metal gruplarının etkisiyle 20’li yaşlarında gitar çalma isteği ile başladı. 2000 yılında Ankara’da yakın arkadaşları ile kurduğu Thrash Metal tarzındaki ‘Crossfire’ isimli grup ile aktif olarak müzik hayatına başlamış oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *