Otel Şikayetleri Nereye Yapılır?

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ ALO 176.

Otelleri kim denetliyor?

Oteller, seyahat acentaları, turist rehberleri olmak üzere turizm sektöründe var olan tüm kuruluşlar T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gözetimi ve denetimi altındadır.

Tatil sepetini nereye şikâyet edebilirim?

365 GÜN Müşteri Memnuniyeti

Tatil Danışmanlarımız : 444 44 20
Genel Müdürlük
Adres : Yeşilce Mah. Diken Sok. No:2 Kat:1 Kağıthane/İstanbul (Haritada Göster)
Telefon : 0212 385 23 00
Faks : 0212 278 20 00

Seyahat acentesi nereye şikâyet edilir?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi (KTBİM ALO 176), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gelecek her türlü talep, şikâyet, görüş, öneri, ihbar ve soruları etkin ve hızlı çözüme kavuşturmak amacıyla “vatandaş memnuniyeti” odaklı olarak yaklaşık dört yıldır faaliyet göstermektedir.

Apart Otel nereye şikâyet edilir?

Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre oluşturulan iletişim merkezinde, www.alo176.gov.tr web adresinden ya da “176” çağrı merkezinden 7/24 “Canlı Destek” ve “Başvuru Sorgulama” hizmetleri veriliyor.

Otelde misafir kabul ediliyor mu?

otelin kalitesine göre değişir. kaliteli bi otel ise evlilik cüzdanı sormazlar ancak 2. kişi ücret farkını alırlar. En azından biz öyle yapıyoruz. otelin kalitesine göre değişir.

You might be interested:  65 Yaş Üstü Turizm Amaçlı Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır?

Ücret iadesi yapmayan otel nereye şikayet edilir?

NEREYE ŞİKAYET EDİLEBİLİR? Tatil sonrasında herhangi bir sebeple mağdur olan tüketicilerin haklarını aramaları için il ve ilçelerde kurulu bulunan ve ücretsiz hizmet veren Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri’ne ve ayrıca parasal miktarına göre Tüketici Mahkemeleri’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Tatil sepeti rezervasyon sorgulama nasıl yapılır?

Nasıl Rezervasyon Yaparım?

 1. tatilsepeti.com’da sayfanın üst bölümündeki ‘Kayıt Ol’ bağlantısına tıklayıp üyelik bilgilerinizi girerek kaydınızı yapın.
 2. Tebrikler!
 3. Seçtiğiniz otel ya da turla ilgili ayrıntılı bilgileri ‘Detayları İncele’ butonunu tıklayarak görebilirsiniz.

Tatil sepeti kime ait?

www.tatilsepeti.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma DLT Turizm ve Ticaret A.Ş.’ye aittir.

Tatil için nereye gidilir?

Türkiye’de Ucuza Tatil Yapabileceğiniz En İyi 10 Yer!

 1. Didim, Aydın. egefisiltilari.
 2. Eskişehir.
 3. 3. Amasra, Bartın.
 4. Sığacık, İzmir.
 5. Gaziantep.
 6. Gökçeada, Çanakkale.
 7. 7. Foça, İzmir.
 8. 8. Avşa, Balıkesir.

Alo 176 ne işe yarar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 176, vatandaşlarımız ile yerli ve yabancı turistlerin Bakanlığımızla ilgili her türlü bilgi, öneri ve şikayetlerine cevap veriyor.

Korsan ihbar hattı 176 mıdır?

Korsan ihbar hattı (0530) 580 77 99 nolu telefona yapılan şikayetlere 7/24 cevap vermektedir. Hafta içi mesai saatleri içerisinde ise (0216) 327 07 73 nolu telefona ve ayrıca [email protected] adresine korsan kitap ihbarlarınızı yapabilirsiniz.

Tatil Budur kime ait?

Tatilbudur.com, Türk menşeili olan, Tatilbudur Seyahat Acenteliği ve Turizm AŞ markasına bağlı olarak hizmet veren bir seyahat acentesi ve tur operatörüdür. 1997 yılında Derya Bülent Kuş tarafından kurulmuştur.

Otele ödenen para geri alınır mı?

Otele giriş tarihinize 15 gün kalana kadar iptal – değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre iade edilir. 15 günden az bir süre kala ise ödemiş olduğunuz tutar üzerinden %35 kesinti yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir ve iadeniz yapılır.

You might be interested:  Madımak Otel Yangını Ne Zaman Oldu?

Otel ücreti ne zaman ödenir?

Otelde para ne zaman ödenir? Bazı oteller rezervasyon yapıldıktan sonra ödemenin yapılmasını istemektedir, yani otele varmadan önce. Bu işlem kredi kartı ile ya da banka havalesi ile yapılabilir.

Otelden erken ayrılma para iadesi olur mu?

Otelden erken ayrılma para iadesi olur mu? Otele gelmeme ya da girişten sonra yapılan gün süresi kısaltmalarında ve iptallerde geri ödeme yapılmaz, Tahsil edilen ücret iadesi yapılmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *