Hong kongda görülmesi gereken yerler

hong kongda görülmesi gereken yerler

Çin Halk Cumhuriyet’ine bağlı, özerk bir bölge olan Hong Kong, büyüleyici bir finansal merkez olarak lüks alışveriş ile öne çıkan seçkin bir yer olarak biliniyor. Fakat burası kültür ve tarih zenginliğiyle doludur ve etkileyici bir siluet sunar. Hong Kong’un tarif edilemez bir enerjisi var. Milyonlarca insan, kusursuz bir şekilde bu şehre yayılmış ve hayatını sürdürmekte. Eski bir tapınak, en yeni elektronik cihazları satan bir dükkan veya daha önce hiç denemediğiniz sokak lezzetleri yolda yürürken karşılaşabileceğiniz seçeneklerden sadece birkaçı. Üstelik vizesiz ülkeler arasında olması ayrı bir avantaj. Kültürel, sanatsal, tarihi ve eğlenceli birçok noktayı Hong Kong gezilecek yerler yazımızda bir araya getirdik.

Çin’in Özel İdari Bölgesi olan Hong Kong, antik Çin kültürünün yanı sıra Çin’den bağımsız olarak kendi tutum ve tarihinin etkileriyle ilginç bir yaşam sunmaktadır.

Hong Kong Gezilecek Yerler – Görülmesi Gereken Noktalar

Hong Kong’un her sokağı, caddesi, geleneksel marketi görmeye değer. Bizden çok farklı bir kültüre sahip bir kültürle karşılaşacağınız için göreceğiniz her nokta ilginizi çekecek. Fakat biz, görmeden dönmemeniz gereken 18 noktayı sizler için bir araya getirdik.

hong kongda görülmesi gereken yerler

1- Victoria Zirvesi

Victoria Peak’taki silueti görene kadar Hong Kong’u gördüm demeyin. Gökdelenleri, hareketli şehri ve çevredeki adaları görmek için burayı mutlaka ziyaret edin. Park alanının etrafında dolaşmak için bir iki saat ayırın.

Gece gökyüzüne karşı sergilenen muhteşem silüeti gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Tepeye çıkmak için Peak Tramvayını kullanmak güzel bir deneyim olacaktır. Çıktığınızda ziyaret etmeniz gereken en önemli yerlerin başında ise Peak Kulesi geliyor.

Harika bir manzara için Hong Kong gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken, bizim listemizde zirvede olan bir yer!

2- Wong Tai Sin Tapınağı

Wong Tai Sin Tapınağı, Hong Kong’un en yeni ve aynı zamanda en ilginç yerlerinden biridir. Kowloon’da bulunan bu orijinal tapınak 1920’de inşa edilmiş özel bir yapıydı. Daha sonra ziyaretçilerin bugün gördüğü şey 1968’de yeni bir binayla değiştirilerek oluşturuldu. Tapınak, tanrı Wong Tai Sin’i onurlandırmak için inşa edilmiştir.

Her sonbaharda Wong Tai Sin’in tapınağında bir festival yapılır. Tapınak kompleksi, Üç Azizler Odası, İyi Dilek Bahçesi ve Konfüçyüs ile onun 72 öğrencisine ayrılan başka bir salon da dahil olmak üzere birçok binadan oluşur. Tapınak falcılarıyla ünlüdür.

 Konuklar genellikle tapınağın bakımı için küçük bir bağış bırakır.

3- Tsim Sha Tsui

Tsim Sha Tsui, Kowloon’un güneyindeki alışveriş ve eğlence merkezidir. Bölge, Hong Kong’un kalbinde konuşan bir kültür ve ticaret eritme potası olarak da tanımlanabilir. Nathan Road, büyük restoranlar, butikler ve diğer benzersiz dükkanları bulacağınız bölgede ilgi çekici birçok yer bulunuyor.

Bölgenin güney ucunda, Hong Kong’un simgesi olan eski Kowloon-Canton Demiryolu ve Saat Kulesi bulunuyor. Tsim Sha Tsui Kültür Kompleksi, ülkenin önde gelen kültür merkezidir ve Hong Kong Uzay Müzesi ve Hong Kong Sanat Müzesi gibi turistik mekanlar da burada yer alır.

Hong Kong gezilecek yerler listenizde olmasa bile buradan mutlaka geçeceksiniz.

hong kongda görülmesi gereken yerler

4- Avenue of Stars

Tsim Sha Tsui’de iken, Avenue of Stars’ı ziyaret etmeyi unutmayın! 2004 yılında açılan ve Tsim Sha Tsui kıyısında yer alan bu gezi yolu, Hollywood’da Walk of Fame benzeri Çinli sanatçılara adanmış yıldızlara sahiptir.

(Bölgede Çinli yıldızların imzaları ve kendilerine ait el izleri bulunur.) Yıldızlar Caddesi, bölgedeki az sayıdaki açık alanlardan biri olduğu için yürüyüş ve koşu için popüler bir yer. Bazı akşamlar limanın karşısına çıkan Symphony of Light gösterisini izlemek müthiş bir deneyim olabilir.

 Gösteriye eşlik eden müziği duyabileceğiniz bir yer bulmaya dikkat edin!

5- Ocean Park

Ocean Park, 5.5 metre çapında dünyanın en büyük akvaryum kubbesine sahiptir. Akvaryum deneyimi, 400 türden binlerce balık, Reef Tüneli ve deniz yıldızlarıyla etkileşime geçme şansı verir.

 Ziyaretçiler pandaları görebilmek için tura katılabilir. Ayrıca Kuzey ve Güney Kutbuna odaklanan özel programlar da bulunmaktadır.

Ocean Park Hong Kong’un diğer popüler tema parkıyla yarışır: Disneyland!

6- Tian Tan Buda (Büyük Buda)

Bu 34 metrelik yüksek “Büyük Buda”, heykeli Lantau Adası’nın Po Lin manastırının üzerinde oturuyor. Budanın dünyadaki türünün en büyük ayaklı heykeli olduğu düşünülüyor.

Tamamlanması tam 12 yıl sürmüş.

Erken kalkanlar bir rahibin rehberliğinde günün ilk ışıklarında ilk önce Lantau Tepesine tırmanabilir, güneşin manastır çevresindeki deniz ve adaların üzerinde nasıl yükseldiğini izleyebilirler.

7- Temple Street Night Market (Gece Pazarı)

Temple Street Night Market, Hong Kong’daki bir gece pazarıdır. Satıcılar elektronik eşyalardan kıyafetlere, takılardan geleneksel Çin el sanatlarına kadar her şeyi satarlar. Alışverişten ara vermeniz gerektiğinde, bir falcı ile oturabilir ya da sanatçılardan geleneksel Kanton operasını dinleyebilirsiniz.

8- Tai O Balıkçı Köyü

Tai O köyüne bir ziyaret, Hong Kong’un başka hiçbir yerinde bulamayacağınız bir deneyim sunuyor. Kalabalık şehir, pazarlar ve parklardan çok uzak bir şekilde, Tai O daha sessiz ve daha geleneksel bir hayat tarzıyla yaşayan insanlara ev sahipliği yapmaktadır.

You might be interested:  Yunan adaları’nda tatil

Lantau Adası’nda bulunan Tai O’da yaşayan Tanka halkı, bir balıkçı topluluğu. Köylüler, köyün etrafında tekne gezileri düzenliyorlar. Yerel pazarları ziyaret edebilir ve taze deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz.

Hong kong gezilecek yerler arasına eklemenizi tavsiye ettiğim bu köy yerel halkın yaşantısını en güzel sunan yerlerden biri.

9- Disneyland

Çin’de kurulan ilk Disney tesisi olan Hong Kong Disneyland, 12 Eylül 2005’te açıldı ve bölgenin en önemli turistik yerlerinden biri haline geldi. Tesiste iki otel ve dinlenme noktası bulunur.

Benzersiz bir şekilde yerel geleneklere göre tasarlanmış bir yerdir. Park son zamanlarda Toy Story Land (2011), Grizzly Gulch (2012) ve Mystic Point (2013) olmak üzere üç yeni temanın eklenmesiyle önemli bir genişlemeye imza attı.

Ziyaretçiler Iron Man ile bir Disney parkında Marved temalı bir yolculuğa çıkabilir!

10- Repulse Bay

hong kongda görülmesi gereken yerler

Hong Kong tam olarak plaj tatiliyle anılmaz. Ancak gezi esnasında kim küçük bir güneş ve kum arasını tercih etmez ki? Repulse Körfezi’ndeki plaj, ülkede en popüler olanıdır ve burada geçirilen bir gün, Hong Kong’un kendine özgü lüks tarzıyla tamamlanmaktadır. Ziyaretçiler, Hong Kong Life Saving Society kulübündeki geleneksel Çin mimarisini görebilir.

11- Man Mo Tapınağı

Hong Kong’un en eski tapınağı olma özelliğine sahip Man Mo; Edebiyat Tanrısı Man Tai ile Savaş Tanrısı Mo Tai adına yaptırılmıştır. İsmi de buradan gelir. Yoğun bir tütsü kokusunun hakim olduğu tapınakta dua edenler bir tütsü yakıp bırakır. Edilen duaların genel amacı eğitim ve kariyer konularıyla alakalıdır.

12- Po Lin Manastırı

Po Lin Manastırı, Hong Kong’un Lantau Adası’ndaki Ngong Ping Yaylası’nda bulunan Budist bir manastırdır.

Manastır, 1906 yılında Çin anakarasında Jiangsu Eyaletinden gelen üç rahip tarafından kuruldu ve başlangıçta sadece “Büyük Mekân” (Büyük Çaylı Tai Mao Pung) olarak biliniyordu. 1924 yılında bugünkü adıyla değiştirildi.

Ana tapınak, Buddha’nın üç bronz heykelini barındırıyor. Bu üç heykel geçmiş, şimdiki ve gelecek hayatları temsil ederken birçok Budist kutsal yazıtı bulunuyor.

13- Nan Lian Bahçesi

Nan Lian Bahçesi, Hong Kong’da bulunan bir klasik Çin bahçesidir. Bahçe 3,5 hektarlık bir alana sahiptir. Tang Hanedanlığı tarzında tepeler, ağaçlar, kayalar ve ahşap yapılarla tasarlanmıştır. Bahçe 14 Kasım 2006’da halka açıldı.

14- Kowloon Yarımadası

Kowloon, Hong Kong’un güneyini oluşturan yarımadadır. Bu bölgede Nathan Caddesi ön plana çıkarken Kowloon Park olmak üzere görmeye değer birçok park bulunur. İnanılmaz bir kalabalığın yaşadığı bu yarımadadaki her sokak ilginizi çekebilir.

15- Hong Kong Uzay Müzesi

Hong Kong Uzay Müzesi iki tematik sergi salonuna sahiptir: Uzay Bilim Salonu ve Zemin ve Birinci Kattaki Astronomi Salonu. Sergiler, ziyaretçilere eğlenceli ve eğitsel yöntemlerle bilgiler aktarıyor.

16- Geleneksel Marketler

Hong Kong gezilecek yerler listenizde en az bir tanesinin bulunması gerektiğine inandığım, keşfetmeniz gereken birçok geleneksel market bulunuyor. Daha önce hiç tatmadığınız yemeklerden ucuz antikalara, elektronik eşyalardan hediyelik ürünlere bir sürü çeşit bulabileceğiniz marketler şu şekilde:

 • Ladies Market
 • Cat Street (Lascaw Row)
 • Seafood Street Market
 • Ap Liu Street

18- Hong Kong Tarih Müzesi

Hong Kong Tarih Müzesi, Hong Kong’un tarihi ve kültürel mirasını koruyan bir müzedir. Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong da müzenin yanında yer alır. Müzenin koleksiyonlarında doğal tarih, arkeoloji, etnografya ve yerel tarih ele alınmaktadır.

Hong Kong gezilecek yerler listemizin ilk 18 maddesinde bu önemli yerler yer alırken vaktiniz olursa aşağıdaki yerleri de gezebilirsiniz.

Hong Kong’da Gezilecek Diğer Yerler

Hong Kong, büyük bir yer. Bu yüzden gezilecek yerlere doymayanlar için ekstradan tavsiyelerim var. Lantau Adası, Ngong Ping 360, Lamma Adası, Cheung Chau, Madame Tussauds Müzesi, Bilim Müzesi, Tsing Ma Köprüsü, Flagstaff Evi, Kowloon Park ve Sky 100 görmeye değer yerler.

Hong Kong’da Nerede Kalınır?

Hong Kong’da konaklama için birkaç tavsiyeyi ciddiye almanızda var. Bazı bölgeler güvenli olmamakla birlikte ulaşım konusunda sıkıntı çıkarabilir. Bu yüzden merkezi konumlarda yer alan otelleri önermekle birlikte kaldığınız zaman hem hizmetten hem de lokasyondan memnun kalacağınız otelleri paylaşıyorum.

The Mira Hong Kong: Kowloon’da, meşhur Nathan caddesi üzerinde yer alan bu otel 5 yıldızlı. Konumu ve hizmeti harika olmasına rağmen diğer 5 yıldızlı otellerden daha ekonomik. Alışveriş ve gezmek için güzel lokasyona sahip bu oteli kesinlikle öneriyorum.

Booking’ten Rezervasyon Yapmak İçin Tıkla!

The Salisbury –  YMCA of Hong Kong: Yine Kowloon bölgesinde bulunan bu otel 4 yıldızlı. Tsim Sha Tsui MTR İstasyonu’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde. Otelin odaları geniş olmakla birlikte verilen hizmet güzel. Fiyat & performans oranından dolayı tavsiye ediyorum.

Booking’ten Rezervasyon Yapmak İçin Tıkla!

** Bütçe Dostu **

Bridal Tea House Hotel: Yaumatei MTR İstasyonu’ndan 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel Kowloon’da. 3 yıldızlı fakat konumuna rağmen oldukça ekonomik.

Booking’ten Rezervasyon Yapmak İçin Tıkla!

Hong Kong Gezi Rehberi

Asya’nın en zengin ve güzel şehirlerinden birisi olan Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti’nin güney kıyısında bulunmaktadır. Hong Kong kelime itibari ile güzel kokulu liman anlamına gelmektedir. Yaklaşık 150 yıl boyunca İngiliz sömürgesinin altında bulunan Hong Kong, 1 Temmuz 1997 yılından itibaren Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özerk bir bölge haline gelmiştir. Hong Kong içerisinde barındırdığı kültürel çeşitlilik sebebi ile “Asya’nın Dünya Şehri ”olarak tanımlanmaktadır.

You might be interested:  Tür Adı Nasıl Yazılır?

Devamını Oku

Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyetinin güney kıyısında konumlanan ve Kuzey Çin Denizi kıyısında bulunan bir bölgedir. Asya’nın incisi olarak adlandırılan bu bölge, Çin sınırına yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Türkiye’den Hong Kong’a gitmek isteyen ziyaretçiler hem direkt hem de aktarmalı seçenekler ile Hong Kong’a ulaşabilirler. Hong Kong Uluslararası Havalimanı’na Türkiye’den direkt olarak yaklaşık 11 saatte ulaşabilir ya da aktarmalı olarak Hong Kong’a uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Hong Kong tropikal muson ikliminin hâkim olduğu bir bölgedir. Muson yağmurlarının etkili olduğu şehir de mayıs ve eylül ayları oldukça yağışlı geçmektir.

Yıllık sıcaklık ortalaması bölgede 23 santigrat civarlarında seyretmektedir. Çok sert kışların yaşanmadığı Hong Kong’da doyasıya bir tatil keyfi yaşamanız mümkün.

Yalnız tatilinizi planlarken muson yağışlarının yoğun olduğu dönemlere dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Hong Kong’da ortalama en yüksek sıcaklık 28 santigrat, en düşük sıcaklık ise 16 santigrattır.

İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde ise hava sıcaklığı 18 – 25 santigrat civarlarında seyrettiğinden dolayı pek fazla sıcaklık sebebi ile bunalmadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Bu ara dönemler bölgeyi ziyaret etmek için oldukça uygundur. Akşam saatleri gündüze göre daha serin olduğundan Hong Kong’a hazırlıklı gitmekte fayda olduğunu da belirtmeliyiz.

Hong Kong’a gitmek isteyenler için en ideal dönem ekim ve aralık aylarıdır.

Fakat farklı tarihlerde Hong Kong’u çeşitli festivaller ve etkinlikler için ziyaret edecekler ise farklı Hong Kong’u ayrı bir dönemde keşfetmenin deneyimini yaşayabilirler.

Yaz aylarında ise Hong Kong’da şiddetli tufan olayları yaşandığından dolayı turizm sektöründe bir düşüş yaşanmaktadır.

Hong Kong’un kış ayını ise Türkiye’nin ekim ve kasım ayları gibi tanımlamak mümkündür.

Hava sıcaklığı gün içerisinde yaklaşık 15-20 santigrat civarlarında seyretse de geceleri 12 santigrat dereceye kadar düşebilmektedir.

Dolayısıyla bu tarihte gidecek ziyaretçiler için önerimiz yanlarında muhakkak şemsiye ve kalın bir şeyler bulundurmaları üzerine olacaktır.

Hong Kong hem turistik amaçlı hem de eğlence amaçlı gidip görülmesi gereken Çin’in en önemli yerlerinden biridir. Dünya’nın dördüncü en kalabalık ve de en hareketli şehirlerinden biri olması sebebiyle Hong Kong’ta neredeyse aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Şehrin uğrak noktalarından biri olan Tsim Sha Tsui bölgesi, birçok farklı yapısı ile ziyaretçi çekmektedir. K11, Miramar ve iSquare gibi alışveriş merkezleri bu bölgede yer almaktadır.

Harbour City, Star Ferry Terminali ve Victoria Körfezi, hem ulaşım açısından farklılık arayanlar hem de gezinti yapmak isteyenler için önemli noktalar olarak burada karşınıza çıkarlar. Ayrıca, Hong Kong Uluslararası Havaalanına ulaşım kolaydır.

Bir diğer bölge olan Hong Kong Adası, Causeway Körfezi ile bir tatil bölgesi olma özelliğini taşımaktadır. Buradaki otellerden panaromik şehir manzarasına ulaşmak konumlarından dolayı mümkündür. Ayrıca burada bulunan popüler pub ve restorantlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Hong Kong’ta konaklamak için tercih edilen bir diğer bölge ise Yau Ma Tei’dir. Bu bölgede bulunan Temple Secret Gece Pazarı’nı, Yue Hwa Chinese Products Emporium’u ve Hong Kong Uluslararası Hobi ve Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Hong Kong otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Hong Kong’ta Nerede Kalınır? – Hong Kong’un Bölgeleri 

Hong Kong toplamda 18 bölgeye ayrılmıştır.

Bu bölgeler Islands, Kwai Tsing, North, Sai Kung, Sha Tin, Tai Po, Tsuen Wan, Tuen Mun, Yuen Long, Kowloon City, Kwun Tong, Sham Shui Po, Wong Tai Sin, Yau Tsim Mong, Central and Wetern, Eastern, Southern, Wan Chai olarak bilinirler. Bu bölgeler arasında Hong Kong’un en önemli kültürel, tarihsel ve turistik özelliklerini taşıyan ve en çok tercih edilen üç bölgesine yer verdik.

Tsim Sha Tsui Bölgesindeki Hong Kong Otelleri

Bölgede bulunan lüks alışveriş merkezleri ve markaları ve gezi lokasyonları gezginlere harika bir seçenek olarak sunuluyor. Kıyafet alışverişi tutkusu olan gezginlerin Hong Kong’ta gidip görmesi gerekenler listesine bu bölgenin adını mutlaka yazmalıdırlar. 

 • The Mira Hong KongÖzellikler: 5 yıldız, internet, fitness merkezi, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, restoran, barFiyat: Geceliği 160 € – 351 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Holiday Inn Golden MileÖzellikler: 4 yıldız, internet, yüzme havuzu, aile odaları, fitness salonu, restoran, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 133 € – 312 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Park Hotel Hong KongÖzellikler: 4 yıldız, internet, fitness merkezi, havaalanı servisi, aile odaları, restoran, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 112 € – 298 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın. 
 • The Royal GardenÖzellikler: 5 yıldız, internet, havaalanı servisi, yüzme havuzu, aile odaları,fitness salonu, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 132 € – 358 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Hotel Pravo Hong KongÖzellikler: 4 yıldız, internet, fitness merkezi, çamaşırhane, asansör, 7-24 açık resepsiyon.Fiyat: Geceliği 107 € – 267 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.

Hong Kong Adası Bölgesindeki Hong Kong Otelleri 

Külterel açıdan bir çok yemek çeşidinin tadılabileceği ve Hong Kong’un gurme yemek lezzetlerinin keşfedilebileceği Hong Kong Adası bölgesi yemek ve restoranlarla ilgilenen gezginler için harika bir seçenek sunmaktadır. Kaliteli Hong Kong yemeklerinin tadını çıkarabilir, yemek yerken de şehrin eşsiz manzarasına bu bölgeden şahitlik edebilirsiniz. 

 • Harbour Grand Hong KongÖzellikler: 5 yıldız, internet, havaalanı servisi, yüzme havuzu, fitness merkezi, aile odaları, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 127 € – 293 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Dorsett Wanchai, Hong KongÖzellikler: 5 yıldız, internet, havaalanı servisi, otopark, aile odaları, restoran, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 81 € – 279 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Metropark Hotel Causeway Bay Hong KongÖzellikler: 4 yıldız, internet, havaalanı servisi, yüzme havuzu, fitness merkezi, aile odaları, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 99 € – 299 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Four Seasons Hotel Hong KongÖzellikler: 5 yıldız, internet, yüzme havuzu, fitness merkezi, otopark, spa ve sağlık merkezi, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 454 € – 875 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • İclub Fortress Hill HotelÖzellikler: 4 yıldız, internet, engelli konuklar için olanaklar, aile odaları, 7-24 açık resepsiyon, asansörFiyat: Geceliği 59 € – 186 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
You might be interested:  Falaka Ne Tür Eserdir?

Yau Ma Tei Bölgesindeki Hong Kong Otelleri 

Yau Ma Tei bölgesi sokak yemekleriyle göz dolduran bir yerdir. Sokak kültürüyle türemiş yemeklerle ve sokak pazarlarıyla ilgilenen gezginler için şahane bir seçenek olma özelliğini taşıyor. Yau Ma Tei bölgesindeki bir çok otelin elverişli toplu taşıma seçeneklerine yakın olması bu bölgenin iyi bir seçenek olarak kalmasını sağlıyor. 

 • Nathan HotelÖzellikler: 4 yıldız, internet, havaalanı servisi, fitness merkezi, aile odaları, restoran, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 113 € – 296 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.Nathan Hotel
 • Hotel StageÖzellikler: 4 yıldız, internet, fitness merkezi, havaalanı servisi, aile odaları, restoran, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 127 € – 314 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • The CityviewÖzellikler: 4 yıldız, internet, fitness merkezi, havaalanı servisi, aile odaları, 7-24 açık resepsiyon, kahvaltıFiyat: Geceliği 83 € – 245 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Silka Seaview HotelÖzellikler: 3 yıldız, internet, havaalanı servisi, aile odaları, restoran, 7-24 açık resepsiyon, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 60 € – 190 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Eaton, Hong KongÖzellikler: 4 yıldız, internet, havaalanı servisi, aile odaları, restoran, 7-24 açık resepsiyon, bar, kahvaltıFiyat: Geceliği 96 € – 241 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)Detaylı bilgi için tıklayın.Eaton, Hong Kong

Hong Kong’ta konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Hong Kong Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Hong Kong otellerini görmek için tıklayın.

Eğer ki Uzakdoğu sinemasını yakından takip eden biriyseniz ve Wong Kar Wai takip ettiğiniz yönetmenlerden biriyse Hong Kong şehrini onun filmlerinde görmüş ve hakkında bir fikir sahibi olmuşsunuzdur.

Fakat Hong Kong hakkında çok da fikriniz yoksa şehri tanıtmak için öncelikle Hong Kong’un Çin Halk Cumhuriyeti’nin güney kıyısında bulunan şehirlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kelime anlamı “güzel kokulu liman” olan Hong Kong’un nüfusu 2017 yılı verilerine göre 7 milyon 392 bindir.

  Yaklaşık 150 yıl boyunca İngiltere’nin sömürgelerinden biri olan şehir, 1 Temmuz 1997 tarihinden beri Çin’e bağlı özerk bir bölgedir. Siz de Hong Kong'a gidecekseniz ve bölgedeki tesisleri merak ediyorsanız Hong Kong otelleri yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 

Devamını Oku

Eğlenceli bir Hong Kong gezisi için şehre yaklaşık 3-4 gün ayırmanız yeterli olacaktır. Eğer şehirde Disneyland ve Ocean Park gibi yerleri görmek isterseniz bu süreyi biraz daha uzatabilirsiniz. Sizler için şehirde gezilip görülmesi gereken en önemli yerleri sıraladık.

Hong Kong Gezilecek Yerler

Hong Kong, birçok turistin her yıl akın ettiği önemli şehirlerarasında ilk sıralarda yer almaktadır. Hem modern hem doğal yapısı ile göz dolduran şehirde görmeniz yerlerin arasında Victoria Zirvesi, Man Mo Tapınağı, Nathan Caddesi, Hong Kong Parkı, Ladies Market, Po Lin Manastırı, Ocean Park, Kowloon Park, Temple Street Gece Pazarı ve Disneyland Hong Kong gelmektedir.

Yukarıda adını andığımız bu yerlerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Hong Kong, toplu taşıma araçlarını en rahat ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Oldukça konforlu ve hızlı bir ulaşım ağına sahip olan Hong Kong, ziyaretçiler için taksi, otobüs, feribot, tramvay ve tren gibi farklı ulaşım seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Hong Kong’da en uygun toplu taşıma aracı olan otobüsler sahip olduğu konforlu yapısı ve düşük ücret politikalarıyla turistler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelmektedir.

Havalimanına indiğiniz zaman otobüs hatlarıyla ilgili bilgilendirme ofisi bulmanız mümkündür. Hong Kong’da yerel otobüs işletmesine sahip iki firma bulunmaktadır. Bunlar arasında City Bus ve Long Win bulunmaktadır.

Hong Kong şehir merkezini otobüsle gezmek isteyenlerin ödemeleri gereken ücret ise 1.20 HKD ve 45 HKD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *