Ets Tur Acenteliği Nasıl Alınır?

Nasıl bir acenta açacaklarına karar veren kişilerin onay alması için başvurması gereken kurum Kültür ve Turizm Bakanlığı’ dır. Bu kişiler dilekçe ya da isim tesciline ilişkin belge ile seyahat acentası unvanı almak için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ na başvurabilirler. Bu başvuruyu internet üzerinden de yapabilirsiniz.

Seyahat acentası bayiliği nasıl alınır?

Seyahat acentası sıfatı, TÜRSAB’a üye olmak ve Bakanlıkça verilecek işletme belgesi almak suretiyle kazanılır. Seyahat acentası, Bakanlıktan işletme belgesi aldıktan sonra acentacılık faaliyetine başlar.

Seyahat acentası nasıl olunur?

Seyahat acentesi açmak için vergi levhası ve işletme evraklarına sahip olmak isteyen tüzel şahıslar, isim tescil belgesi ve dilekçe ile seyahat acentesi unvanına sahip olmak için Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm bakanlığının ilgili mercilerine başvurmak gerekiyor.

Tursab belgesi almak ne kadar?

2019 yılı itibari ile tursab belgesi fiyatı 55,000 TL dir. Yıllık olarak belge fiyatları zamlanmaktadır.

ETS TUR un sahibi kim?

Etstur, 1991 yılında Mehmet Ersoy ve Murat Ersoy tarafından paket tur ve otel konaklama hizmetleri vermek üzere kuruldu. Hızla büyüyen marka, kısa sürede hizmet yelpazesine eklediği ürünler ve bünyesine kattığı markalar ile lider pozisyona geldi.

TÜRSAB belgesi kaç TL 2022?

2022 TÜRSAB ARAÇ PLAKASI DUYURUSU

You might be interested:  Hafta sonu tatil Önerisi: cide
TALEP EDİLEN PLAKA ADEDİ 2022 Plaka Ücreti
1 – 20 Adet arası (20 adet dahil) 250 TL
21 – 50 Adet arası (50 adet dahil) 300 TL
51 Adet ve üzeri 350 TL

Travel Acenta nedir?

Seyahat acentaları, kâr amacı ile turistlere turizm ile ilgili bilgiler vermeye, paket turları ve turları oluşturmaya, turizm amaçlı konaklama, ulaştırma, gezi, spor ve eğlence hizmetlerini görmeye yetkili olan, oluşturduğu ürünü kendi veya diğer seyahat acentaları vasıtası ile pazarlayabilen ticarî kuruluşlardır.

Acenta açmak için ne gerekli?

Sigorta Acentesi Açabilmek İçin Tüzel Kişilerden İstenen Belgeler

  1. Ticaret Sicil Gazetesi.
  2. Ticaret Sicil Tasdiknamesi (asıl ve ıslak imzalı, kaşeli)
  3. Taahhütname.
  4. Vergi levhası sureti.
  5. İmza sirküleri fotokopisi.
  6. İflas belgesi.
  7. Şirket ana sözleşme belgesi.
  8. Mesleki sorumluluk sigortası

TÜRSAB yıllık aidat ne kadar?

Değerli Üyelerimiz, 1618 Sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin Ek fıkrası hükmü ile, yıllık aidat, Birliğe kayıt ücretinin yüzde beşi olarak düzenlenmiştir. Buna göre 2021 yıllık aidat miktarı 3.735,74 TL’dir. Aidatlarınızı havale, kredi kartı ve www.online.tursab.org.tr den ödeme ekranından ödeyebilirsiniz.

Online seyahat acentası nedir?

Online seyahat acentaları sahip oldukları dinamik web siteleri ile kendilerine veya işbirliği içerisinde oldukları tedarikçilere ait seyahat ürünlerini tüketicilerin hizmetine sunarlar. Bu çerçevede, tüketiciye modern teknolojilerle ürününü sunan seyahat acentaları daha çok rağbet görmektedir.

TÜRSAB belgesi kaç para 2021?

Seyahat acentalarının Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)’a ödemesi gereken yıllık aidat ücreti 2021 yılı için 3.735,74 TL olarak belirlendi. TÜRSAB ‘dan bugün yapılan duyuruya göre Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi de 74.714,63 TL olarak açıklandı.

TÜRSAB fiyatı ne kadar?

Belirtilen mevzuat hükümleri kapsamında 2021 yılına ilişkin yıllık aidat ödentisi miktarının 3.735,74 TL, Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi miktarının ise 74.714,63 TL olduğu hususunu siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunarız.

You might be interested:  Ne Tür Işler Para Kazandırır?

TÜRSAB belgesini kimler alabilir?

Şirket Müdürü Seyahat Acentası personeli, (Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 35. maddesinde tanımlanan) Sigortalı çalışanı, (Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ibrazı gerekmektedir.) Vekaletname ile yetki verilen kişi olması koşulu ile yapılabilir.”

Şu anki Kültür ve Turizm Bakanı kim?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde 9 Temmuz’dan bu yana Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yürüten Mehmet Nuri Ersoy Almanca ve İngilizce biliyor.

ETS Ceo’su kimdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Ets Tur, Voyage ve Maxx Royal gruplarının sahibi Mehmet Ersoy’un ardından, Ets Grubu’nda yeni yapılanmaya gidildi. Yönetimden ayrılan Mehmet Ersoy yerine grupta 20 yıldır hizmet veren Coşkun Tünay Başkanlığında bir yönetim ve icra kurulu oluşturuldu.

Royal Otel sahibi kim?

1968 doğumlu Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibidir. Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşinin ismi ise Murat Ersoy’dur. Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir. Mehmet Ersoy’un eşinin ismi ise Pervin Ersoy’dur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *