Emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

Whatsapp'ta PaylaşFacebook'ta Paylaş

Emeklilik hayali ikiye ayrılır. Emekli olunca dünyayı gezme hayali kuranlar ve sessiz, sakin bir sahil kasabasına yerleşip, müstakil evinin bahçesinde domates yetiştirmeyi düşleyenler… Biz ikincisine sesleniyoruz.

Özellikle kalabalık şehirlerde yaşamanı sürdüren, her gün ömründen bir parçasını trafikte yitiren ve ruh emici gökdelenlerin arasında bir gıdım oksijene muhtaç kalan bizlerin, emekliliğimizde daha dingin bir hayat sürme isteğimiz hiçbir şekilde sıkıcı karşılanmamalı.

Senelerini iş hayatına adamış, 30 – 35 yıl devlete ya da özel sektöre hizmet vermiş büyüklerimizi düşündük, emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasını bulduk.

1# Akarcaemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıAkarca‘yı çoğu insan bilmez. Çünkü burada sabahın ilk ışıklarına dek süren eğlenceler yoktur. Yalnızca buz gibi bir deniz ve dingin bir yaşam sürmeyi seçmiş emekli büyüklerimiz vardır. Genelde yazlıkçıların mekanı olan Akarca, İzmir‘in Seferihisar ilçesinde bulunuyor. Ege Denizi‘nin en berrak hali, bu güzide sahil kasabasına bahşedilmiş desek yeridir.

2# Bademliemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıEğer emekli ikramiyenizi Maldivler’e yatırmak istemiyorsanız, ikinci seçenek olarak Bademli Köyü‘nü düşünebilirsiniz. Neden böyle diyoruz, çünkü Bademli’deki deniz, o gördüğünüz Maldivler’deki okyanustan farksız. Popüler olamamasının nedeni ise malum, zamane gençliği işte. Bademli’nin İzmir’in Dikili ilçesinin güneybatısında olduğunu da belirtelim unutmadan.

3# Çukurbağemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıSessiz ve sakin bir hayat süreyim, domatesimi de ekeyim ama sıkılınca eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız eğer, o zaman Çukurbağ Yarımadası‘na yerleşebilirsiniz. Antalya‘nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ, Meis Adası’nın manzarasıyla da büyülüyor insanı. Hem torunlarınız da çok sevinir bu duruma.

4# Güzelçamlıemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıHep özlediğiniz o bakir doğaya en sonunda kavuşacağınız bir yer Güzelçamlı. Aydın‘ın Kuşadası ilçesinde bulunan Güzelçamlı, dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip bölgelerinden biri. Hani gökdelenlerin arasında nefes alamıyoruz dedik ya, Güzelçamlı bu yönden ömürlük bir terapi niteliğinde anlayacağınız.

5# Badavut

emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıIssız, daha da ıssız, olabildiğine ıssız bir yer arayışındaysanız, tası tarağı toplayıp Sarımsaklı Badavut‘a yerleşebilirsiniz. Issız dediysek gözünüzü korkutmuş olmayalım, Ayvalık Sarımsaklı‘ya çok yakınsınız aynı zamanda. Canınızı sıkıldığında, iki çift laf edeceğiniz insanlar da bulabilirsiniz istediğinizde.

6# Mazıemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıEmeklilik hayalleri genelde Bodrum üzerinden yürüyor. Özellikle her 5 insanın 3’ünün domatesi hep Bodrum’da yetişiyor. Yaz aylarında Bodrum’un ne kadar kalabalık olduğunu söylememize gerek yok. Ama Mazı öyle mi? Değil tabi. Bodrum’da emeklilik hayalini kuranların, kesinlikle yerleşmesi gereken bir cennet köşesi Mazı.

7# Palamutbükü

emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıYeryüzünde cenneti arıyorsanız, Palamutbükü‘nün aradığınız yer olduğunu söyleyebiliriz. Tamam, belki domates yetiştiremeyebilirsiniz ama bol bol badem ağacı ekebilirsiniz. Datça‘nın en huzurlu köşelerinden biri olan Palamutbükü’nde yeniden gençleştiğinizi hissedebilmeniz olası.

8# Akyakaemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıHem doğal güzelliklerin ortasında, hem de insanlarla iç içe bir emeklilik hayali düşlüyorsanız, Akyaka Gökova‘nın büyülü dünyasını da bir kolaçan edin bizce. Gökova Körfezi‘nin en şahane koylarının bulunduğu Akyaka’da, kim bilir, belki bir pansiyon işletmeye başlar ve hayatınıza bambaşka renkler katarsınız. Bu da bir fikir.

9# Turunçemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

Kışı sessiz, sakin köşemde geçireyim, yazın ise cıvıl cıvıl olsun etrafım diyorsanız, Marmaris‘te yer alan Turunç‘taki müstakil evinizin hayalini kurmaya şimdiden başlayın deriz. Yaz aylarında bol turist akınına uğrayan Turunç’ta, kışın ise birkaç pansiyon dışında herkes köşesine çekiliyor. Yılların yorgunluğunu üzerinizden atmak için Turunç biçilmiş kaftan.

10# Köyceğizemekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabasıSon zamanlarda dikkat ediyoruz da, Köyceğiz gittikçe popüler olmaya başladı. Doğal güzelliklerin ve tarihi dokunun bu kadar uyumlu olduğu daha kaç yer var ki ülkemizde? Hem sessizliği seviyor, hem tarihe ilgi duyuyorsanız, emeklilik hayali kurmaya Köyceğiz üzerinden devam etmenizi tavsiye edeceğiz.

11# Sokakağzıİleride, ‘nerede yaşıyorsun bey amca’ diye sorduklarında ‘Ege’nin en uç noktasında yaşıyorum delikanlı’ cevabını verdiğinizi düşünün.

İşte o an, bir delikanlının daha emeklilik hayaline yön vermiş olmanın haklı gururunu yaşayacaksınız.

Bizim için bir inci tanesinden daha da değerli olan Assos‘un şirin bir sahil kasabası olan Sokakağzı, bizim de emeklilik hayallerimizi süslüyor.

12# SöğütKonumu biraz sapa, kabul ediyoruz. Ama Söğüt bu güzelliğini, böylesine ulaşılması güç bir yerde olabilmesine borçlu. Marmaris’in en büyük köyü olan Söğüt, oldukça sessiz bir yer olmasına rağmen, çarşısı her daim cıvıl cıvıl ve capcanlı. İnsanlarla hem iç içe, hem de onlardan kendinizi bu denli soyutlayabileceğiniz başka bir yer daha var mı, bilmiyoruz.

Contents

Tatil Yapılacak Sahil Kasabaları

Dizi izle 20 bцlьm sцz

Anamur, Mersin’e bağlı muzuyla ün kazanmış bir yerleşkemizdir. Muz ağaçlarınınegzotik görüntülerinin ve tarihin izlerini taşıyan bu muhteşem yeri bırakıp geri dönme

Emekli Olunca Yaşayabileceğiniz 12 Sahil Kasabası

Diley Kuru sizin için Rota Önerileri kategorisinde Emekli Olunca Yaşayabileceğiniz 12 Sahil Kasabası başlığıyla harika bir yazı yazdı. Hemen okuyabilir ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. See full list on neoldu.com

You might be interested:  Otel Şikayet Nereye Yapılır?

İtalya’nın Görülmeye Değer Güzellikteki 20 Sahil Kasabası

Portakalın anavatanı olan bu güzel kasabamız Antalya’yabağlıdır. Sokaklarında portakal ağaçlarının olduğu, portakal kokusuyla tarihi kokuların iç içe karıştığı muhteşem bir atmosfer oluşturduğu kıyı kasabalarımızda biridir.

Üç tarafı dağlarla çevrili olan Fineke, sessiz sakin, Akdeniz ikliminin hakim olduğu kıyı kasabalarımızdandır. Deniz keyfi yapılacak sahil kasabaları! 23 Tem, 2020 18:08 tarihinde eklendi.

Deniz keyfi, güneş, Kaçamak, kum, Sahil, sahil kasabaları, Tatil. Benzer.

Kafanızı Dinleyebileceğiniz Sahil Kasabaları

Bir diğer muhteşem yerimiz Side, Antalya’nın Manavgatilçesine bağlıdır. Antik bu şehir içinde bulunan tarihi dokularla sizleri 21. yüzyılın tarihine götürecektir. Tarihi yapılardan zevk alan kişinin buraya aşık olmaması beklenemez.

Kendinizi tarihi sayfaların içinde bulduğunuz bu mistik kokan belde sizlere farklı bakış açıları kazandıracaktır.

Sakin tatil yerleri 20 tavsiye sakin otel denize sıfır butik tatil yeri doğa içi sessiz huzurlu tatil Ege sakin tatil yerleri paljlar en güzel sessiz sahiller en iyi oteller doğa tatili yapılacak yerler Antalya deniz kenarı sakin kalabalık olmayan Türkiye'nin saklı cennet tatil yerleri butik oteller bungalovlar romantik balayı

emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

Ege'nin En Havalı 13 Kasabası – Neredekal.com

Ege demek güneş demek, sadelik demek, gösterişten uzak olmak demek. Hayat olabildiğince yavaştır Ege'de. Hiç kimsenin acelesi yoktur mesela. İnsanları her daim mutludur. Metrekareye 10 “güzel” insanın düştüğü tek bölgemizdir hatta. Enfes mutfağı, mis gibi havası ve yaşanılabilir kasabaları ile gönlümüzün sultanıdır.

Aphrodisias Antik Kenti olarak bilinen Tisan, hem bir yarımada hem de bir adadan oluşuyor. Yarımadaya bağlanan yerde sırt sırta vermiş incecik kumlu iki koy, koyun hemen birinin önünde duran iki muhteşem bir manzaraya sahip bir adadır burası.

İnsanların huzur bulduğu, yaşlanmadığı yerlerden biri olan Mersin’in Silifkeilçesine bağlı bir kıyı kasabasıdır.

emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

Türkiye’deki En Güzel Sahil Kasabaları

Arsuz, Hatay’ınbozulmamış sahil kasabalarından biridir. Doğanın bir parçası olan bu kasaba, her şeyin en doğalını yiyebileceğiniz, stresten arınmış, mutluluk veren güzel bir yerdir. Geldiğiniz zaman kendinizi biraz yeşil, çokça mavi hissedeceksiniz.

Ülkemizde saymakla bitmeyecek kadar çok tatil yöresi ve sahil kasabası var. Bodrum, Alanya, Fethiye, Marmaris ve Datça bunların en popülerlerinden.

Buralara giderseniz başka şehirlerden gelerek yerleşmiş sizin gibi pek çok insana ya da aileye rastlayabilirsiniz.

Az Kişi Tarafından Bilinen Süper Tatil Yerleri – Ekşi Şeyler

See full list on neoldu.com Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok kişi yaz tatilinde gidilebilecek sahil kasabaları araştırıyor. Sıcak günlerde yılın yorgunluğunu atmak ve güzel bir tatil geçirmek isteyen kişilerin gidebileceği farklı yerler bulunuyor.

emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

Türkiye’nin en doğal sahil kasabaları | ENUYGUN

İçerisinde tatil köyleri ve yazlık evlerin olduğu Fıstıklı, sandalların kıyıya yanaştığı şirin sahil kasabası görünümünden çok daha fazlasını sunuyor. Plajlarıyla adından çok kez söz ettiren Fıstıklı, tatiliniz için farklı bir alternatif olabilir. See full list on neoldu.com

Florida’nın Hemen Ziyaret Edilecek 10 En İyi Sahil Şehri

See full list on neoldu.com Tatil rotasındaki en sakin ve huzurlu beldelerine göz atmak tatil yapılacak sakin tatil köyleri hakkında fikir sahibi olmanızı da sağlayacaktır. Kleopatra plajı Oldukça temiz plaj özelliği her sene kalabalık bir görüntüsü oluşmasına rağmen düzenini kaybetmeyen plajların başında gelmesinden ötürü tercih.

Sakin Tatil Yerleri oteller 20 güzel sakin deniz doğa tatil yeri

See full list on neoldu.com Hayallerden konuşmak, gelecek ile ilgili planlar yapmak elbette çok keyifli! Hayallerinizi gerçekleştirmenizi gönülden isteriz.

Bu yüzden hayallerinizdeki gibi Türkiye’nin en güzel yerlerinde rahat bir emeklilik dönemi yaşamanız için aktif olarak çalışma hayatının içinde olduğunuz şu zamanlarda, zorlanmadan tasarruf yapın ve bu tasarruflar değerlensin diye bir İş.

Akdeniz'de Aşık Olacağınız 10 Kıyı Kasabası

Orhan Veli’ninde bir şiirinde söylediği gibi; Gün olur, alır başıma giderim, Denizden yeni çıkmış ağların kokusuna Şu ada senin bu ada benim Yelkovan kuşları peşi sıra.

… Gün olur başıma kadar mavi; Gün olur başıma kadar güneş; Gün olur, deli gibi… Herkesten uzak deniz keyfi yapılacak en güzel sahil kasabaları.

Özetle burası çam ağaçları ve masmavi denizin kucaklaştığı mükemmel bir tatil yeri.

Türkiye’nin en doğal sahil kasabaları

Zamanı bir nebze de olsa yavaşlatmak adına hazır tatil yapılabilecek en güzel ve en sakin aylara gelmişken, Türkiye’nin benzersiz doğası ile baş döndüren sahil kasabalarını.

Holmi şehrinden Silifke’nin başkentliğini yaptığı Selevkos İmparatorluğu’na Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyet’ine uzanan bir tarihe şahit olan Taşucu, yılın 300 gününü güneşli geçirmektedir. İnsana hayat veren güneşiyle sizlere muhteşem bir hava sunuyor.

Kıbrıs’a açılan bir kapıolan Taşucu, mavinin ve yeşilin iç içe geçtiği yerdir.

emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

Deniz keyfi yapılacak en güzel 15 kasaba… Çoğunu ilk kez

İşte Türkiye’de deniz keyfi yapılacak en güzel sahil kasabaları… Yazdır. A.. izole tatil arayanlar için ön plana çıkıyor.Zindancık Koyu ise beyaz kumu, berraklığı. Adana’da sakin olduğu kadar hareketli olan bir balıkçılık kasabasıdır.

Limanlarıyla ünlü bu beldemizin kıyıları oldukça ün kazanmıştır. Ortaçağa kadar uzanan tarih kalıntıların saklı olduğu Yumurtalık, deniz, kum, güneşin eşsiz uyumunun iç içe geçtiği bir kıyı kasabamızdır. bu tür arazi bakanların emlakçılarca kandırılması yüksek olan yerlerdir.

emlakçılar genellikle tapuda tarla, zeytinlik, çamlık olan 3-5 dönüm yerleri satarken “merak etmeyin arazinin %5'ine ev yapabilirsiniz” diyorlar, ancak eğer arazinin üzerinde bir şekilde yıkık dökük de olsa ev yoksa, ya da tapuda “konut imarlı arsa” olarak geçmiyorsa kanunen ev yapma izniniz olmuyor.

Deniz keyfi yapılacak sahil kasabaları! – Filmle Gez

See full list on neoldu.com Ege köyleri, ya Antalya ya Bodrum diyenleri utandıracak! Ege’nin pek meşhur olmamış huzur dolu, çiçek kokulu 30 köyü.

Herkesten uzak deniz keyfi yapılacak en güzel sahil kasabaları

See full list on neoldu.com Jul 06, 2019 · Ana sayfa » Seyahat » Huzur Dolu Bir Tatil Arayanlara: Akdeniz’in En Sakin 6 Kasabası Huzur Dolu Bir Tatil Arayanlara: Akdeniz’in En Sakin 6 Kasabası Her yaz milyonlarca turisti ağırlayan Akdeniz bölgesinin kasabaları da, bölgede bulunan iller kadar ilgi görüyor.

You might be interested:  Aynı Tür Atomlardan Oluşan Saf Maddeye Ne Denir?

10 günlük tatil için 11 sakin adres – Gazete Duvar

See full list on neoldu.com Kafanızı dinleyebileceğiniz sahil kasabalar Türkiye’de sayısızca bulunmaktadır. Bunların içerisinden en güzelini seçmek tercihlerinizi belirlemekten geçer. Güzel, eşsiz bir sahil kasabası ile unutulmayacak olan bir tatil yaşayabilirsiniz. Kafanızı Dinleyebileceğiniz Sahil Kasabaları

Yaz Tatilinde Gidilebilecek Sahil Kasabaları – Yaz Tatili

Şirin bir Akdeniz kasabasıdır. Tarihin buram buram koktuğu, sır dolu, mavisiyle sizleri büyüleyecek. Kekova, Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Üçağız’ın merkezinde yer alıyor. Çok sayıda antik kent ve koyu barındıran bölgeyi kapsıyor. Bu bölgenin adı kıyıya paralel olan Kekova Adası’ndangeliyor.

Bir cennet harikası olan bu yer sadece deniziyle değil bütün güzellikleriyle görülmeye değerdir. Aug 24, 2017 · ‘Sakin tatil anlayışımı Kaş kesmedi ama Antalya’da olayım’ diyorsanız, o zaman istikamet Kaleköy. 1.

derece SİT alanı olan Kaleköy’e arabayla gidiş yok; bir şekilde Üçağız’a varmalı, oradan kalacağınız pansiyonun yollayacağı tekneyle geçmelisiniz. Ya da Kaş’ta bir gece konaklayıp tekne turuyla da.

Images for Tatil Yapılacak Sahil Kasabaları

More images for Tatil Yapılacak Sahil Kasabaları » See full list on neoldu.com

Huzur Dolu Bir Tatil Arayanlara: Akdeniz’in En Sakin 6 Kasabası

Üçağız, Türkiye’nin tatil ve turizm denilince akla gelen ilk merkezlerinden biri olan Antalya’nınDemre ilçesinde yer almaktadır. Tarihi bir yapısı olan bu güzel sahil kasabası; tarihin, yeşilin ve muazzam bir mavinin eşsiz güzelliği ile harmanlanmış bir kasabamızdır. Gelip gördüğünüz zaman sizde muhteşem bir etki yaratacaktır.

huzurun tanımı, saklı cennet. ayrı ayrı zor zamanlar geçirdiğimiz 3 kuzen toplaşıp gittik, iyi ki de gittik. eğer denize gireyim, sahilde kitabımı okuyayım, müziğimi dinleyeyim, aman partiler falan hiç bana göre değil, kafamı dinlemek istiyorum tatilcilerindenseniz şiddetle tavsiye ediyorum.

denizi çok temiz (öyle ki balıkları net görebilirsiniz), ormanla iç içe.

Sahil kasabasına yerleşme hayali kuranlar için 10 öneri

See full list on neoldu.com İtalya‘nın sahil kıyılarını süsleyen birbirinden güzel ve cezbedici tatil destinasyonlarını keşfedip, unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşamak ister misiniz? ? Cevabınız ‘evet’ ise rengarenk evleri, pırıl pırıl plajları, kültürel dokuları ve büyüleyici atmosferleri ile ülkenin en gözde turizm noktaları arasına giren bu kasabalara göz atıp, harika bir tatil.

Ege Köyleri: Huzurun Dibine Vuracağınız 30 Köy – Mynet trend

Anamur, Mersin’e bağlı muzuyla ün kazanmış bir yerleşkemizdir. Muz ağaçlarınınegzotik görüntülerinin ve tarihin izlerini taşıyan bu muhteşem yeri bırakıp geri dönmek istemeyeceksiniz. Tertemiz havası, berrak denizi ve olağanüstü tabiatıyla Toroslara merhaba diyeceksiniz.

Akdeniz kıyılarında yerleşebileceğiniz en uygun yerlerden biridir. Sahil kasabaları her boyutta ve boyutta olabilir ve Florida'nın her yerinde mükemmel bir örnekleme vardır. Sahil şeridi ve kalabalık nüfusuyla, burası sahil kasabası deneyimini mükemmelleştiren bir durumdur.

Her kasaba, büyüklük, kültür ve yapılacak şeyler bakımından biraz farklıdır.

 • Ceza Infaz Kurumu Sosyal Calismacı
 • Deprem Nerede Oldu 2021
 • Lanet Olsun Sana Beste
 • Akbank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü
 • Tьrk Telekom Ev Internet Ve Tv Paketleri
 • Avusturya Viyana Ev Fiyatları
 • Kamu Yönetimi Halka Açık Yönetim
 • Istanbuk Fatih Bilgi Evlerinde Öğretmenlik Başvurusu 2021
 • 4 Kitap 3 Kişiye Kaç Farklı Biçimde Dağıtılabilir
 • Video Cassetadas De Motor 2
 • Selfy 18 Tllik Paket
 • Ermeni Aşk Şarkıları Dinle
 • 20 Subat Ceyrek Altin Fiyati
 • Çanakkale Part Time Iş Ilanları
 • Samatya Devlet Hastanesi Doktor Çalışma Listesi
 • Zendaya Kilosu Ve Boyu
 • ماهذا الدواء Abdi Ibrahim
 • Aşk Ve Gurur Türk Dizi Oyuncuları
 • Temizlik Benim Işim Saat Kaçta Başlıyo
 • Ehliyet Değişim Ücreti Ne Kadardır
 • Ücretli Öğretmene Güvenlik Soruşturması
 • Yerel Yönetim Nedir Sözlük Anlamı
 • Silahlı Özel Güvenlik Sağlık Raporu Fiyatları
 • Kocaeli Zonguldak Otobьs Seferleri
 • Aldatma Erotik Tьrkзe Filmler
 • Son Haber Seçim Sonuçları Istanbul
 • 8 Oz Bardak Açık Teknik Çizimi
 • Emekli olunca yaşayabileceğiniz 12 sahil kasabası

  1 – AKARCA

  Akarca'yı çoğu insan bilmez. Çünkü burada sabahın ilk ışıklarına dek süren eğlenceler yoktur. Yalnızca buz gibi bir deniz ve dingin bir yaşam sürmeyi seçmiş emekli büyüklerimiz vardır. Genelde yazlıkçıların mekanı olan Akarca, İzmir'in Seferihisar ilçesinde bulunuyor. Ege Denizi'nin en berrak hali, bu güzide sahil kasabasına bahşedilmiş desek yeridir.

  2 – BADEMLİ

  Fotoğraf: Ercan Çelik

  Eğer emekli ikramiyenizi Maldivler'e yatırmak istemiyorsanız, ikinci seçenek olarak Bademli Köyü'nü düşünebilirsiniz. Neden böyle diyoruz, çünkü Bademli'deki deniz, o gördüğünüz Maldivler'deki okyanustan farksız. Popüler olamamasının nedeni ise malum, zamane gençliği işte. Bademli'nin İzmir'in Dikili ilçesinin güneybatısında olduğunu da belirtelim unutmadan.

  3 – ÇUKURBAĞ

  Sessiz ve sakin bir hayat süreyim, domatesimi de ekeyim ama sıkılınca eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız eğer, o zaman Çukurbağ Yarımadası'na yerleşebilirsiniz. Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ, Meis Adası'nın manzarasıyla da büyülüyor insanı. Hem torunlarınız da çok sevinir bu duruma.

  4 – GÜZELÇAMLI

  Hep özlediğiniz o bakir doğaya en sonunda kavuşacağınız bir yer Güzelçamlı. Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Güzelçamlı, dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip bölgelerinden biri. Hani gökdelenlerin arasında nefes alamıyoruz dedik ya, Güzelçamlı bu yönden ömürlük bir terapi niteliğinde anlayacağınız.

  5 – BADAVUT

  Issız, daha da ıssız, olabildiğine ıssız bir yer arayışındaysanız, tası tarağı toplayıp Sarımsaklı Badavut'a yerleşebilirsiniz. Issız dediysek gözünüzü korkutmuş olmayalım, Ayvalık Sarımsaklı'ya çok yakınsınız aynı zamanda. Canınızı sıkıldığında, iki çift laf edeceğiniz insanlar da bulabilirsiniz istediğinizde.

  6 – MAZI

  Emeklilik hayalleri genelde Bodrum üzerinden yürüyor. Özellikle her 5 insanın 3'ünün domatesi hep Bodrum'da yetişiyor. Yaz aylarında Bodrum'un ne kadar kalabalık olduğunu söylememize gerek yok. Ama Mazı öyle mi? Değil tabi. Bodrum'da emeklilik hayalini kuranların, kesinlikle yerleşmesi gereken bir cennet köşesi Mazı.

  7 – PALAMUTBÜKÜ

  Yeryüzünde cenneti arıyorsanız, Palamutbükü'nün aradığınız yer olduğunu söyleyebiliriz. Tamam, belki domates yetiştiremeyebilirsiniz ama bol bol badem ağacı ekebilirsiniz. Datça'nın en huzurlu köşelerinden biri olan Palamutbükü'nde yeniden gençleştiğinizi hissedebilmeniz olası.

  8 – AKYAKA

  Hem doğal güzelliklerin ortasında, hem de insanlarla iç içe bir emeklilik hayali düşlüyorsanız, Akyaka Gökova'nın büyülü dünyasını da bir kolaçan edin bizce. Gökova Körfezi'nin en şahane koylarının bulunduğu Akyaka'da, kim bilir, belki bir pansiyon işletmeye başlar ve hayatınıza bambaşka renkler katarsınız. Bu da bir fikir.

  9 – TURUNÇ

  You might be interested:  Kurban bayramı tatil tavsiyesi: 10 farklı noktadan 10 muhteşem otel

  Kışı sessiz, sakin köşemde geçireyim, yazın ise cıvıl cıvıl olsun etrafım diyorsanız, Marmaris'te yer alan Turunç'taki müstakil evinizin hayalini kurmaya şimdiden başlayın deriz. Yaz aylarında bol turist akınına uğrayan Turunç'ta, kışın ise birkaç pansiyon dışında herkes köşesine çekiliyor. Yılların yorgunluğunu üzerinizden atmak için Turunç biçilmiş kaftan.

  10 – KÖYCEĞİZ

  Son zamanlarda dikkat ediyoruz da, Köyceğiz gittikçe popüler olmaya başladı. Doğal güzelliklerin ve tarihi dokunun bu kadar uyumlu olduğu daha kaç yer var ki ülkemizde? Hem sessizliği seviyor, hem tarihe ilgi duyuyorsanız, emeklilik hayali kurmaya Köyceğiz üzerinden devam etmenizi tavsiye edeceğiz.

  11 – SOKAKAĞZI

  İleride, ‘nerede yaşıyorsun bey amca' diye sorduklarında ‘Ege'nin en uç noktasında yaşıyorum delikanlı' cevabını verdiğinizi düşünün.

  İşte o an, bir delikanlının daha emeklilik hayaline yön vermiş olmanın haklı gururunu yaşayacaksınız.

  Bizim için bir inci tanesinden daha da değerli olan Assos'un şirin bir sahil kasabası olan Sokakağzı, bizim de emeklilik hayallerimizi süslüyor.

  12 – SÖĞÜT

  Konumu biraz sapa, kabul ediyoruz. Ama Söğüt bu güzelliğini, böylesine ulaşılması güç bir yerde olabilmesine borçlu.

  Marmaris'in en büyük köyü olan Söğüt, oldukça sessiz bir yer olmasına rağmen, çarşısı her daim cıvıl cıvıl ve capcanlı.

  İnsanlarla hem iç içe, hem de onlardan kendinizi bu denli soyutlayabileceğiniz başka bir yer daha var mı, bilmiyoruz. (Kaynak: Diley Kuru / neredekal.com)

  En lezzetli yemek tarifleri burada

  Emekli olunca yaşamak isteyeceğiniz yerler

  Emekli olunca bir sahil kasabasına yerleşme hayali yaşamayan var mıdır? Etrafınızdaki insanların çoğu da bu hayalı kuruyordur. Emeklilik hayali kuranların tercihi genelde Ege'den yana. Ancak Akdeniz ya da Karadeniz'de de bu hayalinizi gerçekleştirebileceğinizi yerler var.

  Akyaka

  Sakin ancak mimarisi ve doğal güzellikleriyle gidenleri hayran bırakan bir yer Akyaka.

  Ödüllü mimar Nail Çakırhan'ın yaptığı bölgenin mimarisine uygun cumbalı, ahşap kapı, panjur ve balkonlu evleriyle ünlüdür. Sakin, temiz, şirin bir yerdir.

  Ilıman bir iklimi vardır, denizi ve doğal akvaryum olarak ünlenen Azmak Çayı da çok güzeldir. Sakin, temiz ve yeşili bol bir yerde yaşamak isteyenler için güzel bir seçenek.

   

  Selemiye Köyü – Turunç

  Marmaris artık o kadar büyüdü ki sakin bir sahil kabası arayanlar Selimiye Köyü, Turunç gibi yerlere yerleşmeye başladı. Buralar yazın bir hayli kalabalık oluyor. Ancak kışın sakin, güneşi bol günler sizi bekliyor olacak. Alışveriş, banka vs. gibi ihtiyaçlarınız için Marmaris merkezine gitmeniz laz. Ev fiyatlarına gelince, ucuz olmadığını söyleyebiliriz.

  Bitez-Gümüşlük

  Özellikle İstanbulluların tercihi Bodrum, emekliler için güzel bir yer. Bodrum o kadar büyüdü ki devlet hastanesinden özel hastaneler alışveriş yapabilecek çok sayıda markete kadar her şey var. Bodrum biraz pahalı bir yer. Bir diğer handikabı da dağınık bir yerleşim olması. Bodrum'da emeklilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında Bitez, Turgutreis ve Gümüşlük geliyor.

  Bademli

  İzmir'in Dikili ilçesinin şirin bir beldesi Bademli. Zeytinlikleri ve bozulmamış doğası özellikle sakin bir hayat isteyenler için ideal. Köy halkı genelde mübadele göçmeni. Kalem Adası en turistik yeri. Yeme içme konusunda taze lezzetlere, temiz havasına ve sakin yaşamına hayran olabilirsiniz.

   

  Alanya

  Alanya artık sahil kasabası olmaktan çıkmış neredeyse şehir olmuş. Ancak hem şehir hayatı yaşayayım hem de ucuz olsun, denizi güneşi olsun kriterlerine uygun bir yer arıyorsanız iyi bir tercih olabilir. Alanya'da devlet özel sağlık konusunda hastane seçeneği çok.

  Gezecek yerler de hayli fazla. Turistik bir yer ama hala fiyatlar büyükşehirlere göre ucuz. Yılın 6 ayı denize girebilir, dağ köylülerinden organik lezzetleri uygun fiyata satın alabilirsiniz. Alanya'da Türk emekliler kadar Alman ve Danimarkalı emekliler de yaşıyor.

  Palamutbükü (Datça)

  Datça ve çevresi de son yıllarda emekli olanların yerleşmeye başladığı bir yer. Palamutbükü ise oldukça sakin bir koy. Yazın biraz hareketlense de kışın çok ıssız ve sessiz. Böyle sessizlikten hoşlanıyorsanız ideal. Ancak banka, hastane, market vs. gibi ihtiyaçlarınızı düşünürseniz Datça merkez daha doğru bir tercih olacaktır.

  Ayvalık – Cunda

  Ayvalık ve çevresi uzun yıllardır emekli olanların ya da Ege'den vazgeçemeyenlerin yaşamak için tercih ettiği bir yer. Cunda ise son yıllarda daha da moda oldu.

  Taze meyve sebze ve zeytinyağının bol olduğu Ayvalık'ta uygun fiyatlı ev bulabilirsiniz. Cunda Ayvalık ve çevresine göre daha pahalı bir yer. İstanbul'da yakın, üstelik Edremit'te havalimanı da bulunuyor.

  Yazları sıcak kışları ise ılık bir iklimi var.

   

  Kuşadası

  Kuşadası betonlaşmadan nasibini alan sahil bölgelerimizden birisi. Yine de kışların sakin geçtiğini belirten emekliler tarafından tercih ediliyor. Ev fiyatları Bodrum, Ayvalık, Datça'ya göre genel anlamda biraz daha uygun. İzmir'e de yakın. Amasra Biraz da Karadeniz bölgesine açılalım.

  Karadeniz'in Ege'yi andıran en şirin ilçelerinden biri de Amasra. Üstelik ev fiyatları uygun. Yeterli sayıda otel olmadığı için pansiyonculuk yaygın. Yani isterseniz yazın pansiyonculuk da yapabilirsiniz.

  Balık lokantalarının ünlü olduğu Amasra'da uygun fiyata masanızı güzelce donatabilirsiniz.

  Akçay-Altınoluk

  Balıkesir'in şirin ilçeleri Akçay ve Altınoluk emeklilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Yeni ama uygun fiyatlı çok sayıda ev var. Kaz Dağı eteklerinde olduğu için havası da çok güzel. İstanbul'a yakın oluşu da bir başka artısı. Kaplıca merkezlerine yakın oluşu da bu bölgeyi emekliler için daha bir avantajlı kılıyor.

  Didim

  Aydın'a bağlı Didim emeklilerin yaşamı tercih ettiği yerlerden bir başkası. Burayı hatta Türkler kadar İngiliz emekliler de tercih ediyor. Didim'de deniz mevsimi uzun. Mayıs ayından Kasım ayına kadar uzun süre denize girilebiliyor. Kışın da havası sıcak.

  Köyceğiz (Fethiye)

  Fethiye ve çevresi de emeklilerin yaşamayı tercih ettiği yerlerden. Tek sıkıntısı yazın havasının çok sıcak olması. Temmuz-Ağustos ayları dışında Fethiye'nin havası güzel. Köyceğiz son yıllarda daha sakin bir hayat isteyenlerin Fethiye merkeze göre daha çok tercih ettiği bir yer.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *