Datça’da doğa dostu kamp alanları

Muğla’nın bir ilçesi olan Datça Ege bölgesinde yer almaktadır, tarihteyse Menteşoğulları’nın hakimiyetine giren bu topraklar 1390 yılında Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır.

Cumhuriyet döneminde tarihinde Muğla İline bağlı bir ilçe olan Datça’nın ilk merkezi Reşadiye mahallesinde kurulmuştur.

İskele, Reşadiye, Eski Datça, Hızırşah, Kızlan, Emecik, Karaköy, Mesudiye, Sındı, Yaka, Cumalı, Yazı olmak üzere  Datça’nın toplamda 12 mahallesi bulunmaktadır.

1-Aktur Kamping

datça’da doğa dostu kamp alanları

Çamlık ormanın içerisinde olan bu kamp alanı kafa dinlemek isteyenler için birebir Sıcak-Soğuk Duş, Tuvalet, Mutfak, Bulaşık ve Çamaşır yıkama imkanları da bulunmaktadır. Karavanlar için de alanda yer bulunmaktadır ancak kamp alanında çadır-karavan kiralaması yapılamamaktadır. Çadır veya karavanda kalabileceğiniz gibi buradan oda da kiralayabilirsiniz, iki siteden oluşmaktadır Kurucabük ve Datça. Kamp tesisi Kurucabükte bulunmakta ve haftada üç gün pazar kurulmaktadır ayrıca sitede Eczane, Tenis Kortları Voleybol ve Basketbol Sahaları vb şeyler de bulunmaktadır oldukça gelişmiş olan bu kamp alanı gelip görülmeye değer.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

datça’da doğa dostu kamp alanları
datça’da doğa dostu kamp alanları
datça’da doğa dostu kamp alanları

2-Özil Camping

datça’da doğa dostu kamp alanları

Denize oldukça yakın olan bu kamp alanı ağaçların arasında huzur dolu bir ortam sağlıyor ve bu kamp alanı hayvan dostudur, hayvanınız ile birlikte gelebilirsiniz. Çadır kamp yapılabildiği gibi karavan kampı da yapılabilir genelde ailelerin tercih ettiği bu kamp alanında Elektrik, Buzdolabı, Tuvalet, Duş, Mutfak, Mangal Yeri, Bulaşıkhane gibi alanları da bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanına market yürüme mesafesindedir rahatlıkla eksiklerinizi,ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Gülbahar Pansiyon & Camping

datça’da doğa dostu kamp alanları

Bu yer hem kamp alanı hem de pansiyon olma özelliğine sahip, burada çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz gibi bungalov evlerde de kalabilirsiniz. Limon ve Mandalina ağaçlarının altında, mis kokusu eşliğinde harika bir kamp yapabilirsiniz. Bu kamp alanında Elektrik, Tuvalet, Duş, Şezlong, Wifi, Restoran, Buzdolabı vb. ihtiyacınızı giderebileceğiniz şeyler bulunmaktadır, ekstra bir ihtiyacınız varsa market yürüme mesafesindedir buradan ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Akçabük Kamping

datça’da doğa dostu kamp alanları

Çam ağaçlarının arasında doğa ile iç içe denize yakın harika bir kamp yapmak istiyorsanız Akçabük Kamping oldukça iyi bir seçenek. Alanda Elektrik ,Market, Şarj Üniteleri, Wifi, Spor ve Etkinlik alanı, Otopark, Elektrik vb. ihtiyacınız olan bir çok şey bulunmaktadır. Hayvan dostu olan bu kamp alanına hayvanlarınızı da getirebilirsiniz, ayrıca çadırınız yoksa buradan kiralayabilirsiniz ya da kamp yapmak istemiyorsanız karavanınız ile gelebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5-EzgiM Camping

datça’da doğa dostu kamp alanları

Şehirden uzak badem ve zeytin ağaçları altında huzurlu bir ortam arıyorsanız bu kamp alanı tam size göre. Oldukça geniş olan bahçesinde çadırınızı kurabilirsiniz, kamp alanına deniz 200 metre uzaklıktadır. Alanda 2 Duş, 2 Tuvalet,Yemek Alanı, Çamaşır Makinesi, Ütü, Kahvaltı, Akşam Yemeği, çocuk atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca çadırınız bulunmuyorsa buradan çadır da kiralayabilirsiniz, ayrıca bu kamp alanı evcil hayvanı ile gelmek isteyenler içinde uygundur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Ederlezi Glamping

datça’da doğa dostu kamp alanları

Diğer kamp alanlarından daha farklı olan bu kamp alanı, glamping kamp alanlarının en güzel örneklerinden biridir, Domates tarlaları içerisinde denize oldukça yakın olan bu kamp alanı doğal yaşam ve modern hayatın birleşme noktasıdır. Çadırınız yoksa burada kiralayabilir yada çadır kampı yapmak istemiyorsanız burada bulunan Bungalov evlerinde kalabilirsiniz, alanda Havuz, Duş, Buzdolabı, Mutfak, Tuvalet, Elektrik ve Masa bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Datça’da Gezilecek Yerler

1-Can Yücel’in Evi

datça’da doğa dostu kamp alanları

”Mekanım Datça olsun” diyen usta şair Can Yücel’in evi burasıdır, evine girmeniz mümkün değil yasaktır. Sadece 12 Ağustos’ta düzenlenen Can Yücel’i anma töreninde ziyaretçilerine açılıyor onun dışında araştırmacılar için açılıyor evin kapıları ama bu dışında duvarlara yazılmış olan yazılarla fotoğraf çekinip bu sokakta gezemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Ayrıca Datçaya geldiyseniz Can Yücel’in mezarına uğramayı da unutmayın.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2-Domuzbükü

Sessiz sakin huzur dolu bir ortam istiyorsanız burası tam size göre, geceleri ortaya çıkan bol yıldızlı gökyüzünü izlemekte oldukça keyifli. Ayrıca burada konaklamak isterseniz Bungalov evler bulunuyor kiralayıp kalabilirsiniz, masmavi denizi de gittiğiniz de sizi bekliyor olacak burada yüzebilir yada tekne turu yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti, tarihin en önemli liman kentlerinden biridir mimari, sanat, ticari, bilim konusunda oldukça ilerlemiş bir kenttir. Ege Denizi ile Akdeniz’in buluştuğu bir konumda yer almaktadır.

Tarihin önemli insanlarına ev sahipliği yapmıştır büyük astronomi ve matematik bilimcisi Eudoksus, Doktor Euryphon, dünyanın yedi harikasından biri sayılan İskenderiye Feneri’nin mimarı Sostratos burada yaşamıştır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Hayıtbükü Plajı

Denizin berrak görüntüsü sizi etkileyecektir, suyu çok derin olmadığı için çocuklarınızı rahatlıkla yüzdürebilirsiniz bu yüzden koy aileler tarafından tercih ediliyor genelde. Hayıtbükü Mesudiye köyünde bulunan 3 koylardan biri, bu koyun en güzel özelliğinden biri en sıcak havalarda bile serin olması. Ayrıca burada konaklamak isterseniz pansiyonlar ve bungalov evler bulunuyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5- Kızlan Yel Değermenleri

Kızlan Yel Değirmenleri, toplamda 6 değirmenden oluşmaktadır yapım yılları 1900’lü yılların başları zannediliyor.

Değirmenin biri restore edilip restoran haline getirilmiştir, bir diğer değirmen ise ev olarak kullanılıyor diğer 4 değirmenler ise bakımsız halde kalmaktadır.

Buraya gelip harika fotoğraflar çekilebilirsiniz ya da değirmen lokantasında yemek yiyebilirsiniz. Emin olun diğer yediğiniz ortamlara benzemiyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Kargı Koyu

Datça merkezine oldukça yakın olan Kargı koyu yerli ve yabancı turistlerin oldukça sevdiği yerlerden biri. Ayrıca Koya ulaşım oldukça kolay Belediye’nin minübüsleri sıkça gelip-geçiyor size kalan bu manzaranın ortamın tadını çıkartmak. İsterseniz denize girebilir yada sahil de güneşlenip kitap okuyabilirsiniz, acıktığınızda burada bulunan restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7-Burgaz Eski Knidos

Eski Knidos daha çok çalışmaların araştırmaların yapıldığı bir alandır 1993 yılından şimdiye kadar  Burgaz ören yerindeki  arkeolojik kazı çalışmaları Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izni ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Tarihsel Çevre Değerlerini Araştırma Merkezi ile Prof.Dr.

Numan Tuna başkanlığında gerçekleşmektedir. Yapılan kazılarda şarap fabrikaları ve depolama mahzenleri bulunuyor üretimin büyük ölçüde evlerin içinde olduğu tespit edilmiştir. Prof. Dr. Tuna’ya göre antik yerleşim M.Ö 4.

yüzyılda kısmen terk ediliyor, buraya gelip sizde inceleme fırsatında bulunabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8-Kızlan Gereme Koyu

Çam ağaçlarının ve deniz manzarasının hakim olduğu bir yer olan bu güzel koy, hiç bir tesis bulundurmamaktadır oldukça sade ve temiz kalmıştır. Aileniz veya arkadaşlarınızla piknik yapmak için buraya gelebilirsiniz veya deniz kenarında bisiklet de sürebilirsiniz yolları oldukça elverişli.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9-Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi

Datça’da eski bir okulun restore ettirdikten sonra oluşturulan UKKSA Nevzat Metin’in liderliği ile ve İmece Birliği Gönül Dostları’nın yardımıyla hayata geçirilmiştir. Knidos Kültür Sanat Akademisi her yaştan insanları ağırlamaktadır, yaş grubuna göre eğitim verilmektedir.

You might be interested:  Ets Tur Nerede Var?

Akademide Atölyeler, Sergileme Salonları, Yemekhane, Kütüphane ve Kafe bulunmaktadır. İçeride eserler olduğu kadar dışarıda bahçede de mükemmel heykeller bulunmaktadır burası sanat damarınızı ortaya çıkartmaya yetecek kadar eser barındırıyor.

Ayrıca her yıl sergi ve festival yapılmaktadır, sergide Resimler, Heykeller, Seramik ve Cam Sanatı festival de ise Söyleşiler, Müzik ve Dans Gösterileri yapılmakta.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10-Deveboynu Feneri

Knidos Antik Kentine oldukça yakın olan fener Deveboynu Yarımadasında yer alıyor, bu fenere giderken üstünüze bir şeyler alsanız iyi olur çünkü fener çok esintili bu yüzden soğuk oluyor. Fenerin karşısında Kos Adası, arkasında Knidos Antik Kenti bulunuyor, manzara konusunda oldukça iyi olan bu yer Akdeniz ve Egenin birleşme noktasıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

EN GÜZEL GLAMPING ALANLARI VE BUNGALOWLAR

Çadır kampı olsun, bungalow olsun, doğada tatil yapmayı sevenler, bu listeye bayılacak!


Önemli Not:

– Listeki bir sıralamanın bir anlamı yoktur. Bir mekanın listenin başında ya da sonunda olması beğeni göstergesi değildir.

datça’da doğa dostu kamp alanları

 • – Kampçılığa yeniyseniz yanınızda götürmenizi tavsiye ettiğimiz kamp eşyaları hakkında bilgi almak için KAMP MALZEMELERİ yazımız var.
 • – Geçen senenin listesinde yer alan kamp alanları popülerliklerini korusa dahi bu listeye eklemedik ki, okuyucularımız yeni yerler keşfedebilsinler. O yüzden,muhakkak geçen senenin listesine de göz atın: TÜRKİYE’NİN EN İYİ KAMP ALANLARI
 • – Kış aylarında keyif yapabileceğiniz dağ evlerini için de DAĞ EVLERİ yazımıza bakabilirsiniz.

– Ayrıca, Araç üstü çadır hakkında bilgi için tıklayın.
Karavancılık hakkında bilgi için tıklayın.
Caretta karavan hakkında bilgi için tıklayın.

Sizin de bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz şahane kamp alanları varsa yorumlara bırakın. ????

MUĞLA

1. Perdue – Faralya, Fethiye / Muğla

datça’da doğa dostu kamp alanları
datça’da doğa dostu kamp alanları

Adres: Kizilcakaya Mevkii, D:87, 48300 Faralya / Fethiye Konum için tıklayın.

İletişim: Websitesi Tel: (0252) 614 00 91 Mail: [email protected]

Muğla’dan diğer önerilerimiz için Muğla Gezi Rehberimiz var.

2. Kocabahçe Glamping, Bozburun, Marmaris / Muğla

datça’da doğa dostu kamp alanları

Datça Kamp Alanları

Muğla kamp severler için en iyi alternatifleri sunan illerimizin başında gelmektedir. Muğla’nın bir ilçesi olan Datça da bu yerlerin en ünlülerindendir. Sadece yerli değil yabancı kamp severleri de burada görmek mümkündür. Datça kamp alanları yazımızda en iyi kamp yerlerini inceleyeceğiz.

datça’da doğa dostu kamp alanları

Aktur Kamping

Çamlık oran, denize sıfır bir kamp alanı. Aktur Kamping’i bu şekilde tanımlamak oldukça doğru olacaktır.

Datça’nın en yeşil alanlarından bir tanesinde kurulmuş olan Aktur Kamping doğası ve sunmuş olduğu kamp alanları sebebiyle bu listeye girmeye hak kazanmıştır.

Fakat buraya gelecek olan kişiler mangal yakmak için kamp alanı dışına çıkmalıdır çünkü kamp sahipleri buna kesinlikle izin vermiyor.

Ortak kullanım alanları olarak oldukça başarılı bir kamp alanı olan Aktur Kamping’in aynı zamanda doğa olarak bu kadar eşsiz bir yerde olmasına karşın şehir merkezine fazla uzak olmaması da en büyük artılardan bir tanesi olarak gösterilebilir. Burada konaklamak için alternatifler kısıtlıdır.

Ya kendi çadırınızla gelip burada konaklamalısınız ya da kamp alanında bulunan odaları tercih etmelisiniz. Çadır ve karavan yeri kirası olarak kişi başı bir ücretlendirme yoluna gidilmiştir. Karavan yeri kirası için 32 lira ve karavanda kalan kişiler için de kişi başı 22 lira ücret talep edilir. Aynı fiyatlama modeli çadır yeri için de geçerlidir.

Oda fiyatları da odanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir ve 230-450 lira arasına değişir.

Kamp alanındaki hizmetlere gelecek olursak duş, tuvalet, elektrik ve internet gibi temel hizmetler sorunsuz bir şekilde karşılanırken bunun yanında kafe ve market de bulunmaktadır. Yine ortak kullanım için buzdolabı gibi gereksinimler de karşılanır.

datça’da doğa dostu kamp alanları

Gülbahar Pansiyon&Camping

Hem pansiyon hem kamp alanı olarak kullanılan Gülbahar Pansiyon&Camping Datça kamp alanları arasında en şirin yerlerden bir tanesidir.

Yine Aktur Kamping gibi denize sıfır ve yeşilin bol olduğunu bir alanda kurulan kamp alanı limon ve mandalina ağaçlarıyla süslenmiştir.

Sahil kısmı oldukça güzeldir ve güneşin doğuşunu, batışını bu kamp alanında oldukça huzurlu bir şekilde izleyebilirsiniz.

Pansiyon olarak da kullanıldığı için oldukça iş görür bir restoranı da yer almaktadır. Yine şehir merkezine yakın olduğu için market ihtiyaçlarınızı da yakınlarda bulunan marketlerden giderebilirsiniz. Çadır ve karavanla konaklamak isteyen kişiler için 50 TL gibi bir ücret talep edilirken bungalov evlerin fiyatları sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir.

Klasik duş, tuvalet, elektrik gibi ihtiyaçların sorunsuz bir şekilde karşılandığı kamp alanı bunun yanı sıra ortak buzdolabı, cafe gibi hizmetle de vermektedir. Konum olarak da Datça’nın en iyi alanlarından birinde konumlanmıştır.

datça’da doğa dostu kamp alanları

Ezgim Kamping

Gerek Aktur gerek Gülbahar oldukça doğayla iç içe kamp yerleri. EzgiM Kamping de aynı şekilde fakat bir farkı var. Bu iki kamp alanına oranla şehir gürültüsünden en uzak olan kamp yeri burası. Oldukça geniş bir arazide kurulmuş olan kamp alanını badem ve zeytin ağaçları süslüyor ve burası denize sıfır bir yer.

EzgiM Kamping’e gelen kişiler çadır kampı yapmak istiyorlarsa kendi çadırlarıyla gelmeleri gerekir çünkü kamp alanında çadır kiralama gibi bir hizmet bulunmuyor. Çadır yeri kirası olarak 60 lira ücret talep ediliyor. Yine bungalov evlerde kalacak olan kişiler için 2 kişilik bungalov evin kirası gecelik 350 lira.

Datça kamp alanları hizmet bakımından da oldukça başarılı. EzgiM Kamping’te de çamaşır makinesi, ütü, ortak mutfak gibi hizmetlerin yanı sıra restoran ve cafe de bulunuyor. Yine çocuklu aileler düşünülmüş ve çocuk atölyesi de kurulmuş.

Eğer daha fazla kamp alanı öğrenmek istiyorsanız kamp alanları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.Bu kategorimizde elimizden geldiğince sizlere kamp için değerli bilgiler aktarıyoruz.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz…

datça’da doğa dostu kamp alanları

Bir Cevap Yaz

Datça Kamp Alanları: En İyi Datça Kamp Yerleri | Turna.com

Uçak Bileti

datça’da doğa dostu kamp alanları

Datça, el değmemiş doğası, nefis kıyıları ve masmavi deniziyle ülkemizin en güzel yerlerinden biri. Ege’yi Akdeniz’e bağlayan çok özel bir konumda yer alan Datça yaz aylarında tatil yapmak isteyenler için tam bir cennet. Doğada olmayı seviyorsanız, Datça’da her zevke uygun onlarca kamp alanı var. Badem ağaçların arasında, huzur dolu unutulmaz bir kamp düşünüyorsanız, sizin için hazırladığımız Datça kamp alanları listemize mutlaka bakın.

Datça Kamp Yerleri

1. Aktur Datça Kamping

Aktur Datça Kamping (Aktur Camping), Muğla merkeze 1,5 saat, Datça merkeze ise 25 dakika uzaklıkta, Türkiye’nin ve Datça’nın en köklü kamp alanlarından biri. Aktur camping, bir kampçının ve karavancının ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetlere sahip oldukça deneyimli bir işletme.

Çam ağaçlarının arasındaki Aktur Kamping, kafa dinlemek isteyenler için birebir. Kamp alanı, çam ormanının denizin birleştiği noktada, geniş ve ferah bir araziye kurulmuş. Tesiste, çadır kiralama, karavan kiralama, otopark, restoran, kafe ve ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetler var. Duş, tuvalet, mutfak, bulaşık ve çamaşır yıkama imkanı da mevcut.

Karavanlar için de alanda yer var ancak kamp alanında çadır-karavan kiralaması yapılmıyor. Çadır veya karavanda kalabileceğiniz gibi buradan oda da kiralayabiliyorsunuz.

Mobil Uygulama

datça’da doğa dostu kamp alanları

Kamping alanı Kurucabük ve Datça olmak üzere iki farklı lokasyona sahip. Aralarında sadece 4 km mesafe var. Kamp tesisi Kurucabükte yer alıyor ve alışveriş için haftada üç gün pazar kuruluyor. Ayrıca sitede eczane, tenis kortları, voleybol ve basketbol sahaları da var. Oldukça gelişmiş olan bu kamp alanı, yaz aylarında kamp yapmak isteyenler için çok keyifli.

You might be interested:  Yan Aynası Hangi Tür Aynadır?

En uygun Datça otobüs bileti için turna.com sayfasını ziyaret edin. Otobüs bileti satın alırken turna.com ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

2. Özil Camping

Özil Camping, denize sadece birkaç adım uzaklıkta, sessizliği sevenler için harika bir kamp alanı. Ağaçların arasında huzur dolu bir ambiyansı var.

Gece saat 12-den sonra ses yapmak yasak olduğu için gece uykunuzu en rahat şekilde yapabilirsiniz. Üstelik Özil Camping hayvan dostu, kedinizi köpeğinizi alıp gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.

Kamp yapmaya giderken küçük dostunuzdan ayrı kalmanıza gerek yok.

Çadır kampı yapılabileceğiniz gibi karavan kampı da yapabilirsiniz. Genelde ailelerin tercih ettiği bu kamp alanında elektrik, wi-fi, buzdolabı, tuvalet, sıcak su, duş, mutfak, mangal yeri, bulaşıkhane, piknik masası gibi imkanlar da mevcut. Ayrıca kamp alanına market yürüme mesafesinde, rahatlıkla eksiklerinizi, ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

3. Akçabük Kamping

Akçabük Kamping, Muğla merkeze 2,5 Saat, Datça çarşıya ise 40 dakika uzaklıkta. El değmemiş bir koyun sahilinde dalga sesleriyle güne başlamak, yıldızların altında uykuya dalmak isteyenler için Akçabük kamp alanı bulunmaz bir yer.

Palamutbükü’nden 3 km uzaklıkta yer alan Akçabük Kamping bölgede konaklayabileceğiniz güzel işletmelerden birisidir. Geniş bir arazi üzerine kurulu olması buraya gelen misafirler için güzel bir avantaj. Ayrıca kendine özel plajı, restoranı ve marketi de var. Ücretli bir kamp alanı olmasına rağmen verdiğiniz ücretin karşılığını rahatlıkla alabiliyorsunuz.

Datça kamp alanları arasında ilk sırada yer alan Akçabük kamping, yaz kampı sevenler için özenle tasarlamış. Akçabük’te yer alan tesis çadır kiralama, pansiyon ve çadır bungalov gibi farklı konaklama alternatiflerine sahip. Tesiste, 7/24 temizlik kontrolleri yapılan açık ve kapalı duşlar, farklı noktalarda tuvalet, restoran, kafe, otopark gibi kampçıların ihtiyaç duyduğu birçok hizmet var.

Tesisin hemen yanında bulunan plaj, ince kumlu ve denizi de oldukça temiz. Ayrıca tesiste spor ve aktivite alanları gibi keyifle vakit geçirebileceğiniz yerler de var.

4. Gülbahar Pansiyon&Camping

Gülbahar Pansiyon&Camping, Ovabükü’nde, Mesudiye Koyu’nda yer alıyor. Kamp alanı Muğla merkeze 2,5 saat, Datça merkeze ise sadece 30 dakika uzaklıkta. Ovabukünde deniz muhtesem, palamutbuku gibi bir kalabalik yok. Gece sahilde yıldızları izlemek eşsiz. Heryere yakin olayım ama sessiz sakin bir yer olsun diyorsanız bu kamp alanı tam size göre.

Tesiste kamp alanının yanı sıra, taş odalar, bungalov ve karavan alanı gibi farklı konaklama alternatifleri mevcuttur.

Gülbahar Camping, denize sıfır, limon ağaçlarının altında yaz kampı sevenler için oldukça güzel. Kafe, restoran, elektrik, duş ve tuvalet gibi kampçıların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetler sağlanıyor.

Konaklama amacıyla gitmeseniz bile yemek molası vermek ya da dinlenmek için bile uğramaya değer.

5. Çubucak Orman Kampı

Çubucak Orman Kampı, Datça’da değil ama Datça’ya çok yakın. Muğla ili Marmaris ilçesine bağlı ve Marmaris-Datça yolunda, Datça merkeze sadece 48 dakika uzaklıkta.

Deniz kenarında çam ağaçlarının arasındaki Çabucak, sonsuz bir dinginlik vadediyor. Denizi çarşaf gibi, dalgasız ve sakin. Tesisin hemen karşısında her sabah köylüler tarafından küçük bir pazar yeri kurulur.

Taze sebze ve meyveleri buradan alabilirsiniz.

Tesisin marketinde mangaldan, deterjana yoğurttan piknik tüpüne bir çok malzeme mevcut. Tesiste, karavan alanı, elektrik, duş, tuvalet ve ihtiyaç duyacağınız birçok hizmet sunuluyor. Her saat başı kamp alanından Marmaris’e ve Marmaris’ten kamp alanına dolmuş var. Taksiyle gitmek isterseniz de çok yakında bir taksi durağı mevcut.

6. Körmen Camping

Körmen Camping, Muğla merkeze 2 saat, Datça merkeze ise 14 dakika uzaklıkta. Datça’nın Gökova körfezi kıyılarına bakan tarafında, Datça iskelesine yakın bir mesafede yer alıyor. Tesisin en büyük avantajı, denize yakın olması. Deniz kenarında bir kamp alanı fakat, taşlı ve biraz dalgalı. Gün içinde rüzgar alan bir noktada.

Kamp içindeki havuz deniz suyu ile sürekli devir daim ile çalışıyor. Üç bungalov, 7-8 çadır var. Tesiste, ev tipi glambing kiralaması da yapılıyor. Ayrıca kampçıların ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri sağlıyorlar. Dolmuşlarla Datça merkeze ya da feribotla Bodrum’a geçmeniz de mümkün

6. Ezgim Camping

Ezgim Camping, Ovabükü’nde, Muğla merkeze 2,5 saat, Datça merkeze 30 dakika uzaklıkta yer alıyor. Ovabükü plajına yaklaşık 200 metre uzaklıkta yer alan tesis, yaz kampına oldukça uygun. Etrafı badem ağaçları ile çevrili. Kamp alanı sahil kenarı olmadığı için çok sessiz ve sakin.

Sabah erkenden uyanıyorsunuz çünkü havası çok temiz. Kampinge gelenler genelde bir birine saygılı, gece 10 dan sonra inanılmaz bir sessizlik oluyor. Tesiste çadır kiralama, elektrik, 24 saat sıcak su, duş, tuvalet, kafe, 2 adet barbekü, buzdolabı ve wi-fi gibi ihtiyacınız olan tüm hizmetler var.

7. Ilıca Camping

Ilıca Camping, Muğla’nın merkezine 2,5 saat, Datça merkeze ise 5 dakika uzaklıkta, taşlık plajı mevkiinde. Kamp alanı, okaliptüs ağaçlarının altına kurulmuş, masmavi denize sahip çok keyifli. Datça’nın köklü tesisi olan Ilıca kamping, kampçıların ihtiyaç duyduğu birçok hizmeti sunuyor.

Hem açık hem de kapalı duş imkanı var ve uzun kuyruklar hiç olmuyor. Evinizdeki gibi dilediğiniz zaman duş alabilirsiniz. Sıcak su 24 saat var. Tesiste, karavan, moto karavan ve araç üstü çadırla konaklama imkanı da mevcuttur. Dilerseniz kahvaltı, öğle ve akşam yemeğini de burada restoranda yiyebilirsiniz.

Datça’da Kamp Alanları!

Yemyeşil doğası, masmavi bükleri ve sakinliğiyle Can Yücel'in göz bebeği Datça, Muğla'nın en çok sevilen tatil beldelerinden biri. Kargı Koyu, Kurubük, Palamutbükü, Hayıtbükü gibi birbirinden berrak koylara sahip ve çam, badem, zeytin ağaçlarıyla kaplı olan Datça'da doğayla baş başa bir tatil sizi bekliyor.

Aktur Camping

Datça'nın en ünlü tatil sitelerinden olan Aktur Tatil Sitesi'nin yanında yer alan Aktur Camping, çam ormanları içindeki konumuyla doğa dostu bir kamp macerası sunuyor.

Mavi bayraklı iki adet plaja sahip olan tesis alışılmışın dışında, özgün bir kamp deneyimi sunuyor.

Eczane, ATM, sağlık ocağı, süper market, fırın, postane, bar, internet kafe, okuma salonu gibi pek çok alternatifi bünyesinde barındıran Aktur Camping, beş yıldızlı otel konforunda bir tatil vadediyor. 

Akçabük Kamping

Palamutbükü Mesudiye yolu üzerinde, deniz kıyısında yer alan ve oldukça güzel bir manzaraya sahip olan Akçabük Kamping, kamp yapmak için Datça'ya gelenlerin sıkça tercih ettiği kamp yerlerinden. Doğası ve sabah uyanır uyanmaz yüzünüzü bile yıkayabileceğiniz berrak deniziyle Datça'nın en güzel kamp alanlarından olan tesis, dingin bir kamp deneyimi sunuyor.

Ezgim Camping

Ovabükü Mesudiye Köyü'nde bulunan, zeytin ve badem ağaçlarıyla kaplı olan Ezgim Camping, huzurlu atmosferiyle kampseverleri mutlu ediyor.

Ovabükü ve Hayıtbükü sahillerine birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki konumuyla hem deniz hem de doğa dostu bir tatil sunan bu kamp alanında ayrıca sosyal mesafeye dikkat ederek çadır kurmanıza izin veriliyor.

Yani üst üste çadırlardan oluşmayan ve gürültüden uzak olan bu kamp alanı Datça'nın doğasına uyum sağlıyor.

Körmen Camping

Bodrum-Datça feribotlarının yanaştığı limanın yakınında bulunan Körmen Camping, denize yakın konumu ve bakir doğasıyla Datça'da kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği kamp alanlarından.

Bodrum'a geçmek istediğinizde kolayca feribota atlayıp yol alabileceğiniz ya da dilerseniz hırçın dalga seslerini dinleyerek stresinizi atabilileceğiniz Körmen Camping'te hayat çok daha yavaş akıyor.

Kargı Koyu ve Kurubük

Datça'nın en mavi ve en berrak sularına sahip olan Kargı Koyu ve Kurubük, her ne kadar bir işletmeye sahip olmasa da kendi bakir doğasında çadır kurabileceğiniz yerlerden.

Yıldızlar altında, dalga sesleri eşliğinde, yapay ışık olmadan kamp yapabileceğiniz bu iki doğa harikası yerde macera dolu anlar sizi bekliyor.

Yalnız buralarda kamp işletmesi olmadığı için tüm ihtiyaçlarınızın yanınızda olduğundan emin olmalısınız.

You might be interested:  Piyano Hangi Tür Çalgıdır?

Habere ifade bırak !

Bu habere hiç ifade kullanılmamış ilk ifadeyi siz kullanın.

Habere ait etiket tanımlanmamış.

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Aktur Camping

 • Çam ağaçlarının altında, sessiz, sakin, muhteşem denizi ile, temiz ve düzenli ortak kullanım alanları ile, güvenli ve disiplinli işletmecilik anlayışı ile harika bir yer.
 • Kamp alani cam agaclarinin golgesinde denize cok yakin ve cok duzenli. Wc, dus ve yemek hazirlama alanlari cok temiz ve bakimli. Ates yakilmiyor ki bu cok guzel. Cok yakininda bir Migros var.
 • Doğa ile iç içe, kamp yapabileceğiniz, denize girebileceğiniz Kaliteli mekan. Diğer kamp yerlerine göre fiyatının fazla olması tatilci kalitesini yükseltiyor.
 • Türkiye'nin tartışmasız en iyi kamp alanı doğası manzarası denizi koyları plajı imkanları geniş alanı insanları işletmeciliği ile vazgeçilmez ve harika bir kamp alanı özellikle kamp severlere öneririm
 • Muhteşem bir yer. Fiyatı diğerlerine göre biraz yüksek ancak kesinlikle değer. Kamp sakinleri ve görevlileri gayet medeni ve saygılı insanlar. Ortak alanlar devamlı temiz tutuluyor. İçeride Migros var
 • herşeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü pırıl pırıl bir kamp yeri. ama alan sayısı 1/3 oranına düşürülse çok daha medeni olur. fakat yurdum insanıda döt döte olmayı sever bunuda unutmamak lazım
 • Pırıl pırıl, düzenli ve huzurlu… Tertemiz tuvaletleri, yemek pişirme bölümleri, çamaşır yıkama ve ütüleme bölümleri, buzdolapları… Kamp için ihtiyacınız olan herşey var burada!
 • Kafa dinlemek ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Çadır kampında 3gece kaldık bol oksijen temiz hava ve muhteşem deniziyle harika bir deneyim yaşadık
 • Kamp gibi kamp. Her şey incelikle düşünülmüş, olması gerektiği gibi doğa dostu???? ağaçların gölgesi altında,ağustos böcekleri eşliğinde harika zaman geçirebilirsiniz. Denizi de harika üstelik.
 • Burasının sahibi ya alman yada emekli asker komutan albay felan herhalde. Herşey bu kadar düzen ve nizam içinde olamaz ya. Sessizlik kafa dinlemek için harika yer. Plajı fena değl. Biraz tuzlu kamping
 • Sivri sinek yok. Duşlar tuvaletler temiz. Sıcak su hem duşlarda hem mutfakta mevcut. Cırcır böcüklerinden başka ses yok. İnsanlar nezih. Her sene gelip burada bedene format atmak gerek????
 • Yeşil çamlar altında, huzurlu ve temiz bir tatil imkanı sunuyor. Çok yakında migros, eczane, restoran ve pazar olması büyük bir avantaj.
 • Kamp alanı çok güzel. Geniş bir alan veriyorlar. Ortak mutfak var yemegini yapabildiğin. Pazartesi, çarşamba ve cuma pazar kuruluyor doğal yetişen meyve sebzeleri ucuza alabiliyorsun.
 • Dümdüz yapısı, havaya göre seçebileceğin plajı, düzgün insanları, temiz kamp alanı, temiz üniteleri ile keyifli dinlenilebilecek yerdir… Yazın 2 günde bir (pzt-sal-çarş) pazar kurulur.
 • Çam ağaçları içinde, düzenli bir deniz kamp alanı. İki nefis plajı var. Çadır ve karavan alanları sınırlı. Özellikle yazın, internetten veya telefonla yerinizi ayırmadan gitmeyin.
 • Kamp alanı temiz,düzenli,sessiz. Atm,Migros,eczane,restorant var. Sağlık ocağı, ambulans,gece nöbetçi hemşire de bulunuyor. Küçükkoy ve büyükkoy olmak üzere iki koy var.Küçükkoy çocuklar için daha iyi
 • Çok çok güzel bir camping ama malesef çoo doluydu kalamadık:( plajını kullandık insanlar çok nezih fiyat kalite oranı tam puan. İçinde migros vs bi çok ihtiyaç için olanak var. Kumsalı da çok temiz
 • Ekim ayında gitmeme rağmen gayet güzeldi. Plaj da güzeldi. İçerisinde banka Atm'leri var, Migrosjet var. Mutfak kısmında ocaklar, buzlodabı var. Herşey düşünülmüş.
 • Tertemiz tuvaletler,bulaşık yıkama ve pişirme ünitesi,sıcak kapalı duş,karasinek yok,masmavi deniz,2 tane koy,migros,kişibaşı ve çadır yeri parası alınıyor,buzdolabı günlük10tl,güzel yer ama,pahalı…
 • Komşuluk 10… Haftada 3 gün pazar kuruluyor bu nedenle güzel az biraz pahalı olsada… İçeride migros olması bence önemli.. Özellikle kamp tatilleri için herşeye kolay ulaşabiliyor olmak önemli..
 • Temiz ve mekanın işletmesi oldukça güzel ve ayrıca çok büyük.Plajı güzel sayılır tuvalet ve duşlukları da uygun ve plajında duşluk olması da iyi ayrıca denizi de temiz yalnız fiyatları pahalı yine de.
 • Tuvalet duş yemek alanı çamaşırhanesi sahile yakınlığı ile kamp sevenlerin mekanı çok güzel ayarlanmış parseller ile tam not aldı bizden
 • Ücretler internette güncel var. (4 kişi çadır ,haziran 160tl) Migros fiyatları diğer şehir Migros’ları ile aynı. Rezervasyonunuzu kıştan yapmalısınız. Mutfaklar her kullanımda aileye özel bölmeli.
 • Tatilmizin bir gününü geçirdik ama daha ayrılmadan bir daha ne zaman geleceğimizi planladık. Temiz bir kamp alanı ve çok yakınında migros var.denemenizi tavsiye ederim
 • Çok güzel ve düzenli bir kamping alanı; ancak yer bulmak büyük bir sorun. 2 kişi için günük toplam 85 TL kamp ücreti var. Kamp için gidiyorsunuz ve yer olmadığı için kapıdan geri dönüyorsunuz. ????
 • Burası huzur dolu bir yer olup bit kampçının tüm ihtiyaçları düşünülmüştür herkese şiddetle tavsiye ederim
 • Gerçekten kaliteli ve düzenli bir kamp alanı. Bildiğim ve duyduğum kamp alanları içerisinde ilk 3 içinde. Tek sıkıntı rezervasyonunuzu aylar öncesinden netleştirmek gerekiyor.
 • Tüm bükleri gezdik ama burası Bi harika. Tavsiyem haziran ayında gelmeniz.
 • Temiz, güvenli, huzurlu, sakin, aileleri, elektrik ve su var, yemek pişirme yeri ve buz dolabı mevcut tek eksisi randevu almamaları.
 • yeniden aktur turkiye de bulabileceğiniz en iyi standartlarda ki kamp alanlarından birisi belki de bir numarası. çünkü bizim gezdiklerimiz içerisinde favori mekanımız. Kampçılara tavsiye ederim.
 • Hayatın boyunca tatil yapabileceğin en iyi kamp alanı şiddetle tavsiye ederim
 • Migros: Kırmızı biber 6tl, Süt 5tl, hindi 800g 35tl, 250grDana döner 11.5tl. 5lt su 5tl. (Küçük şişe su dolaptan satıldığı için 1,5tl), bitenler sürekli takviye edilmiyor her zaman herşey bulunmuyor.
 • Müthiş bir kamp alanı isteğiniz herşey.. Burası ilçe olmalı.. 🙂
 • İki yanı Deniz olan Harika bir kamp yeri ayrıca hizmet mükemmel
 • Temiz ancak acilen bakima ve elden gecirilmeye ihtiyaci olan bir isletme, hele ki banyolari ????????
 • İnsanları yardımsever her türlü imkana sahip denizi ve çevresi harika bitir kamp bölgesi. Beklenti üstünde bir yer
 • Tek kelimeyle mükemmel! İnsan kalitesi hizmet temizlik.. her konuda kendini aşmış bir kamp alanı…
 • Huzur, dinlenme, temiz hava ve kaliteli insanlar hepsinin karşılığı Aktur
 • Bir ayağın ege denizi, bir ayağın akdeniz. Arkanda da kocaman orman. Harika bir yer açıkcası. Tek bir eksisi var. Oda ortak mangal alanı. Malesef yok.
 • Sessiz sakin profosyonel bir camp alani eczane migros beber restorant datcaya hersaat servis var sadece hem yer hemde kisi basi fiyat aliyorlar biraz pahali
 • Temmuz ve Ağustos nasıl olur bilmiyorum ama “Eylül'de gel” diyebilirim 🙂
 • Profesyonel kamp alani.. temiz, çam ağaçları altında, denizi harika..
 • Muhteşem huzur,doga.
 • En güzel camping ve güzel bir sahil, gerçekten mükemmel bir yer
 • Mükemmel harika herkese tavsiye ederim ????????
 • Yıllarca çalıştığım yer. Doğa güzeli, camping
 • Kamp alanında arı sayısı fazla. Cibinlikli tente şart. Yağmura denk gelirseniz ve çukur alandaysanız (çoğu alan çukur içinde), su içinde kalıyorsunuz, çadır alanları revize edilmeli , yükseltilmeli.
 • Harika bir kamp alanı
 • Muhtesem bir yer sessiz sakin sadece hem yer hemde kisi parasi aliyorlar
 • 5 yıldızlı kamp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *