Bimere Ne Tür Şikayetler Yapılır?

BİMER, 2006 yılında vatandaşların istek, şikayetlerini almak amacıyla kurulmuştur. BİMER, son 5 yılda milyonlarca kişinin sorununu çözmüştür. Hükümet yetkililerine ulaşmanın en kolay yolu BİMER’e şikayet yazma ve sorgulama hakkında bilgileri derledik.

Cimere ne tür şikayet edilir?

CİMER’e hangi konularda başvuru yapılabilir

CİMER’e 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunda yer alan idari makamlar ile 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik başvuru yapılabilmektedir.

BİMER ne şikayet edilir?

Bimer, vatandaşların devlete bildirim yaptığı bir birimdir. Vatandaşlar herhangi bir durumda Bimer’e şikayetlerini yapabiliyor. Yapılacak olan şikayetler yazılı veya sözlü olarak yapılabiliyor. Başvuru forumlarına ulaşmak isteyenler, internet üzerinden kolayca başvuru yapabiliyor.

BİMER ve Cimere aynı mı?

Bimer kapanan bir kurumdur. Başbakanlık döneminde vatandaşların her türlü sorunu için doğrudan Başbakana başvurduğu bir sistemdi. CİMER ise Cumhurbaşkanlığı makamına ait bir kurum olup, vatandaşların her türlü sorunu ve sorusu için hizmet eden bir kuruluştur.

Bimere şikayet nasıl yazılır?

Bimer’e Şikayet Başvurusu Nasıl Yazılır? Bimer’e şikayet etmek için dört farklı yol bulunmaktadır. Telefonla şikayet başvurusunda bulunmak, İnternet üzerinden E-Devlet şifresi ile başvuru yapmak, Posta yolu ile başvurumuzu gerçekleştirmek ve son olarak da bizzat başvuru işleminde bulunmak bu yöntemlerdir.

You might be interested:  Kurban bayramı tatil tavsiyesi: 10 farklı noktadan 10 muhteşem otel

Recep Tayyip Erdoğan nasıl ulaşabilirim?

İLETİŞİM

  1. Adres. : T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe, Ankara – Türkiye.
  2. : 0312 525 43 90 / 403 53 75.
  3. : [email protected].

CİMER şikayet Hangi Bakanlığa Bağlı?

CİMER NEDİR? (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletilmesi amacıyla kurulan bir web servisidir. CİMER sayesinde vatandaşlar şikayet, istek, talep, öneri vb. ilgili bildirimlerini Cumhurbaşkanlığına bağlanan İletişim Merkezine iletebiliyor.

BİMER hangi saatlerde hizmet veriyor?

Cimer mesai saatleri 7 gün 24 saat şeklindedir. ALO 150 çağrı hattını istediğiniz zaman arayabilirsiniz. cimer portal üzerinden ise 7 gün 24 saat istediğiniz zaman başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİMER telefon numarası nedir?

BİMER online uygulamasını kullanmak istemeyen vatandaşlar için oluşturulmuş olan Alo 150 hattı ile tüm ister, öneri ve şikayetlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Şikayetimi nereye yapabilirim?

CİMER’e 150 numarası üzerinden ulaşmak mümkündür. 150 çok yoğun bir numaradır. Bundan dolayı da hat düşmemesi sorunları yaşanabilir. Cumhurbaşkanlığı telefon numarası üzerinden ulaşmak da mümkündür.

Alo 150 ne demek?

BİMER uygulaması kapsamında Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların tümünde “Halkla İlişkiler Müracaat Büroları” kurulmuştur. Ancak “Alo 150” hattını cevaplamak üzere sadece valiliklerimizde çağrı merkezleri bulunmaktadır.

Cimere günde kaç kez şikayet edilir?

Gün içinde kaç tane başvuru yapılabilir? Aynı başvuru sahibi CİMER’e elektronik ortamda ve telefon yolu ile günlük 1 adet başvuru yapabilmektedir. Elektronik ortamda yapılan başvurularda başvuru metni 1.500 karakterle sınırlıdır.

Cimere nasıl dilekçe yazılır örnek?

Şikayet Dilekçesinde Bulunması Gereken Unsurlar

  1. Şikayet edenin adı – soyadı, T.C kimlik numarası ve adresi,
  2. Şikayet edenin avukatı varsa; avukatın ad-soyad ve adres bilgileri,
  3. Şüphelinin biliniyorsa ad-soyad ve adresi,
  4. Şüphelinin bilinmemesi halinde faili meçhul olarak bildirim yapılmalıdır.

Belediye BİMER’e şikayet edilir mi?

BİMER’e başvuru yolları

You might be interested:  Edevlet Üzerinden Seyahat Izni Nasıl Alınır?

Başbakanlık İletişim Merkezi’yle iletişim kurmak ve bir şikâyet ya da istekte bulunmak için iki yöntem vardır. İlki internet üzerinden yapılır. Diğeri ise ALO 150 hattını kullanmaktır.

E-devlet CİMER şikayet Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyad, annesinin evlenmeden önceki soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

CİMER hakkımda şikayet var mı?

CİMER’e yapmış olduğunuz başvurular sistem tarafından otomatik olarak üretilen başvuru numarası ile takip edilebilmektedir. Aynı zamanda bu linkten daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde https://www.cimer.gov.tr/ CİMER şikâyet başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *