Bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

Kurban Bayramı’nın gelmesiye birlikte tatil için yola çıkacakların sayısında ciddi bir artış bekleniyor. Yaz aylarında özellikle bayram tatili dönemlerinde yaralanmalı ve can kayıplı trafik kazalarında ciddi artışlar yaşanıyor. Pirelli, bayramda yola çıkacak araç sahiplerine lastik güvenliği konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Pirelli Kurban Bayramı tatili nedeniyle yollara çıkacak araç sahiplerini uyarıyor. Bakanlar Kurulu kararıyla idari tatil toplam 10 güne çıktı. Her ne kadar bu idari iznin kapsamı devlet memurları ile sınırlı olsa da, iki buçuk gün izin kullanan tüm çalışanlar da Kurban Bayramı’nda toplam 10 günlük bir tatil yapabiliyor.

Bu nedenle cuma günü itibari ile yollara çıkacakların sayısında çok ciddi bir artış bekleniyor. Bu tür uzun tatillerin olduğu yaz dönemlerinde gerekli önlemler alınmadığı için yaralanmalı ve can kayıplı trafik kazalarında ciddi artışlar oluyor. Bu kazalarda uykusuzluk, dikkatsizlik, tedbirsizlik gibi birçok farklı faktör rol oynuyor.

Yaşanan kazalada yolla tek teması sağlayan unsur olan lastiklerle ilgili gerekli tedbirlerin alınmamasının payı büyük.

bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayınPremium lastik segmentinin lideri Pirelli Otomobil Lastikleri CEO’su Gian Paolo Gatti Comini

Premium lastik segmentinin lideri Pirelli Otomobil Lastikleri CEO’su Gian Paolo Gatti Comini, “20 milyonun üzerinde aracın trafiğe kayıtlı olduğu Türkiye’de, özellikle bayram tatili dönemlerinde trafik kazalarında ciddi artışlar yaşanıyor.

Mevsime ve yol koşullarına uygun olmayan lastik seçimleri, gerekli kontrollerin yapılmaması kazalara davetiye çıkartan unsurlar. Aslında çok az vaktinizi alacak bazı kontrolleri yaparak can ve mal kayıplı trafik kazalarının önüne geçmek mümkün.

Bu bayram tatilinde sürücülerin aileleri ile güvenli bir seyahat için gerekli kontrolleri yapmalarını tavsiye ediyoruz” diyor.

Pirelli lastik güvenliği konusunda çalışma yapan mühendislerine göre, yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle, yol şartları da diğer mevsimlere göre farklılık gösteriyor.

Yaz aylarında zeminin ısınması ile birlikte değişen yol şartlarına uygun lastiklerin kullanılmadığı ve önlemlerin alınmadığı araçlar ise kazalara davetiye çıkartıyor.

Pirelli uzmanları gerekli önlemlerin alınarak kaza risklerinin azaltılabileceği konusunda araç sahiplerini uyarıyor.

Uzun yolculuklara çıkmadan önce yapmanız gerekenler:

• Lastik hava basıncınızı mutlaka kontrol edin

Yola çıkmadan önce lastiklerinizin basınçlarını kontrol etmeyi unutmayın. Bu kontrol işlemini lastikler soğukken gerçekleştirin çünkü ısınan lastiklerdeki hava genleşeceği için basınç artacaktır.

Lastiklerinizin otomobil üreticiniz tarafından tavsiye edilen basıncın altında şişirilmiş olmaları yolculuk esnasında, sürüş güvenliğiniz ile ilgili örneğin fren mesafesi, yol tutuş performansını olumsuz yönde etkiliyeceği gibi yakıt tüketiminizi artıracaktır ve lastik ömrünü kısaltacaktır.

• Yolcu sayısı ve yük durumuna göre lastik basıncınızı güncelleyin

Lastiklerinizin ideal basınç seviyeleri otomobilinizdeki yolcu sayısı ve yük durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Otomobil üreticinizin önerdiği ideal lastik basınç değerleri genellikle araç el kitabı veya yakıt deposu kapağı içinde yazılı oluyor.

Lastik basıncınızı yolcu ve yük durumuna göre güncellemeniz seyahatinizin güvenliğini sağlarken size yakıt tasarrufu olarak da geri dönüyor.

• Lastiklerinizin genel durumunu kontrol edin

Kaldırım, kasis ve diğer engellere çarpamalar veya sürtünmeler sonucunda lastiklerin iç taraflarında gözle görülmeyen hasarlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda lastik bir uzmana mutlaka kontrol ettirilmelidir. Lastik yapısında oluşan hasarlar (lastiğin yanağında belirgin bir çıkıntı, yükseklik ya da balon gibi) sürüş güvenliği açısından uygun olmayıp lastiğin değişmesini gerektirir.

• Otomobilinizde yaz lastiği olduğundan emin olun

Kış lastiklerini hala değiştirmemiş olan sürücüler vakit kaybetmeden lastiklerini yaz lastikleri veya dört mevsim lastikleri ile değiştirmeliler. +7 derece ve üstü sıcaklıklarda kullanılan kış lastikleri, yaz lastikleri gibi performans gösteremez.

Yaz aylarında kış lastiklerinin kullanmaya devam ediyor olmamız; güvenlik ekonomi ve konfordan feragat etmemiz anlamına geliyor.

ADAC tarafından gerçekleştirilen testlerde yaz mevsiminde kış lastikleri kullanımı durma mesafelerini yüzde 44 oranına artacağı görülmüştür.

bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

Bayramda yola çıkacaklara önemli uyarı!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı tatilini memleketinde yada tatil beldelerinde geçirmek isteyenler yollara koyuldu. Pandemi döneminde özel araç ile yolculuklara yönelimin artması, karayollarında bayram öncesi yarattığı yoğunluk ile kendini hissettirirken, bu durum sürücüleri de daha dikkatli olmaya zorluyor.

Bu kapsamda, otomotiv sektöründeki şirketlerden bayramda kendi aracı ile yolculuk yapacak sürücülere çeşitli uyarılar yapılıyor.

Otokaç'tan yapılan açıklamada, yolculuk öncesinde kontrol edilmesi gerekenler hatırlatıldı. Buna göre, motor yağının tam, benzer şekilde soğutma suyununda eksiksiz olması gerektiği vurgulandı.

Frenlerin önemine de dikkat çekilerek, fren gücünde azalma varsa ya da balatalardan ses geliyorsa, frenlere baktırmadan yola çıkılmaması uyarısı yapıldı. Aynı şekilde, lastiklerin de rot balans ayarının kontrolünün yola çıkmadan yapılması gerektiği bildirildi.

 • Otokoç Otomotiv Perakende Direktörü Tanıl Akçaoğlu, “Araçlarıyla yola çıkacakların hem konforlu bir yolculuk hem de kendilerinin ve başkalarının güvenliği için gerekli kontrolleri yapmasının büyük önem taşıdığına inanıyoruz” dedi.

bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

ARAÇ MOTOR YAĞINA DİKKAT

 1. Mobil Oil Türk'ten bayram öncesi yola çıkan ve bayramda yola çıkmaya hazırlanan araç kullanıcılarına yönelik olarak, araç motor yağı ve yağ filtresinin, araç kataloğunda belirtilen sürelerde değiştirilmesi gerektiği vurgulandı.

 2. Uzun seyahatlerde motorun yağ eksiltmesine bir miktar yağ bulundurmanın faydalı olacağı kaydedilirken, şanzıman yağ kaçaklarının kontrolüne dikkat çekildi.

bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

 • Standart kullanım ömrü 2 yıl olan fren hidroliğinin ise, ömrü dolması beklenmeden mevsim geçişinde kontrol edilmesi gerektiği hatırlatıldı.
 • Yapılan açıklamada, uzun yaz yolculuklarında motorun hararet yapmaması için soğutma sisteminin temizlenmesi, cam suyu ve silecek süpürgeleri kontrolü, akü zayıflamalarına karşın şarj işlemi veya akü değişimi, farlarda sararma, matlaşma, çatlak ve kırıklara karşı müdahale, yaz mevsiminde kış lastikleri ile yola çıkılmaması gibi kontrollerin altı çizildi.

BİRKAÇ SAATTE BİR MOLA VERİN

 1. Lastik üreticisi Goodyear da, bayram tatili için yola çıkmadan önce sürücülerin ve yolcuların güvenle yolculuk yapmaları için gereken önerileri sıraladı.

 2. Yapılan açıklamada, lastiklerin mevsime ve yol koşullarına uygun seçilmesi, yalnızca lastik dişlerini yıpranmaya karşı kontrol etmekle de kalınmaması gerektiği vurgulandı.

 3. Buna göre, yüklü aracın ihtiyaçlarını karşılamaya uygun, doğru basınçta ayarlanmış lastikle yola çıkılmasının önemine işaret edildi.

 4. Öte yandan, sürücülere yönelik olarak yolculuğa çıkmak için çoğunluğun tercih etmediği zamanların seçilmesi, tatilin ikinci günü yola çıkmak veya gece yol almanın trafikten daha az etkilenme anlamına gelebileceği tavsiyeleri paylaşıldı.
 5. Ayrıca, yola çıkmadan önce dinlenme, her birkaç saatte bir mola verme ve mümkünse başka bir sürücüyle yola çıkarak sırayla araç sürme gibi tavsiyeler de sıralandı.

DİŞ DERİNLİĞİNDE SINIR 1.6 MM

 • Bir diğer lastik üreticisi Michelin de, uzun yola çıkmadan önce lastik kontrolünün mutlaka yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
 • Özellikle pandemi sebebiyle uzun süredir park halinde bekleyen araçlar için lastiklerin kontrol edilmesinin şart olduğunu vurgulayan Michelin, lastiklerde sürüş performansını etkileyecek kesik, çatlak ve dengesiz aşınma gibi deformasyonların olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini açıkladı.

bayram fiyatlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

Lastik aşınmasının yasal sınırının 1.6 mm olduğu hatırlatılarak, lastik bu sınıra ulaşmışsa hemen değiştirilmesi uyarısında bulunuldu.

Lastik basıncının olması gerektiğinden daha düşük veya daha yüksek olmasının da aracın yol tutuşunu, lastiğin performans ve dayanıklılığını olumsuz yönde etkileyeceği kaydedildi.

Bayramda güvenli bir yolculuk için dikkat edilmesi gerekenler

Son Güncelleme :

17 Temmuz 2021 – 9:51

 • Uzmanlar, yaz koşullarına uygun lastik kullanımı için kış lastiklerinin yaz lastikleriyle değiştirilmesi, diş derinliği 4 mm’nin altında olan lastiklerle yola çıkılmamasını öneriyor.
 • Kurban Bayramı’nı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde, karayollarında yol ve yolcu güvenliği konusu özellikle önem kazanıyor.
 • Türkiye’nin yerli bir lastik şirketinin yetkililerinden Erkal Özürün, bayram döneminde ve tatil yolunda güvenli yolculuk için öneriler yaptı.
 • Tam kapanmanın, toplum sağlığına olumlu etkisine değinen Özürün, yol güvenliğinin, araçların yere temas noktası lastiklerden başladığına dikkat çekti.

Havaların ve yolların ısındığı yaz koşullarına uygun lastik kullanımına dikkat çeken Özürün, bu konuda şunları söyledi: “Yaz tatiline nasıl kışlık palto ile gitmiyorsak, yaz yollarına da kış lastiği ile çıkmamamız gerekiyor.

Yaz aylarında ısınan zemine uygun olmayan lastikler, araçlarda güvenlik riski oluşturur. Öte yandan güvenli bir seyahat için, yola çıkmadan önce aracınızın lastiklerini mutlaka kontrol edin. Lastiklerin aşınma derecesi, lastik dişlerinde kendini gösterir.

Dişleri 4 mm’nin altındaki lastiklerle kesinlikle yola çıkmayın.”

Özürün, güvenli yolculuk için dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:

“Kış lastiklerini yaz lastikleriyle değiştirin. Diş derinliğinin 4 mm’nin altında olan lastiklerle yola çıkmayın.

Lastiklerin hava basıncını mutlaka kontrol ettirin. Uygun olmayan lastik basıncı yakıt sarfiyatını artırırken yol tutuşunu düşürür.

Aracın periyodik bakımını aksatmayın. Fren balataları, fren hidroliği ve motor yağı seviyesini kontrol ettirin.

Akünüzü kontrol ettirin. Özellikle yeni nesil araçların elektronik aksamları akü nedeniyle devre dışı kalabilir ve sizi yolda bırakabilir.

 1. Aracınızdaki stepne, kriko, reflektör ve çekme halatını kontrol edin.
 2. Farlar, stop lambaları ve silecek suyunun kontrolden geçirin.
 3. Aracın yasal yükümlülüğü olan araç muayenesi ile zorunlu trafik sigortası tarihlerini kontrol etmeyi unutmayın.”
 4. 2 saatte bir molayı ihmal etmeyin
You might be interested:  Şehirlerarası Seyahat Nasıl Yapılır?

Güvenli sürüş ve sorunsuz bir yolculuk için 2 saatte bir 15 dakikalık molalar verilmesinin uzmanlarca önerildiğini ifade eden Erkal Özürün, “Bunun yanı sıra, emniyet kemerinin tüm yolcularca takılması gerekiyor.

Kendimizin ve sevdiklerimizin güvenli açısından bu önemli. Ayrıca, 12 yaşından küçük çocukların da yaşına uygun çocuk koltuğu veya yükseltici ile emniyet kemerini mutlaka takmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Acil durumlarda neler yapılmalı?

Tüm kontroller yapılsa da sürücülerin zaman zaman yolculuk sırasında kötü sürprizlerle karşılaşabildiğini kaydeden Özürün, “Bu durumlarda ilk olarak güvenlik önlemlerinin alınması hem yolcular hem de seyir halindeki diğer araçlar için önemli rol oynuyor.

Olası bir acil durum anında aracın güvenli bir yere çekilerek dörtlü ikaz lambalarının yakılması ve diğer araçların durumdan haberdar edilmesi için uygun bir güvenlik mesafesine reflektör konulması gerekiyor.

Giderilemeyecek bir sorunla karşı karşıya kalma ihtimaline karşın yola çıkarken, yetkili servisin numarasını not etmek oldukça önem taşıyor.” diye belirtti.

İLKHA

Güvenli bir bayram yolculuğu için bunları yapın

9 günlük bayram tatili için milyonlarca kişi araçları ile yola çıkmayı planlıyor. Türkiye’nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına yapılacak yolculuklar bu bayram tatilinde de kalabalık ve yoğun geçecek. Goodyear yetkilileri  bayram tatili için yola çıkmadan önce sürücülerin ve yolcuların güvenle yolculuk yapmaları için gereken önerileri sıraladı.

Aracınızı servise götürün, kontrol ettirin: Günümüzde araçlar hayli güvenilir, ama uzun bir yolculuğun orta yerinde küçük bir sorunun getirdiği bir arıza dahi stresli ve pahalı bir kâbusa dönüşebilir. O nedenle yola çıkmadan aracınızın periyodik bakımını yaptırmayı unutmayın. 

Lastiklerinizi kontrol edin: Lastiklerinizin uygun çalışma koşullarında olduğundan emin olmanız güvenli ve rahat bir yolculuk için büyük önem taşır. Lastiklerinizin mevsime ve yol koşullarına uygun, en doğru lastikler olduğundan emin olun.

Yalnızca lastik dişlerinizi yıpranmaya karşı kontrol etmekle kalmayın, (yüklü) aracın ihtiyaçlarını karşılamaya uygun, doğru basınçta ayarlanmış olduğundan da emin olun.

Eğer aracınıza karavan, yük vagonu ya da tekne vagonu bağlıyorsanız, çekme kancası ve arka ışıklar ile diğer gerekli öğelerin çalışmasını sağlayan elektrik devreleriyle, karavan ya da vagonunuzun lastiklerinin de uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Trafik yoğunluğunu dikkate alın: Yolculuğa çıkmak için çoğunluğun tercih etmediği zamanları seçin. Tatilin ikinci günü yola çıkmak veya gece yol almak trafikten daha az etkilenmenizi sağlayabilir.

İyi dinlenin: Bu hem sürücüler hem de yolcular için geçerli. Özellikle tanımadığınız yollarda, ya da yoğun trafikte uzun bir sürüşün fiziksel olarak ne kadar yorucu olduğunu asla küçümsemeyin. Sürücüler sürüş esnasında iyi dinlenmiş ve çevrelerinin tamamen farkında olmalıdırlar. Yorgun olmayan yolcular da araç içerisindeki stresi azaltmakta önemli bir unsurdur.

Çocukları yolculuğa hazırlayın: Uzun yolculukların çocuklar açısından kabusa dönmemesi için yolculuk sırasında oynayabilecekleri oyunları almayı unutmayın.

Rahat uyuyabilmeleri için seyahat yastığı, güvenlik açısından yaşlarına göre çocuk koltuğu, istedikleri anda ulaşabilmeleri için oyuncak, yiyecek, su konulabilecek koltuk arkası çocuklu ailelerin unutmaması gereken diğer detaylar.

Hazırlıklarınızı tamamlayın: İhtiyacınız olan her şeyi yanınıza aldığınızdan, evinizden sorunsuz ayrıldığınızdan emin olun. Aracınızı sürerken sorunları çözmek için yapacağınız stresli telefon görüşmelerinin ya da geri dönmek zorunda kalma ihtimalinin önüne geçmenizin yolu budur. Bir seyahat listesi hazırlamak da yardımcı olacaktır.

Rotanıza hâkim olun: Navigasyon harika bir uygulama, ama sürüş süresi, gireceğiniz yollar ve muhtemel mola yerleriniz hakkında seyahat öncesi küçük bir araştırma yapmak, stresinizi büyük oranda azaltacaktır.

Yolunuzu parçalara ayırın: Tüm yol güvenlik kuruluşları uzun yolların “tek lokmalık” yollara bölünmesi tavsiyesinde bulunur. Her birkaç saatte bir mola vermek sürücünün dikkatini yoğunlaştırmasına yardımcı olur.

Ağır ya da yağlı yemeklerin getirdiği doygunluk (ve yorgunluk) hissinden kaçınmak için hafif öğünler yiyin ve bol bol su için.

Aynı şey yolcularınız için de geçerli, ara sıra yürüyüş yapma fırsatı bulmaları hem yolcuları hem de sürücüyü daha mutlu kılacaktır.

Direksiyon başına sırayla geçin:

Yurtdışı Turları | 2021 Yurtdışı Tur Fiyatları

Tüm yılın stresini ve yorgunluğunu güzel bir tatil turu ile üzerinizden atmak istiyor olabilirsiniz. Hem sizi dinlendirecek hem de çıkacağınız bu tatile değecek nitelikte bir tur arayışınız mevcutsa hiç vakit kaybetmeden bir yurt dışı turu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Çünkü rezervasyonunu yaptıracağınız yurt dışı turlar, size bilmediğiniz yerlerin kapılarını açarak ufkunuzu genişletebilir. Soluyacağınız farklı bir ülkenin havası size iyi gelebilir, tanışacağınız yeni insanlar ve göreceğiniz yeni yerler yeni heyecanları da beraberinde getirebilir.

Daha önce hiç tatmamış olduğunuz çeşitli yerel tatlar size yeni fikirler verirken; katılacağınız etkinlikler ya da gidip göreceğiniz yüzyıllık yapılar, güzel anılar biriktirmenizi sağlayabilir. Yurt dışı turlarının pek çok avantajı bulunduğu gibi, farklı kültürleri ve gelenekleri tanıma şansını da veriyor.

Gideceğiniz ülkeye özgü olan yerel kıyafetler bile size yeni bir heyecan katmış oluyor. Her ülkenin sahip olduğu farklı değerleri gözlemleyip keşfetmek, sizlere unutulmayacak tecrübeler kazandırıyor.

Yurtdışı Tur Fiyatları

Yurt dışında bir tatil gerçekleştirmeye karar verdiyseniz pek çok heyecan verici ve keyifli yurt dışı turu seçeneği Tatilsepeti.com'da. İster Avrupa'da, ister Amerika'da, isterseniz Asya kıtasında bir ülke seçerek tatilinizi kusursuz yaşamak sizin elinizde.

Ancak siz de klasikler arasından bir seçim yapmak isterseniz, Avrupa Birliği'nin en kalabalık ikinci şehri olan Londra şehrini seçebilirsiniz. İngiltere'nin başkenti olan Londra; gezilip görülecek yerleri, gece hayatı ve mutfağı ile sizin için harika bir tatil seçeneği sunuyor.

Fırsatları takip ederek katılabileceğiniz Londra turları, eşsiz bir tatil yapmanız konusunda size yardımcı olabilir.  

Katıldığınız takdirde büyük bir keyif alabileceğiniz ve harika anılar biriktirme fırsatı yakalayabileceğiniz bir diğer şehir ise Amsterdam. Avrupa'nın kuzey kısmında bulunan Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam'a gittiğinizde, yapabileceğiniz pek çok etkinlik bulunuyor.

Özellikle etkinlik tarihlerini de dikkate alarak Amsterdam'a seyahat ederseniz, cıvıl cıvıl ve eğlenceli aktivitelerde siz de yer alabilirsiniz. En popüler müzeler arasında yer alan Van Gogh Müzesi'ni ziyaret edebilir, Amsterdam turları ile bu renkli ve neşeli şehrin keyfini sürebilirsiniz.

Bambaşka bir kültürü daha keşfetmek isterseniz; kültürel yapısı, lüks yaşamı ve eğlence hayatı ile dikkat çeken Dubai turları aracılığıyla her bir köşeyi deneyimleme imkanı sunabilir.

Vizesiz yurt dışına çıkılır mı?

TC vatandaşı olanlar için devletin vize muafiyeti yaptığı ülkelere giderken vize almanıza gerek olmuyor. Sadece pasaportunuz ile vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelere gidebilirsiniz. Pasaportunuza göre vizeden muaf olabileceğiniz ülkeler de mevcut. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahipseniz vizesiz gidebileceğiniz ülkelerin sayısı oldukça fazla.

Pandemi döneminde yurt dışında gideceğiniz ülkelerin vize istemesi haricinde istediği ek belgeler olabilir. Bunların başında negatif sonuçlanmış PCR testi geliyor. 1 Temmuz itibariyle AB ülkelerinde yürürlüğe giren Digital seyahat sertifikası ile aşı olup olmadığınızı belgelemeniz de isteniyor. Aşı kartı ve aşı pasaportu hakkında detaylı bilgi almak için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pasaportsuz yurt dışına çıkılır mı?

TC vatandaşlarının pasaport almadan gidebileceği bazı ülkeler bulunuyor. Pasaportsuz gidebileceğiniz ülkeler arasın KKTC, Gürcistan, Ukrayna, Moldova ve Azerbaycan var. Bu ülkelere giderken mutlaka çipli kimlik kartlarınız yanızda bulunması gereklidir. 

Schengen vizesi almadan Avrupa'ya gidilir mi?

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat ederken mutlaka Schengen vizesi almak gereklidir.  Avrupa Birliği'ne dahil olmayan ülkelere seyahat ederken gideceğiniz ülkenin konsolosluğundan vize almanız yeterlidir.

Yurtdışı Tur Fırsatları

Tatilsepeti ile yurtdışına gitmek oldukça uygun fiyatlı! Yılın birçok döneminde aylık ve haftalık kampanyalar düzenliyoruz. Yurtdışı tur kampanyaları arasında en çok ilgi gören ise erken rezervasyon tur kampanyaları oluyor.

Vizeli ya da vizesiz turların hemen hepsi için kampanyalar düzenleniyor. Özellikle kış döneminde yapacağınız erken rezervasyonlar sayesin %50'ye varan oranlarda indirim kazanabilirsiniz.

Üstelik tur fırsatları son zamanlarda popüler olan bölgeler için de geçerli!

Tatilsepeti'nde binlerce tur organizasyonu mevcut. Asya, Avrupa, Amerika, Balkanlar ve daha fazlası için tatilsepeti tur fırsatlarını takip edebilirsiniz. Dünya'nın en popüler bölgelerini  hatta gizli saklı kalmış doğal güzelliklerini bu turlar sayesinde keşfedebilirisiniz.

Yurtdışı kayak turları ve Kızıldeniz dalış turları gibi aktivite turlarına da tatilsepeti sayesinde kolaylıkla katılabilirsiniz.

Yurtdışı tur kampanyalarından anında haberdar olmak için e-bültene abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın! Yurt dışı turlarda hem tatilinizi hem de sağlığınızı güvence altında tutmak için seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Ucuz Yurt Dışı Turları

Kur artışlarından etkilenmeden yurt dışı turlarına katılmak isterseniz erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Erken rezervasyon döneminde yapacağınız satın almalarda daha sonra sizden fiyat farkı talep edilmeyecektir. Rehberlerin düzenlediği ekstra turlar ise turun gerçekleşeceği gün olan kur oranlarına uygun olarak ücretlendirilecektir.

Uygun yurtdışı turu arayışınız varsa öncelikle vizesiz turlar arasında gitmek istediğiniz bölgelerden birinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Paket turlar arasında bulunan bazı turlarda ekstra turlarında içerisinde olduğu toplam fiyat verilen turlar bulunuyor.

 Ulaşım, konaklama, ekstra turlar ve sabah kahvaltıları genellikle paket turların içerisinde fiyatlandırılıyor.

Tatilsepeti ile uygun yurtdışı turları arasından seçim yapmak oldukça kolay! Yurtdışı sayfasında gitmek istediğiniz bölgeyi seçerek fiyata göre filtreleme yapabilirsiniz.

Tur programlarını incelip gezilecek, görülecek ve eğlenilecek yerler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca gideceğiniz ülkenin para birimi, ünlü mekanları, konuşulan dili, döviz büroları, ulaşım olanakları ve daha fazlası için şehir rehberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 Vizesiz Yurt Dışı Turları

Yurt dışı seyahatinizde vize işlemlerine vakit ve bütçe ayırmak istemiyorsanız, size muhteşem bir haberimiz var! Vizesiz yurt dışı turları, evrak toplama ve zaman kaybı yaşama sorunlarını ortadan kaldırması ile farklı ülkeleri keşfetme olanağı sunuyor.

You might be interested:  Ceviz Kıracağı Hangi Tür Kaldıraçtır?

Bunlardan biri olan Balkan turları, Balkan ülkelerinin çoğuna vize olmaması sayesinde turistik bir geziye katılımınızı kolaylaştırıyor. Ayrıca Kıbrıs turları da vizesiz ve pasaportsuz yurtdışı imkanı sunuyor. Siz de vizeli ve vizesiz turlar için Tatilsepeti'ni tercih edebilirsiniz.

Ayrıca erken rezervasyon turları ile indirimli fiyatlarla istediğinzi yere seyahat etme şansını yakalayabilirsiniz.

Oteller

Her şeyin sizin için düşünüldüğü konforlu bir tatil köyü, farklı mimarisi ve özgün tasarımıyla butik hizmet veren küçük bir otel, sıcak ve ekonomik bir tatil atmosferi sunan şirin bir pansiyon ya da stresli iş seyahatlerinde merkezi konumu ve hizmeti ile rahatlık sunan bir şehir oteli… Hepsi ve daha fazlası Etstur’un Yurt İçi Otelleri sayfasında sizi bekliyor. Oda, Oda-Kahvaltı, Yarım Pansiyon, Tam Pansiyon, Her Şey Dahil ve Ultra Her Şey Dahil gibi farklı konseptlerde, lüks ya da ekonomik konaklama seçenekleri, Etstur’da kolayca gerçekleştirebileceğiniz rezervasyon işlemi ile sizi ağırlamaya hazır.

Yüksek sezonda bile uçak ulaşımınız sonrası otel transfer hizmeti alabilir, check-in ve check-out sırasında öncelik yaşayabilirsiniz.

Bazı oteller müsaitlik durumlarına göre odanızı upgrade edebilir, odanız için single bed (tek yatak), french bed ya da twin bed (çift yatak) taleplerinizle ilgilenirler.

Daha konforlu konaklama alternatiflerine bakıyorsanız bazı otellerde suite, presidential suite veya junior suite gibi oda seçeneklerini olduğunu da unutmayın.

Etstur’un Temalı Oteller sayfasında, hizmet özelliklerine göre ayrılmış otellerden beklentinize en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz.

Konaklama türlerinin dışında sahip oldukları tesis özelliklerine göre sınıflandırılan oteller; Çocuk Dostu, Bebek Dostu , Şehir Otelleri , Balayı Otelleri , Spa Otelleri , Aquaparklı Oteller gibi belirgin bir tanımla size sunuluyor. Farklı özellikleriyle ön plana çıkan otellerden tatil ihtiyacınıza göre faydalanmanız mümkün.

Örneğin sağlık amaçlı bir tatil için Termal Oteller imdadınıza koşarken, kış sporlarında öne çıkan Uludağ, Bolu Kartalkaya ve Kartepe gibi destinasyonlarda Kayak Otelleri beklentinize cevap verecek.

Tüm Yurt İçi Oteller Temalarına Göre Oteller BÖLGELERE GÖRE OTELLER SON DAKİKA TATİL FIRSATLARI

Yurt dışına gerçekleştireceğiniz iş seyahatlerinizde ya da tur yerine bireysel organizasyon yaparak bir tatil planladığınızda Etstur’da bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre oldukça fazla sayıda otel bulabilirsiniz.

Etstur, Yurt Dışı Otelleri ile size Paris, Amsterdam, Venedik, New York, Londra, Moskova gibi dünyanın en güzel şehirlerinde, aradığınız kriterlere uyan, güvenilir ve merkeze kolay ulaşım sağlayabileceğiniz sayısız otel seçeneği sunuyor. Genellikle 3 ve 4 yıldızlı olan yurt dışı otellerinde sıklıkla yarım pansiyon konaklama hizmeti sunuluyor.

Sorunsuz bir yurt dışı konaklaması organize etmek istediğiniz her an, Etstur deneyimi ve güvencesi ile kolayca bu ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

Tüm Yurt Dışı Otelleri

Akdeniz’in en gözde adalarından Kıbrıs, farklı kültürlere ev sahipliği yapmış tarihi ve sıcak ikliminin yan sıra eğlence olanakları ile de dört mevsim popülerliğini koruyan bir tatil bölgesi. Pasaportsuz ve vizesiz gidilebilir olması da adayı tercih edilebilir kılıyor.

Lüks ve konforlu tesisler, muhteşem plajlar ve yıl boyu ünlü sanatçıların verdiği konserler ile cazibe merkezi olan Kıbrıs’ta tatil yapmak isterseniz Etstur size sayısız seçenek sunuyor. En popüler, en konforlu ya da en ekonomik Kıbrıs Otelleri için kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.

Kıbrıs Otelleri’nde erken rezervasyon fırsatları, farklı dönemlerde gerçekleşen indirimler ve çok özel eğlence olanakları ile muhteşem bir tatil Akdeniz tatili yapabilirsiniz.

TÜM KIBRIS OTELLERİ

Siparişleri Görüntüleme ve Değiştirme – Alışveriş Yardımı

Self Servis

Sipariş Durumu

Siparişi Takip Et

Kurye teslimatları için, siparişinizin durumunu online Sipariş Durumu aracılığıyla 7 gün 24 saat takip edebilirsiniz.

Fiziki adrese gönderilmiş ürünler için, tahmini teslimat tarihi ve teslimat numarasının yer aldığı bir Gönderim Bildirimi e-postası alacaksınız.

Ayrıca, teslimat ve gönderim bilgilerini online Sipariş Durumu'nda da görüntüleyebilirsiniz. Apple Kimliğiniz ve parolanızla oturum açtıktan sonra, Siparişleri Düzenle düğmesini tıklayın.

Siparişleriniz sayfasında, Gönderimi Takip Et düğmesini tıkladığınızda Gönderim Durumu penceresi, ürünün tahmini teslimat tarihini, takip numarasını ve teslimat adresini görüntüleyecektir. Birden fazla ürün siparişi verdiyseniz, her ürün için ayrı takip bilgisi gönderilecektir.

Satın alma işlemini tamamlarken, E-posta bildirimlerinin yanı sıra kısa mesaj güncellemeleri de isteyebilirsiniz.

Siparişiniz gönderildikten sonra, size bir kısa mesaj göndereceğiz. Kısa mesajda, sipariş numaranız ve sizi takip sayfasına yönlendirecek bir bağlantı yer alacaktır. Hatta, teslimat yöntemine, ülkeye veya bölgeye ve kuryeye bağlı olarak, gönderimden bir gün önce, gönderim gününde veya ürünleriniz gönderildikten sonra da size kısa mesajlar gönderebiliriz.

Not: Siparişinizdeki her gönderim için 1-4 kısa mesaj alabilirsiniz. Mobil telefona gelen mesaj ücretleri, tarifenize göre farklılık gösterebilir.

Siparişi Düzenle

Siparişinizi İptal Edin

Ürününüz Gönderime Hazırlanıyor veya Gönderildi durumunda olmadığı sürece, bir ürünü veya tüm siparişi internet üzerinden iptal edebilirsiniz.

Bir siparişi veya ürünü iptal etmek için internette Sipariş Durumu sayfasını ziyaret edin.

Siparişleriniz sayfasında iptal etmek istediğiniz ürünü bulun ve Ürünleri İptal Et bağlantısını seçin.

Bir siparişi veya ürünü iptal etmek için online Sipariş Durumu'nu ziyaret edin ve Siparişleri Görüntüle düğmesini tıklayın. Siparişleriniz sayfasında, iptal etmek istediğiniz ürünü bulun ve Ürünleri İptal Et bağlantısını tıklayın.

İptal etme isteğinizi gönderdikten sonra ürünün veya ürünlerin durum mesajı “İptal Edildi” olacak. Bu ürünler için size herhangi bir ücret yansıtılmayacak.

Ürünü veya ürünleri online olarak iptal edemediyseniz ve iade yapmanız gerekiyorsa, lütfen, İadeler ve Para İadeleri Yardım sayfasına bakın veya 0216 282 1511 numaralı telefonu arayın.

NOT: Kredi kartı siparişleri iptal edildiğinde, ödemenin hesabınıza geçmesi 5 iş gününe kadar sürebilir. Paranın hesabınıza geçmesi bankanıza bağlıdır.

Hotiç – Deri Ayakkabı, Çanta, Aksesuar Modelleri ve Fiyatları

SIKÇA SORULAN SORULAR

Üyelik

Ana sayfamızda bulunan ÜYE OL linkine tıklayarak sitemize üye olabilirsiniz. Bir kez üye olduktan sonra, ÜYE GİRİŞİ linkini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Üyelik sayesinde sezon açılışlarından, yeni ürünlerden, size özel sunulacak promosyon ve indirim imkanlarından öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.

Üye olmadan da alıveriş yapabilirsiniz. Ürünü sepetinize ekleyip alışverişi tamamla tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda üye olmadan devam et ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Üyelik bilgilerinizi güncellemek için hesabım/üyelik bilgilerimde istediğiniz alanları değiştirdikten sonra kaydet butonuna basarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Üyelik İşlemleri ekranında “Üye Girişi” bölümünde bulunan “şifremi unuttum” adımından sitemize kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi girin. Size göndereceğimiz e-posta'daki adımları izleyerek yeni şifrenizi yaratabilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal etmek için [email protected] adresine talebinizi iletmeniz durumunda iptal işlemiz gerçekleştirilecektir.

Sipariş

1- Satın almak istediğiniz ürünün rengini ve numarasını seçtikten sonra, “sepete ekle”ye tıklamanız yeterlidir. Böylece ürün sepetinize eklenecektir.

2- Sepetinize eklediğiniz ürünleri görmek veya satın almak için, sepetim linkine tıklayabilirsiniz.

3- Sepetim sayfasından, sepetinize eklediğiniz ürünlerde değişiklik yapabilir, ürün çıkarabilir ve/veya ürün miktarlarını değiştirebilirsiniz. Sitedeki tüm ürün fiyatları ve tutarlara KDV dahildir.

4- Satın aldığınız ürünlerin hediye notu ile birlikte hediye paketi yapılmış olarak teslim edilmesini isterseniz, sepetim ekranında “hediye olarak gouml;ndermek istiyorum; kutucuğunu işaretlemeniz ve kutucuğun altındaki alana Hediye mesajını eklemeniz yeterli olacaktır. Siparişinizi tamamlamak için devam et tuşuna tıklayınız.

5- Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayınız. 

6- Ödeme ekranında ödeme tipini seçiniz. Bilgilerinizi doğru şekilde girin.

7- Eğer taksitlendirme yapacaksanız, kart bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın altında size gösterilecek taksit seçeneklerinden birini seçmelisiniz.

8- Ödeme bilgisini girdikten sonra “Ön Bilgilendirme Formu ve Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi alanını onaylayarak “Sipariş Tamamla” butonuna tıklayınız.

9- Herhangi bir hata olmaması için Son olarak karşınıza sipariş özetiniz çıkacaktır. Kontrollerinizi yaptıktan sonra ‘’Siparişi tamamla’’ butonuna tıklayınız. 

10- Siparişinizi tamamladığınızda size verilen sipariş numarası ile hesabım sayfasındaki siparişlerim bölümünden eğer alışverişinizi üye olmadan tamamladıysanız ‘’ sipariş sorgula ‘’ ekranından istediğiniz zaman siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz

11- Eğer Havale ile ödeme yapacaksanız belirtilen bankayı seçtikten sonra Ön Bilgilendirme Formu ve Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi alanını onaylayarak “Sipariş Tamamla” butonuna tıklayınız.

12- Herhangi bir hata olmaması için Son olarak karşınıza sipariş özetiniz çıkacaktır. Kontrollerinizi yaptıktan sonra ‘’Siparişi tamamla’’ butonuna tıklayınız. 

13- Siparişinizdeki belirtilen tutarı ilgili hesabımıza gönderdikten sonra hesabım Havale onayı bekleyen siparişlerim bölümünden siparişinizi onaylamanız gerekmektedir.

14- Siparişinizi tamamladığınızda size verilen sipariş numarası ile hesabım sayfasındaki siparişlerim bölümünden eğer alışverişinizi üye olmadan tamamladıysanız ‘’ sipariş sorgula ‘’ ekranından istediğiniz zaman siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün değildir. Ama mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.

Sipariş oluşturduktan sonra ilgili sipariş için adres değişikliği yapılamamaktadır.

Eğer siparişiniz kargoya teslim edildiyse adres değişikliği süreci uzayacaktır. Bu durumda önce kargonun bize geri gelmesi gerekmektedir. Kargo bize ulaştığında adres değişikliği yapılıp yeniden kargoya teslim edilecektir.

Eğer üye olarak alışverişinizi tamamladıysanız hesabım/siparişlerim bölümünden sipariş numaranızı girerek takip edebilirsiniz.

Eğer üye olmadan alışverişinizi tamamladıysanız ana sayfadaki sipariş sorgula bölümünden siparişinizi takip edebilirsiniz

Siparişinizi web sitesi üzerinden onayladığınız anda siparişinizi hazırlamaya başladığımız için 0850 288 44 82 numaralı telefondan bizleri arayarak iptal talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz kontrol edildikten sonra eğer kargoya teslim edilmediyse iptal işlemiz hemen gerçekleştirilecektir. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildiyse iade süreci başlatılacaktır.

 • İptal işlemini tamamladığınızda iptal edilen ürünler ile ilgili bilgi aynı anda e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Ödeme şeklinize göre ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yada hesabınıza yapılacaktır.
 • * Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
You might be interested:  Saros Hangi Tür Coğrafi Oluşum?

Şirket olarak E Arşiv uygulamasına tabi bulunmaktayız. 433 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Tebliği uyarınca, faturada TC Kimlik No yer alması zorunludur.

Ödeme

 1. Sitemizden yaptığınız alışverişleri aşağıdaki şekillerde ödeyebilirsiniz.
 2. Kredi kartı ile tek ödeme:Tüm Visa ve Mastercard’lar ile ödeme yapılabilmektedir.

 3. Kredi kartı ile taksitli ödeme: Anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi kartları taksitle ödeme yapılabilir.

Ödeme sayfasına geldiğinizde taksit bilgileri linkini tıklayarak güncel bilgileriniz görebilirsiniz.

Ödeme sayfasına geldiğinizde taksit bilgileri linkini tıklayarak güncel taksit bilgileriniz görebilirsiniz.

Kazandığınız hediye çekleri mail adresinize tanımlanacaktır. Ödeme aşamasına geldiğinizde hediye çekini kullan butonuna tıklayarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size iletilen kupon kodlarını ödeme aşamasına gediğinizde kupon kodunu kullan butonuna tıklayıp doğru bilgileri girdikten sonra ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hediye çeki ile satın aldığınız ürünlerinizi iade etmeniz durumunda çekiniz aktifliğini kaybedecektir. Hediye çeki ile almış olduğunuz ürünleri herhangi bir Hotiç mağazasından değişim yapabilirsiniz.

www.hotic.com.tr siz değerli müşterilerimize pratik ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatırken, aynı zamanda kredi kartlarınızı güvenle kullanmanızı temin eder. Bu amaçla sitemiz bünyesinde çeşitli güvenlik önlemleri alınmıştır.

www.hotic.com.tr ‘de kredi kartı bilgileriniz, yalnızca sipariş verme işlemi sırasında kullanılır ve kesinlikle sitenin veritabanına kaydedilmez, saklanmaz ve kredi kartınızın ait olduğu banka dışında, site yöneticileri dahil hiç kimse tarafından görüntülenmez.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) sistemi ile şifrelenmiştir.

Bu şekilde, sitemize yapacağınız ziyaret ve alışverişiniz sırasında herhangi bir şekilde kredi kartı, üye bilgileri ve benzeri önemli bilgilerinizin sunucuya ulaşıncaya kadar geçeceği network sistemlerinde istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından okunması ya da ele geçirilmesi önlenmiştir.

Sitemizden kredi kartı ile yaptığınız işlemlerde, kart bilgileri işlem sayfası tarafından doğrudan banka POS sistemine aktarılmakta ve bu aktarım online olarak yapılmaktadır.

Teslimat

Siparişinizi isterseniz tercihiniz olan Hotiç mağazasından, isterseniz sizin belirlediğiniz adrese kargo ile göndererek teslim alabilirsiniz.

Adres sayfasında teslimat adresi olarak ‘’Mağazadan teslim al’’ seçeneğini tıkladığınızda görüntülenen mağazalardan istediğinizi seçebilirsiniz. Ya da kargo seçeneğini tıklayarak belirttiğiniz adrese gönderebiliriz.

www.hotic.com.tr’den verdiğiniz siparişler en hızlı şekilde hazırlanarak size ulaştırılacaktır. Siparişiniz bize ulaştıktan sonra 2 ile 4 gün arasında kargoya teslim edilecektir.

Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde ulaşan siparişleriniz, takip eden ilk iş gününde işleme alınarak belirtilen süreç içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Yılbaşı, bayram, ve özel günlere denk gelen dönemlerde yoğunluk nedeniyle, belirtilen süre bir miktar aşılabilmektedir.

İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 4-7 iş günü arasında değişmektedir.

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. Maildeki ilgili linki tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca hesabım/siparişlerim bölümünden ‘’ kargom nerede’’ linkini tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz.

Siparişleriniz MNG Kargo ile gönderilmektedir.

Kargo kampanyaları haricinde her siparişiniz için gönderim masrafı olarak sabit 9 TL ücretlendirme uygulanmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz “MNG Kargo”yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim etmektedir. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır.

İki gün içerisinde paketinizi şubeden almamanız durumunda siparişiniz depomuza geri döner.

Bu durumda sipariş tutarını ve kargo ücretini ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı ödeme yöntemi üzerinden geri ödenmektedir.

Belirtmiş olduğunuz teslimat adresinizde kargonuzu teslim alacak başka bir kişi var ise, bu bilgiyi siparişinizi oluştururken “Siparişi teslim alacak olan kişi” kısmında belirtmeniz gerekmektedir. Aksi durumda siparişiniz başka bir kişiye teslim edilmeyecektir.

Sipariş oluşturduktan sonra ilgili sipariş için adres değişikliği yapılamamaktadır.

Eğer siparişiniz kargoya teslim edildiyse adres değişikliği süreci uzayacaktır. Bu durumda önce kargonun bize geri gelmesi gerekmektedir. Kargo bize ulaştığında adres değişikliği yapılıp yeniden kargoya teslim edilecektir.

Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde teslimat yapıyoruz. Yurt dışına gönderimimiz şimdilik bulunmamaktadır.

Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisinin yanında, paketinizi açmanızı ve içinden çıkan ürünlerin hasarsız olduğundan emin olmanızı önemle rica ederiz.

Üründe herhangi bir hasar, yanlışlık ya da eksiklik olması durumunda, kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almayınız ve en kısa sürede [email protected]

tr’ye e-mail göndererek veya 0850 2884482'Yi arayarak bize bilgi veriniz.

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır.

Ayrıca E Arşiv uygulamasına tabi olduğumuz için faturanız e- mail adresinize gönderilir.

Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse Talep etmeniz durumunda en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

2 ürün ve üzeri alışverişleriniz tek kargo ile gönderilir. Ancak ürün tedarik süresi uzadığı için kargoya teslimat süresi de bir miktar uzamaktadır.

İade ve Değişiklik

www.hotic.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin değişimini herhangi bir Hotiç mağazasından faturanız ile birlikte yapabilirsiniz.

Değişim işlemleri yalnızca mağazalarımızda gerçekleştirilmektedir. Mağazamızın bulunmadığı bir ilde ikamet ediyorsanız ürünü iade etmeniz ve yeni bir sipariş vermeniz gerekir.

Bir ürünü beğenmediyseniz, siparişinizi aldıktan sonra 30 gün içinde mağazalarımızdan ya da kargo ile gönderim yaparak geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Mağazaya İade Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürününüzü 30 gün içinde faturanız ile birlikte istenilen herhangi bir ürünle tüm Hotiç mağazalarımızdan değiştirebilir veya iade edebilirsiniz.

Ürünleri bir mağazaya iade ederseniz, iade bilgilerinin merkez ofislerimize gönderileceğini ve geri ödemenin ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı şekilde merkez tarafından yapılacağını unutmayın.

Ücretsiz Evden Alım Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde ürününüzü Ücretsiz Evden Alım hizmetimizle iade edebilirsiniz.

Bunu yapmak için MNG Kargo ücretsiz evden alım talebinde bulunabilirsiniz, size paketinizi alması için bir kurye göndereceğiz Öncelikle 444 06 06 numaralı telefon aramanız ve Hotiç gönderi kodunu (313558402) belirtmeniz gerekecektir.

Bu aşamadan sonra kurye paketinizi almak için belirttiğiniz adresinize gelecektir.

iade işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için Ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında faturası ile birlikte iade formunu doldurarak kuryeye teslim etmenizi rica ediyoruz.

Kargo ile Ücretsiz İadeler Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğimiz ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında olması gerekmektedir.

Paketinizden çıkan iade formunu doldurarak faturanız ile birlikte herhangi MNG Kargo şubesinden Hotiç gönderi kodunu (313558402) belirterek iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak Hotiç ayakkabı A.Ş Akçaburgaz Mah.Mercedes Cad. 1584.Sok. No:29 Esenyurt adresini kullanabilirsiniz.

MNG Kargo harici firmalar ile olan gönderilerde, Hotiç’ in kargo ücretini veya teslimatta ödemeyi kabul etmeyeceğini ve iade ücretlerini ödemeyeceğini unutmayın.

Ücretsiz Evden Alım Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde ürününüzü iade edebilirsiniz.

Bunu yapmak için MNG Kargo ücretsiz evden alım talebinde bulunabilirsiniz, size paketinizi alması için bir kurye göndereceğiz Öncelikle 444 06 06 numaralı telefon aramanız ve Hotiç gönderi kodunu (313558402) belirtmeniz gerekecektir.

Bu aşamadan sonra kurye paketinizi almak için belirttiğiniz adresinize gelecektir.

İade işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için Ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında faturası ile birlikte iade formunu doldurarak kuryeye teslim etmenizi rica ediyoruz.

Kargo ile Ücretsiz İadeler Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde ürününüzü iade edebilirsiniz. İade etmek istediğimiz ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında olması gerekmektedir.

Paketinizden çıkan iade formunu doldurarak faturanız ile birlikte herhangi MNG Kargo şubesinden Hotiç gönderi kodunu (313558402) belirterek iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak Hotiç ayakkabı A.Ş Akçaburgaz Mah.Mercedes Cad. 1584.Sok. No:29 Esenyurt adresini kullanabilirsiniz.

MNG Kargo harici firmalar ile olan gönderilerde, Hotiç’ in kargo ücretini veya teslimatta ödemeyi kabul etmeyeceğini ve iade ücretlerini ödemeyeceğini unutmayın.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürününüzü tüm Hotiç mağazalarımızdan faturanız ile birlikte 30 gün içinde istediğiniz herhangi bir ürünle değiştirebilirsiniz.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürününüzü tüm Hotiç mağazalarımızdan faturanız ile iade edebilirsiniz. Ürünleri bir mağazaya iade ederseniz, iade bilgilerinin merkez ofislerimize gönderileceğini ve geri ödemenin ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı şekilde merkez tarafından yapılacağını unutmayın.

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 30 iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde ise, teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

www.hotic.com.tr'den form doldurarak gerçekleştirdiğiniz tüm iadelerin kargo masrafları bize aittir. MNG kargo dışındaki kargo şirketleri ile yapılan gönderiler ne yazık ki kabul edilememektedir.

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.

Ürün değişim ve ya İadelerde ürünlerin kesinlikle kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında faturası ile kabul edilerek; Kullanılmış ürünlerde kesinlikle iade ve ya değişim işlemi yapılmamaktadır. 

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-4 iş gününü almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *