Turizm Ve Seyahat Işletmeciliği Ne Iş Yapar?

Turizm işletmeciliği bölümünün amacı seyahat, yiyecek-içecek, pazarlama, bürolar, kat hizmetleri gibi birçok alanda, üst düzey yetkililer ile diğer çalışanlar arasında köprü oluşturabilecek, mesleki hayatında aldığı görevleri çalıştığı yer için en iyi hale getirebilecek kişileri yetiştirmektir.
Seyahat İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar? Mezunlar, turistik faaliyetlerin gerçekleştirildiği her kurumda; konaklama, yiyecek-içecek yönetimi, ulaştırma ve seyahat acentesi gibi alanlarda yürütülen operasyonları yönetir.

Turizm ve seyahat hizmetleri ne iş yapar?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Mezunların yapabilecekleri işler çoğunlukla tur plânlaması ve seyahat hizmeti veren işletmelerdeki işlerdir. Otellerde, konaklama işletmelerinde, tur şirketlerinde, fuar şirketlerinde; tur plânlaması ve satışı, biletleme gibi işler yaparlar.

Turizm ve seyahat işletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Bu bölüm mezunları kariyerlerine başta turizm sektörü ve konaklama sektörü olmak üzere birçok alanda devam edebilirler. Mevsimlik turizm faaliyetlerinde yer alabilirler. Otellerde, tatil köylerinde, restoranlarda ve dinlenme tesislerinde yönetici olarak çalışabilirler.

Turizm işletmeciliği ne kadar maaş alır?

2021 Turizm Ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı Maaşları Turizm Ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı maaşı ortalama aylık 3.200 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 TL, En yüksek ise 4.500 – TL’dir.

You might be interested:  El Ilzamat Ale'S Sahihayn Ne Tür Bir Eserdir?

Turizm işletmeciliği nasıl bir meslek?

Turizm işletmeciliği bölümünün amacı seyahat, yiyecek-içecek, pazarlama, bürolar, kat hizmetleri gibi birçok alanda, üst düzey yetkililer ile diğer çalışanlar arasında köprü oluşturabilecek, mesleki hayatında aldığı görevleri çalıştığı yer için en iyi hale getirebilecek kişileri yetiştirmektir.

Turizm ve seyahat hizmetleri ne kadar maaş alır?

2022 Seyahat İşletmeciliği/ Turizm Ve Seyahat Hizmetleri Meslek Elemanı Maaşları Seyahat İşletmeciliği/ Turizm Ve Seyahat Hizmetleri Meslek Elemanı maaşı ortalama olarak aylık 5676,5_TL’dir. En düşük Seyahat İşletmeciliği/ Turizm Ve Seyahat Hizmetleri Meslek Elemanı maaşı 4253_TL, En yüksek ise 7100_TL’dir.

Turizm ve seyahat Hizmetleri hangi dersler var?

I.YARIYIL

Ders Kodu Ders Adı Zorunlu/Seçmeli
İKT208U Turizm Ekonomisi Zorunlu Dersler
KOİ101U Konaklama İşletmeciliği Zorunlu Dersler
TRZ101U Turizmde Otomasyon Sistemleri Zorunlu Dersler
TSH103U Turizm Mevzuati Zorunlu Dersler

Turizm işletmeciliği mezunları öğretmen olabilir mi?

Bunun yanı lisans mezunu oldukları için sınavlara girerek kamuda öğretmen, usta öğretici, memur gibi meslekler edinebilirler.

Turizm işletmeciliği kaç yıl?

Süreç içinde Turizm İşletmeciliği Programı’nın bağlı olduğu Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na dönüşürken 20 yıllık birikimiyle Turizm İşletmeciliği Programı, dört yıllık bir lisans eğitimi veren Turizm İşletmeciliği Bölümü olarak yeniden yapılandı.

Turizm ve seyahat Hizmetleri alanı nedir?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Meslek Elemanı, turistik amaçlı, ulaştırma, konaklama, gezi, spor ve eğlence hizmetleri veren işletmelerde seyahat işletmecisi tarafından planlanan işleri yürüten kişidir.

Rehberler ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK EN YÜKSEK
Tur Rehberi 4.430 24.970

4 yıllık turizm mezunu ne iş yapar?

Turizm işletmeciliği lisans eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler; oteller, havaalanı, catering ve banket işletmeleri, yiyecek-içecek, pazarlama, organizasyon şirketleri ve benzeri bir çok alanda çalışma imkanı bulabilirler.

You might be interested:  Otel Sezonu Ne Zaman Kapanıyor 2021?

Işletme ne kadar maaş alır?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
İşletme Müdürü 4.250 10.670
İşletme Müdür Yardımcısı 4.490 8.010

Turizm ile ilgili meslekler nedir?

Otel ve Restoran İşletmecisi. Konaklama İşletmecisi. Ulaştırma işletmeciliği ve meslek elemanı Turizm rehberliği ve öğretmenliği.

Turizm faaliyetlerine bağlı olarak gelişen meslekler nelerdir?

Turizmin geliştiği yerlerde turist rehberliği, aşçılık, resepsiyonistlik, otel işletmeciliği gibi meslekler gelişmiştir. Turist rehberleri, yerli ve yabancı turistleri ülkemizin görülmeye değer yerlerini gezdirir, onlara bu yörelerin tarihî ve kültürel değerleri ile doğal güzellikleri hakkında ayrıntılı bilgi verirler.

Turizm işletmeciliği hangi fakülteye bağlı?

İktisat Fakültesi |Turizm İşletmeciliği Bölümü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *