Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Şüphesiz her insanın dinlenmeye, az da olsa şehir hayatından uzaklaşmaya ihtiyacı vardır. Sizler için İstanbul Şile’deki kamp yapabileceğiniz birbirinden güzel ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını bir araya getirdik.

Contents

Green Park Camping

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Green Park Camping Ağva/Şile/İstanbul’da bulunan 3000mt. uzunluğundaki kumsalı, kum plajı ve 100 karavan-çadır kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kamplarından bir tanesidir.  İstanbul’a yakın olması sebebi ile şehrin gürültülü ve sesli ortamından uzaklaşmak isteyenler için idealdir.

Kampa karavan ve çadırlarıyla gelenler dışında, kalacak yer imkânı olmayan kişiler için, pansiyon olarak hizmete sundukları iç tefrişi yapılmış olan bungalow, karavan ve çadırlarda konaklayabilirsiniz.

Kamp alanı içerisinde yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafetarya, günlük alışverişlerinizi yapabileceğiniz market, dev ekran tv, çocuklar için oyun alanı ve haftanın belirli günleri hoşca vakit geçirmenizi sağlayacak canlı müzik imkânı sizler için hizmettedir.

Kamp da sahil boyunca yerleştirilmiş olan  şezlong,  kamp müşterileri için kullanımına sunulmaktadır.

Ayrıca müşterilerden gelen yoğun talep üzerine yaptırmış oldukları yüzen iskele kamp sizleri bekliyor.

Fiyat hakkında detaylı bilgi için : http://www.agvagreenparkcamping.com

Ulaşım: İstanbul’ dan şile otobanından şileye şile çıkışı çayırbaşı köyündeki yol ayrımından sahil yolu ile ağva  tabelasından (soldan)  sahil yoluna girin. Sırasıyla geçeceğiniz güzergah üzerindeki köyler Kabakoz, Akçakese, İmrenli, Karacaköy, Bozgoca ve enson Şuayipli  Köyünden hemen sonra solda deniz kenarı ağva girişi BETON DUVAR ile çevrili GREEN PARK CAMPING’ e  HOŞGELDİNİZ…

Telefon: 0216 721 73 62 / 0539 587 89 08

Seferoğulları Camping

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Seferoğulları Camping Ağva da uzun yıllardır hizmet veren bir işletmedir. Ağva Kurfallı köyünde bulunan Seferoğulları Camping adeta doğa içerisinde küçük bir cenneti andırıyor. İçerisinde deniz ve kumsala yolu bulanan tek kamp alanıdır. Kamp alanında çadır ve karavan kampına izin veriliyor. Alanda temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır ve ücretsiz Wifi hizmeti de verilmektedir. Kısa bir patika yoldan yürüyerek çok kısa bir zaman içerisinde sahile ulaşabilirsiniz. Ücretli kamp alanında bulunan Seferoğulları Camping şehir merkezine 20km uzaklıktadır.  Seferoğulları Camping de verilen hizmetler genel kamp alanı ve müşteriler için özel olarak ayrılmış çadırlar ve bungalovlar bulunmaktadır. Ücretlendirme için iletişime geçmeniz gerekmektedir.  Hazır çadırlarda yatak-yorgan her şey mevcut olup yatmaya hazırdır. Hava şartlarına dayanıklı üzerlerinde ekstra koruma çatısı mevcuttur.  En önemlisi kamp alanına sadece aileler kabul edilmektedir. 

Telefon: 0530 111 78 23 / 0 537 880 35 00 / 0 533 504 35 00

Adres: Kurfallı Köyü 34990 Ağva / Şile İSTANBUL  

Sahilköy Kamp Alanı

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

İstanbul’un kalabalığından, gürültüsünden uzaklaşmak için güzel bir yerdir. Oldukça geniş bir ormanlık alanda bulunuyor. Deniz ve ormanın mükemmel uyumuyla beraber keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Kendine ait kumsalı bulunan Sahilköy Kamp Alanı iki farklı kamp seçeneği sunuyor. Biri orman içerisinde biri ise denize yakın bir tepede kendi çadırınız ya da karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Veya bungalov evler, hobbit ve 12 farklı çeşitte de ücretli bir şekilde konaklama yapabilirsiniz. Ücretli kamp alanında sizler için ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunuyor. Deniz ver orman ile iç içe olan ücretli Sahilköy Kamp Alanı, Şile ilçe merkezine 35 km uzaklıkta bulunuyor. 

Kamp ücretleri

Günübirlik Giriş: 30TL Kendi Çadırınızla Konaklama: 50 TL Tesis Çadır Kiralama: 200 TL Kendi Araç Üstü Çadırınızla Konaklama: 140 TL Diğer kamp seçeneklerini görmek için: http://www.sahilkampistanbul.com/konaklama  Telefon: 0216 419 74 40 / 0530 049 17 90 E-Posta: [email protected] Adres: Sahilköy, Batu Sk. No:1, 34983 Şile/İstanbul

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Sessizliğiyle ön plana çıkan İstanbul’un Şile ilçesinde bulunan ve Ömerli Barajı’na kıyısı olan Esenceli Köyü doğal güzelliğini korumaktadır. Esenceli Köyü Kamp alanında çadır ya da karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Günü birlik gezi içinde sık sık ziyaret edilen bir yerdir. Kamp, doğa yürüyüşü veya balıkçılık yapabilirsiniz. Eğer kamp yapmak için Esenceli Köyü Kamp Alanını seçtiyseniz tüm ihtiyaçlarınızı dışardan karşılamanız gerekmektedir. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmuyor. Kamp yapmak için de herhangi bir ücret talep edilmiyor.  

Ömerli Barajı Kamp Alanı

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Kampçılar için vazgeçilmez bir yer haline gelen muhteşem manzaraya sahip olan Ömerli Barajı Kamp Alanında gözlerden uzak keyifli saatler geçirebilirsiniz. Göl kenarına çadırla veya karavanınızla kamp kurabilirsiniz. Ve tamamen ücretsiz olan Ömerli Barajı Kamp Alanı içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulundurmuyor. Eğer kamp yapmak için Ömerli Barajı Kamp Alanını seçtiyseniz tüm alışverişinizi önceden yapmanız gerekmektedir. Ateş yakmak isterseniz de odununuzu önceden hazırlamanız şiddetle tavsiye ediliyor. Çevrede odun bulmak için günün tüm enerjisini harcamanız gerekebilir.

Darlık Barajı Kamp Alanı

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Sessizlik ve doğa arayanlar için birebir olan Darlık Barajı Kamp Alanı İstanbul’a 65-70 km uzaklıkta yer alan İstanbul-Şile yolu üzerinde ki baraj göllerinden birinde yer alıyor. Göl kenarına kendi çadırınızla kamp kurabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Darlık Barajı Kamp Alanı içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulundurmuyor. Bazı bölgelerinde telefon çekmeme gibi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. 

Kilimli Koyu Kamp Alanı

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Doğallığı ve denize olan yakınlığı ile kamp severlerin vazgeçilmez yeri haline gelen Kilimli Koyu Kamp Alanı Şile ilçesinde Ağva’da bulunur. Kilimli Koyu’nun arka tarafı olarak belirtilen alanda ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Ancak tuvalet ve duş ihtiyacınızı giderecek işletmeye uzak olacağınız için, mağdur olabilirsiniz. Dileyenler işletmeye giderek tuvalet ve duş ihtiyaçlarını temin edebilirler. Ancak işletmenin bulunduğu alanda kamp yapmak isterseniz kamp ücreti vermek zorundasınız. İçeride bulunan restoranda tuvalet ve duş ihtiyacınızı ücretsiz bir şekilde karşılayabiliyorsunuz. Eğer yemek için de ücret ödemek istemiyorsanız yemeğinizi dışardan kendiniz temin edebilirsiniz.

Motosiklet giriş ücreti: 15 TL

Minibüs giriş ücreti: 40 TL Otomobil giriş ücreti: 25 TL Kamyon giriş ücreti: 50 TL Otobüs giriş ücreti: TL Piknik alanı: 50 TL Araç içi konaklama: 50TL Çadır kamp alanı: 50 TL

You might be interested:  Ramada Otel Konya Ne Zaman Açılacak?

Gelesun Kampland Camping

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Mükemmel denizi ve yemyeşil yaylasıyla unutamayacakları bir deneyim yaşattırıyor. Kendi çadırınız veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Ya da oradan çadır temin edip kamp yapabilirsiniz. Piknik ve mangal içinde birebirdir. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunuyor. Kamp alanı merkeze sadece 5km uzaklıktadır.

Kendi çadırınızla konaklama: 40 TL

Karavanla Konaklama: 40 TL Elektrik Talebi: 20 TL (Üçlü priz verilmektedir.) Çadır Kiralama Kişi Başı Hafta İçi: 75TL Hafta Sonu: 90 TL  Telefon: 0 532 206 22 74 E-Mail: [email protected] Adres: Kurfallı Köyü Çamlık Mahallesi Çakıllı Mevkii,34000 Şile/İstanbul

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Şile’nin en gözde köylerinden biri olan Hacıllı da yer alan Hacıllı Şelalesi merkeze 32km uzaklıkta bulunuyor. Toplu taşıma ve özel arabalarla ulaşım sağlanan şelale doğaseverlerin vazgeçilmezi oluyor. Gezi amaçlı gelmekten başka kamp yapmak içinde fazlasıyla elverişli bir ortama sahip. Çok geniş bir kamp alanına sahip olan Hacıllı Şelalesi hem çadır kampı hem de karavan kampına uygundur. Doğası ve havası itibariyle ferah bir yer olan Hacıllı Şelalesi şehrin gürültülü ve yorucu atmosferinden kurtulmak isteyenlersin odak noktası haline gelmiş bulunmakta. İhtiyaçlarınızı karşılamak için içerisinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Tamamen doğa ile iç içe olacağınız alanda ihtiyaçlarınızı önceden gidermiş olmanız gerekmektedir.  Tamamen Ücretsizdir. Adres: Hacıllı, 34980 Şile/İstanbul

Karacaköy Plajı Kamp Alanı

Karacaköy Plajı Kamp Alanı İstanbul’a 85km, Şile merkeze ise de 22km uzaklıkta yer alıyor. Özel araçlarla ulaşım sağlanan deniz turizminin de etkili olduğu Karacaköy Plajı Kamp Alanı siz kamp severlere gölet etrafında kamp olanağı sağlıyor. Karacaköy Plajı yazın oldukça ilgi görüyor. Gölet etrafında çadırınızla veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz.

Ayrıca denizin kenarında kumsalda kamp yapmaya da olanak sağlayabiliyor. Bölgeye gün batımını izlemeyi sevenler oldukça ilgi gösteriyor. Birçok fotoğrafçı tarafından yoğun ilgi gören alan, gün batımını izlemeyi sevenler için mükemmel bir yer olduğunu da belirtmeyi unutmuyorlar.  Alanda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmuyor.

Kamp alanına gelmeden ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir.

Tamamen Ücretsizdir

Adres: Karacaköy, 34983 Şile/İstanbul

Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı

Ömerli Barajı yakınlarında bulunan Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı Şile merkeze 32km uzaklıkta yer alıyor. Özel araçlarla ulaşım sağlanabilen Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Hem çadır hem de karavan kampına olanak sağlıyor.

İstanbul’a yakın olduğu için günü birlik gezi ve pikniklere de oldukça uygun bir alandır. Doğanın içerisinde çeşitli yürüyüş alanlarına sahip olan Bıçkıdere Köyü hafta sonları ağırlık olmak üzere yoğun ilgi görmektedir.  Alanda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmuyor.

Kamp alanına gelmeden ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir.

Tamamen Ücretsizdir.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum yapmak içinüye girişi yapın!

İstanbul Kamp Alanları

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden birisi olmasına rağmen aynı zamanda kamp ve doğa sporları yapmak için muhteşem doğal güzelliklere sahip. Şehrin keşmekeşliğinden kurtulmak ve doğaya çıkmak istiyorsanız İstanbul kamp alanları blogumuza göz atarak dilediğiniz yerde çadır kampınızı yapabilirsiniz.

İstanbul’dan otobüs, minibüs, özel araç veya otostopla ulaşabileceğiniz kamp alanlarını sizler için derledik. İsterseniz ormanlık alanlarda, isterseniz deniz kıyısında kamp yapabilirsiniz. İstanbul’da hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanlarının sayısı oldukça fazladır.

İstanbul’da kamp yapılacak yerleri siz doğa severler için detaylı olarak yazmaya çalıştık umarım beğenirsiniz.

İstanbul Kamp Alanları Listesi

 • Belgrad Ormanı
 • Hacıllı Köyü ve Şelalesi
 • Ağva Kilimli Koyu
 • Kumköy – Kilyos
 • Sofular Plajı – Şile
 • Karacaköy – Şile
 • Akçakese Plajı – Şile
 • Bıçkıdere Köyü ve Deresi – Şile
 • Esenceli Köyü
 • Ömerli Barajı
 • Darlık Barajı
 • Fatih Ormanı Tabiat Parkı
 • Çiftalan Köyü – Kemerburgaz
 • Ormanlı Köyü – Çatalca
 • Marmaracık Koyu Tabiat Parkı
 • Riva Elmas Burnu Plajı
 • Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı
 • Madam Martha Koyu – Burgazada
 • Danamandıra Tabiat Parkı
 • Sinekli Göleti
 • Polonezköy Tabiat Parkı

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYIN

İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

İstanbul ücretsiz kamp alanları listemizde gerek deniz kenarı gerekse orman için tesis bulunmayan noktalar yer almaktadır. Ücretsiz kamp yapmak istiyorsanız aşağıdaki keşif noktalarına göz atabilirsiniz. İşte İstanbul’da ücretsiz kamp yapılacak yerlerin listesi…

Belgrad Ormanı Kamp Alanı

İstanbul’un en büyük ormanı olan Belgrad Ormanı kamp ve doğa sporları yapmak için oldukça idealdir. Doğal oluşumlar sonucunda meydana gelmiş Belgrad Ormanı, İstanbul’da yaşayan doğa severlerin sık sık uğradığı yeşil alanların başında yer alıyor.

Mesire alanları, su kemerleri, doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Belgrad Ormanı’nda normal şartlarda kamp yapmak yasaktır. Çatalca Yarımadası’nın en doğusunda bulunan Belgrad Ormanı’nın doğusu İstanbul Boğazı’na, kuzeyi ise Karadeniz’e kadar uzanmaktadır. Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak yasal değildir.

Fakat ateş yakmadan, çevreyi kirletmeden ve doğaya zarar vermeden kampınızı yapabilirsiniz. Belgrad Ormanı’nda içme suyu kaynakları ve tuvalet bulunmaktadır.

Belgrad Ormanı’na Nasıl Gidilir?

Belgrad Ormanı’na şahsi aracınızla ulaşmak için Maslak-Sarıyer istikametine doğru gidip, Tarabya sapağından U dönüşü yapmalı ve Bahçeköy tabelalarını takip etmelisiniz. Takip edeceğiniz yol sizi Belgrad Ormanı’nın girişine kadar götürecektir. Toplu taşıma kullanarak gelecekler ise; 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirler.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıBelgrad Ormanı Kamp AlanıKaynak: https://www.instagram.com/yucinn/

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul’un en güzel köşelerinden Şile’de bulunan Hacıllı Köyü, şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. Hacıllı Köyü’ne 2 farklı güzergahtan ulaşım sağlayabilirsiniz. Şile/Ağva üzerinden veya Şekerpınar/Gebze üzerinden asfalt yol ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Binek araçlarla kolay bir şekilde Hacıllı Şelalesi kamp alanının bulunduğu köye ulaşabilirsiniz. Hacıllı Şelalesi’ne ve akarsu kenarına kadar aracınızla inemiyorsunuz.

Hacıllı Köyü’nde bulunan Koca Deresi kenarında ve şelale yakınında istediğiniz noktada kamp yapabilirsiniz. Hacıllı Şelalesi’nde kamp için herhangi bir ücret yok, telefon çekiyor, internet çekmiyor.

Güvenli bir şekilde ateş yakabilirsiniz, tuvalet yok ve içme suyu yoktur. İstanbul kamp alanları listesinde en güzel noktalardan birisi Hacıllı Şelalesi’dir.

HACILLI ŞELALESİ KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BLOGUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

İstanbul’da ücretsiz kamp yapılabilecek bir diğer doğa harikası yer ise Kilimli Koyu’dur. Kilimli Koyu’na ulaşmak için ilk olarak Ağva’ya gitmeniz gerekiyor. Üsküdar’dan hareket eden 139A otobüslerine binerek, Ağva’ya varabilirsiniz. Öğrenciler için otobüs ücreti 9₺ iken, siviller için ise 14₺’dir.

Otobüsten Ağva son durakta indikten sonra Kilimli Koyu’na; dilerseniz 5 km yürüyerek dilerseniz ise taksiyle 20₺’ye 10 dakika yolculuk sonrasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Kilimli Koyu kamp alanına şahsi aracınızla gitmek istiyorsanız koya giden yol sahile kadar uzanmaktadır.

Aracınızı sahilde bulunan tesislerin yanına bırakarak koya ulaşabilirsiniz. Kilimli Koyu sahilinde kamp yapmak yasaktır fakat sahilin sağ ve sol tarafındaki tepelerin üzerinde çadır kampı yapabilirsiniz. İstanbul ücretsiz kamp alanları listesindeki en güzel yerlerden birisi de Kilimli Koyu’dur.

Orman ve denizle iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız bu koyu mutlaka görmelisiniz.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıAğva Kilimli Koyu Kamp AlanıKaynak: https://www.instagram.com/mucahitmuglu/

Kumköy – Kilyos Kamp Alanı

İstanbul’da deniz kenarında kamp yapmak için oldukça ideal olan Kumköy, Sarıyer ilçesine bağlı yerleşim yeridir. Bir tarafı orman bir tarafı ise deniz olan Kumköy, doğal güzelliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Sahilde bulunan işletmelerden temel ihityaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolay olan Kumköy kamp alanında duş ve tuvalet ihtiyacınızı da işletmeden karşılayabilirsiniz.

İstanbul’da haftasonu kaçamak yapmak için Kumköy Kilyos kamp alanını tercih edebilirsiniz.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıKumköy – Kilyos Kamp AlanıKaynak: https://www.gezenlerden.com/kilyos-kumkoy

Sofular Plajı Kamp Alanı

İstanbul’a 50 km uzaklıkta bulunan Sofular Plajı; Şile otobanı üzerinde Sofular Köyü Mevkii’nde yer almaktadır. İstanbul’da yaşayanların haftasonu kaçamağı yaptığı mesire yeri, plaj ve aktivite alanı olarak bilinen Sofular’da kamp ve doğa sporları yapabilirsiniz.

You might be interested:  Turkovac Ne Tür Bir Aşı?

Karacaköy Kamp Alanı – Şile

İstanbul’a 83 km Şile’ye ise 24 km uzaklıkta bulunan Karacaköy, İstanbul’un sakin tatil beldelerinden birisidir. Denizin içinde adeta gizli kalmış bir koyu anımsatan Karacaköy, İstanbul’da deniz kenarı kamp yapmak isteyenlerin mutlaka çadır kampı yapması gereken noktalardan biridir. İstanbul’da kamp yapmak istiyorsanız Karacaköy’ü mutlaka değerlendirmelisiniz.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıKaracaköy Kamp Alanı – Şile Kaynak: https://www.instagram.com/gulsumerdik/

Akçakese Plajı Kamp Alanı

Şile’ye yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Akçakese Plajı, İstanbul’da deniz kampı yapmak isteyenlerin görmesi gereken güzellikte bir plajdır. İstanbul’a yakın en güzel plajlardan birisi olan Akçakese Plajı,

Bıçkıdere Köyü ve Deresi – Şile

İstanbul’da sessiz bir köyde kamp yapmak isteyenlerin görmesi gereken bir köy olan Bıçkıdere Köyü, tüm doğallığıyla doğa severleri bekliyor. Ömerli Barajı’nı besleyen Bıçkıdere, kamp ve doğa sporları yapmak için harika bir kaçamak noktasıdır. Bıçkıdere’de güzel bir noktada kamp yapmak için “N 41.051909 E 29.468966” koordinatlarına göz atabilirsiniz.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıBıçkıdere Köyü ve Deresi – Şile Kaynak: https://www.instagram.com/ormandakiayi/

Esenceli Köyü Kamp Alanı – Şile

Şile’nin en şirin köylerinden birisi olan Esenceli Köyü; doğaya karışarak kamp yapmak isteyenlerin görmesi gereken güzelliktedir. İstanbul’da Ömerli Barajı manzarasında kamp yapmak istiyorsanız Eseceli Köyü’ne gidebilirsiniz. Esenceli Köyü; İstanbul’da kamp yapılabilecek en sessiz köşelerden birisidir. Kalabalık olma ihtimali yoktur.

Tuvalet, içme suyu ve elektrik bulunmamaktadır. İstanbul ücretsiz kamp alanları arasındaki en güzel noktalardan birisi olan Esenceli; trekking ve diğer doğa sporları için de oldukça idealdir. Buraya kamp yapmak için geliyorsanız Avcıkoru yolu üzerinde bulunan marketlerden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Esenceli Köyü kamp alanında telefon çekiyor ve kamp ateşi yakabilirsiniz.

Ömerli Barajı Kamp Alanı

Şehir merkezine 1 saat uzaklıkta bulunan Ömerli Barajı, İstanbul’a en yakın kamp yerlerinden birisidir. Ömerli Barajı’nda kamp yapabilir, balık tutabilir, bisiklet sürebilir ve trekking parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Ormanla iç içe baraj kıyısında kamp yapayım istiyorsanız Esenceli Köyü’nü tercih etmelisiniz.

İstanbul’da ücretsiz kamp alanları arasında manzarası en güzel noktalardan birisi olan Ömerli Barajı, tüm doğa severlerin görmesi gereken doğal güzelliğe sahip.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıÖmerli Barajı Kamp AlanıKaynak: https://www.instagram.com/zamani.durduran.adam/

ÖMERLİ BARAJI KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BLOGUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Darlık Barajı Kamp Alanı

İstanbul’a 60 km uzaklıkta bulunan Darlık Barajı; sessiz ve huzurlu bir kamp yapmak için ideal. Şile Saklıgöl’e oldukça yakın olan Darlık Barajı, balık tutmak, kamp yapmak, piknik yapmak ve doğa sporları yapmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken noktalardan birisi. Kamp ateşinizi yakarak huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıDarlık Barajı Kamp AlanıKaynak: https://www.instagram.com/doruksimsek/

DARLIK BARAJI KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BLOGUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Fatih Ormanı Tabiat Parkı – Sarıyer

Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı; İstanbul’un orman bakımından zengin olan Sarıyer ilçesinde bulunan Fatih Ormanı içinde yer almaktadır. Normalde kamp yapmanın yasak olduğu Fatih Ormanı’nda görevlilerden izin alarak kamp yapabilirsiniz. Güvenli olması şartıyla ateş yakabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıFatih Ormanı Tabiat ParkıKaynak: https://www.instagram.com/salihersoyy/

Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Riva Elmas Burnu Plajı, deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal. Tuvalet ve duş imkanı bulunan plajda kamp yapabilirsiniz. Plajda bulunan işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Riva Elmas Burnu kamp alanında belirlenen yerlerin haricinde ateş yakmak yasaktır.

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanlarıRiva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı

İstanbul Ücretli Kamp Alanları

İstanbul’da ücretsiz kamp alanlarının yanısıra ücretli kamp alanları da bulunmaktadır. İstanbul’da ücretli kamping alanları ise başlıca şu şekildedir. Bu kamp alanlarının genelinde restaurant, elektrik, duş, tuvalet, otopark, kamp ekipmanı kiralama hizmeti, doğa sporları faaliyetleri hizmetleri gibi birçok imkan bulunmaktadır.

 • İstanbul Kamp,
 • Sahil Kamp İstanbul,
 • Seferoğulları Kamping,
 • Şile Saklı Göl,
 • Ağva Greenpark Camping,
 • Semizkum Mocamp,
 • Woody Ville Kamp Alanı
 • Fava Camp Çekmeköyİstanbul kamp alanları listemize eklemek istediklerinizi yorum kısmından bizimle paylaşırsanız listemizi güncelleyerek daha fazla doğa severin faydalanmasını sağlayabiliriz. İstanbul kamp alanlarıyla ilgili tüm sorularınızı yorum kısmından bizlere sormayı unutmayın. Doğayla kalın, kendinize iyi bakın…

Şile`de Kamp Yapmak

Kamp yapmak birçoğumuz için şehrin gürültüsünden kaçış, rahatlama, doğayla iç içe olmak demektir. Günümüzde birkaç gün kafa dinlemek, şehirden fazla uzaklaşmamak ama yinede tatil huzurunu yaşamak isteyenler kamp yapmayı tercih etmektedirler.

Özellikle çalışan bireyler için kamp harika bir yenilenme ve kafa dinleme demektir. Kamp yapmanın belli bir sınırı olmamakla birlikte hemen hemen çoğu yerde yapılabilmektedir. İster tek başınıza ister aile ve arkadaşlarınızla ya da kamp gruplarıyla kamp yapılabilmektedir.

Kamp İçin Nasıl Yerler Tercih Edilmelidir?

Kamp, genel olarak ormanlık, ıssız ve doğayla iç içe alanlarda yapıldığından dolayı bu alanlarda bulunan kamp alanları ıssızlığı minimize etmek için tercih edilebilir.

Çok ıssız yerlerde vahşi hayvanlar, engelli alanlar, tuvalet sıkıntısı gibi sorunlar yaşanabildiğinden bir kamp alanında kamp kurmak bu sorunlarla karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

Şehre Yakın Nerede Kamp Yapılabilir?

Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

İstanbul`da yaşayanlar için, Şile kamp yapmak için hem en yakın hem de en uygun bölgedir. Konum olarak Şile, İstanbulà bağlıdır ve deniz kıyısında, bol ormanlık alan barındıran bir ilçedir.

Hem deniz hem de bolca ormanlık alan barındırdığından kamp için oldukça uygun bir ilçedir. Şilede kamp yaparak hem doğa ile iç içe olunup hem de şehre yakınlık sağlanabilir. Bu sebeplerden dolayı Şile, kamp alanları için en çok tercih edilen bölgeler arasındadır.

Ayrıca deniz kıyısı istemeyenler için şilenin köylerinde de ormanlık alanlarda, dere ve şelale kıyılarında da kamp yapılabilmektedir. Şilede tercihinize göre; hareketli, kalabalık, sessiz, sakin, internet bulunan ya da elektrik bile bulunmayan birçok kamp alanı bulunmaktadır. Yani tercihlerinizin birçoğunuzu karşılamaktadır.

Şile`de Kamp Alanları

 • Şile köylerinde doğayla İç İçe kamp alanları

Adres: Sahilköy Mahallesi, Batu sokak, No: 1, Şile/İstanbul

Denize sıfır alanda kurulu olan tesiste, kendi çadırınızla, tesisten çadır temin ederek, bungalov evler ve karavanlarda konaklama imkânı vardır. Kahvaltı ve yemek seçenekleri de mevcuttur. Konaklamanızı tercihe göre deniz kıyısı veya ormanda yapabilme imkânına sahipsiniz. Gitmeden önce randevu alarak sizde doğayla iç içe bir kamp keyfi yaşayabilirsiniz.

Adres: Alacalı Mahallesi, Batı sokak, No: 12, Şile/İstanbul

Alacalı plajının çevresinde olan tesiste kendi çadırınızla veya oradan çadır temin ederek konaklayabilirsiniz. Tercihe göre pansiyonu da mevcuttur.

Ateş alanı, cafe, market, otopark, wc, duş ve ücretsiz şarj bulunmaktadır. Çadırda kalmak istemediğiniz durumlarda pansiyondan oda ayarlayıp kalınabilmektedir.

 • Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Adres: Hacıllı, Şile/İstanbul

Hacıllı şelalesine yürüme mesafesinde bulunan alan Hacıllı köyüne bağlıdır. Kamp alanında elektrik, tuvalet vs bulunmamaktadır. Bu nedenle tam teçhizat gidilmelidir. Kamp yapılmadan önce köy muhtarından izin alınması gerekmektedir.

Elektriksiz bir alanda doğayla daha da iç içe olunan bu alanda istediğiniz sakin ve sessiz kamp deneyimini yaşamanız mümkündür.

Adres: Kurna, 34980, Şile/İstanbul

Sabribey camping, Kurnaya bağlı bir kamp alanıdır. Denize yürüme mesafesindedir. Tesise giriş sıkıntısı yoktur istediğiniz saatte girip çadırınızı kurup tatilinize başlayabileceğiniz bir tesistir. Wc, wifi, otopark, çadır kiralama mevcuttur.

Sabahları denizin keyfini çıkarıp akşamları ormanın sessizliğinde huzur bulmak isteyenler için vazgeçilmez bir alandır.

Adres: Kabakoz, Pehlivan caddesi, No:148, Şile/İstanbul

Tesiste çadır konaklama, bungalov konaklama ve karavan konaklama hizmetleri mevcuttur. 15 bungalov oda, 80 kişilik restoran, 30 kişilik toplantı salonu, 60 kişilik atölye, karavan alanı, çadır alanı, wc, duş, kamp mutfağı, şezlong alanı ve otopark hizmetleri vardır.

Denize yürüme mesafesindedir. Hem kendiniz çadır getirebilir hem de tesisten çadır temin edebilirsiniz.

Daha fazlası için kamp alanları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Türkiye’nin En İyi 15 Kamp Alanı – Ekonomik, Pratik ve Doğayla İç İçe!

İçindekiler

Türkiye’nin dört bir yanı yılın her mevsiminde cennet gibi! Yoğun trafik koşulları, yorucu iş günleri, stres ve uykusuzluk… Hepsini geride bırakıp ve biraz da doğanın tadını çıkarıp kendinize gelmeye ne dersiniz?

You might be interested:  Turob fuar sonuç raporu açıklandı

Sırt çantaları, kamp malzemeleri ve yolluklar hazırsa sizin için hazırladığımız en iyi 15 kamp alanından dilediğinizi seçebilirsiniz. İşte 4 mevsim soğuk sıcak dinlemeden gidilen doğa mucizesi bölgeler huzurlarınızda!

Tüm Yılın Stresinden Arınabileceğiniz Hesaplı ve Huzurlu Kamp Alanları

1) Burgazada – İstanbul

Burgazada, İstanbul’da gidilebilecek en yakın kamp alanlarından biri. İstanbul dışından gidecekler için de ulaşım kolaylığı olan bir lokasyon.

Denizin tam ortasında yemyeşil bir güzellik içerisinde her yanınızdan uçsuz bucaksız bir deniz manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

Özellikle hava karardıktan sonra yanaşan vapurların sesleri, denizin ortasında ışıl ışıl parlayan yakamozlar görülmeye değer.

2) Kaz Dağları – Balıkesir

Kaz Dağları, Balıkesir’in kızıl yeşil ağaçlarla, doğal kaynak sularıyla ve eşsiz gölleriyle insanın içini yaşam sevinci dolduran özel alanlardan. Uyandığınızda Zeytinli Deresi’nden akan buz gibi suyla cildinizi tazeleyebilirsiniz.

Kaz Dağları tamamıyla koruma altına alınmış bir bölge ve Kazdağı Milli Parkı içerisinde de kamp alanları bulunur. Bu kamp alanları arasında özel kamp alanı veya milli park içerisinde bulabileceğiniz kamp alanları da mevcut.

Güzelliğiyle övgüler alan ve yerli yabancı birçok turistin severek konakladığı Kaz Dağları’nı seyahat listenize mutlaka eklemenizi öneririz.

3) Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Bolu ile Zonguldak arasında kalan Yedigöller Milli Parkı, içerisinde Türkiye’nin en kıymetli ağaçlarını ve göllerini barındıran, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Parkta boyu yaklaşık 60 metreyi bulan farklı türlerde ağaçlar bulunur. Aynı zamanda milli parka adını veren 7 ayrı gölü bir arada görebilirsiniz.

Daha önce gitmediyseniz, Yedigöller’in kamp alanlarını mutlaka denemelisiniz.

4) İnceğiz Mağara Kampı – İstanbul

Çatalca ve İnceğiz çevresinde bulunan doğal oyuklar, M.Ö 5.000 yıllarına tarihlenen yerleşimlere tanıklık eder. Yeşil alanlarla çevrili olan mağara bölgesi, oldukça sakin ve huzurlu bir alanda bulunur.

İnceğiz Mağaraları’nın 4. yy’da manastır olarak kullanıldığı da uzmanlar tarafından bildirilir. Hem doğayla hem tarihle iç içe olacağınız, üstelik kolayca ulaşabileceğiniz bir bölge.

Bölgede kolayca kamp alanı da bulabilirsiniz.

5) Patara Kamp Alanı – Kaş, Antalya

Antalya’nın en geniş plajlarından birine ev sahipliği yapan Kaş, Toros Dağları’nın eteğinde benzersiz manzarasıyla içinizi ısıtabilir.

Burada ciğerlerinize oksijen doldurup, sırt çantanızı takarak etraftaki antik eserlere de göz atabilirsiniz. Likya uygarlığının başkentlerinden biri olan Patara’da plaj, tarih ve doğa bir arada.

Patara’da çadır kurmaya elverişli ücretsiz alanlar bulabileceğiniz gibi özel kamp alanlarını da tercih edebilirsiniz.

6) Kelebekler Vadisi – Fethiye, Muğla

Türkiye’nin şüphesiz en güzel tatil yerleri arasında olan Ölüdeniz’de bulunan Kelebekler Vadisi, eminiz sizi en çok etkileyecek olan seçeneklerden biri. Kamp yapılacak muazzam alanların yanı sıra deniz mavisi, gökyüzü mavisi ve orman yeşilinin birbirine karıştığı harika bir manzarası da bulunur. Su sporlarıyla ilgilenen biriyseniz, burada adrenalin patlaması yaşayabilirsiniz.

7) Sahilköy – Şile, İstanbul

Sahilköy, İstanbul Şile’ye bağlı olan huzurlu bir yerleşim yeri. Sahilköy’de özel kamp alanları ya da ücretsiz kamp alanları bulabilirsiniz. Eğer karavanınızla seyahat eden biriyseniz onun için de oldukça uygun araziler var. Dev ağaçlar, heyecan veren deniz manzarası ve mükemmel bir havaya sahip.

8) Assos Kamp Alanları – Çanakkale

Türkiye’nin en iyi kamp alanlarının bulunduğu Assos, kamp yapmayı sevenlerin adeta bütünleştiği bir bölge haline gelmiş. Büyüleyici atmosferi, tarihi dokusu ve onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan doğal güzellikleriyle Assos, Ayvacık ilçesine bağlı. Bölgeye ulaşım imkanları da oldukça fazla ve ekonomik. Size de geriye bu güzel antik kentin tadını çıkarmak kalır.

9) Geyikli – Çanakkale

Geyikli, Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı olan eşsiz kasabalardan biri. Temizliğiyle dikkat çeken harika bir plajı olan Geyikli yaz aylarında en çok rağbet gören tatil yerlerinden.

Aynı zamanda Ata Demirer’in Eyvah Eyvah film serisi de burada çekildi. Bölge halkı da oldukça sıcakkanlı ve yardımsever. Geyikli’nin kamp yapabileceğiniz nefis bir doğası var.

Bölgede bulunan Truva Antik Kenti’ni ve Çanakkale zaferine imza atan mehmetçiklerimizin şehitliklerini de ziyaret edebilirsiniz.

10) İğneada Kamp Alanları – Kırklareli

Karadeniz ile Trakya’yı birbirine bağlayan bölgede bulunan İğneada, kilometreler boyu uzanan eşsiz plajın ve çiçeklerle dolu yaylaların olduğu Kırklareli’ndedir.

Doğal güzelliğiyle koruma altına alınmış olan İğneada’ya daha önce hiç gitmediyseniz, kuşbakışı görsellerine mutlaka göz atmalısınız. Longoz Ormanları’nda mükemmel bir kamp tatili yapabilirsiniz.

İğneada’nın lezzetli ve meşhur lokumlarını daha önce yemediyseniz, denemeden dönmemenizi öneririz.

www.dogadatatil.com

11) Göynük Kanyonu – Kemer, Antalya

Akdeniz’in en güzel ve en temiz plajlarına sahip olan Antalya’da bulunan Göynük Kanyonu, kayalıklar arasından gürül gürül akan doğal sularıyla hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecek. Göynük Kanyonu’nun Kemer Plajı’na mesafesi de oldukça kısa.

Kanyonda body rafting yapabilir, doyasıya yüzebilir, doğal güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Göynük Kanyon Parkı’nın içerisinde bulunan kamp alanlarını kullanabilirsiniz. Üstelik alana giriş ücretleri de oldukça ekonomik ve bütçenizi sarsmayacak.

12) Gelibolu Kamp Alanları

Çanakkale’de bulunan en iyi kamp lokasyonlarından biri olan Gelibolu’da çok sayıda özel kamp alanı mevcut. Koruköy Köyü, Tayfurköy Köyü, Kocadere Köyü, Gelibolu’da kamp yapabileceğiniz noktalardan bazıları.

Gelibolu Milli Parkı içerisinde de kamp alanları bulunur. Bu muhteşem güzelliğin tadını çıkarabilir, 33 bin hektarlık yeşil alan içerisinde Çanakkale Boğazı’nı izleyebilirsiniz.

Yöreye özgü meşhur peynir helvasını da tatmanızı öneriyoruz.

13) Fethiye Kamp Alanları

Fethiye Ölüdeniz, kamp için en çok tercih edilen ilçelerden.

Doğal güzellikleriyle tüm dünyada ün salmış olan Fethiye’de Cennet Koyu, Yanıklar Köyü Yeşil Vadi Parkı, Gönlük Koyu, Katrancı Tabiat Parkı gibi muhteşem kamp alanları bulunur.

Fethiye kamp alanları ücretsiz konaklama avantajı da sağlar. Hemen her noktası deniz, kum, güneş ve ağaç olan Fethiye’nin her yeri kamp yapmaya elverişlidir.

14) Uçmakdere Kamp Alanları

Uçmakdere, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlıdır.

Küçük bir köy olmasına rağmen her yaz oldukça kalabalık olan Uçmakdere, tablo gibi duran ağaçlarını, küçük balıkçı dalyanlarını, gözleme yapan Uçmakdere köylülerinin sıcaklığını tanımanızı ve hissetmenizi sağlayacak şahane bir köy.

Üstelik Uçmakdere’nin denizi de şüphesiz Türkiye’nin en güzel denizlerinden. Kendinizi sularına bıraktığınızda yeniden doğmuş gibi olacağınıza emin olabilirsiniz. Uçmakdere’nin özel kamp alanı Çınar Kamping’i tercih edebilir, dilerseniz kıyıda ücretsiz kamp yapabilirsiniz.

15) Gaziköy Kamp Alanı

Uçmakdere’nin yaklaşık 3 km ilerisinde bulunan plaj köylerinden biri olan Gaziköy, eski bir Rum köyüdür. Köyün plajı yaklaşık 5 km devam eder. Kıyı şeridinde kamp yapmaya elverişli olan araziler bulabilirsiniz.

Köy içerisinde bulunan henüz restore edilmemiş eski Rum konaklarını dolaşabilirsiniz. Aynı zamanda Uçmakdere Plajı’na sırt çantalarınızla yürüyerek gidebilirsiniz. Tercihinize göre kampınızın iki gününü Uçmakdere’ye, iki gününü Gaziköy’e de ayırabilirsiniz.

Bu iki lokasyon da İstanbul’a oldukça yakın. Yaklaşık 2 saat 45 dakikada İstanbul’dan Gaziköy’e ulaşabilirsiniz.

Kamp Yaparken Yanınızda Bulunması Gereken 5 Şey

 • 1) Mevsime uygun uyku tulumu
 • 2) Kafa feneri
 • 3) Çadır altlığı
 • 4) Islak mendil
 • 5) Çakı, bıçak

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

 1. Keşfedilmemiş Tatil Yerleri – Yurt İçi Uygun Fiyatlı 11 Mekan
 2. Ayvalık’ta Nerede Ne Yenir? Ayvalık ve Cunda’da En İyi 10 Lezzet Durağı
 3. Assos’ta Ne Yenir? Antik Limanın En İyi 10 Mekanı – Gezilecek Yerler
 4. Fethiye’de Ne Yenir? Tatil Cennetinde 10 Süper Mekan – Gezilecek Yerler
 5. Azmak Nehri Sakin ve Huzurlu 8 Kahvaltı Mekanı – Bayılacaksınız!

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *