Seydişehir Termal Otel Ne Zaman Açılıyor?

Yaşar COŞKUN/ SEYDİŞEHİR, (Konya) (DHA)- SEYDİŞEHİR Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği ve yapımında sona gelinen termal sosyal tesisin Mart ayında açılacağı belirtildi. Ilgın Kaplıcaları açık mı? Hamamlarımız 06.00’dan 23.00’e kadar hizmetinizde. Bilet satışlarımız 22.00’de son bulmaktadır.
Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR, (Konya) (DHA)- SEYDİŞEHİR Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği ve yapımında sona gelinen termal sosyal tesisin Mart ayında açılacağı belirtildi.

Seydişehir’de kaplıca var mı?

Seydişehir Kaplıcaları, Bahçelievler mevkii, Ketirağılları bölgesinde yer alan 13 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiş bir yerdir. Bu bölge içerisinde pek çok termal otel yer almaktadır. Kaplıcalar bölgesinde büyük bir sosyal tesis yer almaktadır.

Seydi şifa ne zaman açılacak?

2018 yılında temelleri atılan, 2019 yılında da hizmete giren ancak küresel salgın dolayısıyla yaklaşık 1,5 yıldır hizmette olmayan Seydi Şifa Termal Tesisleri, 16 Temmuz Cuma günü yeniden hizmete açılıyor.

Seydi şifa kaç TL?

Tesis bünyesinde, 2 adet yüzme havuzu, 6 adet termal havuz, buhar ve kür odaları, Türk Hamamı, fitness salonları, saunası, vitamin kafeleri bulunuyor. Buna göre; Çalışma saatleri 12.00 – 22.30 arası olmak üzere 7 gün hizmet vermek kaydı ile hafta içi giriş ücreti 40.Tl. hafta sonu 50. Tl. olarak belirlenmişitr.

Konyada kaplıca var mı?

Ilgın kaplıcaları ve termal tesisleri

Konya’nın en büyük termal tesisidir. Yüzyıllar önce inşa edilen kaplıcalar pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Konya Bulumya suyu nerede?

Konya- Seydişehir yolu Bulumya mevki civarında bulunan çeşmenin şifalı olduğuna inanan vatandaşlar Konya’ya 42 kilometre uzaklıktaki bu çeşmeye geliyor.

You might be interested:  Ilıca Otel Sahibi Kim?

Küpe dağı nerede?

Konya’nın Seydişehir ilçesinin batısında bulunan Orta Torosları oluşturan Küpe Dağları, eşsiz güzellikleriyle doğa tutkunu ve fotoğraf sanatçılarının gözdesi haline geldi. Seydişehir ilçesinde dokuz kişiden oluşan doğa ve fotoğraf tutkunu grup, bölgenin en yüksek dağı Orta Torosları oluşturan Küpe Dağları’na tırmandı.

Konya’nın hangi ilçesinde kaplıca var?

Ilgın kaplıcası (Sahip Ata Kaplıcası), Konya’nın Ilgın ilçesinin iki kilometre kadar batısında, Konya – Akşehir yolu üzerinde bulunmaktadır.

En iyi kaplıca nerede?

Kızılcahamam, Haymana ve Ayaş, Ankara’nın termal sularıyla ünlü bölgeleri. Bu bölgelerde bulunan kaplıcaların suyu aynı zamanda içilebilecek özelliklere de sahip. Bu 3 bölge arasından özellikle Roma ve Bizans dönemlerinde de faydalanılan Haymana kaplıcaları, ülkemizin en iyi termal suyu olarak anılıyor.

Ismil Kaplıcaları açık mı?

Haziran’ın ilk haftasında hizmete açılan İsmil Kaplıcaları, Kurban Bayramı’ndan sonra kapanacak. Vatandaşların suyu görmesi adına tadilat bitmeden açılan kaplıca tesislerinin yapımına bayramdan sonra devam edilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *