Seyahat Sağlık Sigortası Ne Işe Yarar?

Seyahat Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar? Seyahat sağlık sigortası olarak da bilinen bu sigorta türü, yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinizde kaza veya hastalık nedeniyle aniden oluşan ve acil müdahale gerektiren sağlık sorunları yaşandığında tedavi masraflarını karşılayan sigorta ürünüdür.

Seyahat sigortası neleri karşılar?

Seyahat Sağlık Sigortası, sigortalı olan kişinin yurtdışı seyahati esnasında öngörülemeyen herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlık sorunları gibi risklerini poliçe geçerlilik süresinde ve poliçede yer alan limitler dahilinde kapsam altına almaktadır.

Seyahat sağlık sigortası ücreti ne kadar?

⚪ Seyahat sağlık sigortası ne kadar?

Schengen Ülkeleri Tüm Dünya
Standart Covid Paketi Dahil
1-8 Gün € 4.63 € 7.53
9-15 Gün € 5.97 € 10.96
16-31 Gün € 8.24 € 13.70

Yurtdışı seyahat sigortası kaç günlük olmalı?

Sigorta şirketleri istediğiniz süre ile sigorta poliçenizi hazırlayabilir. Fakat seyahat sağlık sigortası genel şartları kapsamında 92 günlük bir limit bulunmaktadır. Yani 1 yıl devam eden sigortanız boyunca 92 günde bir ülkeden çıkış yapıp geri dönmeniz gerekebilir.

Yurt dışı seyahat sigortası yaptırmak neden önemli?

Yurt dışı seyahat sigortası, yaralanma veya hastalık nedeni ile seyahat sürenizin uzaması durumunda da konaklamanızın uzatılmasına yardımcı olur. Poliçenize göre değişebilecek biçimde, tedaviniz süresince size refakatçi olacak aile bireylerinden birinin seyahat ve konaklama masraflarını da karşılar.

You might be interested:  Sağlıksız Beslenirseniz Ne Tür Sıkıntılar Yaşarsınız?

Seyahat sigortası teminatları nelerdir?

Seyahat sağlık sigortasının limitler dahilindeki ana ve ek teminatları aşağıdaki gibidir;

 • Sigortalı kişinin vefatı,
 • Sigortalı kişinin sürekli ya da kısmi sakatlığı,
 • Seyahat süresince oluşan tüm tıbbi giderler,
 • Sigortalı kişinin ihtiyacı olan ilaçların getirilip götürülmesi,
 • Tıbbi merkeze nakil masrafları,
 • Seyahat sigortası ne kadar sürer?

  Seyahat Sağlık Sigortası ne kadar süre ile yapılabilir ve teminat ne kadar sürer? Sigorta teminatları, primin tamamının peşin olarak ödenmesi ile başlar. En az bir günlük, en çok 1 yıllık olmak üzere farklı gün ve sürelerde poliçe düzenlenebilir.

  Seyahat sağlık sigortası hemen alınır mı?

  Yurt Dışı Seyahat Sigortası’nızı hemen satın alabilirsiniz.

  Seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mu?

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkelere giriş için seyahat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmuyor. Bu ülkelere giderken seyahat sigortanı yaptırıp yaptırmama konusu tamamen senin insiyatifine bırakılıyor.

  Seyahat sağlık sigortası ne zaman başlar?

  Seyahat sağlık sigortası seyahatin başlangıcı yani pasaport ile yurtdışına çıkış yapıldığı tespit edildiği an başlar. Yine aynı şekilde geri dönüş pasaport ile tespit edildiği an da geçerlilik süresi dolmuş olur.

  Almanya için seyahat sağlık sigortası ne kadar?

  Almanya Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Ne Kadardır? Almanya seyahat sağlık sigorta ücretleri; sigorta süresi, yaş, Covid- 19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahati kapsayan Almanya vizesi için sağlık sigortası fiyatları ortalama 5 Euro ile 14,5 Euro arasında değişmektedir.

  Avrupa Seyahat sigortası zorunlu mu?

  Avrupa’ya seyahat eden herkesin seyahat sağlık sigortası yaptırması her ne kadar önemliyse de herkesin bunu yaptırması gerekmez. Seyahat sigortası poliçesi sadece Schengen vizesine başvuran yolcular için zorunlu bir gereksinimdir.

  Vize için seyahat sigortası şart mı?

  Evet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler için vize başvurusu sırasında seyahat sigortası yaptırmak zorunludur.

  You might be interested:  Özel Araçla Şehirler Arası Seyahat Izni Nasil Alinir?

  Seyahat sigortası önemli mi?

  Seyahat sigortası, yurt dışına yapacağınız seyahatleriniz boyunca başınıza gelebilecek olası aksiliklere karşı kendinize, ailenize ya da sevdiklerinize güvenli şartlar sunmak ve bu şartları sürekli kılmak için gereklidir.

  THY seyahat sigortası ne işe yarar?

  Seyahatleri süresince de yolcularımızı yalnız bırakmıyor, Gulf Sigorta ile yaptığımız işbirliği sayesinde sigorta koruması almanızı sağlıyoruz. Siz de seyahat sigortanızı yaptırarak seyahatiniz boyunca karşılaşacağınız bazı riskleri teminat altına alabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *