Seyahat Için Hangi Numarayı Arıyoruz?

ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi.

199 nolu telefon nereye ait?

Alo 199 numarası Nüfus Genel Müdürlüğünün resmi danışma hattıdır. Bu hattı arayarak kimlik, pasaport ya da ehliyet randevusu alabilirsiniz. Aynı zamanda covid-19 salgını nedeni ile alınan tedbirler gereği ile seyahat izin belgesinin yanı sıra randevu başvuruları hizmet kapsamında yer almaktadır.

Şehirler arası seyahat için izin nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi çıkartma, ALO 199 üzerinden veya e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile alabilecekler. Seyahat izin belgesini e Devlet üzerinden alacak olanlar için ise e Devlet şifresinin edinilmiş olması gerekiyor.

En kolay seyahat belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi’ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz.

 1. Alo 199’u aradığınızda karşınıza çıkan vatandaşlık temsilcisi size sorular soracak.
 2. Nereden nereye gideceğiniz, hangi araçla gideceğiniz, özel otomobil ise araç plakası kiminle gideceğinize dair sorular soruluyor.

199 cep telefonundan nasıl aranır?

ALO 199 cep telefonundan aramak için arama kısmına 199 yazarak arama tuşuna basmamız yeterlidir. Arama hem sabit hattan hem de cep telefonundan aramanız mümkün.

You might be interested:  Aşçılık Ne Tür Işler Yapar?

199 cevap veriyor mu?

Bu kararlardan birisi de koronavirüs için hizmet verecek hatlar belirlendi. Bu hatlardan birisi de Alo 199 oldu. Yani Alo 199 bu süreçte sadece koronavirüs ile ilgili hizmet veriyor. Dolayısıyla şimdilik bu hat üzerinden ranedevu alınamıyor.

Seyahat izni almak için nereyi aramalıyım?

Tam 17 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasında il dışına çıkmak isteyen kişilerin seyahat izin belgesi almaları gerekiyor. Seyahat izin belgesi almak için Bakanlığa ait e-devlet sistemi veya ALO 199 hattı ile iletişim kurulması gerektiği biliniyor.

Özel araçla seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi, ALO 199 üzerinden veya e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile alabilecekler. Seyahat izin belgesini e Devlet üzerinden alacak olanlar için ise e Devlet şifresinin edinilmiş olması gerekiyor.

Şehirler arası seyahat için aşı gerekli mi?

Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi bulunacak.

Seyahat izin belgesi kimlere verilir?

Zorunlu Hal Sayılacak Durumlar

 • Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,
 • Kendisi veya eşinin, hastanede tedavi gören birinci derece yakınına ya da kardeşine refakat edecek olan (en fazla 2 kişi)
 • En hızlı seyahat izni nasıl alınır?

  Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Bu belge Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebiliyor. Seyahat izin belgesi, ALO 199 üzerinden veya e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile alabilecekler.

  Şehirler arası yolculuk şartları nelerdir?

  Şehirler arası seyahat yapılması için İçişleri Bakanlığı tarafından adına ‘yol izni’ de denilen seyahat izin belgesi almak gerekiyor. Şehir dışı yol izin belgesi E Devlet sorgulama ekranı ile ALO 199 hattı seyahat izin belgesi almak için gerekli olan adımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  You might be interested:  Ztk 4 Tur Kura Çekimi Ne Zaman?

  Kimlerin seyahat izin belgesi almasına gerek yok?

  Yeni düzenlemeler dahilinde 65 yaş üstü vatandaşların düşük ve orta riskli şehirler arasında yolculuk yapmak için seyahat izin belgesi almalarına gerek yok. Ancak yüksek ve çok yüksek risk grubu dahilindeki şehirler söz konusu olduğunda 65 yaş üstü vatandaşlar için bu belgeyi almak zorunlu.

  Alo 199 Randevu nasıl alınır?

  Nüfus Müdürlüğü Randevu Tel numarası bütün Türkiye için sadece ALO 199’dur. Telefonla randevu alacaksanız eğer ALO 199 dışında başka hiçbir numarayı aramanıza gerek yok. Nüfus Müdürlüklerini doğrudan arayarak randevu alamazsınız. Sadece ALO 199 hattını arayarak işlem yapabilirsiniz.

  199 aramak ücretli mi?

  Nüfus Genel Müdürlüğünün resmi danışma hattıdır. Ancak bu numarayı aramak ücretsiz değildir. 199’u aramanın ücreti normal sabit hatlarla aynı ücrete tabidir. Örneğin, normal ev telefonunuzdan herhangi bir hattı aradığınızda ne kadar ücret tutuyorsa, aynı şekilde bu hattı aramanızın maliyeti bu kadardır.

  199 Randevu nasıl alınır?

  kimlik kartı’ yazılı bölüme tıklanmalı. Gerekli bölümleri doldurarak kimlik yenileme randevusu alınabiliyor. İkinci yol ise telefon ile yapılıyor. İkinci yolda ALO 199 çağrı hattını arayıp kimlik yenileme randevusu istediğinizi belirtiyorsunuz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *