Harry Potter Ne Tür Bir Kitap?

Harry Potter, İngiliz yazar J. K. Rowling tarafından yazılmış yedi fantastik romandan oluşan bir seridir. Romanlar, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eğitim gören genç büyücü Harry Potter ile arkadaşları Hermione Granger ve Ron Weasley’nin yaşamlarını konu alır.

Harry Potter kitap kaç yaş için uygun?

Harry Potter 8 Kitap Set

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 4275
Yaş Grubu 6 – 9 Yaş
Yazar J. K. Rowling

Harry Potter bir bilim kurgu mu?

Bugün bile insanların defalarca kez izlemesine sebep olan Harry Potter evreni bilim kurgu ve de fantastik dalına kendi nitelikleriyle yepyeni bir bakış açısı getirmiş ve sinema dünyasında adeta bir mihenk taşı olmuştur.

Harry Potter gerçek adı ne?

Daniel Jacob Radcliffe 23 Temmuz 1989 Londra doğumlu, Harry Potter filmlerinde canlandırdığı başkarakter Harry Potter rolüyle tanınan İngiliz oyuncu.

Harry Potter kaç yaş üstü Türkiye?

-8 yaşından itibaren Harry Potter’a başlanabilir ama yavaş olmak lazım. Tüm seriyi kısa bir sürede izlemek değil.

Harry Potter Kitaplari çocuklar icin uygun mu?

Harry Potter’ın çocuklara sağladığı; işte bu hayal dünyalarında özgürce asalarını sallamak. İyi çocuk kitapları çocukların düşünce ve duygularına ulaşanlardır. Zaman zaman çocukların yalnızlık, kaygı, çaresizlik gibi çok güçlü ve onları zorlayan duyguları olabilir.

You might be interested:  Hangi Tür Yatak Almalı?

Harry Potter Felsefe Taşı Kitap kaç yaş üstü?

Kitap Çocuk Kitapları 12 + Yaş Hikaye, Roman & Masal.

Harry Potter kitapları kaç lira?

En Popüler RomanlarTümü

 • Dune Set 6 Kitap Takım – Frank Herbert269,91 TL25 satıcı, en ucuz 269 TL.
 • Harry Potter Özel Kutulu Set 7 Kitap Takım – J. K. Rowling254,75 TL30 satıcı, en ucuz 254 TL.
 • Yüzüklerin Efendisi 3 Kitap Set – J. R. R. Tolkien99,00 TL5 satıcı, en ucuz 99 TL.
 • Harry Potter ne anlatmak istiyor?

  Harry Potter, annesi ve babasını bir trafik kazasında öldü sanarak 10 yıl boyunca sevmediği Petunia teyzesi, Vernon eniştesi ve kuzeni Dudley ile yaşamak zorunda kalan yetim bir çocuktur. Fakat gerçekte annesi ve babası büyücüler dünyasının karanlık yüzü, Voldemort tarafından öldürülmüştür.

  Harry Potter sonunda ne oldu?

  Voldemort ölür ve savaş sona erer. Harry, Mürver Asa’yı alıp kendi asasını tamir eder ve Mürver Asa’yı kırar ve köprüden aşağı atar. 19 yıl sonra Harry ve Ginny, Ron ile de Hermione evlenir. Harry ve Ginny’nin üç çocuğu olur; Lily Luna, James Sirius ve Albus Severus.

  Harry Potter bitti mi?

  Yıldönümü: Hogwarts’a Dönüş) adlı özel bölüm için orijinal yatılı okul setlerine dönüş heyecanını yaşıyor. Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) ile başlayan ve toplam sekiz film ile sinema tarihinde gişe rekorları kıran Harry Potter film serisi, 20. Yıla özel bir gösterimle 1 Ocak 2022’de izleyiciyle tekrar buluştu.

  Bebek Harry Potter kim?

  Lily Luna Potter: Harry ve Ginny Potter’ın en küçük çocuğu. Hogwarts’a gidemeyecek kadar küçük ama potansiyel bir Gryffindor üyesi.

  Hermione Granger şu an kaç yaşında?

  Hermione Jean Granger, 19 Eylül 1979 yılında doğmuştur.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *