Gov.Tr Hangi Tür Web Sayfaları Için Kullanılır?

.gov.tr: Devlet kurumları için ayrılmıştır.

Gov uzantısı ne işe yarar?

Örneğin, devlet ve kamu kurumlarının sahip olduğu web sitelerinde.gov kısaltması kullanılmaktadır. Bu domain uzantısı, uluslararası alanda kullanılan bir terim olup, ülkemizde de geçerlidir. Gov, İngilizce goverment kelimesinin kısaltmasıdır. Goverment dilimizde devlet, kamu anlamlarına gelmektedir.

Gov hangi sitelerde kullanılır?

İngilizce Government kelimesinin kısaltması olarak kullanılan Gov ülkemizde de devlet ya da kamu anlamına gelerek devlet sitelerinin sonunda kullanılır.

Mil hangi tür sitelerde kullanılır?

Military ise askeri anlamındadır. Ülkemiz dahil, uluslararası alanda, askeri kurum ve kuruluşlar, internet sitelerinde. mil domain uzantılarını kullanmaktadır.

Gov uzantısı hangi kurumlara aittir?

Cevap: “gov” uzantılı siteler devlete ait sitelerdir. “edu” uzantılı siteler eğitim kuruluşlarına iat sitelerdir.

Gov uzantılı site nedir?

ABD merkezli bir uzantı olan gov yalnızca Federal Hükümet’e ait olan sitelerinin sonunda olur ve bu da o sitelerin hükümete bağlı olduğu gösterir. İnternet sitesi uzantısının gov olması için devlet kurumlarından birine ait bir kuruluşa ait olması gerekmektedir.

Edu ve gov uzantılı siteler neden güvenli?

gov” ve “edu” uzantılı siteler dışındaki internet uzantıları neden güvenilir bilgiler içermiyor olabilir? Cevap: edu”, eğitim kurumları sitelerine özel bir uzantıdır. “gov” devlet kurumlarına ait sitelerin uzantısıdır. Bu kurumlar güvenilir olduğu için bilimsel çalışmalarda bu sitelerden alınan bilgiler kullanılır.

You might be interested:  Izmir Iktisat Kongresi'Nde Ne Tür Bir Ekonomik Model Çıkmıştır?

Resmi sitelerin uzantısı nedir?

.gov : Hükümet kurumları kullanmaktadır.. info : information. Bilgi siteleri için kullanılır.

Gov açılımı ne demek?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bazı web site isimlerinin sonunda yer alan “.gov” uzantısı, o sitenin Federal Hükümet’e bağlı bir kurumun olduğunu gösterir.

Internette mil nedir?

mil (Military) : Askeri kuruluşlar tarafından kullanılabilir..net (Network): Internet servis sunucuları tarafından tercih edilir. (Herkes alabilir.).ac (Academic): Akademik kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

Miller nasıl kullanılır?

Mil dünyasında aradığınız her şey var!

Uçtukça Mil kazanabilir, kazandığınız Millerle ödül bilet düzenleyebilir, Cash&Miles ile bilet satın alırken Millerinizi kullanabilir, Shop&Miles’ta alışveriş yapabilirsiniz. Dahası akaryakıttan sağlığa, eğitimden araç kiralamaya birçok alanda avantajlardan faydalanabilirsiniz!

k12 uzantısı ne anlama gelir?

.k12 domain uzantısı, ülkemizde, eğitim kurumları tarafından kullanılan bir kısaltmadır. Buna göre, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ve ülkemizde hizmet sunan ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarının web sitelerinde,.k12 domain uzantısı kullanılmaktadır.

Edu ve Gov uzantılı siteler nelerdir?

Cevap: “edu” uzantılı siteler eğitim siteleri, “gov” uzantılı siteler devlete ait siteleridir. Bu siteler güvenilir kaynaklardır.

Info uzantısı ne demek?

.info = Uzantısı bilgi anlamına gelmektedir. İngilizcede ‘information’ kelimesinin kısaltılmışıdır.

Org uzantılı siteler güvenilir mi?

org’u genellikle güvenilir bilgi kaynakları ile özdeşleştiriyor; ticari markalarla değil..org, orijinal üst düzey alan adı uzantılarından biri ve aramalarda.com ile aynı seviyede güce sahip. Aynı zamanda.org,.com’dan daha az popüler; yani, istediğiniz alan adının. org uzantısını bulmanız daha yüksek ihtimal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *