Feridun Düzağaç Ne Tür Müzik Yapıyor?

Feridun Düzağaç
Doğum 10 Ekim 1968, Adana
Başladığı yer Adana
Tarzlar Rock
Meslekler şarkıcı-şarkı yazarı

Feridun Düzağaç Ne?

Feridun Düzağaç Biyografisi

10 Ekim 1968, Adana) Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve aranjör. İlkokulu Adana Hayriye Kemal Kusun İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu ise Adana’da Seyhan Ortaokulu’nda bitirdi. Adana Borsa Lisesi’nde okurken okul korosunda ilk müzik deneyimlerini kazandı.

Feridun Düzağaç ne mezunu?

Ortaokulu ise Adana’da Seyhan Ortaokulu’nda bitirdi. Adana Borsa Lisesi’nde okurken okul korosunda ilk müzik deneyimlerini kazandı. Mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü’nü tamamladı.

Tuya Naz ne demek?

tuya, mısır kraliçelerinden olan, 2. ramses’in annesinin adıdır. sevgi hanım hamileliği esnasında okuduğu bir kitapta görünce kraliçenin karakterine hayran kalır ve bu ismi kızına koymak ister. naz kısmı da meşhur babanın * isteği üzerine konulmuştur. böyle de bi hikayesi vardır.

Sevgi Güryay kim?

feridun düzağaç’ın 1995 yılında hayatını birleştirdiği eşi. büyük bir saygı beslediğimdir. fe abimize bu şarkıları yazdıran adıyla müsemma biri olsa gerek. öyle ki bunca insan kendi sevdiğine değilde fe abi’nin sevgi’sine söylüyor şarkılarını.

Feridun kimdir?

İran’ın destanî hükümdarlarından Cemşîd’in soyundan gelen Atbîn’in (Abtîn) oğludur. Efsaneye göre annesi Ferânek Ferîdun’u doğurduğu sırada permâye adlı inek de doğum yapar. Zulmü ile tanınan hükümdar Dahhâk saltanatı için tehlikeli gördüğü Ferîdun’u öldürmeye karar verir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *