Doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

2020 COVID-19 salgını ile birçok şirket uzaktan çalışmaya devam ederken yaz sezonu ile birlikte çalışanlar da hem sosyal izolasyonu koruyacakları hem de çalışırken tatil yapabilecekleri alternatiflere yöneldi. Siz de ofisi gittiğiniz yere taşımayı düşünüyorsanız bu yazı tam size göre.

İhtiyacınız olan bilgisayar, telefon ve internet bağlantısı. Bunları sağlayabildiğiniz durumlarda uzaktan çalışmak mekandan bağımsız hale geliyor. Ayrıca çalıştığınız mekanın çalışma motivasyonumuza etkisi de büyük ölçüde olumlu oluyor.

Çünkü kendimizi iyi hissettiğimiz mekanlarda çalışma motivasyonunuz daha yüksek olur ve günün sonunda daha verimli çalışmamıza katkı sağlar. 

Peki uzaktan çalışmak zor bir süreç mi? Toplantılarda sorun yaşar mısınız? Kendinize bir çalışma alanı yaratabilir misiniz? Bir masanız olabilir mi ya da etraftan çok gürültü gelir mi? Bu soruların hepsi olasıdır ama seçeceğiniz doğru tatil rotaları ile kafanızdaki ortamı gerçeğe dönüştürmek ve bu sorunları yaşamamak daha olasıdır. Gelin bilgisayarınızı alıp yola çıkınca ofisinizi nerelere taşıyabileceğinize beraber göz atalım. Unutmadan belirtelim; uzaktan çalışacağınız bu yerler artık sizi bir 'göçebe' bağımlısı yapabilir.  

Uzaktan Çalışma ve Göçebelik 

Dünyanın yeni düzeninde ofislerden açık alanlara, kolektif ortamlara ve doğa ile iç içe olmaya yönelim var. Bu yönelimin bir ucu da iş hayatı ile tatilin kesişiminde duruyor. Birçok başarılı insan, bu başarılarını ve dahası yaratıcılıklarını yeni çalışma modellerine bağlıyor.

  Pandemi sonrasında daha çok yaygınlaşan uzaktan çalışma modeli ile uzun zamandır kendi hayatlarını organize etmeyi tercih eden beyaz yakalıların dijital göçebelik kavramı da 'ben de yapabilir miyim?' düşüncesini doğurdu. Bizim cevabımız doğru şartları sağladığınızda evet.

Dünyanın her yerinden iş yapabilir ve iş yaparken seyahat edebilir ve tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. Dünyanın birçok ülkesinde uzaktan çalışma modeline ayak uydurmak için tatil yerlerini organize eden çalışmalar yürütülüyor.

Öyle ki dijital göçebeler (digital nomad) için şartlarını elverişli hale getiren ve turizmi bir de bu şekilde dönüştüren ülkelerden bahsetmiştik.

Digital nomad dostu ülkelerin hangiler olduğunu görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Hali hazırda  tatil yaptığımızda oldukça keyif aldığımız tatil biçimlerinden olan otel tatili, villa tatili, yazlık tatili,  tekne tatili, köy tatili, çiftlik evi tatili ve bağ evi tatili, karavan tatili, kamp tatili,  son zamanlarda kendinden söz ettiren konforlu kamp çeşidi olan glamping camping size uzaktan çalışma için  hem ofis hem de tatil yapabileceğiniz önerilerimiz arasında yer alıyor. Hadi bu tatil alternatiflerini nasıl bir iş alanına dönüştüreceğinizi keşfetmeye başlayalım.

Uzaktan Çalışma ve Otel Tatili

Otel tatili biçiminin şüphesiz en konforlu tatil biçimi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle her şey dahil otel konseptinde ihtiyacınız olan şeylere dakikalar içinde ulaşabilirsiniz.

Butik otellerde konaklama seçeneği ile ise hem keşif hem de otel tatil deneyimini bir arada yaşayabilirsiniz. Çok uzun süre bir otelde çalışma konusu belki bütçenizi aşabilir. Bunun için daha butik ve minimum hizmet sağlayan otellere göz atmanızı öneririz.

Oda sayısı az ve butik tarzda hizmet veren otellerde bütçeniz ve dilediğiniz süre kadar ofis hayatını kurgulayabilirsiniz. 

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Villa Tatili

Villa kiralama ile yapılan tatil biçimi özellikle son yıllarda popüler olan tatil biçimlerinden biri oldu. Sevdiklerinizle birlikte izole bir tatil deneyimi için önerebileceğimiz bir tatil biçimi olan villa tatilinin uzaktan çalışma için oldukça rahat bir çalışma ortamı olduğunu söyleyebiliriz.

Villa kiralamak da bütçeniz ve süreniz doğrultusunda şekillendirebileceğiniz bir yöntem. Türkiye'nin birçok bölgesinde her segmente uygun villa bulabilirsiniz.

Denize yakın, merkeze yakın ya da doğa ile iç içe villalarda bir hafta, 10 ya da 15 gün gibi sürelerle ofis ve tatil birleşimini organize edebilirsiniz. Eğer ne tür bir villa kiralamak istediğinizden emin değilseniz villa kiralarken dikkat edilecek 10 şey adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer çocuklu bir çalışan iseniz kiralayacağınız villada bazı önemli noktalar yer almalı. Çocuklu aileler için villa kiralama rehberi adlı yazımızdan bu süreçte yararlanabilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Yazlık Tatili

‘Yazlıkçılık’ belki çoğumuzun çocukluğumuzdan beri her yaz yaşadığı bir yaz tatili rutini.

Özellikle kalabalık ailelerin tercih ettiği bir tatil biçimi olan yazlık tatili avantajlarıyla birlikte dezavantajlarının olduğu bir tatil biçimi olmakla birlikte uzaktan çalışma şekli için biçilmiş kaftan olduğunu söylemekten kendimizi alamıyoruz.

Her yaz aynı yere tatile gitmek, arkadaşlarla belki daha keyifli bir tatil geçirmek varken aile ile bir arada olmak belki dezavantajken her yaz nereye gitsek diye düşünmeye de gerek kalmayan, otelde misafir olduğumuz ama yazlıkta sezonluk kiralamış olsak bile ev sahibi olduğumuz gibi avantajları olan bir tatil şeklidir.

Eğer bir yazlığınız varsa şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Eğer bir yazlığınız yoksa 3 aylık, 6 aylık gibi daha uzun periyodlarla ev kirası verir gibi yazlık kiralayabilirsiniz. Daha uzun ve daha ev ortamında bir çalışma vadeden yazlık modelinde daha uzun süren bir tatil yapma imkanı da bulabilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Tekne Tatili

Sabahları uçsuz bucaksız denizin ortasında mavinin her tonuna gözlerini açmayı kim istemez. Tekne, yat tatili ile bunu yapmak mümkün.

Her gün hem muhteşem koylarda yüzmek hem de işlerimizi uzaktan yapabilmenin mümkün olduğu tatil biçimi olan tekne tatili deneyimlemediyseniz size önerebileceğimiz uzaktan çalışma için ofisiniz olmasını önerebileceğimiz bir tatil şekli. Bunu yapmak için illa ki tekne sahibi olmanıza da gerek yok.

Haftalık, aylık ya da sezonluk olarak ister tek başınıza ister sevdiklerinizle tekne kiralayıp mavi yolculuğa çıkabilirsiniz. Bir hafta, 10 günlük gibi sürelerde tekne kiralama seçeneği size hem tatil hem de iş yapma imkanı sağlar.

Eğer daha önce tekneyle denizler açılmamış iseniz yeni başlayanlar için tekne kiralama yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Tekne kiralama seçeneğinde kişi sayısı önemli olacaktır. Ve elbette internet ve elektrik. Teknede internet kullanımı için fazladan gigabyte hazırda bulunmalı. Taşınabilir şarj aletleri de teknedeki ofis hayatınız için oldukça önemli. 

You might be interested:  Yaşlılara Seyahat Izni Nasıl Alınır?

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Köy Tatili

Köy tatili de çocukluğumuzun yaz tatili biçimlerinden biriydi. Okullar yaz tatiline girer girmez ailelerimizle birlikte dedelerimizin, anneannelerimizin yaşadığı köylere doğru yola çıkardık.

Köyleriniz Karadeniz’in eşsiz yayları ya da Ege’nin şirin köylerinden birinde ise şanslı olduğunuzu söylemeden geçemeyeceğiz.

Uzaktan çalışma ile doğal hayatı iç içe sokan köylerde böyle bir süreç geçirmek şahane olmaz mıydı? Böyle bir köyümüz yoksa bile günümüzde bu hayatı yaşayamaya elverişli hale gelmiş köyler turizm açısından gelişmiş ve bizi misafir etmek için elverişli konaklama ve yeme içme imkanları sunabilir hale gelmişlerdir.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Çiftlik Evi Tatili

Son yıllarda turizm sektöründe öne çıkan duyarlılığı arttırmak için sürdürülebilir turizmle doğaya ve canlılara saygılı bir tatil deneyimi yaşatmayı hedefleyen eko-turizme örnek olarak  ortaya çıkan çiftlik evi temalı tesisler; ellerini toprakla buluşturmak, doğa içinde doğaya saygılı bir şekilde üretmek ve kendi ürettikleriyle yaşamını sürdürmenin hazzını yaşamak isteyen tatilcilerin tatil tercihi biçimlerinden biri oldu. Çiftlik evi tatili konseptini uzaktan çalışma hayatınızla birleştirip hem üretmek hem çalışmak hem de tatil yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Bağ Evi Tatili

Üzümün şaraba dönüşme hikayesine tanık olmak, birbirinden lezzetli üzümlerden şaraplardan tatmak, üzüm bağlarının ortasında, taş odalarda huzur dolu günler geçirerek uzaktan çalışmanın keyfine diyecek söz olmaz bizce.

Peki bir bağ evini yeni ofisiniz olabilir mi diye düşündünüz mü? İstanbul'a yakın bağ evleri çok uzaklaşmadan tatil ve iş yaşamı organize etmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Trakya'nın birbirinden güzel bağ evleri, Abant-Bolu-Sapanca rotasında bulabileceğiniz bağ evleri ile farklı bir tatil planı yapabilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Karavan Tatili

Uzaktan çalışmak bir yere bağlı kalmadan çalışmak demekse; karavan ile tatil yapmak bir yere bağlı kalmadan tatil yapmanın ta kendisidir. Bunların ikisini bir araya getirdiğinizi düşünün.

Karavanla tatil ilginizi çekiyorsa karavan kiralama ile ilgili merak ettiğiniz her şey için bu yazımıza bir göz atın deriz. Türkiye'de gelişmiş özelliklere sahip birçok karavan kamp alanı mevcut. İhtiyacınız olan hemen her şeyi bu alanlarda bulabilirsiniz.

Kişisel karavanınız olmasa da ekonomik karavan modelleri ile uzun bir tatile ve keşif dolu bir ofis hayatına merhaba diyebilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Kamp Tatili

Kamp tatili doğa ile iç içe olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği tatil biçimi. Kamp ekipmanlarınız varsa bir göl kenarı, deniz kenarı, kanyon uzaktan çalışmak için yeni ofisiniz olabilir. Kamp ekipmanınız yoksa bu hizmeti de bulabileceğiniz kamp alanlarında da bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Özellikleri bakımından Türkiye'deki en iyi kamp alanları yazımız size rehber olacak kadar detaylı.  Size uyan kamp alanını keşfedin ve yeni ofisinizin hangisi olacağını seçin. İnternet ve elektrik konusunda endişeniz olmasın.

Uzaktan çalışanları ağırlamaya uzun süredir aşina olan kamp alanları sizin dilinizden anlayacaktır. 

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Uzaktan Çalışma ve Glamping Camping Tatili

Hem doğada olmak hem de konforundan ödün vermek istemeyenlerin tatil tercihi olan glamping camping son yıllarda yurt dışında yükselen ve ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan kamp biçimi.

Otel konforunda farklı konseptlerde doğanın kalbinde bir tatil deneyimi sunan glamping camping uzaktan çalışanlar için ihtiyaç duyulan tüm çözümlere dair hizmet veriyor.

İnternet ve elektrik sorunu yaşamadan konforlu bir çalışma alanı yaşayabileceğiniz glamping camping tatil modelinin tüm detaylarını linke tıklayarak okuyabilirsiniz. 

 • doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller
 • Uzaktan çalışırken tatil de yapmayı düşünüyorsanız otel, villa, tekne, glamping camping ya da dilediğiniz tatil seçeneğini planlamak için HIS Travel ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Eğer içeriğimiz ilginizi çektiyse sizleri şöyle alabiliriz:
 • Uzaktan Çalışanlar İçin Hem Ofis Hem Tatil: Dalyan
 • Uzaktan Çalışanlar İçin Hem Ofis Hem Tatil: Fethiye Koyları
 • Uzaktan Çalışanlar İçin Hem Ofis Hem Tatil: Bozcaada Plajları
 • Uzaktan Çalışanlar için Hem Ofis Hem Tatil: Kaz Dağları
 • Uzaktan Çalışanlar İçin Hem Ofis Hem Tatil: Bodrum

Bungalov Evler ve Bungalov Ev Fiyatları 2021

2 Yetişkin – Bungalov Evleri otelleri araması için 74 otel bulunmuştur. Haritada Görüntüle

Aradığınız kriterlere uygun otel şu an bulunmamaktadır.

Seçtiğiniz kriterleri değiştirerek tekrar arama yapabilir ya da sizin için seçtiğimiz otelleri inceleyebilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Fethiye – Ölüdeniz

Axess Mobil ile 200 TL Chip para Fırsatı !

Fiyatlar için tarih seçiniz

Tarih Seçiniz Detayları İncele

Tatilsepeti'nde gösterilen fiyatlar aratılan otellerin gecelik kişi başı fiyatlarıdır.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Bungalov evler rahat ve doğa ile baş başa bir tatil geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri konseptlerden. Son yıllarda yaygınlaşan bungalov evler Türkiye’nin hemen her bölgesinde hizmet vermeye başladı.

Birçok 5 yıldızlı tesiste içleri oldukça lüks döşenmiş bungalov evler yaparak misafirlerini ağırlıyor. Bungalov evler daha çok doğasıyla akıllara kazanan bölgelerde yaygınlaşıyor.

Bolu, Abant, Edirne, Olimpos, Ağva, Şile en çok bungalov evin olduğu bölgeler olarak dikkat çekiyor.

Bungalov ev fiyatları ilkbahar ve yaz ayrında yükselirken kış aylarında daha uygun fiyatlı olarak gözlemleniyor. Kamp ruhunu konforlu hale getiren bungalov evlerin çoğunluğu iyi bir konaklama tesisi odasından farksız.

Bahçesi ve balkonları olan bu evlerde muhteşem bir tatil geçirmeniz mümkün. Uygun fiyatlı bungalov otelleri her mevsim kampanya fırsatları ile bulmanız mümkün.

Erken rezervasyon ve son dakika kampanyalarından e-bültene üye olarak anında haberdar olabilirsiniz.

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Bungalov Evler İstanbul

İstanbul’daki bungalov evler genellikle şehir merkezine uzakta olan bölgelerde bulunuyor. Doğanın kalbinde, ormanların ve huzurun orta yerinde bulunan bu ağaçtan yapılmış evler özellikle hafta sonu tatili için ideal fırsatlar sunuyor.

Ağva nehir kıyısında, bölgeye özel lezzetleri tadarak keyifli bir akşam yemeği yiyip, huzurlu bir Pazar kahvaltısıyla hafta sonunu sonlandırmak için bungalov evleri tercih edebilirsiniz. Bungalov evler arasında en dikkat çekenler Ağva El Rio ve Ağva Nehir Evi. Ağva Nehir Evi özellikle misafirlerinden aldığı tam puanlarlar yüksek puanlı bungalov evler arasında listeleniyor.

Sapanca’da da Maşukiye gölü yakınlarında bulunan bungalovlar sayesinde doğa ile baş başa bir tatil yapmanız mümkün. Maşukiye bölgesinde Boğaziçi Butik’i tercih edebilirsiniz.

Tercihiniz deniz kıyısında dalga sesleri ile sakinleşip şehrin stresinden uzaklaşmaksa Şile bungalov evler size aradığınız huzuru yaşatacaktır.

Son yıllarda oldukça popüler olan Şile bungalov evler, gündüz deniz ve kumun keyfini çıkarmanızı akşamları ise yıldız manzaraları eşliğinde dalga sesleriyle romantik bir tatil yapmanızı sağlıyor.

Şile bungalov ev fiyatları da mevsimsel olarak değişiklik gösteriyor. Yaz aylarında daha yüksek olan fiyatlar sonbahar ve kış aylarında daha uygun fiyatlı olarak listeleniyor. 

You might be interested:  Otel Işletmeciliği Nasıl Yapılır?

Bolu Bungalov Evler Nerede? 

Bungalov evler genellikle ormanların içerisinde, doğal güzelliklerin ön planda olduğu bölgelerde yoğunluk gösteriyor. Bolu’nun ünlü tatil beldelerinin hemen hepsinde bungalov yapılar mevcut. Özellikle Yedigöller, Kartepe ve yemekleri ile ünlü Mengen’de bungalov evlerde konaklama yapabilirsiniz.

Abant gölü milli parkına yakın bölgelerde de doğa dostu bungalov evler mevcut. Kış tatilleri için sıklıkla tercih edilen bölgede bungalov evlerin olanakları da çeşitlilik gösteriyor. Oldukça konforlu döşenmiş bu ağaç yapıların içerinde şömine ve jakuzi gibi imkanlar da bulunuyor.

Ayrıca Ormanya bölgesinde bungalov evler olmasa da çadır ve karavan alanları bulunuyor.

Bolu bungalovları arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi Mengen bölgesinde bulunan Habitat Mesire Bungalov Evler. Ormanın orta yerinde bulunan bu evler size masallar içerisinde yaşıyormuşsunuz hissi verecek.

Göl kenarındaki Habitat bungalov evleri konaklamaktan zevk duyacağınız ve keyifli vakit geçirebileceğiniz tesislerden. Yine Mengen bölgesinde Nesilce Tatil köyü de bungalov evleri ile hizmet veren tesislerden.

Kış aylarında yanan sıcacık sobası, Türk filmlerinden çıkmış atmosferi ile hafta sonu tatilleri için en güzel tercihlerden bir tanesi. 

Olympos Bungalov Evler Nerede? 

Antalya Olimpos, doğanın içerisinde antik dönemden kalma eserlerin, kral mezarlarının yanı başında huzur dolu tatil yapmak isteyenlerin ilk rotalarından biri. Olimpos’ta 5 yıldızlı tesisler bulunmuyor. Bungalov evler, çadır kamp alanları buranın konaklama seçeneklerinden.

Özellikle sırt çantasını alıp, salaş bir tatil yapmak isteyenler Olimpos’u tercih ediyor. Antalya’nın en güzel koylarından olan Olimpos bakirliğini koruyan nadir yerlerden. Buradaki bungalovlar konfor açısından da oldukça gelişmiş.

İlkbahar ve yaz aylarında kalabalıklaşan bölge, deniziyle ve doğasıyla cazibe merkezlerinden birisi haline geliyor. 

Olympos Village , misafirlerinden tam puan almayı başarmış, konforlu ve bungalov evin en güzel yapılarından biri. Konaklama merkezinde  2 kişilik odalar ve aile bungalovları da mevcut. Tesis genelde yarım pansiyon konsepti ile hizmet veriyor.

Siz de konforlu bir bungalov tatili yapmak isterseniz Olympos Village'ı  tercih edebilirsiniz. Kadir`s Tree Houses ise yine bungalov evler ile hizmet veren bir tesis.

Eğlenmeyi ve denize yakın olmayı tercih ediyorsanız Kadir`s Tree Houses’ı tercih edebilirsiniz. 

Ordu Çambaşı Bungalov Evleri Fiyatları Ne Kadar?

İnstagram sayfalarında gördüğümüz üçgen çatılı, tavandan yere kadar camları olan, kar manzaraları ve şöminesiyle dikkat çeken bungalov evler Ordu Çambaşı yaylasında bulunuyor. Çambaşı yaylası 2 bin rakımlı bir yayla. Bölgede kış turizminin en etkin yapıldığı bölgede 12 adet bungalov ev bulunuyor.

Bungalov evlerin 2 tanesi süit 10 tanesi ise ahşap ev olarak tasarlanmış. Doğa tutkunlarının rezervasyon yapmak için birbiriyle yarıştığı bungalov evlerde kent stresinden uzaklaşabilir, harika doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.  Ordu  Çambaşı Bungalov ev fiyatları sezonsal olarak değişiklik gösteriyor.

Rezervasyon esnasında güncel fiyatlardan haberdar olabilirsiniz. Kış aylarında evlenecek çiftler balayı tatili için mutlaka Ordu Çambaşı bungalov evlerini incelemeli.

 Ulaşımın kar motorları ile sağlandığı Çambaşı yaylasında odun sobaları karşında keyifli bir kış tatili yapmak için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın!

İstanbul'a Yakın Hangi Bungalov Evler Var?

İstanbul'a yakın bungalov evler deyince akla Şile, Ağva, Sapanca, Bolu gibi doğanın en güzel adresleri geliyor. Hafta sonunu keyifli, huzur dolu ve stresten arınarak geçirmek isterseniz İstanbul çevresinde bulunan bungalov evler arasından tercih yapabilirsiniz. İstanbul'a yakın bungalov evler;

 • Park Mandalin-Ağva
 • Green River – Ağva
 • Shelale – Ağva
 • Nesilce Tatil Köyü-Bolu
 • Çampınarı Doğa Evleri- Bolu
 • Village Park Resort Spa-Polenezköy
 • Orman Evleri ` Forest Lodge-Ağva
 • Deniz Yıldızdızı – Ağva

Ağva Bungalov Evler

İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinin en başında bulunan Ağva, nehir kenarında konumlanan bungalov evler ile muhteşem bir hafta sonu tatili yapabileceğiniz destinasyonlardan.

Özellikle arkadaş gruplarının tercihi olan bungalov evlerde birbirinden güzel ve eğlenceli aktivite alanları kurulmuş. Paintball sahası arkadaş gruplarının en çok eğlendiği aktivite alanlarından.

Ağva Shelale’in misafirleri için kurmuş olduğu paintball sahası ile arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Türkiyede Glamping Yapmak İçin En İyi 10 Yer

doğanın kalbinde bir konaklama deneyimi: karavan oteller

Doğanın kalbinde birkaç gün geçirmek ancak bunu yaparken lüks bir otel odasının konforunu da yaşamak istiyorsanız son zamanların en gözde tatil trendi olan “Glamping” ile tanışmanın tam sırası. Geniş bir çadırın içinde uyku tulumu yerine rahat ve geniş bir yatak, ortak kullanımlı duşlar yerine sıcak bir jakuzi, pek çok çeşide sahip açık bir büfe ve yeşille mavinin kesişiminde eşsiz bir manzara… Glamping ile hayal ettiğiniz tatile ulaşabilirsiniz. O halde “Glamping ne demek?” diye merak ediyorsanız gelin, detaylarına yakından bakalım.

Glamping Nedir ve Nasıl Yapılır?

İngilizce “Glam” ve “Camping” kelimelerinin birleşiminden oluşan “Glamping”, Türkçeye büyüleyici bir kamp deneyimi olarak çevrilebilir.

Bir çeşit butik kamp olarak da tanımlanabilen bu tatil anlayışı, 5 yıldızlı lüks otel konforunu doğa içerisinde bulmak isteyen gezginlerin talebi üzerine ortaya çıkmıştır.

Pandemi şartlarının giderek sıkılaştığı son zamanlarda da izole olmanın kolay bir formu olduğundan en popüler tatil opsiyonları arasındaki yerini almıştır.

Kamp yapmayı çok sevseniz de çadır kurmaktan hoşlanmıyor olabilirsiniz. Benzer şekilde izole bir tatil isteseniz de ateş yakmak yerine her istediğinizin önünüze gelmesini talep edebilirsiniz. Tam da bu noktada Glamping sizin için en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Glamping yaparken konsepte göre tercih edebileceğiniz konaklama tipleri bulunur. Türkiye'deki Glamping seçenekleri arasında çadırlar ve bungalov tarzı konaklamalar yaygındır. Doğayla iç içe olan bu alanlar son derece konforlu bir şekilde donatılmıştır ve yeme-içme hizmetleri eksiksiz şekilde sağlanır.

Ayrıca A şeklindeki ahşap evler, safari çadırları, çadırlı ya da eko-ahşap kabinler gibi seçenekler de bulunur. Hatta bazı konaklama alanları işlevini yitirmiş otobüs, uçak, helikopter, tren vagonu ya da karavan olabilir.

Ağaç evler de ilgi çekici bir opsiyondur. İçleri lüks şekilde dekore edilir ve konaklamanız için evinizin konforunda hizmet sunulur. Doğal bir gölgelik altında, serin havanın ve muhteşem manzaranın keyfini çıkarmak isterseniz ağaçların güvenli dalları arasında inşa edilmiş bu evleri tercih edebilirsiniz.

Glamping'den çadır kampını ayıran en temel özellik, konaklama tipi ne olursa olsun, bu yeni tatil anlayışının çadır kampından çok daha lüks olanaklar sunmasıdır. Öyle ki bazı Glamping konaklamalarında şömineden jakuziye kadar lüks bir otel odasında görebileceğiniz imkanlara kavuşabilirsiniz. Çadır kampı ile Glamping arasındaki temel farklar şu şekilde özetlenebilir:

 • Ücretsiz kamp alanlarında tuvalet ve duş imkânları mevcut değildir. Oysa Glamping çadırlarının içerisinde büyük bir banyo ve küvet bulunur.
 • Kamp çadırlarında ısınmak için temel ısıtma cihazları mevcuttur. Hatta çoğu zaman ısıtma olanağı bile olmadığından kalın kıyafetler ve uyku tulumları kullanılır. Ancak Glamping çadırında hem ısıtma üniteleri hem de klimalar bulunur.
 • Çadır kampı yaparken, çevredeki hayvanlardan yiyecekleri uzak tutmak için malzemelerinizi arabanıza koymanız ya da çadırda bulundurmamanız gerekir. Glamping çadırlarında ise eşyalarınızı ve yiyeceklerinizi muhafaza etmek için buzdolabı ve gardıroplar mevcuttur.
You might be interested:  Ne Tür Hayvanlar Vardır?

Glamping Nasıl Ortaya Çıktı?

Glamping'in nasıl ortaya çıktığı konusunda pek çok rivayet vardır. Bunlardan en eskisi 16. yüzyıla kadar uzanır.

İskoç Atholl Dükü'nün kendisini ziyarete gelen annesini lüks bir çadırda ağırladığı bilinir. Diğer yandan 1520 yılında İngiltere Kralı 8. Henry ile Fransa Kralı I.

François'nın buluştuğu bir diplomatik zirve, 2000'in üzerinde çadır kampında organize edilmiştir.

Son olarak Avrupa'da çıktığına inanılan Glamping, çok tercih edilmeyen konaklama yerlerine müşteri çekebilmek için kullanılmıştır. Zengin kaşifler belirli hayvan türlerini görmek için kıtalararası seyahat ettiklerinde uzun süreli olarak bu çadırlarda konaklamıştır. Bu aktivite zamanla gezginler arasında yaygınlaşınca yeniden yorumlanarak Glamping'i ortaya çıkarmıştır.

2021 yılı trafik cezaları hakkında tüm detaylar için tıklayın!

Glamping'in Avantajları Nelerdir?

Glamping, gezginlerin güvenli bir kamp yeri aramalarına gerek kalmadan ve kendilerini strese sokmadan doğanın içinde konaklamalarına imkân tanır. Otel konsepti ile çadır tatilini birleştiren Glamping'in avantajları şu şekilde özetlenebilir:

 • Glamping'in amacı, müşteri konforunu en üst seviyede tutmak olduğundan çadır içerisinde kullanılan yatak, koltuk, kilim, perde gibi tüm unsurlar zarif ve lüks bir görünüm sunar.
 • Gürültülü ve kalabalık içerisinde tatil yapmak istemeyenlerin favorisi olan Glamping, yer seçimi konusunda da özgürlük sağlar. Böylece ormanın derinliklerinde, deniz kıyısında ya da buzla kaplı bir alanda büyüleyici bir rahatlık sunan lüks çadır kampı yapılabilir.
 • Glamping, çevreye dost bir aktivitedir. İşletmecilerin çoğunluğu çevreye saygı çerçevesinde ekolojik anlayışı benimsemiştir. Bu sebeple Glamping alanları doğa dostu özellikleri ile bilinir.

Standart çadır kampına göre nispeten pahalı olmasına rağmen Glamping, pek çok tatil türüne göre hesaplı sayılır. Kamp yapmak için büyük bir soğutucu, ısıtıcı ürün, pişirme ekipmanları gibi birçok eşyaya ihtiyaç duyulur. Ancak Glamping çadırları içerisinde ihtiyaç duyulan tüm malzemeler yer aldığından ekstra masraf ve yüke gerek kalmaz.

Doğanın içerisinde konforlu bir tatil seçeneği olan Glamping, çocuklar için de son derece uygundur. Onların güven içerisinde koşup oynayabilecekleri ve aynı zamanda ebeveynlerinin de konforlu bir şekilde tatil yapabilecekleri bir seçenek çok daha keyifli ve idealdir.

Türkiye'de Glamping Yapmak İçin En İyi 10 Yer

Doğal güzellikler açısından zengin bir coğrafyaya sahip olan ülkemiz, Glamping turizmi bakımından oldukça elverişlidir. Son zamanlarda sayısı giderek artan popüler Glamping noktalarından en bilinenleri şunlardır:

Perdue, Fethiye

Ahşap bir iskele üzerine kurulu doğal bir cennet olan Perdue, yamaçtan muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. Fethiye'nin rüya gibi bir atmosfere sahip lokasyonlarından olan Perdue, kendinizi kalabalıktan izole edebileceğiniz bir kamp alanı sunar.

Glamping çadırları içerisinde yer alan yatak, banyo, klima ve hatta SPA küveti, lüks çadır kavramını sonuna kadar yaşamanızı sağlar.

Ayrıca her sabah yöresel Akdeniz mutfağının sunduğu ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltı, alakart restoran ve diğer öğünler narenciye kokuları eşliğinde yemek yemek isteyenler için muhteşem bir fırsat sunar.

Mola Cunda, Ayvalık

Şehrin kalabalığından ve beton yığınından uzakta, doğa ile baş başa bir tatil sunan Mola Cunda, Cunda Adası’nda Glamping tatili için en ideal yerlerden biridir.

Çadır veya karavanlar içerisinde sunulan kamp olanaklarına eşlik eden bar, restoran, çardaklar ve plaj pek çok aktiviteye ev sahipliği yapar.

Çevredeki organik bahçeden toplanan ürünlerle yapılan kahvaltı sayesinde Ege'nin lezzetli yemekleriyle harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Adaperest, Bozcaada

Adaperest, şehir yaşamından vazgeçen ve Bozcaada'da yeni bir hayata başlayan bir çift tarafından işletilmektedir. Geniş bir bahçe içerisindeki karavanlarda 4 kişiye kadar konaklanabilir.

Her karavanda 3 adet yatak ve bir banyo mevcuttur. Ayrıca karavan içerisinde kahve makinesi ve internet erişimi de yer alır.

Kümesten taze yumurtalar, bahçeden de doğal sebzeler ile keyifli yemek anlarına eşlik eden kuş sesleri son derece cazip bir tatil sunar.

Club Amazon, Marmaris

Glamping trendinin öncü mekânlarından sayılan Club Amazon, çingene arabası ya da şeffaf tavanlı kamp çadırları ile farklı konaklama türleri sunar. Alanda havuz, kano, bisiklet, trekking gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Mona Glamping Caravan Suites, Seferihisar

Butik Glamping alanlarından biri olan Mona Glamping Caravan Suites, İzmir'in Seferihisar ilçesine sadece 7 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alır.

Tesiste 5 sabit karavan, 1 tiny house ve 3 tane de Glamping çadırı mevcuttur.

2021 yılından itibaren yetişkinlere hizmet veren tesiste ateş başında açık hava sineması, bisiklet turu, şarap tadım etkinlikleri ile hiking turları düzenlenir.

Avalon Steppes, Kayaköy

İngiliz ve Osmanlı tarzıyla döşenen lüks oba çadırları içerisinde Glamping keyfi yapmak isterseniz Topkapı, Yıldız, Buckingham ve Kensington çadırları sizi bekliyor.

İçerisinde yatak, komidin, masa, gardırop gibi pek çok eşyanın yer aldığı çadırlarda aynı zamanda geceleri yıldızları izlemeniz için özel bir kubbe de mevcut.

Bisiklet, tırmanış, ATV turları, dalış, ata binme gibi etkinliklerin yapılabildiği tesis Ölüdeniz'e yakın olmasıyla da dikkat çekicidir.

Kocabahçe Glamping, Bozburun

Türkiye'nin en iyi Glamping alanlarından biri olan Kocabahçe, dik yamaçlar ile denizin birleştiği bir alanda lüks kamp deneyimi sunması ile ünlü.

Tüm yemeklerin bahçeden toplanan sebzelerle hazırlandığı ve elektriğin de güneş enerjisiyle sağlandığı tesiste duyabileceğiniz tek gürültü kuş sesleri olacak.

Bungalov, hamak ve ağaç evleri ile dikkat çeken tesis, tam olarak doğa ile bütünleşik bir kamp deneyimi vadetmekte.

Bonjuk Bay, Marmaris

Özel bir koy içerisine konumlanan Glamping alanında farklı konseptler mevcut. Konaklama amacınıza göre safari çadırı, taş ev, taş bungalov ya da lotus çadırlarından birini seçebilir, aileniz ya da arkadaşlarınızla birlikte Glamping yapabilirsiniz.

Aylak Yaşam Kampı, Çıralı

Sahile sadece 200 metre mesafede yer alan Çıralı Glamping alanı, yeşil bir bahçe içerisine konumlanmış. Oda çadır, büyük çadır, köşk ve karavan tarzı konaklama imkânının sunulduğu tesiste tavukları besleyebilir, tekne turu yapabilir, Likya Yolu'nda yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Chakra Beach, Fethiye

Kabak Koyu manzarasına karşı lüks bir çadırda uyanmak isterseniz Chakra Glamping alanı tam size göre. Deluxe, standart ve lüks olmak üzere 3 farklı oda tipi bulunan alanda dilerseniz bungalov da tercih edebilirsiniz. Standart konaklama hariç diğer hepsinde kendi duş alanınız, tuvaletiniz ve klimanız da mevcut.

Ülkemizde giderek daha çok yaygınlaşan Glamping ile siz de doğanın kalbinde unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz. Ancak aracınız doğa tatilleri için uygun değilse Borusan – Otonakit güvencesi ile otomobilinizi hızlıca ve tam da istediğiniz fiyattan satın, ailenizi daha uygun bir araçla farklı rotalara doğru heyecanlı yolculuklara çıkarın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *