Batı karadeniz turu

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup, ücretsiz ziyaret sağlar.

 • Ek Hizmet Detayları
 • Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.
 • 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
 • Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

 1. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 2. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
 3. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
 4. 4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Tatil Eksper misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017

Kademeli Fiyat Sistemi

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir.

İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.

000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).

Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız.

Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 • Ulaşım Araçlarımız  
 • Mercedes Travego
 • 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 ” LCD Monitör,
 • Mercedes Toursimo
 • 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 ” LCD Monitör,
 • Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

 1. Midibusler
 2. ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 3. Minibusler
 4. VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 5. Mercedes Sprinter
 6. 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Batı Karadeniz Turu

Sizler için hazırladığımız turları inceleyin

 • ROTA DETAY
 • 1. Gün Akşam saat 20:00‘de belirlenen noktadan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalardan sonra ertesi gün sabah Beypazarı’na varış.
 • 2. Gün İsteğe bağlı (ekstra) grupça alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında turumuz başlıyor. Beypazarı içerisinde yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuzda tarihi konakları, hediyelik eşya dükkanlarını, Beypazarı kültürünü ve yaşantısını anlatan yaşayan müzeyi görme imkanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz müzeyi gezerken dileyen misafirlerimiz kahvelerini yudumlayabilir. Rehberimizin belirlediği saatte Beypazarı’ndan ayrılıyoruz ve Nallıhan üzerinden Abant’a hareket ediyoruz. Abant Gölü etrafında yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Gölcük’e hareket ve serbest zaman sonrasında Bolu şehir merkezi, Osmanlı dönemi sit alanını ve kuyumcular çarşısını gezme ve alışveriş için serbest zaman sonrasında otele yerleşme ve akşam yemeği.1. Gece Bolu'da Konaklama.
 • 3. Gün Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Düzce üzerinden Ereğli ye varış Ereğli sahilinde yürüyüş ve çay molasının ardından Zonguldak’a hareket ve varış ,Fener Bölgesinin görülmesi ve Bartın’a hareket , İnkumu ve Amasra Turu: Amasra Kalesi ve Tarihi Kilise görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Safranbolu’ya hareket ve otele yerleşme.2. Gece Safranbolu'da Konaklama.
 • 4. Gün Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Safranbolu Şehir Turu: Tarihi mezarlık ve anlatımı, Eski Hükümet Konağı, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşısı Tarihi Arasta Çarşısı ve alış- veriş süresi sonrasında Yörük Köyü gezisi sonrasında isteğe bağlı ekstra Tokatlı Kanyonu gezisi önerilir. Akşam yemeği otelden.3. Gece Safranbolu'da Konaklama.
 • 5. Gün Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz ve tarihi Safranbolu şehir merkezinde serbest zaman sonrasında Kastamonu’ya hareket ve varış. Öğlen yemeği için “KASTAMONU ETLİ EKMEK İZBELİ ÇİFTLİĞİ ÖNERİLİR” Kastamonu Şehir Turu: Şerife Bacı Anıtı, Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Şeyh Şaban-i Veli Türbesi, Oymacılık Atölyesi ve alışveriş süresi sonrasında otele hareket ve yerleşme .Akşam Yemeği otelden. İsteğe bağlı eğlence yapılabilir.4. Gece Kastamonu'nda Konaklama.
 • 6. Gün Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz ve Sinop’a hareket. Zamana bağlı Ayancık şehir turu ve iskelesi görüldükten sonra isteğe bağlı Erfelek turu (Şelalelerde yürüyüş) , Öğlen yemeği “SİNOP MANTISI” önerilir. Sinop Şehir Turumuzda, Hamsilos Koyu, Akliman, Sinop Kapalı Cezaevi, Sinop Kalesi görülecek yerler arasındadır. Belirlenen saatte Trabzon’a hareket akşam 01.00-02:00 arası Trabzon’a varış.
 • Ekstra Turlar
  • Tokatlı Kanyonu Gezisi: (Giriş Ücreti Dahil) TL
  • Kastamonu Eğlence: TL
  • Erfelek Turu: TL
 • ! NOT

Samsun Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

hepsiturda.

com güvencesi ve profesyonel rehber kadrosu eşliğinde Muhteşem bir doğa gezisine hazırlanın! SAMSUN ÇIKIŞLI BATI KARADENİZ TURU “GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI”NA SAHİP 5 YILDIZLI DEDEMAN OTELDE KONAKLAMA AYRICALIĞI LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM İMKANI DOĞANIN CÖMERTÇE BİZLERE SUNDUĞU ABANT VE GÖLCÜK GÖLÜ PROGRAMI

Kültür turları ile Türkiye'yi keşfet, %10'a varan ERKEN REZERVASYON Yurtiçi tur fırsatlarını kaçırmayın!

1. GÜN:

SAMSUN – SAFRANBOLU GECE YOLCULUĞU Siz değerli misafirlerimizi saat 23.55’de acentemizin önünden, 00.20’de Yeşilyurt AVM önünden alarak, Karabük ilinin tarihi ve turistik bir ilçesi olan Safranbolu’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2. GÜN:

YÖRÜKKÖYÜ – HÜKÜMET KONAĞI – SAAT KULESİ – KAYMAKAMLAR EVİ – CİNCİ HANI VE HAMAMI – ARASTA ÇARŞISI – TARİHİ KÖY KAHVEHANESİ – DEMİRCİLER ÇARŞISI – BAKIRCILAR ÇARŞISI – SEMERCİLER ÇARŞISI – LOKUM İMALATHANESİ – KRİSTAL TERAS – FATİH CAMİ VE KALE MESCİDİ – ÇEKİCİLER ÇARŞISI Değerli misafirlerimiz, sabah bölgeye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından; bir Bektaşi köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adıyla Yörük köyüne varıyoruz. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı gezilerimiz sonrasında Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri olan evleri görebileceğimiz Safranbolu merkeze ulaşıyoruz. Safranbolu'yu en güzel görebildiğimiz seyir terasına çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panoramik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu'nun nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi görüyoruz. Burada bizlere sunulan slayt gösterisini izlerken acentemizin ikramı olan çaylarımızı yudumluyoruz. Lokum alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras`a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 40 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. Kristal Teras ziyaretimizin ardından Amasra'ya hareket ediyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan (Dünya'nın göz bebeği) dedikleri bu mu ola'' sözleri ile ün kazanan güzel Amasra'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restoranında (ekstra) sınırsız balık ve Amasra'ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra'yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri), gezilerinden otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

You might be interested:  Facebook Nereden Nereye Seyahat?

3. GÜN:

ABANT MİLLİ PARKI – GÖLCÜK GÖLÜ – SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından 1.350 metre yükseklikteki Abant Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz.

Doğa ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak toprağa basmak, temiz hava solumak, su ve kuş seslerini dinleyip haftanın yorgunluğunu atmak için yürüyüş yapabilir, faytona binebilirsiniz.

Rehberimizin Abant Gölü hakkında vereceği bilgilerin ardından doğanın eşsiz yaratıcılığı ve ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olmaya başlıyorsunuz.

Abant Gölü çevresinde vereceğimiz serbest zaman esnasında hayatınız boyunca unutamayacağınız fotoğraf karelerini yakalayıp çektiğinizde anılarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz. Dileyenler köy pazarında alışveriş yapabilir.

Doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Abant Milli Parkı’ndan ayrılarak doğasıyla ve şirin görüntüsüyle kartpostallık karelere, muhteşem çam ormanlarının içerisinde yer alan oksijen deposu olan Gölcük’e geçiyoruz.

Burada göl etrafında bitmesini istemeyeceğiniz yürüyüş yapabilir, her daim bir anı olarak saklayacağınız fotoğraflar çekebilir, bölgede bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Göl manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi yudumlayabilir ve sevdiklerinize “Gölcük Hatırası” hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’ a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 • ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ * 1 Gece Zonguldak’ta Konaklama (DEDEMAN OTEL / 5 YILDIZLI) * 2 Sabah Kahvaltısı * 1 Akşam Yemeği * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri * Lüks Araçlar ile Ulaşım * Araç İçi Çeşitli İkramlar * Abant Gölü Milli Park Giriş Ücreti * Gölcük Gölü Milli Park Giriş Ücreti * Zorunlu Seyahat Sigortası
 • * hepsiturda.com Güvencesi
 • ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ * Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • * Otelde Yapılan Ek Harcamalar (Mini bar, Telefon, Kuru Temizleme vb.)
Kalkış Noktaları hepsiturda.com Ofis Önü 23:55 Yeşilyurt Alışveriş Merkezi 00:20

Genel ŞartlarPaket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası KapsamıAcentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze KartBakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.

Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel RehberlerTurizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber TavsiyesiGezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).

Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.

Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.

• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.• Turlarımızda hepsiturda Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.

• Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir.

Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.

• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.

• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

Batı Karadeniz Turları (2 Gece Konaklamalı)

 • Tüm Turlar için Genel Bilgiler:
 • 1. Bilgiler Tüm Turlar:
 • •Turlarımıza katılabilmek için (2) aşılı olmanız veya hastalığı geçirmiş olmanız gerektiğiniz unutmayınız.
 • •Aşınız yoksa/hastalığı geçirmediyseniz tur başlamadan önce 48 saat içinde alınmış negatif PCR testi sunmanız gerekmektedir.

•Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır.

Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

•Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

•Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

•Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 

You might be interested:  Kuala lumpurda görülmesi gereken yerler

•Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

• Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

•Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

•Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

•Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

•Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

•Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

•Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

•Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir.

•Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

• Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 1. 2. Yurtdışı Turlar:
 2. • Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
 3. • Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

• Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

• Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

• Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

• Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

• Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

• Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Batı Karadeniz Turları ve Fiyatları – SSC Tur

Batı Karadeniz Yolculuğu 

Batı Karadeniz bölgesi, Karadeniz bölgesindeki üç bölgenin en batı bölgesidir. Kızılırmak Deltası'nın batı ucundan başlar ve Adapazarı ile Bilecik'in doğusunda uzanır. Bu kısım genellikle dağlıktır.

 Karabük çevresinde Zonguldak'ın maden çevresi olan Ereğli-madencilik, Türkiye ekonomisine ve ticaretine önemli katkılar sağlamıştır. Batı Karadeniz'in en önemli katkısı madencilik ve işleme alanındadır. Bölgenin önemli şehirlerinden biri olan Karabük, giderek gelişmeye devam ediyor.

 Özellikle son yıllarda turizm, Batı Karadeniz bölgesinin en önemli gelir kaynaklarından biridir. Karadeniz'e gelince, Karadeniz bölgesinin sularından dökülen nehir, Türkiye'nin en bol bölgelerinden biridir.

Karadeniz'in orta kesimindeki bir diğer önemli nehir, Samsun İli Çarşamba bölgesinden Karadeniz'e dökülen Yeşilırmak'tır (Yeşilırmak). Sakarya Nehri, Marmara bölgesi sınırları içinde denize dökülür.

 

 Bölgedeki milli parklar; Kastamonu ve Bartın sınırları içindeki Kolshan Milli Parkı, Trabzon Altendre Milli Parkı, Kastamonu (Kastamonu) İli ve Çakkırı İlçesi (Çankırı) Ilgaz Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde, Bolu İli ve Zonguldak (Zonguldak) bitişiğindeki alanda Yedigöller Milli Parkı (Yedigöller Milli Parkı) kurulmakta ve Rize ilinin çoğu. Çamlıhemşin İlçesi, Artvin İli Yusufeli İlçesi sınırları içerisinde küçük bir bölümü bulunan Kaçkar Dağı Milli Parkı'dır. 1994 yılında Caskar Dağları 51.500 hektarlık bir alanı kapladı ve milli park ilan edildi. 33 Nolu Milli Park, Türkiye'deki Hatir Vadisi Milli Parklarından biridir. Hatır Vadisi'nde Merkez İlçe, Hatila sınırında yer almakta ve içinde birçok nehri barındırmaktadır. Karagöl-Sahara, Türkiye’nin 33 milli park alanından biridir. Türkiye’nin ArtvinŞavşat küçük bir kasabada yer alır ve iki ayrı bölgeden oluşur: Karagöl ve Sahara yaylası.

 Karadeniz bölgesi (Karadeniz bölgesinin adı) Sakarya Ovası'nın doğusunda Gürcistan sınırına kadar uzanır ve Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Gürcistan, Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Marmara bölgesi ve adını aldığı deniz ile komşudur. Üçüncü sıranın büyüklüğü ve doğu-batı yönünün genişliği açısından Türkiye bölgeler arasında yer alır ve yerel saat farkı en büyüğüdür. 

 Batı Karadeniz; buradaki nüfus, orta ve doğu Karadeniz bölgelerine göre daha düzdür, bu nedenle dağınıktır. Orta bölgede, özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde, yüksek pürüzlülük ve yükseklik nedeniyle nüfus genel olarak dağılmıştır. 

 Batı Karadeniz Turları Nasıl Olur Nereler Gezilir?

 Karadeniz tatil beldesi her zaman en popüler tatil beldesi olmuştur. Batı Karadeniz turu çok geniş bir bölgeyi kapsamaktadır. Birçok şehir ve birbirinden güzel ilçeler var, hepsi görmeye değer yerlerdir. Batı Karadeniz turları bu bölgeyi, bu bölgedeki şehirleri incelemek, görmek, gezmek ve keşfetmek için harika bir fırsat.

 Amasra 

 Batı Karadeniz'in en güzel turistik mekanlarından biri Amasra'dır. Şehrin tarihini ve doğal manzarasını yakından görebileceğiniz, sahil şeridinde gezseniz bile deniz kenarındaki kafeler ve huzur veren atmosfer bir diğeridir. 

 Amasra'nın irili ufaklı liman bölgelerini gezebilir, bölgedeki kafelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Amasra Kalesi'ne gidip buradan fotoğraf çekebilirsiniz. Tekne turu da yapabilirsiniz. Bakacak Dağı'ndaki Kuşkayası Yol Anıtı olan Kemere Köprüsü'nü de ziyaret edebilirsiniz.

 Ayrıldığınız andan itibaren o kadar çok hissedeceğiniz bir ortam var ki, sanki burada yaşıyormuşsunuz, hep burada kalmak istiyorsunuz. Keyifli ve dost canlısı insanlarla keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için bir sahil kenti burası. Her gün yemek istersiniz meşhur Amasra salatası. Mevsimine göre yaklaşık 27 çeşit sebze içerir ve her mevsim size farklı lezzetler sunar.

 Safranbolu 

 Safranbolu, Karabük iline bağlı tarihi bir turizm bölgesidir. Konumu Ankara'nın 231 kilometre kuzeyinde ve Karadeniz'in 90 kilometre güneyindedir. Karabük ilçe merkezinin 8 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Safranbolu şehir merkezi ve Karabik şehir merkezi birbirine yakındır.

 Beypazarı, Göynük, Scratching, Odunpazarı ve Osmaneli anasayfalarından örnekler. Türkiye'nin birçok bölgesi, klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü şehirlerle karşılaştı.

Bu özellik, Türkiye'nin Bir dünya mirası bölgesi olun. 9 büyük kültürel mirastan biridir ve birçok turistin ilgisini çekmiştir. Safran Şehri adını bölgede yetişen nadir bir bitki olan safranın adını almıştır.

  2010 adrese dayalı nüfus sayımına göre nüfusu 49.014 idi. Roma İmparatorluğu'nun Paphlagonia bölgesinde yer alır ve birçok medeniyete ev sahipliği yapar. 1196'da Türkler tarafından kesin olarak kabul edildi. 

  Türkiye’nin en özel yerleşim yerlerinin bir listesi varsa müze kenti Safranbolu altın harflerle kesinlikle birinci sırada yer alabilir. Evin yerel mimarisi gelenek ve görenek çeşitliliğine eklendiğinde Safranbolu tam bir kültür hazinesine dönüşüyor.

Burası küçük bir Anadolu bölgesi olmasına rağmen Safranbolu'yu ziyaret eden toplam yerli ve yabancı turist sayısı 300.000'i aşıyor; bölge dünyanın diğer ülkelerinden (Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti gibi) ülkeleri bile çekiyor.

Ve Tayvan) turistler. 

  Bölge geceleri çok sessiz. Hafta sonu gösterileri için kolayca uygun olabilir. Binlerce yıllık tarihin yaşayan bir tanığı olmak istiyorsanız, o zaman Türk bayramlarını kullanmasanız bile, yıllık tatiller cennetten bir köşe bile olacaktır. Hemen sizi Safranbolu'ya götürelim. Safranbolu turu da sizler için harika olabilir. 

  Kastamonu 

 Kastamonu, Batı Karadeniz gezi rotanıza dahil edilebilir. Ilgaz Dağı, Nasrullah Camii, Nasrullah Şadırvanı, Münire Medresesi El Sanatları Merkezi, Karaçomak Deresi, Nasrullah Köprüsü, Livapa Xia Etnografya Müzesi, Kastamonu El Sanatları Teşhir Merkezi, Ev Mezarı (Kral Mezarı) ve Kastamonu Kalesi görebileceğiniz yerlerdir. 

 Kastamonu'da gezilecek yerler arasında tarihi hükümet binası, Şerif Barker Anıtı, Kasaba Koyu Mahmutbey Camii, Kastamonu Saat Kulesi sayılabilir. Dilerseniz Batı Karadeniz tur listesini bu rotalara kaydırabilirsiniz. Ayrıca kastamonuya gitmiş olursanız taş köprüden sarımsağı almayı ve etli ekmek yemeyi asla unutmayın. Kastamonu turu sizler için harika bir seçim olabilir. 

 Amasya

  Tarihi keşiflere göre Amasya'nın adı Hitit dönemindeki Hakmiş, ardından Amasseia'dır. Tanrıça Mâ inancı, Pers kültürünün bir uzantısı olan Anadolu'da da yayıldı ve adını Amasya kentinden aldı. 

 Bu antik kent, tarihi boyunca birçok kültürü taşımış ve o zamandan beri adını korumuştur. Hatuniye Mahallesi ve Hazeranlar Caddesi boyunca uzanan Yalıboyu evleri, sessizce akan Yeşilırmak Nehri'ne yaslanarak Osmanlı İmparatorluğu'nun önceki dönemine ait konut yapılarını görebiliyor.

Genelde avlu ve bahçeden oluşan bu evler, Osmanlı kültürüne göre harem ve bekçi olmak üzere ikiye ayrılır. Asma yaprağı yönünden zengin olan bu bölgede paketin lezzeti bir diğeridir. Ayrıca menüde Amasya ekmeği, toyga ve çatal çorbasını sık sık göreceksiniz.

Bu çorba dolgulu baklagilleri denemeyi unutmayın.  

 Sinop 

 Kurucaşile'den hareket ederek Gideros Koyu'na ulaşan Sinop'un manzaraları, eski rezidansı Rifat Ilgaz da dahil olmak üzere güzel okyanus havasıyla sizi karşılayacak. Rıfat Ilgaz'ın Evi), İnebolu, Ruslara karşı savunmak için yapılan Paşa Tabyası (Paşa Burcu) ve 2.000 metre uzunluğundaki Sinop Kalesi (Sinop Kalesi).

 Mısır çorbasında kırmızı balık, mısır, domates sosu, kuzu eti, kemik ve soğan bulunur. Yaş maya, un ve tuz ile yapılan hamur insan damak tadına göre hazırlanır. Dolgu olarak üzüm, kıyma, ceviz veya ıspanak kullanılabilir. Bu, özellikle misafir yemeklerinde çok önemlidir. Bunları mutlaka denemelisiniz. 

You might be interested:  Perdenin Ardındakiler Hangi Tür?

 Zonguldak

 Batı Karadeniz'in batı kesimini geziniz sırasında ziyaret edeceğiniz Çayır köyü, çözünür mağara, sarkıt ve dikit yapısıyla bu kategoride dünyanın en önemli mağaralarından biridir.

Zonguldak'ın görülecek yerleri arasında Gökgöl Mağarası, Halil Paşa Konağı (19. yüzyılın en önemli yapılarından biri), Cumayanı Mağarası, Filyos Kalesi, Tieion Antik Kenti ve Cehennem ağzı bulunmaktadır. mağara.

Zonguldak seyahat güzergahınız üzerindeyse buraları da ziyaret edebilirsiniz. Buraları gezmek için zonguldak turu tam size göre. 

 Çoğunlukla ogmaç ve rubmaç olarak adlandırılan bu lezzetli çorbanın memleketi olan Zonguldak'ın farklı yörelerde üretildiğini söylemek doğru olur. Şehrin en meşhur mezelerinden biri un, süt, su ve naneden yapılan Uğmaç çorbası.

 Bartın ve Zonguldak'ta akşam yemeğinin vazgeçilmezi olan Pum Pum çorbası çok doyurucu olmasının yanı sıra şehirde mısır unundan yapılan ender çorbalardan biridir. Çorbayı içtikten sonra, domuz pastırması ve sosis gibi isteğe bağlı et parçaları dahil yiyecek başka bir şey bile bulamayacaksınız. Bu çorbaları tatmanızda fayda var.

 Akçakoca

 Akçakoca, 1204'ten 1212'ye kadar Trabzon İmparatorluğu tarafından yönetildi ve 13. yüzyılda yine Ceneviz egemenliğine girdi. 14. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu tarafından çekilmiştir.

Akçakoca'da neler görüyorsunuz? Kendinizi fındık ağaçlarıyla çevrili bulacağınızdan emin olduğunuzda.

Akçakoca, gezi deyince gönlünüzü fethedecek cami, tarihi ve güzel evleri, mağaraları ve plajları var. 

 Kale, denize bakan bir uçurumun üzerine inşa edilmiş ve tabiatı koruma alanı ilan edilmiştir. Kalenin etrafındaki ağaçlar denizle buluşuyor ve Cenevizlilerin ağızlarındaki tadı bildiklerini söyleyelim.

 Mağarada sarkıt ve dikitler vardır. Fakilli Mağarası aynı zamanda damlama taşları bakımından da zengindir. Buraları görmek isterseniz akçakoca turu harika bir tercih olacaktır.

 Bolu

 Birçok doğal manzarası ve dramatik ormanları ile seçkin şehirlerimizden biri olan Bolu'ya gidenler için harika bir gezi rehberi hazırladık. Bu şehir sadece doğal manzarasıyla değil, tarihi yapılarıyla da insanların ilgisini çekiyor. Kaya Evi, Yerram Beyazıt Camii, Zuriman Paşa Camii, Sarakhan Camii, Aksemstein Türbesi, Horta Hamamı, Yerram Beyazıt Hamamlar bunlardan sadece birkaçı. 

 Kızartılmış yumuşak kuzu; havuç, kabak, arpacık ve baharatlarla karıştırın. Ayrıca volovan'da hizmet vermektedir. İşte Kartalkaya kebabı. Bir kez daha gitmene sevineceksin. 

 Gerede'nin çok meşhur bir tadı var. Fırındaki kaz, burada en çok pişirilen yemeklerden biridir. Gelen misafirler için kaz pişirilir. Kazların birkaç saat kaynattığı su, kazlara eşlik etmekte ve lezzetli pilav ile servis edilmektedir. Sadece fırındaki kaz değil, kaz kaplumbağası da. 

 Düzce 

 Batı Karadeniz turu ile mutlaka ziyaret etmeniz gereken Düzce'den başlayan Efteni Gölü'nün muhteşem coğrafyasına şahit olacaksınız.

Düzce'nin doğusunda ve kuzeyinde Sakarya ve Filyos dereleri, Elmacık Dağları, Bolu Dağları'nı görebilirsiniz. Akçakoca Dağı.

Göktepe Köyü, tarihi Evliya Camii ve Evliya Ahmet Dede Türbesi ziyaret edeceğiniz yapılardan bazıları. Özellikle fotoğraf çekmek istiyorsanız yürüyüş parkurları sizi bekliyor olacak. 

  Yüzmek istiyorsanız, Çınaraltı Plajı, Ayazlı Plajı ve Limancık Plajı, Karabrun Plajı tam size göre. Düzce muhteşem şelaleri ile zengin bir doğası vardır. Güzeldere şelalesi, samandere şelalesi, aydınpınar şelalesi ve daha fazlası Düzce’de yer almaktadır. Bu şelaleri gezmek isterseniz düzce şelaleleri turu sizler için harika bir seçim olacaktır. 

Batı Karadeniz Turları ve Fiyatları

Karadeniz’in tarihi dokusu ile öne çıkan bölümü Batı Karadeniz; küçük şehirleri ve doğal güzellikleri ile turistleri bekliyor.

Amasra, Safranbolu, Bolu, Kastamonu gibi turistik merkezleri ile yerli ve yabancı konukların ilgisini çeken coğrafya, temiz havası ve zengin ormanlık alanları ile şehir yaşamının karmaşasından ve stersinden uzaklaşmak isteyenler için en iyi tatil seçeneklerinden biri oluyor.

Sakın atmosferi ile tarihi ve doğal güzelliklerini bir arada görmek isteyen turistler için ideal bir tercih olan Batı Karadeniz, farklı tatil turları ile ziyaretçilerini bekliyor.

Kızılırmak Nehri'nin batı sınırından başlayarak Adapazarı’na dek uzanan bölgeyi kapsayan Batı Karadeniz, farklı şehirlerden düzenlenen turlar ile turistleri ağırlıyor. İzmir, Ankara, Antalya, İstanbul, Adana gibi büyük şehirlerden düzenlenen Batı Karadeniz turları, kahvaltıdan mola yerlerine kadar detaylı bir şekilde planlanıyor.

Bölgenin şehir merkezlerine, tarihi konaklarına, hükûmet binalarına ve tarihi çarşılarına düzenlenen geziler, bölgeyi baştan sona tanımaya imkân veriyor. Detaylı planlanan turlar ile turistler serbest zamanlarda fotoğraf çekme ve tarihi çarşılarda alışveriş yapma fırsatı bulunuyor.

Ayrıca yöresel el işlerinin sergilendiği çarşılarda gezmenin yanında yöresel yemekleri tadabilir, bölgenin ünlü lezzetlerini deneyerek tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Batı Karadeniz Tur Fırsatları

Batı Karadeniz tur fırsatları da tatil severleri memnun ediyor. Birbirinden farklı paketlerle satışa sunulan turlar, her bütçeye uygun hale geliyor. Ayrıca gün sayısı olarak da farklı seçenekler bulunuyor.

Haftasonu turları sayesinde kısacık tatil günlerini bile farklı şehirlede değerlendirme fırsatı yakalanıyor. Bu sayede tatilciler kendi takvimleri ve programlarına göre plan yapma şansı elde etmiş oluyor.

Karadeniz turları arasında oldukça popüler olan Batı Karadeniz turları, tatilcileri eşsiz bir kültür turu fırsatı sunuyor.

Doğal zenginliklerle dolu yörede bulunan birçok tarihi yapı tatilcileri bekliyor. Ayrıca, kaplıca, göl ve bunun gibi birçok doğa harikası da barındıran yöre, ılık iklimiyle dikkat çekiyor. Batı Karadeniz turları tüm bu özellikleri sayesinde yılın her döneminde ziyaret edilebilir bir hal alıyor.

Bartın turları fırsatlarının yanında Safranbolu, Amasra gibi şehirlere de düzenlenen Batı Karadeniz turları fiyatları, tur kapsamına bağlı oluyor. Genellikle lüks otomobiller ile düzenlenen Batı Karadeniz’deki yurt içi turlar; çevre gezileri, ikramlar, konaklama, giriş ücretleri gibi hizmetleri de kapsıyor.

Tur fiyatları yalnızca tur kapsamındaki hizmetler ile değil konaklama süresine bağlı olarak da değişiyor. İzmir, Ankara, Antalya gibi şehirlerden düzenlenen turlar daha uzun süreli oluyor. 2 günden uzun süre turlar daha kapsamlı olduğu için verilen hizmetler de değişiklik gösteriyor.

Gezi alanlarında ve mesire yerlerinde düzenlenen piknik veya mangal keyfi farklı hizmetleri kapsayan turlar ile tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ucuz Batı Karadeniz Turları

Kapsamları değiştiği için fiyatları da değişen turlar arasında ucuz batı Karadeniz turları da bulunuyor.

Ankara, İzmir gibi şehirlerden Bartın, Amasra, Kastamonu gibi Batı Karadeniz şehirleri ile bölgedeki diğer önemli turistik merkezlere düzenlenen turlar uzunluğuna göre değişiklik gösteriyor.

Ayrıca tur kapsamında verilen hizmetler tur fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Turlar, konaklama ve ulaşım imkânı, çevre gezileri ve daha birçok tur hizmeti ile zahmetsiz bir tatil yapmak isteyenlere hitap ediyor.

Batı Karadeniz'de Mutlaka Yenilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eşsiz manzaralar ve doğa harikalarının yanı sıra yöre mutfağı da oldukça önemli bir yere sahip hale geliyor. Özellikle Kastamonu yöresinde bulunan et ekmeği, banduma ve caba güveci gibi lezzetler tatilcileri bekliyor. Bolu yöresinde ise eşsiz köy kahvaltıları dikkat çekiyor. 

Bunun yanı sıra bölge denizle iç içe olduğundan dolayı balık anlamında da zengin bir konuma sahip. Amasra bölgesinde bulunan ve şehrin adını taşıyan Amasra salatası, tüm damak zevklerine hitap ediyor.

Bölgede bulunan balık restoranları da tatilcilerin unutulmaz deneyimler yaşamasını sağlıyor.

Batı Karadeniz Turları, eşsiz doğa manzaraları, lezzetli yöre mutfağı ve tarihi yapılarıyla tatilcilere unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Batı Karadeniz'de Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İstanbul'dan çıkışlı Batı Karadeniz turları, ulaşım olarak da oldukça kolay olmasıyla dikkat çekiyor. Eşsiz tarihi sebebiyle birçok doğa harikasını içinde bulunduran yöre, tatilcilerin mutlaka yapmasını gerektiren birçok alternatif sunuyor. Safranbolu'nun tarihi evleri mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ön plana çıkıyor.

Ayrıca eşsiz bir doğa harikası olan Yedigöller yöresi de tatilcilerin eşsiz manzaralar yakalayabilmesini mümkün kılıyor. Sapanca Gölü ve Kartalkaya Kayak Merkezi de kışın görülmesi gereken yerler arasında yerini alıyor. Amasra yöresinin eşsiz tarihi yapısı da kültürel anlamda oldukça önemli bir yer olarak göze çarpıyor. Batı Karadeniz turları tüm bu fırsatlarıyla sizleri bekliyor.

Batı Karadeniz Hava Durumu

Batı Karadeniz’de tipik Karadeniz iklimi görüldüğü için bölge yılın dört mevsimi yağış alıyor. Kış aylarında hava sıcaklığı çok fazla düşmese de tatilciler için en iyi seçenek bahar ve yaz ayları oluyor.

Yıllık yağış miktarının düşük olduğu bahar aylarında tatilciler bölgeyi gezebiliyor ve kış sonrası temiz havanın keyfini sürebiliyor.

Mayıs ayından itibaren sonbahar sonuna kadar ziyaret edilebilecek olan bölgede bahar ve yaz mevsiminin keyfini sürerek sakın bir tatil geçirebilirsiniz.

Batı Karadeniz'de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Küçük şehirleri ve tarihi binaları ile Batı Karadeniz’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında Safranbolu geliyor.

Safranbolu turları ile tarihi Kent Müzesi, Hükûmet Konağı, Cinci Hanı, Mencilis Mağarası gibi tarihi mekânları gezebilirsiniz.

Amasra turları ile ise şehrinde ise şehrin tarihi mekanlarıyla birlikte liman bölgesini gezebilir ve tekne turları ile tatilinize renk katabilirsiniz.

Tarihi mekânlara meraklı turistler için Kastamonu ikinci durak oluyor. Şehirdeki Ev Kaya Mezarları ile şehrin tarihi hakkında bilgi edinebilir, Sinop’ta Sinop Kalesi ile turunuza devam edebilirsiniz.

Doğada huzur bulmak isteyenler için ise Bolu Abant Gölü ile Düzce’nin plajları görülmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Aynı zamanda Batı Karadeniz’de bölgenin en eski köyü olan Yörük Köyü’nün de ziyaret edilmesi tavsiye ediliyor.

Avantajlı fiyatlarla Batı Karadeniz turları tatilinizi planlamak için kampanyaları takip edebilir, erken rezervasyon fırsatlarından ve dönemsel olarak yapılan kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *