Balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Kaliteli ve konforlu bir tatil planının olmazsa olmazıdır otel. Kusursuz bir tatil için ihtiyaçlarınıza yönelik oteli bulmak unutulmaz bir tatilin kilit noktasıdır. Doğru oteli seçtiğinizde ise artık tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

1 – Otelin Konumu

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenlerOtelin Konumu – Otel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Manzara ve dinlenme amaçlı tatile çıkıyorsanız doğa ile iç içe ve sakinlik sizin için ön planda olacaktır. Her sabah uyandığınızda göl, vadi, deniz manzarasına uyanmak tatilinize keyif katacaktır. Kalacağınız otele toplu ulaşımı ve havalimanı transferi olup olmadığını öğrenin.

2 – Otelin kendine ait Otoparkı var mı?

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenlerOtelin kendine ait Otoparkı var mı? – Otel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tatile kendi arabanızla gidiyorsanız otelin otoparkının olup olmadığını mutlaka araştırın. Eğer otel park imkanı sağlamıyorsa park alanının nerede olduğunu ve park alanının güvenliği konusunda bilgi edinin.

Not: Otelimizde vale hizmeti ile otopark mevcuttur ve ücretsizdir.

3 – Otelin Ekstra Ücretleri ve Nelerdir?

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenlerOtelin Ekstra Ücretleri ve Nelerdir

Otelde ihtiyaçlarınız doğrultusundaki ücretli ve ücretsiz hizmetleri öğrenin. Mesela internete bağlanmanız gerektiğinde, otelin size sürekli internet sağlayıp sağlamadığını öğrenin. Otel restoranlarınında nelerin konaklamalara dahil olduğu araştırın. Spa, Hamam, Sauna hizmetlerinin de extraya dahil olup olmadığını mutlaka sorun.

Örneğin; otelimizde Otopark, Hamam, Sauna ve internetimiz, Fitness salonumuz Ücretsizdir.

4 – Otelin Sunduğu Olanak ve Hizmetler Öğrenin

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenlerOtel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz – Otelin Sunduğu Olanak ve Hizmetler Öğrenin

Yapacağınız tatilin standartlarına göre oteller farklılıklar gösterebilir. Doğa içindeki bir otel ile plaj içeren her şey dahil oteller arasında farklılıklar olması doğaldır. Ama tatilinizi kolaylaştıracak imkanlar sunan otelleri tercih etmeniz sizin kusursuz tatil yapmanıza fırsat sağlayacaktır.

Örneğin arabasız gittiğiniz bir otelin araç kiralama hizmeti olması sizin açınızdan büyük rahatlık sağlayabilir.  Bunun gibi Sauna, Spa, Hamam, ücretsiz internet, otopark hizmeti sunması sizin için fırsat olabilir.

Oda tipi seçiminde apart, 3+1 odalar, bağlantılı odalar, mutfaklı odalara sahip otelleri seçmek kalabalık aileler bakımından avantajlı olacaktır. İçerisinde mutfak eşyaları bulunan oda tiplerinde ise kendi yemeğinizi yapma imkanınızda olacaktır.

Oda servisinin kalitesi, süresi ve ekstra ücrete tabi olan kısımları öğrenmeniz sürprizleri engelleyecektir.

Odaya ek yatak koyulması da siz ve çocuğunuz için tercih sebebi olabilir. Çocuklara yönelik imkanlarını ve yemek menülerini de öğrenin. (Play garden, Kids Menü)

Ek bilgi: Coronavirüs salgınından sonra otellerde hijyen standartları diye bir kategorileştirme olabilir. Buna bağlı olarak hijyen standartları açısında da kalacağınız otele ait bilgiyi arayıp öğrenin.

5 – Seçeceğiniz Otelin Yıldız Sayısı

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenlerOtel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz – Seçeceğiniz Otelin Yıldız Sayısı

Tatilde seçeceğiniz otelleri yıldızına göre bakmak en bilindik yöntemlerdendir. Yıldız sayısı ne kadar fazla ise size sunduğu hizmetler o kadar fazladır. Yıldız sayısına bağlı olarak otellerin yerine getirmeleri gerekli olan bir çok sorumlulukları da vardır.

6 – Otele ait yorumları okuyun

BalayıOtelleri | Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik heyecanını yaşarken en mutlu anınızın hemen sonrasında bir balayı tatilini siz de hak ediyorsunuz! Kaliteli ve keyif dolu bir balayı tatili için yapmanız gerekenler neler? Bu konuda oldukça meraklı gözlerle araştırma yaptığınızı biliyoruz.

Hemen belirtmek gerekir ki doğru adrestesiniz. Sizin için özenle hazırladığımız bu rehberi okuduktan sonra balayı otelleri konusunda bütün şüphelerinizi ortadan kaldırabileceksiniz.

Şimdi hazırsanız balayı için size en uygun seçeneğin hangisi olacağını anlamak için detaylara bir göz atalım!

Balayı Oteli Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evlilik hazırlığı, düğün ve bütün yorucu süreci geride bıraktıktan sonra ayaklarınızı uzatıp dinlenebileceğiniz bir otel mi arıyorsunuz? Yorucu bir dönemin stresini atmak ve yeni hayatınızın ilk anlarını keyifle sürdürmek adına aşağıdaki detayları bir incelerseniz iyi olur!

 • Balayı otelleri arasından bir seçim yapmadan önce beklentilerinizin neler olduğunu doğru bir şekilde belirlemelisiniz,
 • Bütçenizi araştırmalarınıza göre düzenlememeli tam aksine araştırmalarınızı bütçenize göre yapmalısınız,
 • Balayı oteliniz için seçim yaparken ekstra masrafların neler olabileceğini değerlendirmelisiniz (Özellikle de her şey dahil olmayan oteller),
 • Daha önce hiç bilmediğiniz bir otelde konaklayacağınız için müşteri yorumları konusunda titiz bir inceleme gerçekleştirmelisiniz,
 • Otele ulaşım imkanları ve çevredeki imkanları incelemelisiniz,
 • Balayı tatili yaparken bütün günü bir otelde geçirmek istemezsiniz değil mi? O halde çevredeki cazibe merkezlerini mutlaka bir inceleseniz iyi olur.

Tüm bu hususları değerlendirdikten sonra kusursuz bir balayı oteli seçimi yapabilirsiniz. Yukarıda kısa kısa değindiğimiz ama çok daha önemli olan bazı detaylara daha da derinlemesine bir göz atalım!

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Balayı Otelleri

Balayı, otelde geçirilecek ve yan gelip yatılacak bir dönem olarak düşünülür. Ancak sadece yatmak ya da sadece gezmek bazı çiftler için sıkıcı olabilir. Bu nedenle de nasıl bir tatil istediğinize tam anlamıyla karar vermelisiniz.

You might be interested:  Paramotorla gökler sizin

Evlilik döneminde Kültür Turu Faciası yaşamış bir çift olarak acele kararlar vermemeniz konusunda sizi uyarıyoruz. Ancak Kültür Turu öncesinde gerçekleştirdiğimiz kısa ‘Yediburunlar‘ tatili ile de turnayı on ikiden vurduğumuzu söyleyebiliriz.

Siz de bize uyarak Yediburunlar Lighthouse ile unutulmaz anlara kapı aralayabilirsiniz.

Romantizm, sükûnet, dinlenmek, çılgınlar gibi eğlenmek ya da bambaşka bir alternatif. Tercihiniz her ne olursa olsun detaylı ve mantıklı düşünerek seçim yapın. Seçiminizi yaparken de bütçenizi doğru bir şekilde kullanmaya başlayın.

Örneğin balayında tatil yaparken göreceğiniz sevimli bir hediye sizin için ekstra gider anlamına gelecektir. Bunun yanında otelde çıkan yemeği beğenmeyip dışarıda yemek isteyeceğinizi de unutmamalısınız.

Bütçenizi çok aşmadan makul bir seçim yaparak kaliteli seçeneklere ulaşmalısınız.

Balayı otelleri, herşey dahil oteller, otel fırsatları tatile çıkma planı yapan kişilerin araştırma yaptığı konular arasında yer almaktadır.

Kişiler hem yaz aylarında hem de kış aylarında dünyanın çeşitli yerlerine seyahat eder ve bu seyahatlerinde kalacakları oteller ile ilgili araştırma yaparlar ve kendilerine en uygun oteli bulmaları durumunda otel rezervasyonlarını gerçekleştirirler.

Ancak kişilerin balayı otelleri, herşey dahil oteller, kayak otelleri gibi oteller arasından kendilerine en uygun olanı bulabilmek için dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Balayı Otelleri

Balayına gidilecek yerler arasından kendiniz için en uygun olanı seçtikten sonra sıra balayı otellerini seçmektedir. Balayı yapacağınız otelin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Bu nedenle seçeceğiniz otelin hizmetlerinin ve standartlarının sizin için en uygun nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Balayı tatilinizi planlarken konaklamada sizin için olmazsa olmaz kriterlerin belirlenmesi gerekmektedir.

Balayı otelleri genel olarak çiftler tarafından tercih edilen lüks ve şık otellerdir. Mekanların sunmakta olduğu avantajlar standart otellere göre çok daha fazladır. Çünkü bu otellerde balayı çiftleri için özel bir politika belirlenmektedir. Bu da sunulan imkanların çok daha fazla olmasını sağlamaktadır. Eğer bu imkanlar size hitap etmiyorsa daha uygun fiyatlı otelleri tercih etmelisiniz.

Balayı Turu mu? Balayı Oteli mi?

Yeni evlenen çiftler genellikle yalnız kalmayı tercih ederler. Ancak balayı turları da çiftlerin sık sık seçtiği bir tatil alternatifidir. Pek çok yeri kolay bir şekilde gezmek için balayı paketleri kapsamında sunulan turları tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda balayı turu mu tercih etmelisiniz balayı oteli mi sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir.

Otellere Ulaşım İmkanı

Bir otel seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ulaşımdır. Ulaşımın kolay olması çiftlerin balayında bu oteli seçmesini sağlamaktadır. Şehrin ücra bir köşesinde bulunan otel ilgi çekici değildir. Bu nedenle otellere ulaşım konusuna da dikkat etmelisiniz.

Yetişkin Oteli/Çocuk Dostu Oteller

Otel seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tercih edeceğiniz otelin çocuk dostu olup olmadığıdır. Ailecek bir tatil planı yapıyorsanız yetişkin otellerine rezervasyon yapmak pek iyi olmayacaktır.

Özellikle çocuklu aileler için özel bir konsept geliştiren oteller ailecek tatil planı yapan kişiler için oldukça büyük öneme sahiptir.

Bu doğrultuda otel araştırması yaparken mutlaka çocuklarınızı eğlenebileceği farklı aktivitelerin olup olmadığını incelemeniz de fayda var.

Otel Hizmetleri

Sauna, hamam, fitness gibi hizmetlerin otelde sunulup sunulmadığına dikkat etmelisiniz.

Eğer hamam, sauna ve fitness gibi farklı hizmetlerin bulunduğu bir otelde konaklamak istiyorsanız bütçenize ve size en uygun otelleri ararken bu hizmetlerin olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Bu durumda ihtiyaçlarınıza en uygun otelde muhteşem bir tatil geçirebilmeniz mümkündür. İhtiyacınıza en uygun otelleri otel ara linkinden ulaşabilirsiniz.

Balayında Dikkat Edilmesi Gerekenler

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Dikkat edilmesi gereken konuların adım adım hazırlığı, Uzun süren, son derece yoğun ve stresli geçen düğünden sonra Balayı turlarına çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken konular;

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Sırasıyla

1- İlk iş olarak balayı turu  bütçesi hazırlanması. Eşinizle balayı tatiliniz için oluşturduğunuz bütçeye de sadık kalmalı çok açılmamalısınız.

2- Balayı programınızı eşiniz le birlikte yapmalısınız. Yalnızca biriniz ilgilenirse ve bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Balayı yerini seçerken hiç karışmazsanız belki de sonunda tam olarak tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayı tatilinizin her kararını birlikte vermeli ve keyfini de birlikte çıkarmalısınız.

3- Balayınız da neler yapacağınızı planlarken, uygun paket programlarını da görmezden gelmeyin, bir seyahat acentası ile kesinlikle görüşün.

Hayalnizdeki bütçenizi fazla zorlamadan da çok keyifli unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz.
4- Rezervasyon yaptırırken istediğiniz özel otel hakkındaki detayları da balayı uzmanına belirtmeyi unutmayınız.

Örnek olarak, Deniz manzaralı ekstra büyük yataklı, sigara içilmeyen veya balkonlu oda gb.

5- Balayı tatilinizi için yurt dışına çıkıyorsanız, rezervasyonda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Pasaport kontrolünde güvenlİk sebebiyle olabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

6- Balayı tatilinizi hangi bölgede geçirecekseniz seyahat öncesi hazırlıkları mevsimsel hava durumuna göre yapmalı ve hangi turlara katılacaksanız o aktivitelere göre yedek kıyafet almalısınız.

7- Seyahat evraklarınızı, uçak biletinizi ve pasaportunuzu, varsa sürekli kullandığınız ilaçları ve kitabınızı mutlaka el çantanıza alın. Ayrıca yazın bile uçağa binerken yanınıza önce bir ceket veya hırka alın.

8- Aktarmalı uçağınız varsa bağlantı ile uçuyorsanız ağır el bagajlarınızı uçağa almayın. Bazı havaalanlarında ki terminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir .

9- Mutlaka bavulunuza sigorta yaptırın ve sigorta polçe tutarınınn bavulunuzun değer le uyumlu olmasına dikkat ediniz. Bavulunuzun kilitlenemeyen dış çeplerine kıymetli eşyalarınızı koymayınız.

10- Bavulunuzu alırken mutlaka isim etiketine bakmalısınız; unutmayın ki birbirine tıpatıp benzer birçok bavul aynı uçaktan çıkabilir. Siz bir başkasının bavulunu bilmeden alırken bir başkası da sizin bavulunuzu alabilir.

11- Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse, havaalanına şişmiş gözlerle gitmemek için sabah uçuşlarını kullanmamalısınız.

You might be interested:  On7 Otel Kimin?

12- Yolculuğa çıkmadan önce yanınıza, gittiğiniz ülkenin bozuk paralarından almalısınız. Belki de inişte ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır . Ayrıca taksi ve otel bahşişlerini de unutmamak gerek.

Kusursuz Bir Balayı Tatili İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Evlilik telaşının en önemli işlerinden biri de balayı için yer seçimi yapmak. Hatta düğünün 5 – 6 saat sürdüğünü düşünürsek, keyfinizce geçireceğiniz bir balayı düğünden bile daha önemli olabilir. Balayı için mekân tercih ederken bazı noktalara dikkat ederseniz muhteşem ve kusursuz bir balayı tatili geçirebilirsiniz.

Kusursuz Bir Balayı Tatili İçin

Öncelikli olarak romantik bir yer tercih etmeye özen göstermenizde fayda olacaktır. Baş başa geçireceğiniz bu tatil çok özel olmalı. Bunun yanı sıra seçmiş olduğunuz destinasyonun özellikleri de yine dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir.

Bütçenize uygun bir seçim yapacaksanız her şeyden önemlisi her şey dâhil bir otel seçmenizdir. Sonuçta balayı tatiliniz süresinde herhangi bir aksilik ile karşılaşmak istemezsiniz. Bu yüzden de sizleri en güzel şekilde ağırlayacak olan yerlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Bir an önce kararınızı verip balayı yerini seçerseniz, daha ekonomik ve kusursuz bir balayı tatili romantizmini yaşayabilirsiniz.

Balayı Tatili İçin Seçilmesi Gereken Mekân Özellikleri

Balayı için seçtiğiniz mekânın aile için uygun olup olmadığı ilk olarak dikkat edeceğiniz özelliklerden birisidir.

Çocukların bağıra çağıra oyun oynadığı bir otelde balayınızı geçirmek istemezsiniz öyle değil mi? Bunun yanı sıra baş başa bir tatil geçirmek sizler için en önemli nedenlerden birisi olduğu için de son dönemlerde balayı otellerinde balayı için ayrılan özel odalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Balayı paketleri özellikle ekonomik olduğu için yine tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

Sonuçta her ne kadar muhteşem ve kusursuz bir tatil yapmak isteseniz de ekonomik olarak sizleri çok da yıpratmayacak seçenekleri değerlendirmeye dikkat etmenizde fayda olacaktır. Balayı bittikten aylar sonra bile balayı masraflarını ödemek can sıkıcı olabilir.

Otellerde balayı çiftleri için özel fiyat olduğu gibi özel imkanlar da sunulmaktadır. Meyve sepeti, şarap, odaya kahvaltı, spa hizmetleri gibi özel uygulamaların olduğu otelleri seçebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Balayı Tatilinizi Şahane Geçirmek İçin Bunları Mutlaka Yapın

Eşiniz ile birlikte hem oldukça sakin bir tatil seçimi yapmaya hem de tatiliniz boyunca renkli ve güzel anılar biriktirmek için bol aktiviteli otelleri değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Balayı denildiğinde ilk olarak deniz kenarı bir yer akıllara gelmektedir.

Yalnız sizin için özel olan bu tatil sürecini daha da eğlenceli hale getirmek isterseniz sadece tek bir yerde tatilinizi sonlandırmamanızı önermekteyiz. Yurtdışı balayı tatili kapsamında oldukça güzel ve ekonomik seçenekler bulunmaktadır. Bunları da inceleyerek kendiniz için romantik bir balayı tatili planlayabilirsiniz.

Yurtdışında balayı, erken rezervasyonla yurtiçinden bile daha ucuza gelebilmektedir.

Balayında her şey dâhil olarak hizmet sunan yerleri tercih ederseniz yeme içme konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

Konfor açısından sıkıntı yaşamayacağınız yerleri seçmek de yine balayı için öneriler içinde ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir.

Balayında her şeyden önemlisi eşiniz ile hem romantik hem de eğlenceli bir tatil yapacağınızı unutmadan size hitap eden ve rahat ettiğiniz yerleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Yeni yerler görmek istiyorsanız ikinizin de daha önce gitmediği bir yeri seçmelisiniz. Bunun dışında alternatifleri de düşünmek her zaman iyidir.

Balayı, deniz kenarında geçirilen tatil değil baş başa geçirilen bir tatil olduğu için dağ, orman, göl gibi farklı alternatifleri de göz önünde bulundurun. Unutmayın, bu tatil sizin ve eşiniz için. Hayaliniz nasıl bir yerde balayı geçirmek ise oraya gidin.

Dağda bir kulübede geçireceğiniz balayı, beş yıldızlı otelde geçireceğiniz balayından kat kat güzel olabilir. Şimdiden size iyi tatiller ve mutluluklar diliyoruz.

Balayı Oteli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler • kolaydugun.com

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Balayı, diğer tatillerinizden çok daha özel bir anlam yüklü bir tatildir. Kötü bir balayı deneyimi yaşamak ise evlilik arifesindeki tüm çiftlerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda diyebiliriz. Sosyal medyada sürekli tanıtımları dönen oteller, tur firmalarının özel olarak hazırladığı otel rezervasyonları ve daha birçok seçenek giderek artan bir tatil kargaşası ve kararsızlık yaratıyor. Biz de bu yüzden bu yazımızda balayı oteli seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında konuşacağız.

Balayı Oteli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorucu bir hazırlık sürecini geride bırakan çiftler genellikle balayı tatillerinde yaşadıkları yorgunluk ve stresi atmaya çalışıyorlar. Haliyle de balayı için otel seçimi oldukça önemli. Balayı otelinizi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde listeyebiliriz:

 • Hayalinizdeki gibi bir balayı için beklentilerinizi ve önceliklerinizi seçiminizi yapmadan düşünün.
 • Bütçenizi araştırmalara başlamadan önce belirleyin. (İndirimlerden faydalanmanız için aylar öncesinden araştırmalara başlamanızı öneriyoruz.)
 • Değerlendiğiniz otellerin doğurabileceği ekstra masrafları göz ardı etmeyin. (Bazı otellerin her şey dahil paketleri olmayabiliyor.)
 • Değerlendirdiğiniz otellerin balayına çıkmak istediğiniz dönemde diğer otellere kıyasla ne kadar kalabalık olduğuna bakmayı ihmal etmeyin.
 • Deneyimlemediğiniz bir otelde rezervasyon yaptırmadan önce balayında size istediğiniz konforu yaşatıp yaşatamayacağına ekstra dikkat etmelisiniz. (Yorumlarla deneyimlerini ve fikirlerini paylaşan müşterilerin eleştirine ve memnuniyetlerine kulak vermeyi ihmal etmeyin.)
 • Tüm tatilinizi otelde geçirmek istemiyorsanız otellerin çevresinde ne gibi mekanların/aktivitelerin olduğunu araştırın. Sonuçta otelin imkanları dışında bulunduğu konum da önemli, değil mi?
 • Ulaşım imkanlarını araştırın ve otele nasıl gideceğinizi önceden planlayın. Ayrıca havaalanına ve şehre uzaklık da dikkate alınmalı.

Bazı noktalarda biraz daha detay vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle yukarıda özetlediğimiz bazı maddeleri biraz açalım istedik.

Balayında Bütçeniz ve Öncelikleriniz Önemli

Balayının, çiftler için sıradan bir tatil değil, özel bir tatildir. Dolayısıyla da ekstra istekleriniz ya da beklentileriniz olabilir. Öncelikle eşinizle baş başa kalabileceğiniz, gürültülü olmayan bir otel tercih etmek istemeniz gayet doğal.

You might be interested:  Kalben Ne Tür Müzik Yapıyor?

Ayrıca şımartılmak isteyebilir ve daha önce gittiğiniz tatillerden çok daha konforlu bir otelde konaklamak isteyebilirsiniz. Önceliğiniz romantizm ya da otelinizin size sunacağı farklı organizasyonlar olabilir.

Bu konuda neredeyse sınırsız seçeneğiniz bulunmakta.

İşin içine bütçeniz girdiğinde ise; tercih edeceğiniz otelin her şey dahil bir paket sunup sunmadığına dikkat etmelisiniz. Daha makul görünen bir otel aklınızı cezbediyor olabilir fakat eğer önceliklerinizi karşılamıyorsa veya ekstra masraflar doğuracaksa başka alternatifleri değerlendirmeniz gerekebilir.

Seçtiğiniz Otelin Taşıması Gereken Nitelikler

Balayı tatilinizi yıllar geçse bile hoş anılarla hatırlamak istediğinize eminiz. Bu yüzden konaklayacağınız otelin standartlarının ve hizmetlerinin sizin beklentilerinize cevap verecek nitelikte olması çok önemlidir. Bunun için hayalinizdeki balayı otelinin sizin için olmazsa olmaz niteliklerini ve imkanlarını önceden düşünmelisiniz.

Balayı otellerinin en büyük özelliği, çiftler tarafından tercih ediliyor olması. Yani yalnız kalmak istediğiniz, düğün telaşını ve stresini unutmak istediğiniz bu süreçte kalabalık aileler ile bir arada konaklamak zorunda değilsiniz.

Oteller, balayı çiftleri için özel bir fiyat politikası benimsediği için mekanların sunduğu imkanlar genellikle standart otellerden çok daha fazla oluyor. Fakat eğer bu imkanlar size hitap etmiyorsa veya büyük bir önem taşımıyorsa daha uygun fiyatlar sunan veya daha farklı nitelikler taşıyan otelleri değerlendirebilirsiniz.

Otel Ne Kadar Kalabalık?

Değerlendirdiğiniz otellerin dönemine göre diğer otellere kıyasla ne kadar kabalık olduğuna bakmanız sizin için yararlı olabilir. İdeal olan ne çok dolu, ne de çok boş olması: Çok dolu olduğunda memnuniyet ve hizmet kalitesi azalabiliyor, çok boş olduğunda ise bu otel aslında kötü mü gibi düşünceler aklımızı kemirebiliyor.

Ulaşım İmkanları

Otel ile havaalanı arasındaki mesafeyi de atlamamak lazım. Şehre ve havaalanına uzak olan oteller genellikle daha ucuz olsa da kararınızı bilinçli bir şekilde vermeli ve otele nasıl gideceğinizi önceden düşünmelisiniz.

Otelin Çevresinde Neler Var?

Otel odanızın istediğiniz gibi olmasının yanı sıra, otelinizin bulunduğu konum da sizin için önemli olmalıdır. Bütün tatiliniz boyunca otelde vakit geçirmek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle de otelinizin merkezi konumda olması sizin yararınıza olacaktır. Özellikle tatilinde turistik alanları da ziyaret etmek isteyen çiftler, otelin bulunduğu noktaya çok dikkat etmelidir.

Otel Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli 10 Şey

balayı oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

İster tatil amaçlı ister iş seyahati amacıyla olsun kalacağınız oteli seçmeden önce bazı noktalara dikkat etmelisiniz.  Genel olarak gittiğiniz yer çok küçük değilse onlarca konaklama yeri olacaktır. Bu oteller, yıldız sayılarından, konseptine kadar çok farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle otel seçiminde zorlanmak,mümkün. Diyelim otelinizi seçtiniz, isteklerinize uygun oteli bulduğunuza emin olmalısınız. İMutlu bir seyahat deneyimi iş amaçlı veya tatil amaçlı olsun herkesin hakkıdır. Otelbul olarak ziyaretçilerimizin mümkün olan en iyi konaklama deneyimini yaşaması için otel seçiminde nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt olabilecek Otel seçerken dikkat edilmesi gereken eEn önemli 10 noktayı sizler için araştırdık.

Konum

Otelin konumu sizin için çok önemli olabilir. İş seyahati için, gidilecek noktalara yakın olması veya ulaşımı kolay olması tercihiniz olabilir. Ziyaret etmeyi planladığın tüm yerlere yakın mı? Kolayca erişilebilir mi? Her ikisi de iyi bir konaklama için önemlidir.

Konaklama yerinin mükemmel olması elbette ki önemlidir. Seyahat amacınıza göre mükemmellik kriteri değişebilir. Örneğin seminer vereceğiniz salon ile karşı karşıya olan bir otel size mükemmel bir fırsat olabilir.

  Yoğun gece hayatının olduğu yerleri de tercih etmeniz mümkün. Bu durumda böyle yerlere yakın olan bir oteli tercih etmeniz en iyisi. Böylece taksi masrafından tasarruf edebilirsiniz.

Buna karşılık şehrin gürültüsünden uzak, sakin bir yeri tercihi için otelin konumu bu özelliklere uygun olmalıdır.

Otopark

Ziyaretinizi otomobille yapıyorsanız ya da gittiğiniz yerde araba kiralayacaksanız park durumunu kontrol edin. Park yeri var mı, yoksa park edip, yürümek mi gerekecek? Ayrıca, otopark ücretli mi? Ücretliyse konaklama süresinin uzaması durumunda ortaya çıkacak ek ücretleri dikkate almalısınız.

Ek Ücretler

Kalırken ödeme yapmanız gerekebilecek diğer ek ücretleri mutlaka göz önünde bulundurun.

İnternet dahil mi, yoksa ilave mi? Bu, göz önünde bulundurulması gereken en yaygın eklenti ücretidir, Sizi şaşırtabilecek diğer yaygın ek ücretler arasında erken check-in, mini buzdolabı kullanımı, spor salonu kullanımı, bagaj tutma ve havlu değiştirme maliyetleri bulunmaktadır.  Aldığınız hizmetlere dahil olmayan ek hizmetlerin maliyetlerini de hesaplayın.

Otelin Yıldız Sayısı

Kalacağınız otelin kaç yıldızlı olduğu her zaman nitelikle doğru orantılı olmayabilir. Ancak yine de önemli bir kriterdir.  Birkaç farklı otel seçeneğinin yıldız derecelendirmesi için birbirleriyle karşılaştırılması, akıllıca bir karar vermenize yardımcı olabilir.

Servisler, Sunulan imkanlar

Odada çalışma masası var mı? Ücretsiz Wi-fi hizmeti sunuluyor mu? Televizyon, kasa, minibar, sıcak içecekler için su ısıtıcısı, terlik, ilave havlu, saç kurutma makinesi, şampuan, saç kremi gibi kişisel bakım malzemeleri, dikiş seti mevcut mu? Mevcutsa ücreti ne kadar?

Yemek Seçenekleri

Kahvaltının ücretsiz ve ücretsiz olup olmadığını ve eğer değilse ücretin ne olduğunu mutlaka öğrenin.   Ayrıca, her akşam yemek yemeye çıkmak istemiyorsanız, otel bünyesinde hangi restoran seçeneklerinin olduğunu görmek isteyebilirsiniz.

Ailenin Konaklamasına Uygunluk

Ailenizi bir seyahate çıkarıyorsanız, kesinlikle otelin ne kadar aile dostu olduğunu görmek isteyeceksiniz. Çocuklarınızın kalışlarının tadını çıkarmasını istiyorsanız, bu bir zorunluluktur.

Hayvan Dostu

Seyahate getirmek istediğiniz bir evcil hayvanınız varsa, bu durumun başınız ağrıtmaması için sorun olup olmayacağını net bir şekilde öğrenin.

Kurumsallık ve Güvenilirlik

Oteller zincirinin bir üye oteli size daha fazla güvenilirlik hissi verebilir. Buna karşın böyle bir özelliği olmayan otellerin de pekala beklentinizi karşılayabileceğini unutmayın.  Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, bu yüzden bu kişisel bir karar olacaktır. Bu kararınızı kolaylaştırmak için sitemizdeki otelbul bağlantısını inceleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *