Antalyaya otobüsle ulaşım

Antalya otobüs bileti alarak seyahat edilebilecek en güzel şehirlerden biridir. Yıl içerisinde özellikle yaz mevsiminde dünyanın pek çok noktasından misafir ağırlayan şehir, yılın 4 mevsiminde Türkiye içi turist bulundurmaktadır. Yılın her anında güzel olan Antalya’ya dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde seyahat edebilme şansınız vardır. 

Antalya otobüs bileti listesine göz gezdirdiğinizde ulaşımın ne kadar rahat ve sık yapılabildiğini görebilirsiniz. Bu alanda hizmet veren onlarca otobüs firması olduğu gibi şehir kendini bu yönde hızla geliştirmektedir. Gün içinde şehir merkezine yapılan aktarımlarla her otobüs firması kendi hizmetini de ayrıca sunmaktadır. 

Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Antalya otobüs seferlerine şöyle bir göz gezdirdiğinizde şehrin çok aktif bir ulaşım ağına sahip olduğunu görebilirsiniz. Gün içinde onlarca otobüs, terminale girip çıkmakta ve Türkiye’nin her yerinden yolcu getirmektedir. Bu durum hem seyahat etme imkânlarını hem de şehrin favori oluşunu ortaya koymaktadır. 

Otobüs yolculuklarını zor bulan ve seyahat süresini biraz daha kısaltmak isteyen kişiler, uçak yolculuklarını da tercih edebilmektedir. Antalya uçak bileti ile rahatlıkla gidilip gelinebilen bir şehirdir. Ne var ki yılın neredeyse her ayı oldukça pahalı bir takvime sahiptir. Uçak biletlerinin devamlı pahalı olması Antalya otobüs seferlerini alternatif olarak düşünmeyi zorunlu kılmaktadır. 

Antalya Otobüs Firmaları 

Antalya şehirlerarası otobüs terminali gün içinde onlarca otobüs ağırlamaktadır. Türkiye’nin pek çok noktasından gelen bu otobüsler farklı otobüs firmalarına ait olarak çalışmaktadır. Firmalar arasında hem yöresel hizmet veren isimler hem de Türkiye genelinde hizmet veren isimler yer almaktadır. 

Antalya otobüs firmaları arasında As 74 Turizm, Alanyalılar Turizm, Ak Aksu Turizm, Anamur Zafer, Anadolu Ulaşım, Çağlar Turizm, Dadaş Turizm, Has Turizm gibi firmaları bulabilmek mümkündür. Bu firmaların yanı sıra Balıkesir Uludağ Turizm, Ankara As Turizm, Hatay Öztur, Fındıkkale gibi otobüs firmaları da tercih edilebilmektedir. 

Antalya Otobüs Bileti Fiyatları

Antalya otobüs bileti fiyatlarına kısaca göz gezdirdiğiniz zaman hangi şehirden bineceğinizin önemli olduğunu görebilirsiniz. İstanbul üzerinden Antalya’ya gelmek isteyen kişiler otobüs bileti için en az 100 TL bütçe ayırmak durumundadır. Bilet fiyatları 115-120 TL olabildiği gibi talebin az olduğu dönemlerde 90 TL’ye kadar düşüş gösterebilmektedir. 

İzmir’den Antalya’ya seyahat etmek isteyen kişiler Antalya otobüs bileti fiyatlarının 75 TL civarında olduğunu bilmelidir. Fiyatlar, tercih edilen firmanın popülerliğine göre de değişmektedir. Ayrıca otobüs içerisinde tekli veyahut çiftli koltuklara bağlı olarak da fark ödeyeceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Seyahatinizi Ankara gibi İç Anadolu civarından gerçekleştirmek isterseniz bu durumda otobüs biletine vereceğiniz ücret 60 TL civarında olacaktır. 

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali 

Antalya ucuz otobüs bileti bulabileceğiniz şehirlerden biri olabilir ancak yolculuğunuzun tarihi bu şehir için çok önemlidir. Yaz döneminde gerçekleştirilen seyahatler çok yoğun olduğu için terminalde yoğun bir kalabalık, biletlerde ise fiyat artışı göze çarpmaktadır. Dolayısıyla ucuz Antalya otobüs bileti bulmak biraz daha zor olabilmektedir. 

Antalya’ya gitmek istediğiniz zaman terminalde ne yapacağınızı hangi araçların nereye götüreceğini bilmenizde fayda vardır. Terminal Kepez ilçesinde Dumlupınar Bulvarı’nda yer almaktadır. Gün içinde pek çok otobüs girip çıkmakla birlikte otobüslerin servisleri de şehir içine servis hizmeti sunmaktadırlar. Yolcuları, gidecekleri adrese en yakın yerlere bırakmaktadırlar. 

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali Nasıl?

Gerek Antalya’ya gidecek olun gerekse terminale uğrayıp başka bir şehre geçin, terminal oldukça önemlidir. Gerekli ihtiyaçlarınızı görebilmeniz açısından donanımlı bir otobüs terminalinin olması büyük bir avantajdır. Antalya’nın otobüs terminalinin bu konuda oldukça yeterli olduğundan emin olabilirsiniz. 

İçerisinde ihtiyaç karşılayabilecek tüm hizmetleri bulunduran terminal, yemek yeme noktalarından şarj araçlarına kadar her şeyi barındırmaktadır. Hatırı sayılır bir büyüklüğe sahip olan otobüs terminalinde gerektiği kadar dinlenebileceğiniz kafeler de hizmetinize sunulmaktadır. 

Antalya’da Görülecek Yerler 

Antalya ucuz otobüs bileti buldum, bulmuşken gezintiye çıkmak istiyorum diyorsanız şehri dolaşmaya müzesinden başlayabilirsiniz. Ünlü Antalya müzesi şehre dair merak ettiğiniz her şeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır. 

Tek Sarnıç Kent Park, Yavuz Özcan Parkı, Dokumapark Müzesi şehirde dolaşılması gereken adreslerdir. Bunların dışında Akdeniz Üniversitesi, Antalya saat kulesi, Pisidia Antik Kent, Patara Antik Tiyatro da muhakkak görülmesi gereken yerlerdir. 

Antalya’nın marinası, tramvayı, Kızıl Kule’si ve Mermerli Beach olarak bilinen gezinti yerleri de muhakkak ziyaret edilmelidir. 

Antalya Nesi İle Meşhur?

Ucuz Antalya otobüs bileti ile Antalya’yı dolaşmak istiyorum diyorsanız Antalya’nın meşhur adreslerini ve lezzetlerini iyi bilmelisiniz. Antalya ile bütünleşmiş olan Düden Şelalesi artık Antalya’nın en meşhur sembollerinden biri olmuştur. Bunun yanında Konyaaltı plajı da aynı şekilde meşhur adreslerden bir tanesidir. 

Bir Akdeniz şehri olan Antalya’nın kendine özgü mutfak lezzetleri de bulunmaktadır. Özellikle bu bölgede yetişen sebze ve meyvelere dayalı olarak bir Akdeniz mutfağı kültürünün hâkim olduğunu söylemek doğru olacaktır. Dolayısıyla bu mutfağa dair pek çok şeyin Antalya’da meşhur olduğunu söylemek mümkündür. 

Antalya’da Ne Yenir?

Antalya’ya yolu düşen hemen herkesin tatması gereken bazı lezzetler bulunmaktadır. Bu lezzetlerin büyük bir kısmını ise portakal, bergamot, limon gibi reçel ürünleri oluşturmaktadır.

Turunç reçeli, portakal, greyfurt reçeli gibi reçel çeşitlerini Antalya’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bunlarla beraber şehrin meşhur tatlılarını denemek isterseniz bu listenin başında Finike usulü muz tatlısı gelmektedir. 

Deniz mahsulleri konusunda meşhur lezzetlere sahip olan Antalya; kalamar, ahtapot, midye ve alabalık ile yapılan yemekleri ile meşhurdur. Özellikle sahil restoranlarının hemen hepsinde bu tarz ürünleri bulabilmek mümkün olmaktadır. 

Toros salatası, kabak çintmesi, hibeş, zerde, hülüklü çorba gibi lezzetler de Antalya’ya özgü olan besinler arasında kabul edilip severek tüketilmektedir. 

antalyaya otobüsle ulaşım

Otobüsle Ulaşım

Her biri son model olan ve deneyimli kaptanlar tarafından kullanılan Etstur otobüsleri ile ulaşım talep eden misafirler, konaklayacakları tesisin kapısına kadar bırakılıyor. İç donanımı misafirlerin rahat edeceği şekilde tasarlanan bu otobüsler, lüks ve konforlu bir seyahat deneyimi vadediyor. Ayrıca Etstur otobüslerinde yol boyunca rehberlik ve yeme – içme hizmeti sunuluyor.

Otobüs ulaşımlarımız yaz ve kış dönemlerinde farklılık gösteriyor. Yaz döneminde İstanbul’dan hareket eden Etstur otobüsleri ile Antalya, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Sarıgerme, Gümüldür ve Didim'e gidilebiliyor. Kış döneminde ise yine İstanbul’dan hareket eden otobüsler; Bursa, Uludağ, Abant, Kartalkaya’ya gidiyor.

2021 Yaz Ulaşımları

Antalya – Bodrum – Marmaris – Fethiye – Didim – Kuşadası – Sarıgerme – Gümüldür – Özdere 7 Mayıs'tan itibaren her cuma 9 Mayıs'tan itibaren her pazar 11 Mayıs'tan itibaren her salı 12 Mayıs'tan itibaren her çarşamba gidiş seferleri düzenlenecektir. Salı, çarşamba, cuma, pazar günleri gidiş seferleri kişi başı 150 TL'den başlıyor. Pazartesi, çarşamba, perşembe, cumartesi dönüş seferleri kişi başı 150 TL'den başlıyor.

You might be interested:  Venosa Otel Sahibi Kim?

Çarşamba günleri sadece Antalya – Bodrum seferleri düzenleniyor.

Not: Ayvalık ve Çeşme bölgelerine otobüs ulaşımı bulunmuyor. Sarıgerme, Gümüldür ve Özdere’ye haftada tek gün; cuma gidiş, cumartesi dönüş olarak hizmet veriliyor. Pandemi süresince misafirlerden HES kodu göstermeleri isteniyor. Otobüslerde koltuk numarası veya yer garantisi verilmiyor.

antalyaya otobüsle ulaşım

Konforlu Yolculuk

Etstur, her biri teknolojik olanaklar ile donatılmış olan otobüsler ile güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimi vadediyor.

Gideceği yere Etstur otobüsleri ile ulaşmayı tercih eden tüm misafirlerin keyifle başlayan seyahatlerini en güzel şekilde tamamlayabilmesi için her şey en ince detayına kadar düşünüldü.

Kaliteli ve üstün ulaşım koşulları ile hizmet veren otobüslerimiz sayesinde misafirlerimiz uzun ya da kısa tüm mesafeleri aynı konfor ile tamamlıyor.

Teknolojik Altyapı

Otobüslerde yarı deri, özel üretim koltuklar, bilgisayar kontrollü klima ve iklim programlayıcısı, 15 inch boyutunda çift LCD kapalı devre televizyon ve ses sistemi, panoramik renkli camlar, mini mutfak ve soğutucu ünitesi, WC, güvenliğiniz için ABS ve ASR fonksiyonlarını içeren EBS (Elektronik Fren Sistemi) ile ESP (Elektronik Dengeleme Sistemi) gibi özellikler bulunuyor.

NOT: Yoğun sezonlarda ve bayram dönemlerinde kullanılacak otobüsün markası ve modeli değişebiliyor ancak konforunuz daima ön planda tutuluyor.

Kusursuz Hizmet Anlayışı

Her biri 15 yılın üzerinde direksiyon deneyimine sahip olan profesyonel kaptan şoförlerimiz, istediğiniz her an yanı başınızda olacak deneyimli host ve hosteslerimiz, sıcak – soğuk içecekler ve hafif mönülerden oluşan zengin ikramlarımız ile tatiliniz kusursuz başlıyor ve sona eriyor.

06.30 Merter Metro İstasyonu Otoparkı
07.15 Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı
08.00 Üsküdar Zeynep Kamil Oto Pazarı
22.45 Merter Metro İstasyonu Otoparkı
23.00 Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı
00.00 Üsküdar Zeynep Kamil Oto Pazarı

Önemli Uyarı

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre; 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek otobüs seyahatlerinde (gidişte ve dönüşte); çift doz Covid-19 aşısı olan misafirlerin, araca binmeden önce aşı kartını rehberimize göstermesi gerekiyor.

Aşı olmamış misafirlerimiz ise yolculuktan en fazla 48 saat öncesinde yaptırdıkları negatif sonuçlu PCR testi sonuçlarını rehberimize göstererek seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Aşı kartını veya negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeyen misafirler, seyahatlerini gerçekleştiremezler.

İstanbul ↔ Antalya Otobüs Bileti

İstanbul Antalya otobüs yolculuğu süresi sefer saati, durak sayısı ve sefer başlangıç noktası doğrultusunda 10 ila 13 saat arasında değişebilir.

İstanbul’dan Antalya’ya Otobüs ile Nasıl Gidilir? 

İstanbul Antalya otobüs bileti alındıktan sonra sefer başlangıç noktalarına ücretsiz servis hizmetlerinden yararlanılarak ulaşılabilir, Kamil Koç kalitesi ile Antalya Otogar varış noktasına doğru yolculuğa başlanabilir.

Antalya’dan İstanbul’a Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Antalya’dan İstanbul’a otobüs yolculuğu yapmak isteyenler Kamil Koç internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden ucuz otobüs bileti alarak İstanbul seyahatlerini planlayabilirler.

İstanbul-Antalya Arası Kaç Km?

İstanbul Antalya arası mesafe sefer başlangıç noktasına göre değişmekle beraber, ortalama 698 kilometredir.

Kamil Koç İstanbul ve Antalya Otogarları  (Kalkış Noktaları) Nerede?

İstanbul’da Kamil Koç otobüslerinin kullandığı üç farklı kalkış noktası bulunmaktadır. Esenler Otogarı, Alibeyköy ve Ümraniye – Dudullu kalkış noktalarına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya Kepez’de bulunan Antalya Otogarı’na da belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz.

İstanbul Antalya Seferi İçin Başlangıç Fiyatı Nedir? 

Kamil Koç İstanbul Antalya seferi için başlangıç fiyatı 105 TL’dir.

İstanbul'dan Antalya'ya En Erken Otobüs Sefer Saati Kaçtır? 

İstanbul’dan Antalya’ya en erken otobüs sefer saati, sefer başlangıç noktasına göre değişiklik göstermektedir. Kamil Koç internet sitesinde yer alan sefer sorgulama sayfasından arama yaparak en erken sefer saatini görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul'dan Antalya'ya Günde Ortalama Kaç Otobüs Yolculuğu Düzenleniyor?

İstanbul’dan Antalya’ya günde ortalama 34 Kamil Koç yolculuğu düzenleniyor.

Neden Kamil Koç'u Tercih Etmeliyim?

Kaliteyi ekonomik fiyatlarla sunan Kamil Koç yolcuların güvenliğini ve konforunu artıracak hizmetler sağlar.

Filosundaki tüm araçlar düzenli olarak dezenfekte edilir, yolcuların kullanımı için otobüslerde sıvı el dezenfektanları bulunur. Geniş ve ergonomik koltuklar sayesinde yolcular konforlu zaman geçirebilir.

Seyahat boyunca yapılan servisler, sunulan ücretsiz internet ve koltuk arkası ekran gibi hizmetler ile keyifli bir yolculuk yapabilir. 

İstanbul Hakkında

Birçok farklı kültürden kişiye ev sahipliği yapan İstanbul yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da en büyüleyici şehirleri arasında yer alır. Stratejik konumu ile insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir ve bu özelliği günümüzde de devam etmektedir.

Avrupa ve Asya kıtalarının birleşiminde yer alan ve tarihi günümüzden yaklaşık 8500 yıl öncesine dayanan şehir her mevsim yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir.

Şehrin sokaklarındaki hareket günün 24 saati devam eder ve bu canlılık unutulmaz bir deneyim yaşanmasını sağlar. 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul gezilecek yerler arasında tercih yapılması oldukça güçtür. Süleymaniye Camii, Mısır Çarşısı, İstiklal Caddesi İstanbul’da günübirlik gezilecek yerlere örnek gösterilebilir. 

Antalya Hakkında

Antalya, Akdeniz bölgesinde yer alır ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde yaz ayları sıcak ve kış ayları ılıman geçer. İklimin de etkisiyle Antalya, yılın dört mevsimi yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlar.

Sahip olduğu doğal güzellikler kadar antik kentleri ve hareketli gece hayatı da Antalya’nın ziyaretçi akınına uğramasını sağlar.

Dünya standartlarındaki golf kulüplerine, el değmemiş sahillere ve birbirinden güzel manzaralara ev sahipliği yapan Antalya’nın cazibe merkezleri büyük bir çeşitlilik barındırır. 

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya gezilecek yerler bakımından büyük bir zenginliğe sahiptir.

Antalya’nın en eski kent merkezi olma özelliği taşıyan Kaleiçi, dünyanın en iyi korunmuş tarihi yapılarından olan Aspendos Tiyatrosu ve Saklıkent Kayak Merkezi Antalya’nın cazibe merkezleri arasında yer alır.

Antalya’nın güzelliklerini keşfetmek isterseniz Kamil Koç ayrıcalıkları ile İstanbul Antalya yolculuğunda ucuz bilet avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Antalya Otobüs Bileti

Antalya, ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden biridir. Özellikle çocuklu aileler için ideal bir yerdir. Geniş imkanlara sahip konforlu ve her şey dahil sistem çalışan otellerde konaklayarak tatillerini rahat ve eğlenceli şekilde geçirirler. Üstelik pek çok şehirden Antalya otobüs seferleri yapılmaktadır.

Antalya otobüs bileti veya Antalya uçak bileti almak için gerekli işlemleri obilet.com üzerinden halledebilirsiniz. Antalya’ya sefer düzenleyen tüm firmaları aynı anda görebilirsiniz.

Firmaların özelliklerini, fiyatlarını karşılaştırarak kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Sadece gitmek istediğiniz zamanı belirlemeniz yeterli olacaktır.

Hiçbir ek ücret ödemeden, normalden daha kısa sürede Antalya otobüs biletinizi online olarak satın almış olacaksınız.

Antalya’ya biletinizi aldınız ve gitmeye hazırsınız. Peki, tatilinizi planladınız mı? Nereleri gezeceğinizi, nerelerde kalacağınızı biliyor musunuz? Bunları da daha kolay planlamanız için birkaç tavsiyemiz olacak.

Antalya’da nereler gezilir?

Şehrin tüm plajlarında denize girmenin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer otelde kalıyorsanız, otelinizin plajından faydalanın. Ama apart gibi bir konaklama çeşidi tercih ettiyseniz Konyaaltı, Kemer, Lara, İncekum, Ulaş ve Koru plajlarına gidebilirsiniz.

You might be interested:  Şeker Hastaları Ne Tur Tatlı Yiyebilir?

Manavgat, Kurşunlu ve Düden şelalelerine gidip doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Şehrin farklı bir yüzünü görmek isterseniz Saklıkent kayak merkezine gidebilirsiniz.

Aspendos Antik Kenti, Likya Yolu, Termessos Antik Kenti ve Karain mağarasını gezebilirsiniz. Ülkede en iyi korunmuş, en göz alıcı ve mutlaka görülmesi gereken tarihi kentlerdir.

 • Doğal güzellikler görmek ve doğa sporları yapmak için Köprüçay’a gidebilirsiniz.
 • Türkiye’nin en iyi plajlarından biri ola Kaputaş plajı ve Adrasan koyunda, yeryüzündeki cenneti keşfedebilirsiniz.
 • Kaş, Kalkan, Olimpos da şehrin mutlaka görülmesi gereken doğal ve turistik bölgeleridir.
 • Antalya’da ne yenir?
 • Her şey dahil otellerde kaldıysanız problem yok; yemekleriniz hazırdır.
 • Şehir içindeyseniz, neredeyse her yerde bulunan yiyecekleri bulabilirsiniz.

Bunların dışında koylara gittiyseniz, mutlaka deniz ürünleri yemelisiniz. Daha önce yemediğiniz tür ve lezzette yemekler yiyebilirsiniz.

Antalya’da nerede kalınır?

Kemer, Beldibi, Belek, Konyaaltı gibi merkezi yerlerde yüzlerce otel bulunmaktadır. Size imkan ve fiyat olarak en uygun olanını seçebilirsiniz.

Kaş, Olimpos, ve Adrasan koyu gibi bölgelerine gittiyseniz, butik oteller ve kamp alanları bulunmaktadır. Kendiniz için en ideal olan seçip orada konaklayabilirsiniz.

Antalya’ya direkt ulaşım olduğu gibi Kaş ve çevresine de otobüs seferleri düzenleyen firmalar bulunmaktadır. Antalya otobüs bileti ve Antalya otobüs seferleri ile ilgili obilet.com üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

)

 • Tarihi geçmişi oldukça eskilere dayanan ve Türkiye’nin en popüler gezi rotaları arasında gösterilen Demre, Antalya’nın 150 km batısında konumlanıyor. Finike ve Kaş ilçeleri arasında mükemmel bir konuma sahip olan Demre nerede, Demre’ye nasıl gidilir ile ilgili soru işaretleriniz var ise buyurun yazının devamına… İçindekilerDemre Hakkında Genel BilgilerDemre’de Gezilecek YerlerDemre’de Ne Yenir? Nerede Yenir?Demre’nin En İyi Devamını Gör
 • Antalya’nın her köşesi ayrı bir cennet desem yeridir. İster Olimpos’ta kendinizi doğanın huzuruna bırakın, isterseniz Kaş-Kalkan dolaylarında mavinin sakinliğinde kaybolun, isterseniz de Antalya’nın merkezinde tarihi keşfe çıkın. Antalya’da gezilecek yerler saymakla bitmiyor; ancak rotanız neresi olursa olsun Antalya’da sizi bekleyen harika lezzet duraklarının var olduğundan da emin olabilirsiniz! Hadi gelin yaz aylarının en popüler destinasyonlarından Devamını Gör
 • Pandemi sebebiyle uzun zamandır evlerdeydik ve her birimiz yazı sabırsızlıkla bekledik. Güzel planlar yapıldı, belki de spontane takılmayı tercih edenler oldu fakat bu yaz, herkes keyifli bir tatili hak etti. Tabii ki yine tedbirler doğrultusunda hareket ederek.  Tatil planlarını otelden, pansiyondan, villa ya da ev kiralamaktan yana tutanlar olduğu gibi karavan ya da çadır tatilinden Devamını Gör

Antalya Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin turizm başkenti olarak Antalya, Akdeniz bölgesinin en kalabalık şehirlerinden birisidir. Yaz aylarında nüfusu turizmden dolayı ikiye katlanmaktadır. Sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Bünyesinde sınırsız olarak nitelendirilebilecek kadar çok gezilecek noktaya sahiptir.

Bir tarafının Toros Dağları ile çevrili olması, doğal güzelliklerin geniş alan kaplamasına olanak sağlamışken, kuzey-güney doğrultusunda ulaşımın oldukça zor olmasına neden olmuştur. Her ne kadar ulaşım zor gibi görünse de, kara, hava ve deniz yolu ile ulaşım ağları oldukça gelişmiştir.

Yaz aylarında Akdeniz bölgesinin en kabalık ili haline gelen Antalya'da konaklama ihtiyaçlarını daha öncesinde sağlamak için Antalya otelleri fiyat sayfamıza göz atabilirsiniz.

Türkiye’nin birçok ilinden Antalya Otogar’a direkt ulaşım seçenekleri sunulmaktadır.

İstanbul’dan yarım saatte bir Antalya Otogar’a hareket eden birçok otobüs firması mevcut olmakla birlikte, bilet fiyatları 80 – 90 TL arasındadır. İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası fark etmeksizin fiyatlar aynıdır.

Yolculuk süresi ise Avrupa Yakası’ndan gelecekler için 12 saat 30 dakika iken Anadolu Yakası’ndan 10 saat 40 dakika sürmektedir. 

İstanbul’dan olduğu gibi Ankara’dan da Antalya’ya birçok otobüs firması hizmet vermekte olup, ortalama 8 saatlik yolculuk süresine sahiptir. Bilet fiyatları ise 60 – 70 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Karayolu ile Antalya'ya gelen misafirler mutlaka görülmeye değer yerlerin listesini Antalya'da gezilecek yerler sayfamızdan öğrenebilirler.

Özel aracı ile gitmeyi planlayanlar için birçok noktadan Antalya’ya ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’dan gelecek yolcuların ortalama 8 saat 15 dakika gibi bir yolculuk süresi vardır. İstanbul ile Antalya arası uzaklık yaklaşık olarak 696 kilometredir.

Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya’nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

Aksu’dan sonra tabelalar takip edilerek yarım saatlik bir yolculuk sonrası Antalya il merkezine ulaşım sağlanır.

Ankara’dan gitmeyi planlayanlar için Ankara ile Antalya arası mesafe 477 kilometre ve yolculuk süresi ortalama 6 saattir. Ankara’nın Polatlı ilçesi üzerinden Isparta’ya doğru yolculuk başlamaktadır.

Sonrasında Burdur ve Antalya’ya bağlı Aksu ilçesi güzergahı üzerinden ilerlenmesi gerekir.

Aksu’ya varış sağlandıktan sonra 24 kilometrelik yolculuk sonrası tabelaların yardımı ile Antalya il merkezine ulaşım sağlanır. 

Türkiye'nin pek çok noktasından ulaşımı kolay olan illerden Antalya'da gezi rehberi oluşturmak için Antalya gezi rehberi yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Antalya’ya ulaşımda en popüler seçeneklerden birisi havayoludur. Antalya’da en çok tercih edilen seçenekler, Antalya il merkezine yakın konumda yer alan Antalya Havalimanı ve Gazipaşa ilçesi ile Alanya ilçesi arasında bir konuma sahip olan Gazipaşa Havalimanı’dır. 

Antalya Havalimanı, Antalya il merkezine 11 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin birçok havaalanından olduğu gibi bazı ülkelerden de Antalya Havalimanı’na direkt olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Bilet fiyatları ise alınan tarihe ve mevsime göre değişkenlik gösterebilmektedir. Antalya Havalimanı’na varış sağlandıktan sonra il merkezine geçmek isteyenler, 10 – 15 TL arası gibi bir ücret ödeyerek HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirler.

Havalimanı ile Antalya il merkezi arası yolculuk süresi ortalama 35 dakikadır. 

Gazipaşa Havalimanı’na inecek yolcular için Gazipaşa ilçesi ve Gazipaşa Havaalanı arası 5 kilometredir. Türkiye’nin büyük şehirlerinden Gazipaşa Havaalanı’na direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Biletlerin fiyatları ise alınan tarihe göre değişkenlik gösterir.

Gazipaşa ilçe merkezine çok yakın olmasından dolayı HAVAŞ hizmeti sunulmamaktadır. Gazipaşa Havalimanı’na inen konukları Gazipaşa ilçesine genellikle taksi ile geçiş yapmaktadır. Fakat Alanya’ya gitmek isteyenler HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirler.

Alanya ilçe merkezi ve Gazipaşa Havalimanı arası HAVAŞ ile yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Bilet fiyatları ise 15 – 20 TL arasındadır. 

Türkiye'de en çok tatil köyü seçeneği bulunan illerden Antalya'dır. Sizlere özel olarak hazırlamış olduğumuz listeye Antalya tatil köyleri sayfasından öğrenebilirsiniz.

Fatih bölgesinden başlayıp, Meydan istasyonunda sonlanan 1. etap hafif raylı sistem hattıdır. 16 yolcu istasyonu bulunmakta olup, hattın uzunluğu yaklaşım 11 kilometredir. Aktarmalı bir şekilde geçiş yapılabilecek 2. etap raylı sistem hattı da bulunmakta olup, havaalanına transfer hizmeti sağlamaktadır. 

Antray seferleri 10 dakikada bir düzenlenmektedir. Halk arasında en sık tercih edilen ulaşım ağı olan Antray, otogarın 200 metre uzağında bir durağa da sahiptir. Genel ücretleri ise tam bilet için 3,20 TL, indirimli bilet için 2,70 TL ve öğrenci için 1,80 TL’dir.

Lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivitelere imkan veren Antalya otelleri 5 yıldızlı her şey dahil sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

You might be interested:  Fırınlarda Hangi Tür Termometre Kullanılır?

Antalya’nın şehir içi ulaşım ağının temelini oluşturan halk otobüslerinin belediye tarafından işletilen kısmına Antobüs adı verilmektedir. Tramvay ve taksinin yanı sıra insan trafiğini en kolay hale getiren Antobüslerdir. Antalya il merkezinde hemen her yere Antobüs ile gitmek mümkündür.

Bünyesinde ücretsiz wifinin yanı sıra haber bültenlerinin de yayınlandığı otobüsler, terminalden başlayarak havaalanı, şehir merkezi, Konyaaltı, Muratpaşa ve daha birçok merkezi ilçeye ulaşımı sağlamaktadır. İki binişlik Antobüs kart fiyatları 6,50 TL’den başlamaktadır.

Deniz Otobüsleri

Antalya’nın Kemer ilçesi arasında ulaşımı kolaylaştıran bir diğer ulaşım ağı ise deniz otobüsleri olmaktadır. Deniz otobüsleri her gün düzenli olarak Antalya Kaleiçi Yat Limanı'ndan kalkmakta olup, 09.00- 17.00 saatleri arasında sefer vermektedir. 

Kemer Marina'dan 10.30-18.30 saatleri arasında hareket eden deniz otobüslerinin bilet fiyatları sırasıyla tam bilet fiyatı 15 TL, emekliler için 10 TL, öğretmenler için 10 TL ve öğrenciler için 9 TL’dir. Ulaşımdan, 65 yaş üzeri vatandaşlar, gaziler, yakınları, engelliler ve refakatçileri, polis, jandarma, basın mensupları ile 0-6 yaş çocuklar ise ücretsiz yararlanmaktadır.

Antalya’da en sık tercih edilen başlıca ulaşım araçlarından birisi tramvaydır. 11 duraktan oluşan tramvay güzergahı, Zerdalılık’tan başlayıp, müze durağında son bulmaktadır. Her saat başı hareket eden nostaljik tramvayın bilet ücreti tam bilet için 3,20 TL, indirimli bilet için 2,70 TL ve öğrenci için 1,80 TL’dir.

Bir yandan ulaşmak istediğiniz durağa doğru ilerlerken, diğer yandan Antalya’nın birçok turistik noktasını yolculuk esnasında gözlemleyebilirsiniz. 

Antalya içerisinde halk otobüsleri, tramvay ve dolmuşlardan sonra en çok tercih edilen ulaşım kaynağı taksiler olmaktadır. Hızlı ulaşımın kaynağı olarak nitelendirilen ticari taksilerin kalkış ücreti 4 TL’dir.

Aynı şekilde taksi ile gitmenin kilometre başı ücreti de 4 TL üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Buna karşılık ilçelerde fiyatlar daha farklıdır.

İlçelerde açılış ücreti 5,50 TL, kilometre ücreti 6 TL olarak belirlenmiştir.

Antalya Tatilinizde Ulaşım Konusunda Yardımcı Olacak Detaylar

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin bölgeye akın etmesiyle birlikte milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Şehirde hizmet veren vasıta sayısının ortalama üç kat arttığı yaz sezonunda, ulaşımlar sorunsuz bir şekilde sağlanabilmektedir.

Yaz aylarında, özellikle gece hayatının yavaş yavaş hareketlenmeye başladığı 20:00 ile 22:00 saatleri arasında şehir merkezinde trafik, gündüz saatlerine göre daha yoğun olabilmektedir.

Antalya’ya özel aracınız ile gittiğinizde ulaşımlarınızı daha pratik ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şehirdeki diğer ulaşım seçenekleri arasında belediye otobüsü, tramvay, taksi, araç veya motor kiralama ve deniz otobüsleri yer almaktadır.

Antalya Otelleri arasından seçiminizi yaparak tercihinize ve ulaşım detaylarına göre konaklama yapacağınız otele karar verebilirsiniz.

Antalya Belediye OtobüsleriAntalya’da hizmet veren belediye otobüslerinin, il sınırları içerisindeki bütün ilçelere ve bazı popüler beldelere düzenli olarak seferleri bulunmaktadır. Otobüsler, dolmuş hatlarının Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar doğrultusunda kaldırılması üzerine daha yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Antalya’da belediye otobüslerini kullanabilmeniz için Antalya Kart veya temassız kredi kartı sahibi olmanız gerekmektedir. Antalya Kart’ı ister tek binişlik, isterseniz uzun süre kullanılacak şekilde satın alabilirsiniz.

Şehrin birçok noktasından temin edebileceğiniz Antalya Kart’ın “Kullan At” seçeneği için 3 lira 50 ödemeniz gerekmektedir. Uzun vadeli kullanımlar için satın alabileceğiniz bakiyesiz Antalya Kart ise 7,5 TL’dir.

Antalya Kart ile yapacağınız belediye otobüsleri yolculuklarında her biniş için kartınızdan 3 lira 20 kuruş çekilecektir.

Belediye otobüs duraklarına yakın noktalardan ve Antalya Kart Dolum Noktası üzerinden yükleyebileceğiniz bakiyeleri, Antalyakart Mobil uygulamasını yükleyerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Hafif Raylı Tramvay Hattı:AntRayAntalya’nın şehir içi ulaşımında aktif bir şekilde kullanılan diğer bir seçenek ise tramvay hatlarıdır.

AntRay olarak adlandırılan tramvaylar, şehir merkezinin kuzeybatısında bulunan Fatih durağından başlayıp, otogar üzerinden şehrin doğusunda yer alan Aksu durağını geçerek Antalya Havalimanı’na kadar devam etmektedir.

AntRay hattı üzerinde toplam 28 adet durak bulunmaktadır. Tramvay hattının bir kısmı yeraltından geçmektedir.

Modern bir taşıma aracı olan AntRay, Antalya tatilinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz ulaşım alternatifleri arasında yer almaktadır.

 • AntRay’a binişlerde Antalya Kart kullanılmaktadır.
 • Antalya Nostaljik TramvayAntalya şehir merkezinde, tıpkı İstanbul’da Beyoğlu’na bağlı İstiklal Caddesi’nde bulunan tarihi tramvayı andıran bir adet tramvay bulunmaktadır.
 • Almanya’dan ithal edilmiş olan tramvayın güzergahı  Konyaaltı Plajı’ndan başlayarak, Kale Kapısı Durağı’nı geçtikten sonra Karaalioğlu Parkı’nda sonlanmaktadır.

Her gün 07:00 ile 21:00 saatleri arasında faaliyet gösteren nostaljik tramvayın güzergahında toplam 10 adet durak bulunmaktadır. Binişlerde 2 TL nakit olarak ödenir.

Deniz OtobüsleriAntalya’da şehir içi ulaşımlarda kullanılan deniz otobüsleri, Antalya şehir merkezinden Kemer’e yapılmaktadır.

Şehir merkezinde bulunan Kaleiçi Yat Limanı üzerinden hareket eden deniz otobüsleri, Kemer’e ortalama 45 dakika içerisinde ulaşım sağlamaktadır. İki güzergah arası günde 5 sefer düzenlenmektedir.

Deniz otobüslerine binişlerde tam bilet 15 TL, öğrenci bileti ise 9 TL’dir. Gazi, 65 yaş üzeri, engelli, polis, jandarma ve basın mensupları için girişler ücretsizdir.

Araç veya Motor KiralamaAntalya il merkezinde ve ilçeler arası ulaşımlarda tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise araç veya motosiklet kiralamaktır. Bölgede hizmet veren rent a car firmalarına ulaşarak kiralayabileceğiniz araçlar ile Antalya tatilindeki ulaşımlarınızı daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tatilinizde büyük kolaylık sağlayacak olan araç kiralamalarında en az 21 yaşında olmanız gerekirken; orta ve üst sınıf araçlar için 25, lüks ve büyük araçlar için ise en az 28 yaşında olmanız gerekmektedir.

Kullanım alışkanlığına veya ekonomik koşullara göre detaylandırabileceğiniz araçları kiralarken, dizel, benzinli, LPG’li veya elektrikli araç seçeneklerini tercih edebilirsiniz.Motosiklet kullanmanın oldukça yaygın olduğu Antalya’da, ulaşımlarınızı motorsikletler ile çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya’da araç kiralama firmaları, başta Muratpaşa, Alanya ve Kemer ilçe merkezi çevresinde bulunmak üzere  hemen hemen her ilçenin merkez bölgesinde hizmet vermektedir.

 • Antalya’yı Gezerken Ulaşımda İhtiyaç Duyacağınız Birkaç Öneri
 • Antalya’nın popüler alışveriş merkezinden olan Terracity AVM’ye ulaşımlar için şehir merkezinde bulunan İl Sağlık Müdürlüğü önünden hareket eden KC06 no’lu Antalya Belediye Otobüsleri’ni tercih edebilirsiniz.
 • En uzun otobüs hatlarından olan TK51’e Otogar durağından binerek, bölgedeki diğer popüler AVM’ler arasında yer alan Özdilek AVM ve Migros’a ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için şehir merkezinde bulunan Atatürk Bulvarı’ndan binebileceğiniz 800 no’lu belediye otobüsleriyle, hattın son durağu olan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz.
 • Antalya’nın popüler plajlarına aktarmalı bir şekilde belediye otobüslerini kullanarak, özel aracınızla veya taksi tutarak rahatlıkla gidebilirsiniz.
 • Lara Plajı’na ulaşımlar için Antalya Otogarı’ndan binebileceğiniz 94 numaralı otobüsleri kullanabilir veya Konyaaltı’ndan hareket eden LF10-LF9 otobüsleriyle direkt olarak plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Kleopatra Plajı’na Antalya şehir merkezinden hareket eden 1, 101, 202-B otobüs hatlarını kullanarak gidebilirsiniz.
 • Kemer Plajı’na gitmek istiyorsanız, Antalya şehir merkezinden geçen 104, AC03, VC57, VC59, VS18 otobüslerini tercih edebilirsiniz.
 • Beldibi Plajı’na yapılacak olan ulaşımlarda ise Otogar durağından binebileceğiniz ÜA26 no’lu otobüslere binebilirsiniz.

Antalya’da planladığınız tatiliniz için AVM, hastane, bankamatik veya diğer noktalara daha rahat bir ulaşım sağlamak isterseniz Antalya Merkez Otelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *